Има ли БФАС лиценз от ФИА

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот Andrey13 » Вто Яну 12, 2010 21:13

Тази вечер по БТВ в спортните новини изложиха твърдението че нашата Федерация няма лиценз от Фиа??? Истина ли е това? Не знам какви са критериите. Но ако нямаш лиценз, не можеш да продаваш например цигари! :shock: Мисля си че въпреки че нищо не ми дава /напротив взима ми/се състезавам под нейния флаг.Ако няма лиценз, какво от това? За какво ми е да има лиценз, след като нищо не ме огрява от това.Ами аз защо трябва да имам лиценз? За какво ми е?
С него и без него се изръсвам с около 30 000 на сезон.Просто се замислих. Нищо специално и лично към ФЕД.Те закриват болници, та камо ли някакви си ентусиасти , които се гъбаркат по пистите за кеф. Питам се: Абе ние нормални ли сме??? :roll:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот P.Solberg » Вто Яну 12, 2010 21:30

Федерацията наистина няма лиценз от ФИА. Лиценз има СБА и реално се ползва той.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот plm » Вто Яну 12, 2010 21:36

Хронологията, или развитието на сдруженията на автомобилистите през годините не е само спорта.
http://www.sba.bg/
И ако си забелязал Жан Тод посети България не заради спорта, а по проблемите на безопасността, защото там са обсъждали точно такива проблеми.
Нашето сдружение на автомобилистите е СБА- съюз на българските автомобилисти.
Жан Тод...си прекъсна полета от Москва в София заради СБА.
Част от СБА е ф.
Нормално е ФИА да контактува със СБА.
Та, ф е легитимна, разбира се.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот Aleksiev » Сря Яну 13, 2010 15:13

" АДАС АЛАРМИРА – НАЛАГАТ СЕ СПЕШНИ ПРОМЕНИ В БФАС!
източник: АДАС
дата: 12.01.2010


Ще са нужни спешни и радикални промени в ръководството на БФАС, за да може автомобилната федерация да заработи правилно и полезно за нашите състезатели.

Асоциацията на действащите автомобилни състезатели (АДАС) ще има нелеката задача да предизвика извънредно Общо изборно събрание на Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС). Историята показва, че през последните години всички опити за радикални промени в управлението на Федерацията са завършвали с неуспех. Може би причината за това е, че БФАС е единствената оцеляла в първоначалния си вид структура от тоталитарно време насам. Асоциацията на действащите автомобилни състезатели смята, че е повече от наложително да се направят промени в Управителния съвет на БФАС поради следните причини:

• БФАС няма издаден лиценз от FIA, а същият се притежава от СБА;
• Липсата на конструктивен диалог с УС на БФАС;
• Неумението и нежеланието на членове от УС на БФАС да се справят с поставените им задачи;
• Липсата на яснота в годишните финансови отчети на БФАС;
• Абсурден спортен календар за сезон 2010, който е в абсолютно противоречие с европейския такъв;
• Незагрижеността на УС на БФАС за националните шампионати;
• Липсата на материални активи на БФАС, съчетани с отрицателен годишен баланс;
• Даденият от УС на БФАС монополизъм върху времеизмерването на състезанията;
• Увеличението на всички такси за пилотите по време на финансова криза;
• Повишаване на таксите за протест, което поощрява некоректността и фалшификациите в автомобилния спорт;
• Неясноти относно изискванията към автомобилите и периодичните им и ненавременни промени.


Тези, както и много други проблеми стоят пред УС на БФАС в продължение на години. За съжаление управителното тяло на федерацията не желае да се справи с тях, а отлагането им във времето води до неприемливи условия за състезателите, както и до тотален крах на нашия спорт.
Това налага спешни и радикални промени в ръководството на БФАС, за да може най-накрая автомобилната федерация да заработи правилно и полезно за нашите състезатели.
Ние сме на мнение, че точно когато нашата страна е на прага на провеждането на кръг от Световния рали шампионат, най-малко от всичко имаме нужда от един неефективен, непълноценен и неработещ БФАС "

Това преврАТ ЛИ Е ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот txl » Сря Яну 13, 2010 18:57

Aleksiev написа:Това преврАТ ЛИ Е ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Не. Прочети устава на БФАС, преди го имаше в годишниците, сега не знам дали го има.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот mi6anin » Чет Яну 14, 2010 22:58

Дано да е преврат, че то май друг начин не виждам.
Никога не карай със скорост по-висока, от тази, която може да развие твоят ангел-хранител

21:15 С вратите напред в завоя
22:00 С краката напред в спешното
Аватар
mi6anin
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 21:40
Местоположение: Варна
Име: Михран Артюнов

Re: Има ли БФАС лиценз от ФИА

Мнениеот discoshit » Съб Яну 23, 2010 22:50

Ами като няма, най-добре е да се създаде нова федерация, а пък другарите комунисти да си останат с тази до гроб.
Аватар
discoshit
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 18:48
Име: Georgi T


Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron