За Спорта

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

За Спорта

Мнениеот PIT » Съб Яну 16, 2010 20:57

До всички които обичат мотор спорта.
Момчета и момичета:
1/Маратон в Каварна награден фонд- 55000$
2/Шахматен турнир Еди каде си награден фонд 20 000 лв
3/Тенис турнир Загорка къп награден фонд 30000 евро
4/Боулинг турнир /Пак Еди каде си/ награден фонд 25000 лв
5/.............................................................х0000 лв

Аз искам да ви помоля за коментар относно изключителното състояние в което сме ние и нашия любим спорт
,или само на мен ли ми идва да засиля бегачката в блатото?
А всички можем да си пишем и плюем къде ли не,а Кво става в същност?
Аватар
PIT
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 13:57
Местоположение: Бургас
Име: ПЕТЪР БАКАЛОВ

Re: За Спорта

Мнениеот Vankata_9361 » Съб Яну 16, 2010 23:23

Много си прав.Точно го каза
Не е важно каква кола имаш,важното е как я караш.
Аватар
Vankata_9361
 
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 15:59
Местоположение: Дупница
Име: Иван Илиев

Re: За Спорта

Мнениеот kiko » Нед Яну 17, 2010 11:17

Шахматен турнир - награден фонд 30 000 лева.Спонсор фирма Х - 35 000 лева,такса участие 50 човека х 10 лева - 500 лева,наем зала - 2000 лева.Далавера на организатора ....... остатъка.
Писта Х - награден фонд 0 лева. Спонсор - фирма Х - 50 000 лева.Такса участие 50 човека х 100 лева .Разходи - полиция 10 000,времеизмерване - 20 000.Линейка пожарна -5000 лева,наем трасе - поне 10 000 ,надници маршали и тн. - 2-3 000.Други разходи още толкова..........
Скъпа работа бил този спорт :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: За Спорта

Мнениеот speedline » Нед Яну 17, 2010 11:31

В средата на април тази година в София ще има мач за световната титла по шах между Веселин Топалов и индиеца Ананд. Бате Бойко е подкрепил българската оферта за организиране на мача, като ресурса които дава на федерацията по шах за него е 3 милиона евро, от които 2 милиона е наградния фонд.
http://www.chessdom.bg/2009/%D1%82%D0%B ... 1%8F-2010/
Тези пари за нищо ги нямат :lol: .

А колко щеше да струва Суперспециалния етап в София !? Мисля, че това щеше да е доста по-добра реклама, отколкото партията на шахматистите...
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: За Спорта

Мнениеот RS_TURBO » Нед Яну 17, 2010 22:20

Интересно на Веско костюма как ли ще е нашарен може би един ГОЛЯМ "ГЕРБ" :lol: 3 милиона евра си е бая, да не забравят плаките да му сложат с номер от Шахматната Федерация.... :lol:
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

Re: За Спорта

Мнениеот ispo » Пон Яну 18, 2010 17:58

Хa-xa-xa-xa не,че имам нещо против другите спорове но а,кажете ми кое заслужава повече награден фон.Момчетата които се бъхтят като ненормални за да отидат и да се счупат на пистата или шахматистите.....
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: За Спорта

Мнениеот RS_TURBO » Пон Яну 18, 2010 23:59

Шегата на страна огромно уважение има към Шахмата и всякакви други видове спорт, но това е положението... Пожелавам на всички повече Позитивизъм и да гледат на нещата от към хубавата им страна...
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

Re: За Спорта

Мнениеот txl » Вто Яну 19, 2010 09:26

А може би ако имахме предендент, който да бие Льоб, и той щеше да кара с огромен герб...
Благодаря за темата, но целта на форума не е да определим кой спорт заслужава и кой не. Ако в някой спорт има пари, значи трябва да видим как са го направили и да се научим от тях, а не да обясняваме, че не заслужава. Щом са си го направили, значи си го заслужават, който не може да си го направи, той не го заслужава.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: За Спорта

Мнениеот Цанев » Вто Яну 19, 2010 11:17

Понеже съм се занимавал с шахмат и баща ми дори беше много пъти органзиатор на турнири във В.Търново мога да кажа че всичко идва от спонсори. От оня пари от тоя пари и ето, естествено наградният фонд не беше толкова голям.
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: За Спорта

Мнениеот OgyWRC » Вто Яну 19, 2010 13:28

За да има спонсори (изключвам приятелства и шуро-бадажанащина) трябва да привлечем вниманието на бизнеса към нашия спорт!

Тъжно но факт:
Изключително малко хора знаят що е то Рали спорт!
Трудно можеш да убедиш някой във възвращаемостта от реклама в родния Рали спорт.
Спонсорите в България се атакуват по всякакъв начин, включително и чрез очерняне на конкуренти, респективно на спорта!
Рали спорта вече не е толкова атрактивен на фона на всички останали "развлечения", които ни заливат.
България е твърде малка икономика, с малък вътрешен пазар, за да привлече вниманието на интернационалните компании
В рали спорта има много пари = на много "далавери" ... навсякъде по света е така, но не толкова грубо ...

Какво можем да направим всички ние:
Да търсим медийно отразяване (да се привличат журналисти, пилотите да се ангажират с обществени каузи и шоута, като това на Шампионите). Феновете да "атакуват" youtube, facebook ... Пилотите да пускат онборди с интересни моменти.
Организаторите да правят повече Супер Специални отсечки, на които да се акцентира на атрактивността на спорта.
Да не "пазим в тайна" рали спорта само за малцина просветени, всеки от нас може да запознае със спорта свои приятели и да ги доведе на състезание - WRC Рали България е една прекрасна възможност!
Да запазим красотата и ентусиазма в спорта, като подкрепяме и по-скромните състезатели, които с малко финанси правят големи геройства. И без това спорта вече е толкова скъп, че няма място за ентусиасти, а само за "баровци".

Нека темата е позитивна и всеки да помисли и сподели какво може да се направи за общото благо ... тогава и личните проблеми ще се решават по-лесно и няма да се заглеждаме в наградните фондове на други спортове!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: За Спорта

Мнениеот chefo » Сря Яну 20, 2010 23:35

Ей например миналата година на ``България`` - Имаше няколко случайно минаващи по магистралата,които пред мен се отказаха да гледат заради 10-те български лева,които трябваше да дадат за да паркират в къра!!!БЕЗУМИЕ ще кажа!Трябва да се мисли за това как повече хора да дойдат да гледат,а не по такъв начин да се гонят,защото те си тръгнаха...
Е да ясно аз от Пловдив, Пенчо от Пазарджик,Стамат от Видин и още много специално бием път за това рали,но хората попадащи случайно дори и да са гледали може втори път да подминат просто...Сигурен съм,че от ф не са се сетили дори за това,а и едва ли ги интересува...Лошото е ,че някои от тях вече треперят от старост и пак се натискат вътре във ф(на турския видях такъв индивид),нямам нищо против старците-давам им предимство когато плащам ток,в рейса като се возя...но нека сега те дадът път на младите !!!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: За Спорта

Мнениеот joni_racing » Сря Яну 20, 2010 23:53

да имаш право аз примерно за да наблюдавам ралли-Балгариа триябва да бия път от Монтана и да дам по 10 лева на човек а ние сме 10 тима това означава че триябва да дам 100лва това е много повече от бензина или горивото което сме дали :!: :?: :D
joni_racing
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Ное 12, 2007 14:39
Местоположение: SOFIA
Име: tzvetomir hristov ivanov

Re: За Спорта

Мнениеот PIT » Съб Яну 23, 2010 19:26

Благодаря на всички за мненията.
Далеч съм от мисълта и идеята да подценявам който и да е спорт,просто се опитвам да стигна до обяснението,как е възможно един от най-скъпите спортове ,където 98% от участниците разчитат на собствени средства да няма един кръг/а не цял шампионат/ на който да има някакъв награден фонд ,от който да си платим поне бензина.А камо ли за такива наградни фондове ,които чуваме къде ли не.
Моля за коментари къде е наистина проблема , и наистина ли БФАС е най-зле финансираната федерация в България?
Аватар
PIT
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 13:57
Местоположение: Бургас
Име: ПЕТЪР БАКАЛОВ

Re: За Спорта

Мнениеот discoshit » Съб Яну 23, 2010 20:14

Как се представяте пред хората е най-важното, като дойде човек при вас, трябва да си мисли за професионализъм. Омазания гащеризон, диалектния език и масата с кебапчета и бира отпред не са знак за професионализъм. Как ще се държите с медии и помежду си също е такъв белег. Ако сте рали отбор, трябва да сте като мини WRC отбор. Ако сте пистов отбор, трябва да сте като мини Ф1 отбор.
Аватар
discoshit
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 18:48
Име: Georgi T


Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron