Малко ретро ама,ако можете помогнете

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот sastezatelia » Съб Яну 07, 2006 13:09

Незнам това може и да го знаете, но на времето великия Валери Великов е карал с 5 степенна скоростна кутия на Ладата, като задната скорост се е ползвала за първа, а от там нататък вече са си нормалните. Това са го разкрили Гошо Петров и Георги Петърнейчев.
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот plm » Нед Яну 08, 2006 09:54

Искаш да кажеш, че този слух е пуснат от Гошо Петров и Георги Петърнейчев, защото Валери редовно биеше Гошо и то не с кола, а с каране.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот littleredaudi » Нед Яну 08, 2006 12:22

Правозъбата кутия на Златков е на колата на Мичкина. Да видим кога ще успее да я счупи :wink:
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот LAADRACINGTEAM » Пон Яну 09, 2006 09:51

Интересно сигурен ли си в това 4е кутията в момента е на ладата на Мичкин.Защото преди около 2-3 месеца май си беше с нормалната.А съществува и вариант да си е донесал от братска Русия щото занам че по мотора всичките части са внос от там и са оригинални а не като тия боклуци дето са тука и затва 90% от състезателите след всеко състезание праат мотор
LAADRACINGTEAM
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 20:57

Мнениеот sastezatelia » Пон Яну 09, 2006 11:11

plm, за да кажа нещо имай на предвид , че съм 100% сигурен в това което казвам, защото не обичам празните приказки. ОСвен това баща ми е присъствал лично на случката, така че никой не може да ме обеди в противното.Валери наистина караше много, може и по добър от тях да е бил незнам, възможно е не съм го отрекъл, но за колата пак ти казвам това е 100% сигурно баща ми го е видял с очите си. :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот K_Power » Пон Яну 09, 2006 11:30

Дано да не е като за суперите на прекъсвач :P :D :wink: И как точно се е ползвала за първа?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот sastezatelia » Пон Яну 09, 2006 16:19

Добре разбрах! Аз пиша само празни приказки лишени от съдържание. ОК няма проблеми ще спра да пиша веднъж го направих сега отново ще го направя защо не? То форума няма нужда от мнения може да си пишат двама трима и форума пак да си съществува. Аз се опитах да ви дам една пикантна информация от едно време вие веднага "да не е като за суперите на прекъсвач", мойто момче нямам нищо против теб, но като за начало иди гледай ВРЦ на живо пък тогава седни ми обеснявай някои неща. И как работела скоростната кутия ,че от каде да знам бе човек аз да не съм механик, пък и да знаех ако ти обесня ще разбереш ли. Колко скоростни кутии си поправил или направил, че да ми задаваш такъв въпрос? Отговорими само на това!!!
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот plm » Пон Яну 09, 2006 20:38

Въобще не исках да те засегна. Извинявай!
Също съм очевидец на "онези"години. Познавах Валери, познавам Гошо.
Знам за отношенията Г.Петров-Г.Петърнейчев.
Сега се сещам, че за тази нередовност на Валери може да се попитат, например от Шумен - Златан Илиев, или бащата на Крум- Георги Крумов, или Тихомир Златков...или...Димитър Георгиев.../той е по-късно/.
Замислял ли си се защо на колите на шуменските пилоти днес има надпис "Спомен за Валери",защо планинското в Шумен носи неговото име,защо има отсечка Валери Великов, защо като беше болен Валери се събраха толкова много средства? А знаеш ли защо се разболя?
А знаеш ли как го тъпчеха к... от .... защото е трябвало да спазва отборната тактика, т.е.да е най-много трети от нашите.
Посочи друго трасе с име на пилот.Това не е случайно и наложено от някой.
Валери имаше мисъл, която много ми харесва и го цитирам и днес-"карам си карането".
Малко се разчувствах. Извинявам се!
За мен той си остава най-големия талант и в комбинация с думата "ЧОВЕК" е неповторим!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот sastezatelia » Пон Яну 09, 2006 21:13

plm не си ме засегнал ни най-малко.Ако забеляза в първия си пост написах "великия Валери Великов" той е наистина беше много, много добър пилот и човек, никой неможе да го отрече. Това нещо ми го е разправял баща ми не съм бил свидетел аз но когато ми го разказваше на мене ми беше много интересно. Винаги ми е било супер интересно да слушам за пилотите от време оно познавам се лично с Тихомир с Жоро Дончев чичо ми повече се има, за Петърнейчев е излишно да казвам. Сега Гошо и Петърнейчев колко са можели да карат те си знаят и дали Валери е бил по добър незнам.Когато те са карали аз съм бил прекалено малък и не ги помня макар, че съм ги гледал. Много се кефя когато видя на шуменските коли "Спомен за Валери" наистина много. Евала на момчетата, че не го забравят. Наистина няма отсечка кръстена на пилот или планинско освен "неговото", но той си го е заслужил човека.
Ядоса ме и то много мнението на К.Пауър с тези супери, но ще ми мине то вече почнахме да свикваме само един да е запознат със всичко, а "другите дам пасем трева и да падаме от дърветата". :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот plm » Пон Яну 09, 2006 21:25

Убедил съм се, че си доста навътре в нещата и си сериозен.
И аз имам доста познати от Пещера, та нищо чудно да сме се виждали.
Но, струва ми се, че не е лошо да си "поразкажем"нещо за ...информация.
И ако имаш желание по-добре е да е на ЛС.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пон Яну 09, 2006 22:24

Виж к'во, недей да скачаш и да се палиш, мисля, че съвсем нормално написах поста. Да, ако ми кажеш нещо за скоростната кутия ще те разбера, в живота си аз лично за учебна цел съм разглобил около 6-7 скорстни кутии и съм ги гледал внимателно когато съм ги разглобявал и съм знаел кое какво е и какво правя, а също съм и чел за скоростни кутии, така че недей да ми говориш дали ще те разбера или не, но сглобяването става малко трудно, защото нямам необходимите инструменти за да сглобя скоростна кутия, защото ако си отворил някога такава, то ще знаеш, че повечето зегерки, като ги напъваш с нещо друго, а не с зегер клещи се скапват, не ти говоря за малки зегерки, а за доста дебели красавци, а и за зъбните колела трябват скоби. Не виждам защо трябва да гледам ВРЦ за да знам, че един мотор, при работа на прекъсвач не извършва никаква работа и няма никаква полза от него, освен ако преди завой не върнеш по-долна предавка за да излезнеш бързо, но на излизане от завой на правата да кара на прекъсвач, питай, който искаш и внимателно слушай какво ще ти каже. Говоря за каране на асфалт, не макадам, където сцеплението е доста по-лошо.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот sastezatelia » Пон Яну 09, 2006 22:33

Не се паля ама тона, с който го каза един вид подигравателно малко ме подразни в интерес на истината. Мислех, че малкото спречкване, което имахме преди няколко месеца е приключило но явно не е така.
Аз не искам да се карам с абсолютно никой, защото за мен най-важна е любовта към спорта и мисля, че това трябва да ни обединява, а не да ни разделя. Лично мое мнение незнам дали го споделяте но се надявам.
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот K_Power » Пон Яну 09, 2006 22:43

Чакай малко да се разберем, ти започна да се караш, не аз!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Пон Яну 09, 2006 23:10

K_Power написа:Чакай малко да се разберем, ти започна да се караш, не аз!


Айде де! Стига вече! :!: :evil:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот PAS_RALLY » Пон Яну 09, 2006 23:28

Наистина мислех че спорът между Крисо и Ангел е свършил но сега пак се започва не разваляйте темата поне де :roll:
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron