Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот AlexBlagoev » Пет Яну 15, 2010 22:57

Здравейте отново. Съгласен съм с въпросите и мнението Ви и искрено се радвам че Вие момчета сте толкова силно запленени от този спорт!!! Искам само да Ви кажа, че (лично мое мнение) не трябва да се делим така на кой ще предложите и с какво ще ни спечели за да гласуваме за него, а ми просто мисля че всички заедно можем да даваме идеи, предложения и впечатления за това как този спорт може да се развива наистина бързо, защото сме изостанали с поне 2 000 години!!! А и всички ние знаем че извън колата всичко се вижда много по-добре: какво куца в организацията, как може да изглежда по-добре, и т.н., защото от колата нищо не се разбира за самото събитие: дали е харесано от публиката, дали са доволни, къде са гледали, било ли им е удбно и още и още....
Аз от преди три години от както не се състезавам, предлагам на г-н янакиев (не е достоен за уважение та да го пиша с главна буква), ние бивши състезатели, приятели, фенове състезатели от други дисциплини да идваме по състезанията и да помагаме с организацията, с маршалите и наистина с каквото можем, защото знам че всеки закърмен с бензин мъж би го направил и по този начин състезанията ще бъдат направени не на WRC ниво ами и по-добре, защото когато искаш нещо истински можеш да го направиш така както си мечтал да изглежда. Знаете ли какъв им беше отговора? Е ще ви кажа: Ти не се притеснявай за организацията нашите момчета знаят какво да правят а АЗ имам толкова опит че няма на какво да ме научиш!!!
Ванка имам един въпрос към теб: румен дунев идва ли на събиранията че нещо голям манекен стана и няма време за мижитурки като нас???
И още един въпрос : Дали пък това не е начин да сложим агура там???? Това ми е най-сериозния въпрос? Защото ако е така то нека си остане янакиев че е по-малкото зло от двете!
Аватар
AlexBlagoev
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 17:27

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот plm » Пет Яну 15, 2010 23:27

Темата е сериозна и тежка.
И въобще не ми се пише.
Joro.s написа:...
5. Ще гарантирате ли, че за Рали България 2010 ще осигурите достатъчно хора и ще се справите с организацията на състезание от такъв ранг?
... А да оставите сегашното ръководство, както предложи някой по-горе и да им отнемете мандата три дни след Рали България би било проява на слабост и неувереност.

Аз предложиш тази идея. Защото Рали България ще го има. Ако изчезне ф ще изчезне и единствената връзка на света с организаторите - http://www.rallybulgaria.com/. Освен това предложих да се обединим всички - фенове, състезатели, ф за достойно представяне на Боровец. И после да си оправяме бакийте.
Друго. По т.5. Не може да се работи срещу хората и после да се иска подкрепа.
Докато пишех това видях нови мнения и ето един пасаж.
Федерацията има голяма вина за някои от случващите се неща, но вина имат и много от хората, които имат право на глас! Защо ръководството на федерацията не беше сменено на предишното отчетно - изборно събрание?

Конкретно и директно отговарям - нещата стоят така, че на изборните събрания резултатите са предрешени. Такъв е устава.
За въпроса
2. Каква е стратегията за управлението на БФАС след евентуалното връчване на мандат на нов председател и управителен съвет?

Бих питал - каква е и има ли въобще такова нещо ф?
Убеден съм, че стратегия за развитие на спорта нямат.
Ако имаха, сега нямаше да си чешат главите за маршали, Крум Дончев можеше да бъде ЕШ, Тодор Славов също...Примери много.
От друга страна е ясно, че когато има правилно, силно, ясно управление, управляваните се управляват. И се съобразяват. При слабо, лошо управление управляваните се опитват/искат да управляват.
Съгласен съм с... намека, че състезателите/или част от тях/...малко познават правилниците, правилата, регламентите...
И да се върна в началото.
Нека в тази тема бъдем градивни и предлагаме нещо смислено, което ще подобри сегашното положение. Така го разбирам.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Lubo » Съб Яну 16, 2010 07:59

Joro.s написа:
AlexBlagoev написа:....
1. Г-н Шопов, чий кандидатури ще бъдат издигнати за нов председател на БФАС? Моля, отговорете ми с конкретни имена.
2. Каква е стратегията за управлението на БФАС след евентуалното връчване на мандат на нов председател и управителен съвет?
3. Ще обезпечите ли провеждане на всички състезания от календара?
4. Ще гарантирате ли провеждането на всички кръгове от европейски шампионати, провеждащи се в България?
5. Ще гарантирате ли, че за Рали България 2010 ще осигурите достатъчно хора и ще се справите с организацията на състезание от такъв ранг?
........


Добри въпроси.И нам мен ми се стори,че отиваме,малко към иронията.Та в този тон и аз малко ще залитна,че да разведрим темата :wink: .
Въпрос 1 - Илия Чубриков.
Въпрос 2 - Г-н Чубриков се захваща да пие кафета с приятелите си из Европа.Слагат Дилян Попов като ко-шеф.Този поне бачка на бургия :mrgreen: ,а и знае какво да прави.Поканват се имена като Михайлов и други от сегашния съвет,които също си разбират от работата.
Въпрос 3 - Защо не?В момента не са обезпечени.На предишния конгрес Дунев старши гарантира 1 милион.Каквито и мнения да има за него,човека може да си даде зор отново да ги обезпечи.
Въпрос 4 - Няма гаранция в момента.Основните фактори,които попречиха миналата година да се проведат(нормално протечат) ралита от ранга на Сливен,бяха под крилото на федерацията.За Сливен знам,че спонсорите се дърпат само заради едно име.Състезанието в Пловдив се нуждае от подкрепа от федерацията и миналата година не я получи,едва ли тази година биха си сменили мнението някои хора.
Въпрос 5 - Напълно.С хората миналата година се бяха жестоко подиграли.Същите тези биха се върнали на драго сърце,защото са фенове,защото има промяна (каквато и да е).Отделно ще има подкрепа от страна на пилоти и фенове.А като най-краен вариант Владо Илиев издейства по някой подпис в книжките на студентите в НСА и всичките отиват по завоите :wink: .
Не е толкова страшно.Не по-страшно от момента :wink:

=====================================================
Хайде стига толкова съм се лигавил.Малко по-сериозно:
Темата тепърва добива скорост.Ще помоля всички да спестяват обиди към федерацията и нейните членове.Няма да се толерират обиди към нито един човек тук.Без значение дали е Янакиев,Дунев,Агура,Царски и тн.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот kiko » Съб Яну 16, 2010 09:19

Кво ти стана брато?Къв е този филм?
Чубриков ми е казвал,а и знам,че гледа спорта под друг ъгъл.Едва ли някой би го вкарал в политиката,но подкрепям мнението,че заслужава честа да е ни е лицето пред света.
Има един момент,който го изпускаме.Рали България се организира от Ралипул :wink: .Всичките негативи и активи би трябвало да отнесат те :wink: .Евентуални катаклизми около ф. не би трябвало да се отразят на провеждането на ралито.
При мен се мъдри и една друга мисъл:Адас вдигнаха джабала и в момента няма адекватни отговори на всичко.Имам чувството,че нарочно засилиха нещата и накрая ще поискат да махнат само Капев,Славейков и някой друг.Така ще поискат малко , ф. ще им го даде и всичко ще утихне.Тогава ще пляскаме и ще викаме да му е честит свободния път на новия председател Г.Петров :wink: .
Политика.Какво да се прави.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Иван Шопов » Съб Яну 16, 2010 11:42

Преди да отговоря бих искал да Ви помоля г-н Стоянов да споделите кой конкретно сте. Не за друго, а защото би ми било неуместно да говоря на "Вие" с човек, когото може би познавам и в реалността разговаряме на "ти".
Ще отговоря на всички въпроси, като предварително искам да уточня да не бъда разбиран "заобиколно". Както сам знаете, не мога да говоря от името на всички колеги, а и честно казано смятам, че именно събранието във Велико Търново би трябвало да вземе решения, касаещи уместните Ви въпроси.
Ок, ето и отговорите на въпросите:
Joro.s написа:1. Г-н Шопов, чий кандидатури ще бъдат издигнати за нов председател на БФАС? Моля, отговорете ми с конкретни имена.

Кандидатурите ще бъдат предложени и издигнати от присъстващите на събранието. Естествено, че ще има предложения и от страна на АДАС, но в крайна сметка общото желание и мнение е меродавно. Затова има събрание, а не призив "Изберете Х!".
Joro.s написа:2. Каква е стратегията за управлението на БФАС след евентуалното връчване на мандат на нов председател и управителен съвет?

На първо място в УС на БФАС да бъдат избрани хора, които имат желание и познания за сериозна работа. Следва "стягане" на всички комисии (техническа, съдийска, спортни комисари), вменяването на точни права и отговорности и промяна на НСК и Специалните Правилници. Преговори с медии за цялостно отразяване на Шампионатите срещу автореклама. Оформяне на по-сериозен бюджет, както и по-рационалното му използване. Разрушаване на изкуствената барикада организатори/БФАС/състезатели. Смятам, че сработването на целият механизъм наречен "БФАС" не е невъзможно.
Горното е мое мнение по въпроса (както и на доста колеги), но не ангажирам АДАС с това. Както казах общите решения и становища ще бъдат водещата цел.
Joro.s написа:3. Ще обезпечите ли провеждане на всички състезания от календара?

Аз лично ли да го обезпеча? АДАС? Целта на АДАС е да има по-добри условия за спорт, но не е силова структура, която да задължи когото и да било за каквото и да е. В крайна сметка УС на БФАс е този, който трябва да създаде тази възможност.
Мисля обаче, че ако се изпълнят задачите от горният отговор Шампионатите от само себе си ще бъдат лишени от непроведени състезания, а при нормални условия за спорт предполагам, че организаторите няма да имат кой знае какви проблеми.
Joro.s написа:4. Ще гарантирате ли провеждането на всички кръгове от европейски шампионати, провеждащи се в България?

Отговорът се припокрива с горният. Друг е въпросат дали някои кръгове от ЕШ трябва да останат такива след като имат нулева посещаемост от чужди пилоти. Както знаете за всеки кръг от ЕШ се заплащат сериозни и допълнителни такси. Нужно ли е да се харчат тези пари само за да се бием в гърдите, че имаме кръг от ЕШ, който не е посетен от нито един чужд пилот?
Joro.s написа:5. Ще гарантирате ли, че за Рали България 2010 ще осигурите достатъчно хора и ще се справите с организацията на състезание от такъв ранг?

Отново ще кажа, че това е работа на УС на БФАС. Съгласете се, че не мога да Ви дам никакъв ясен отговор при положение, че информацията как се е работило досега и какви проблеми все още не са решени е в компетенцията на УС на БФАС и респективно не е публично достъпна.
Joro.s написа:Колко състезания сте организирали лично вие, г-н Шопов? Нямам нищо против Вас или който и да било от АДАС.

Нито едно. Никъде не съм и споменал, че аз лично искам да бъда организатор на състезание. Вярвайте ми - ако имах подобни цели отдавна щях да съм ги декларирал и преследвал. В същото това време не смятам, че организирането на състезание е критерий за познания, умения и желание за работа. Само за да не влизаме в излишни интриги няма да цитирам имената на хора, които продължават да провеждат посредствени състезания, доста пъти дори в разрез с действащите правилници.
Joro.s написа:Защо ръководството на федерацията не беше сменено на предишното отчетно - изборно събрание? Аз съм доста близо до спорта от десет години.

Ако сте присъствал на последното Общо Изборно Събрание на БФАС би трябвало да сте наясно с отговора. Ако случайно не сте ще Ви го кажа аз като лично мнение на един Председател на АСК.
Конкретната причина да няма промени е в предварителният сценарий и режисура на избора за УС на БФАС. Имаше предложения за нови лица, при чиито гласуване бе обявено "че нямало смисъл, защото имало противоречие в гласовете". Цялата неяснота как точно ще се проведе гласуването (дали всеки с право на глас има право на точен брой "За","Против" и "Въздържал се" или е неограничен, като избрани са тези с най-много гласове) доведе до това явление. Преди самото гласуване имаше обещания за влизане на "млади момчета" в УС на БФАС и тяхната подготовка да поемат управлението. Дали се е случило преценете сам.
За допълнителната "екстра" при избора "нашите хора" да гласуват "правилно" не искам да говоря.
И още веднъж - това е моето лично мнение, зад което стоя на 100%. Не ангажирам никого с него, нито искам да се тълкува като изявление на АДАС!
Joro.s написа:Но ето че според Вас слушаме само празни приказки от страна на БФАС - добре, подкрепям Ви. Но каква е гаранцията, че приказките, които Вие ми говорите са по - различни? Какво ще ме накара да гласувам за Вас? Прочувствените ви коментари тук във форума и разпалените ви коментари по състезанията започнаха да ми приличат на рекламите от WS teleshop от 90-те години. Но вече сме 2010 и когато ства дума за автомобилния спорт, който аз определено обичам, няма да повярвам само на думите Ви. Затова са по - горните въпроси. Затова моля за компетентното Ви мнение.
С уважение,
Жоро. С

Всъщност г-н Стоянов реалността показва дали думите са празни или не и нито Вие, нито аз можем да бъдем критерии за това, а само свършената работа. Колкото до рекламите - не мисля, че някъде някой от нас е свалял звезди или е имало промоционална оферта в стил "Обадете се сега". Както няколко пъти казах - основната цел е да се съберем максимум участници в този спорт и постигането на единни позиция и решение. Продължавам да съм на мнение, че само обединение на всички участници би довело до ползотворни промени.
Надявам се, че съм отговорил коректно и задоволително на въпросите Ви, но все пак ако искате да питате още нещо - на Ваше разположение съм.
Поздрави!

AlexBlagoev написа:Ванка имам един въпрос към теб: румен дунев идва ли на събиранията че нещо голям манекен стана и няма време за мижитурки като нас???


Не знам откъде идва това "мижитурки" и мога честно да кажа, че Румен никога не е използвал подобни определения пред мен и колегите. А отговора на въпроса е, че от всичките (над 20) Румен е пропуснал само 1 (едно) събрание на УС на АДАС. Това са моите спомени, ако държиш ще проверя точно и ще ти кажа. И между другото - нека не създаваме подобно напрежение с подобни фрази. Уважавам Румен и като пилот, и като човек и не мисля, че подобни квалификации са в негов стил.
Относно Димитър Агура ще се въздържа от мнение. Аз лично не съм чул от някой от моите колеги да е поставил на обсъждане подобна вероятност.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот BradurS » Съб Яну 23, 2010 03:05

Малко инфо от извора:
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 0&Itemid=1
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот discoshit » Съб Яну 23, 2010 23:19

Много хубаво, макар и с огромно закъснение, всички сте се сетили да сваляте другаря янакиев. Обаче всяка промяна трябва да бъде за добро. Ако слагате 75 годишен човек, който няма опит в съвременния моторспорт, тогава това не е промяна към добро!
Или искате Чубриков за да бъде поставен човек(на Владо Илиев!?), или изобщо си нямате и на представа какъв човек ви е нужен. Аз се надявам да го искате като поставен човек, но се чудя защо хората зад него ги е страх да се кандидатират!? При всички положения, ще бъде трудно да се управлява по-зле от другаря янакиев!
Затова по-важно е как ще го свалите. Много ми е странно как има хора които едва ли не се страхуват от янакиев, заради \"влиянието и контактите\" му във ФИА.
От ФИА не са олигофрени. Жан Тод след 10 мин. разговор му е ясно що за стока е този другар. Така че влиянието му е точно толкова колкото и на всеки друг възможен президент на БФАС. Използван е за бюлетина и кой знае благодарение на каква клизма сме получили кръг.
Успех в начинанието и дано да няма отцепници!


П.П. Понеже се засягат таксите, ако искате да имате професионални шампионати, ще трябва да плащате. Моторспорта не е за бедни хора, скъп е и няма как да се избегне това, затова трябва да се привличат богатите хора. Не ви знам точно таксите, но знам че са около тези в картинг шампионата. Мисля че е нормално човек да дава по едно 300-400 лв. на организаторите.
Аватар
discoshit
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 18:48
Име: Georgi T

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот ispo » Нед Яну 24, 2010 00:33

discoshit написа:П.П. Понеже се засягат таксите, ако искате да имате професионални шампионати, ще трябва да плащате. Моторспорта не е за бедни хора, скъп е и няма как да се избегне това, затова трябва да се привличат богатите хора. Не ви знам точно таксите, но знам че са около тези в картинг шампионата. Мисля че е нормално човек да дава по едно 300-400 лв. на организаторите.



Не е чак така,не казвам че и във Ф1 е така но не виждаш ли,че и от там почнаха леко полеко да се оттеглят и да правят какво ли не само и само да спестят някой лев.Ами тази година Форд например ще карат С2000 вместо ВРЦ,това също е факт,че не може всяка година при нас да се увеличават таксите и да се измислят разни простутии за пари,а всъщност виждаме около нас как стоят нещата... :wink:
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот BradurS » Съб Яну 30, 2010 20:28

Завърши и това събрание на АДАС. Много тежки дебати...много важни решения се взеха. Много съм доволен от чутото.
Изненада беше за мен присъствието на Георги Славейков.
Още немога да асимилирам супер многото информация, затова ще споделя това, което най-ми направи впечатление.
Събранието започна с предложения за рокади в Управителния съвет на БФАС. Пилотите и клубовете гласуваха да остане Янакиев, Камен Михайлов и Славейков, като доверието спечелиха Димитър Стефанов, Иван Шопов...и още 7 имена, които сега немога да кажа.
Другото важно е, че най-вероятно ХАНС системата ще е задължителна; Килограмите за Х-овете няма да са тези, които са сега. Ще търпят промяна, както и почти ЦЯЛАТА КНИЖКА ЗА ТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗИСКВАНИЯ...
Важното е, че има диалог между пилотите и Камен Михайлов(ФЕД).
Много интересна дискусия се получи за времеизмерването и цените за услугата. Оказа се, че може да се намери на доста добро качество, в пъри по евтино от колкото до сега. Но проблема е в процес на разрешаване чрез конкурс.
Поздрави на ОФРОУД обществото, което вече заема своето място сред Автомобилния спорт в България. Там също има мноого кадърни хора, които се включиха акивно в дискусията.
За сега това.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот banderkata » Съб Яну 30, 2010 23:37

И като последно какво се реши с две думи ? Ще има или няма да ина ханс система ? За момента това е най интересното за нас простолюдните Х сове
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот BradurS » Нед Яну 31, 2010 12:34

Имаше доста дискусии. Имаше преложение за малките хиксове да се даде още година гратисен период, а за големите да са задължителни. Но Кольо Паунов опроверга това предложение, мисля че с право.
АДАС обеща, че ще направи предложение пред Камен Михайлов да се отложи още една година хансовете за писта и планинско, но Ники Златков ясно каза, че просто няма да стане. Камен е твърдо решен да въведе това изискване.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот Л. Мечков » Нед Яну 31, 2010 22:47

:D Ако, това, което дочух стане реалност, а именно Х-правилата да се нагодят според някои силни на деня, просто въобще няма да стъпя, даже и като зрител в тоя насран шампионат.........................
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот НРТЕАМ » Пон Фев 01, 2010 08:57

То май доста народ няма да стъпим на никой шампионат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот ZPenevich » Пон Фев 01, 2010 11:06

Л. Мечков написа::D Ако, това, което дочух стане реалност, а именно Х-правилата да се нагодят според някои силни на деня, просто въобще няма да стъпя, даже и като зрител в тоя насран шампионат.........................

Какво имаш в предвид?
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Общо Събрание на АДАС - 30.01.2010г.

Мнениеот D.Nikolov » Пон Фев 01, 2010 13:36

Л. Мечков написа::D Ако, това, което дочух стане реалност, а именно Х-правилата да се нагодят според някои силни на деня, просто въобще няма да стъпя, даже и като зрител в тоя насран шампионат.........................


+1...

Ебати малумниците - ако тва стане да ви с.ра на шампионата и на измислените шампиони .........................................................
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта