Шампион на шампионите - БГ версия 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Пон Ное 30, 2009 20:19

То се видя от времената на Дракона... Доста отдавна до 2 литра времената на Ангел с Клиото и Емо с Хондата са доста по-добри от тези в малките профита... А при нас в големите класове разликата от около 100тина хиляди евро се изразява в 2 сек :lol: Ще поработим зимата и догодина ще си ги премерим... Пък то ще си покаже... Не сме твърдяли никъде, че сме по-добри пилоти, че имаме повече опит или по-бързи коли... Нито се опитваме да се докажем като такива... Не сме стигнали опита и уменията ви... Но поне заслужаваме уважение... А пък и нищо не се знае :wink: Никой не е застрахован от изненади... А от високо лошо се пада... Дерзайте :twisted:

А миналата година беше мнооого по-различно от тази, особено на Калояново :wink:
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот varna » Пон Ное 30, 2009 20:25

Абе вие май много на сериозно го взехте това момче,пожелам му през 2010 да събере средства и дойде да покаже какъв талант е,защото ''май бил голям талант.'' Само да не му овисне носа защото в момента май доста се е навирил. И един личен въпрос: Ти верно ли мислиш,че наистина с това клио което не е лошо подготвено си прескочил мицубишита и субарута и X4-те,ако е така ти или не си добре или си наистина някакъв батман ?
varna
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:01

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Пон Ное 30, 2009 20:27

varna написа:...Ти верно ли мислиш,че наистина с това клио което не е лошо подготвено си прескочил мицубишита и субарута и X4-те,ако е така ти или не си добре или си наистина някакъв батман ?


Ти това къде го прочете?
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 30, 2009 20:33

DrivinGGoD написа:Доста отдавна до 2 литра времената на Ангел с Клиото и Емо с Хондата са доста по-добри от тези в малките профита... А при нас в големите класове разликата от около 100тина хиляди евро се изразява в 2 сек :lol: Ще поработим зимата и догодина ще си ги премерим... Пък то ще си покаже... Не сме твърдяли никъде, че сме по-добри пилоти, че имаме повече опит или по-бързи коли... Нито се опитваме да се докажем като такива... Не сме стигнали опита и уменията ви... Но поне заслужаваме уважение... А пък и нищо не се знае :wink: Никой не е застрахован от изненади... А от високо лошо се пада... Дерзайте :twisted:
Чакай са, че ми е паднало да попиша, абе пич.................... Ти наясно ли си, че първо дразниш, че ни слагаш всички в един кюп, второ, че имате някакви претенции, дето 80% от наще в шампионата ги нямат, наясно ли си, че когато караш в шампионата не караш на макс, а гониш класиране, наясно ли си, че много от нас си правят абсолютно сами колите и си ги пазят точно защото са им излезнали една камара пари ? А дали си наясно, че тия времена, които ги има официално са най-силните ни ? Що миналата година не се разлаяхте вие от големите карачи, че ви турих такава разлика, че си я мерихте с календар на Сапарева баня? Ама не бе, тогава ви нямаше , само че съм лицемер и не помня дали сте карали, само съм сигурен, че пък тогава коментарът е щял да бъде, че ми мноо силна колата, па фанете си направете по една такава и вижте как се кара :lol:


А и да те открехна, че две секунди понякога се свалят с години, ама карай сега.................И пиша специално за теб, нека не се убижда никой друг от колегите, много добре знаят какво мисля по принцип
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Пон Ное 30, 2009 20:34

Вие почвате да ставате смешни, аз не случайно май имам само 15 мнения във този форум.Точно написах че е пълно безумие да се сравняват А8 и Х4 с моята кола и ти сега точно обратното пишеш.Хора първо четете, после поне малко помислете какво ще напишете и тогава правете скандали.Изобщо не виждам какъв е смисъла да се нажежава обстановката с такува форумни изказвания и глупости.Аз ви казах всички сме болни от една и съща болест и нека карането бъде удоволствие ,а не непрекъснати скандали и интриги. :) :) :) Ама като гледам твоите са дори по малко някъде около 9, така че не виждам какъв е смисъла да изсе....ш един такъв пост и да провокираш хората.Доста безмислено и тъпо е , а и не виждам след като пък изобщо не ме познаваш как можеш да правиш заключения за мен и моя нос и т.н. :wink:
Последна промяна clio16 на Пон Ное 30, 2009 20:41, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Пон Ное 30, 2009 20:40

Хей колеги, в предишно мое мнение бях казал, че трябва да се посъстезаваме, ама както искат всички на Дракона - еми на Дракон като на Дракон...
21 обиколки в групов старт по класове (по кубатура).
Е ако клиото набие х3 и х4 тогава, значи човека е талант в карането и има добри механици(приятели) които му помагат да си подготви колата!
Ако ли не - той сам ще разбере къде е попаднал!
А да не говорим как би е чуствал, ако някой му "подсказва" на задната броня, че трябва да направи път????????, Щото колегите са свикнали да карата през 15 секунди един след друг и само по три обиколки...........
Едното и другото нема нищо общо................и нека понеже колегите от любителския шампионат подеха темата, (и в подкрепа на репликата на Мечков), нека те организират една такава проява, и да ни поканят, пък като има победени победители......- въобще не срамно да стиснеш ръката на по-добрия и да се стремиш да направиш и ти каквото е постигнал той!!!!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Пон Ное 30, 2009 20:44

Ами не е точно така ама няма значение
http://www.youtube.com/watch?v=qqZUwIDOQJU
онбордите засега мисля да ги спестя :)

и престанете с този сборен клас Х3 и Х4, как може да сравнявате една кола 2 л атмосферна с една кола 2л турбо, тъпо е не мислите ли, а това че федерацията така е решила си е неин проблем
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 30, 2009 20:47

clio16 написа:Вие почвате да ставате смешни, аз не случайно май имам само 15 мнения във този форум.Точно написах че е пълно безумие да се сравняват А8 и Х4 с моята кола и ти сега точно обратното пишеш.Хора първо четете, после поне малко помислете какво ще напишете и тогава правете скандали.Изобщо не виждам какъв е смисъла да се нажежава обстановката с такува форумни изказвания и глупости.Аз ви казах всички сме болни от една и съща болест и нека карането бъде удоволствие ,а не непрекъснати скандали и интриги. :) :) :) Ама като гледам твоите са дори по малко някъде около 9, така че не виждам какъв е смисъла да изсе....ш един такъв пост и да провокираш хората.Доста безмислено и тъпо е :)
Да, даже 15 мнения явно са много, щом само от едно стана панаир, не виждам нищо смешно, ако за теб е смешно се погрижи, знам, че доста те слушат кое правило как да се тълкува и кое как да се организира, организирайте една среща на аматьори и проаматьори, лично аз ще ви предоставя две шкоди и после сядате и коментирате кое и как се е случило и защо. Времена, позиции и тн.....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Пон Ное 30, 2009 20:55

Поздравления, колега, това показва, че си подготвен и за това,..... още по-добре.
А това че х3и х4 карат в една серия не съм го измислил аз или някой от пилотите като теб и всички останали, такива са правилата, отиваш, подписваш декларация че си запознат с тях, плащаш си таксата и участваш.
При малките хиксове оплакваме ли се че мотоциклетния двигател поставен в голфа ни "застрелва" от упор на старта....- не!!!!!, ама все пак разгледай времената и ще видиш, че Пунтото прави по-добра обиколка от него, но това не означава , че печелим състезанието!!!!!
Ето и примера за да не съм голословен:
http://www.bfas-bg.org/uploaded_files/b ... es_279.pdf
виж на стр. 13
Последна промяна Гетов на Пон Ное 30, 2009 21:01, променена общо 1 път
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Пон Ное 30, 2009 20:57

Не ставаше въпрос за твоите мнения, аз съм съгласен с една част от тях наистина, а се отнасяше конкретно за мнението на "varna" ама май трябваше да сложа цитат, за което се извинявам.Ето точно от такива малки грешки стават хубавите и големи скандали, :) :) :)
А това за класовете го знам и също съм много против това разделение, ама така е да.....
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Пон Ное 30, 2009 21:00

Л. Мечков написа:Чакай са, че ми е паднало да попиша, абе пич.................... Ти наясно ли си, че първо дразниш, че ни слагаш всички в един кюп, второ, че имате някакви претенции, дето 80% от наще в шампионата ги нямат, наясно ли си, че когато караш в шампионата не караш на макс, а гониш класиране, наясно ли си, че много от нас си правят абсолютно сами колите и си ги пазят точно защото са им излезнали една камара пари ? А дали си наясно, че тия времена, които ги има официално са най-силните ни ? Що миналата година не се разлаяхте вие от големите карачи, че ви турих такава разлика, че си я мерихте с календар на Сапарева баня? Ама не бе, тогава ви нямаше , само че съм лицемер и не помня дали сте карали, само съм сигурен, че пък тогава коментарът е щял да бъде, че ми мноо силна колата, па фанете си направете по една такава и вижте как се кара :lol:


А и да те открехна, че две секунди понякога се свалят с години, ама карай сега.................И пиша специално за теб, нека не се убижда никой друг от колегите, много добре знаят какво мисля по принцип


Аз не слагам никой в един кюп... Коментарите бяха за организаторите и присъстващите на шампионското шоу и тяхното отношение... Това че ти си се хванал да защитаваш някого означава че сам се слагаш в този кюп... А не аз направих това... И аз сериозно следя вашето развитие, времена и представяне на единствената писта, на която имам база за ставнение - Дракон, с. Калояново... Претенции никакви нямам... Карам си колата където, когато и както мога, правя го за себе си и за публиката и се старая да се развивам правилно... И аз карах цял сезон ( осем мероприятия от календара и няколко отделни, като 3 от тях на Калояново) и аз паза колата ни, и ние я правим сами и със собствени средства :wink: Гледам официалното... И аз мога да кажа че имам под 50 сек 10 последователни обиколки, ама не го правя... Сравнявам нашите официални резултати от измервателната техника там с вашите и на всички останали и не ме интересува при какви условия са, нито съм тръгнал да се оправдавам че караме със стандартни накладки на найси хиляди километра, със хартиен филтър и с гуми на моите години... Просто гледам и сравнявам... Има още накъде да смъкваме, има още какво да правим, но в момента толкова можем, и гледам вашите времена от този сезон на сухо... Не съм тръгнал и да говоря че най-добрите ни времена са направени на около 5* температура в средата на ноември... А вие скочихте като ужилени... Пак повтарям... За мен ще е чест в един и същ момент да сме напистата и да се премерим в еднакви условия без оправдания и слухове... Миналата година, както казах и по-горе, беше мнооого по-различно... Аз карах тази, както и вие... Никой не се оправдава и със силата на колата си или нещо подобно... При нас оправдания няма... Караме и се стараем да сме бързи, колкото успеем със собствени сили - толкова... Колите ни са много далеч от А и N, може би далеч и от Х...
На Ангел колата се разбра каква е... С мотор който не е отварян от година и половина... Прави времена на Дракон под 57 сек...
Нашата кола е 321 коньово М3 ЕВО на над 110 000км, без никога за нищо да е отварян мотора или да са му правени подобрения, олекотена до 1280кг. без пилот, с окачване като твоето, с нормалните спирачки и с ОЕМ накладките, с които купихме колата... Това е... И времена около 56 и половина... и 3 обиколки със старт от място в рамките на 2.53:8...
Съжалявам че темата тръгна в тази посока... Извинявам се на всички ако съм обидил някой... Не е била това целта ми... Нямам какво да кажа повече по темата... Както каза Ангел, нека карането бъде удоволствие, без интриги нека не забравяме от къде сме тръгнали... Бъдете здрави... Пожелавам ви само успехи и приятни моменти по пистите... А пък догодина сме се зарекли да организираме както трябва едно такова състезание между лицензирани и нелицензирани пилоти, ще се замерим и ще се почерпим всички на една писта и на една маса... За да споделим болестта си...

С уважение
Александър Цветков
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 30, 2009 21:06

clio16 написа:Ами не е точно така ама няма значение
http://www.youtube.com/watch?v=qqZUwIDOQJU
онбордите засега мисля да ги спестя :)

и престанете с този сборен клас Х3 и Х4, как може да сравнявате една кола 2 л атмосферна с една кола 2л турбо, тъпо е не мислите ли, а това че федерацията така е решила си е неин проблем
Малко по-късно спиране с оглед на килограмите, евото се счупи, а и беше като гондола, не струва 100 000 евро, караш с два пъти по-добри сликове, колата ти от този клип показва, че, или конете не са тези, които си написал, или килограмите, или и двете. А пък най-важното е- Не я кара Ясен Попов, или другите, които напердаши безцеремонно на Сапарева баня. Караш агресивно, както съм написал- наистина съм фен на карането ти
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 30, 2009 21:14

DrivinGGoD написа:................................

Аз да защитавам някой ??? Просто съм крайно обективен, нямам за цел да споря и да се карам с никой, просто се дразня, че имате претенции повече от нас, а само веднъж сте се събрали с батките, ние, за разлика от вас го правим постоянно и си мълчим. Нали спорт правим, сам го пишеш. За времената дай да не коментираме, факторите са много различни, не оспорвам нито едно постижение, но е добре това да стане на чертата, а не на листовете. За еднакъв брой обиколки, един до друг, има два вариянта- или възмущение у едните, или у другите, до тогава всичко е празни приказки.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Пон Ное 30, 2009 21:23

Това е последния пост който ще напиша в тази тема.Евото се счупи, избуксува му съединителя, да иначе нямам шанс срещу такава кола и аз го казах МНООООООООГО пъти четете бе хора,Колкото до сликовете му, със сигурност са по добри от моите и незнам пък как ги видя в движение или си добра врачка.Окачването му е подобно на моето, така че...А колкото до килограмите колата ми е мерена при Тодор Дунев на 4-те кантара и показа точно 890кг, без мене вътре, а динографиката на мотора съм я качил в един друг форум и показва точно 143.5 к.с. на колелата(КОЕТО ПРАВИ МАЛКО НАД 170 НА ВАЛА от едни дросели толкоз).Диното е на Хеед, а мотора наистина не е пипан от август месец 2008г. и се надявам да изкара още поне един сезон. а пък и изобщо не виждам смисъл да ви давам обяснения или оправдания защото то така започва да излиза.Има една мъдрост или незнам какво е точно .....когато фактите(в случая цифрите) говорят., хората мълчат.Престанете да търсите под вола теле и да омаловажавате труда и таланта на момчетата от любителския шампионат, наистина там има много които карат наистина добре.Поздрави Ангел
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот varna » Пон Ное 30, 2009 21:44

Като си голям талант,защо караш в любителския шампионат,тя колата ти е добре подготвена Х3-ка или май там ти е по-лесно? Ти да не си мислиш че Х3-ките са кой знай колко по-подготвени от клиото ти.Както го описваш аз не виждам какво толкова нямаш по него.И незнам защо си мислиш,че разходите да караш по календара на БФАС са по-големи от тези където караш ама да караш в шампионата като че ли нямаш гащи,ама само май устата ти е голяма щом почна и сам да се хвалиш.
varna
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:01

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron