Шампион на шампионите - БГ версия 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот cutflash » Нед Ное 29, 2009 09:56

Шоуто беше супер :) Всички пилоти се раздадоха :) Имаше какво да се види :)
Малко снимки :
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=17465
Макар и с премеждия всеки можеше да се повози при любимите си пилоти :) Като за благотворително мероприятие имаше доста пилоти и всички караха да зарадват зрителите :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Нед Ное 29, 2009 11:57

И аз да напиша своите впечатления>Шоу се получи наистина,каузата беше много благородна, лошото е че групата любители която беше поканена почти никой от присъстващите не познаваше, а смятам че по никакъв начин не бяхме по малко атрактивни от професионалистите. Честно да си кажа малко ме е яд , че не можах да запазя първото място но една малка грешка на последния завой и ......., Ако си мислите че и на нас не ни се караше повече на пистата много се лъжете, обаче непрекъснато трябва да се съобразяваме с фактори като амортизациите на колите(повечето си ги придвижваме на ход до мероприятията) гумите са също огромен проблем...поради тотална липса на каквито и да е спонсори сме принудени да караме с гуми 3-та употреба и т.н. но не мисля да се оплаквам.Важното е че вече и състезателите разбраха че под думата аматьори не се крият хора които не могат да карат.Много ми се иска някой да обърне внимание и на любителския шампионат, защото там определено има пилоти, но действителността в нашата мила държава е друга, тук темата е много дълга и няма смисъл да се обсъжда, но в статията на rallyxPress са ми объркаи дори и името.Както и да е надявам се и догодина да има такива срещи, за да се види че не става въпрос за изненади, а просто действителността е такава, колкото и да не им се иска на някои хора. :).Важното е че имахме най-силната подкрепа на награждаването за което искам да благодаря на всички които викаха задружно и с които сме като едно голямо семейство.Благодаря :)
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Нед Ное 29, 2009 12:10

Сигурен съм, че зрителите са останали изключително доволни тъй като всички дадоха всичко от себе си за да направят уникално шоу... Аз си направих изключително удоволствие от карането и пързалянето, хората които повозихме останаха много доволни...
Всичко останало обаче беше под всякаква критика... Организация - никаква... Пълен провал...
Никаква информация не бе дадена за начина и последователността на провеждане на мероприятието... Нито приблизителен график... Нито преди нито по време на мероприятието... Никой не ни ебаваше за нищо... Излизането на пистата бе абсолютна анархия без никаква подредба и класификация... Или пък може би пък това се е отнасяло само за нас "любителите", които явно бяхме там само за пълнеж и никой не не го интересуваше дали сме запознати с програмата, регламента или представянето си... Радвам се, че все пак Владо Илиев ни представи подобаващо в началото, че поне сме там, а Митко бе така добър когато имаше възможност да ни отговаря на въпросите по време на мероприятието относно процедурите по провеждането му защото никой друг не си направи труда да го направи... На импровизираното състезание бяхме обединени в една група като "дрифтъри" независимо че караме сериозно и в дисциплината "тайм атак" и то с много добри постижения не далеч от тези на отбори със стотици хиляди лева бюджети за сезон, никой не си направи труда да ни раздели по класове както при другите, а и никой не съобрази всъщност че тайм атак шампионата и дрифт шоутата по време на тези състезания както и дрифт шампионата са достатъчно сериозни и единственото, което ги различава от професионалните са финансовите възможности на пилотите... Не е редно да се прави такова разделение защото, както се видя след финала от изключителното представяне на Ангел от нашата група, нашите момчета са много далеч от "любители" и способностите им са далеч над тези на много така наречени "професионалисти"... Самото състезание също не бе никак добре съставено и в никакъв случай не бе обективно, първо защото присъстващите пилоти от "тайм атак" шампионата караха автомобили само с един двигателен мост, а на оставеното за пореден път толкова мръсно трасе е почти невъзможно да се борим с N4, А8 и Х4... Нищо не пречеше да се измие трасето с една водоноска и да се стигне до достатъчно читавата настилка за да може сцеплението да е на ниво асфалтово състезание а не рали-крос... Но това си е наш проблем... Но поне трябваше обиколките за време да се направят повече, да са без спиране за изчакване и изтиване на гумите и и нашия шампионат да бъде разделен обективно по класове както и другите... Да не говорим че след квалификациите когато се поинтересувахме от времената и класирането ни бе отговорено: " извадили сме финалистите които ще карат на хендикап-а, другите времена няма да ги вадим, евентуално ще ги има във форума" :shock: :lol: :lol: :lol: Нямам думи... Това напълно омаловажава старанието на всички да карат бързо... Нека сега някой който има оплаквания към организацията на "любителските" състезания да излезе и да каже нещо за "непрофесионалната" организация която е класи над тази която наблюдавахме вчера...
Въпреки това идеята беше благотворителността, шоуто с тази цел се получи за публиката, събраха се много пари които ще отидат за добра кауза, а и стана ясно че не сме с нищо по-назад от "профитата" и аз с нетърпение ще чакам чакам една по-обективна надпревара между нас и тях със всичките истински тренировки, квалификации и финали на чиста и отворена писта...
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Нед Ное 29, 2009 12:17

clio16 написа:... а просто действителността е такава, колкото и да не им се иска на някои хора. :).


Такива неща са трудни за приемане особено от хора с голямо изкуствено самочувствие, както са доста от "големите" пилоти в момента :roll:

clio16 написа:Важното е че имахме най-силната подкрепа на награждаването за което искам да благодаря на всички които викаха задружно и с които сме като едно голямо семейство.Благодаря :)


Това показва че за разлика от много хора сме запазили човешките си отношения независимо че на пистата сме конкуренти, а това вече се среща рядко...
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 29, 2009 19:45

Ахахахахаахааааа, абе пичове, нещо сте се пообъркали, ама карай са :D Вие за благотворителност ли отидохте, или ??? И нещо с много голямо пренебрежение пишете за профитата(нещо, което в България НЕ съществува). Само ще ви кажа, че в шампионатите на БФАС има доста хора с по-нисък от вашите бюджети, ама хем не лаят, хем рутят наред :D А и чета за спонсори....................... Пфффф, нали за кеф карате бе, и аз за кеф карам и въобще не лая, нито си въобразявам някой да ме спонсорира, еле пък, ако карам в любителския шампионат, кви спонсори в такъв шампионат ??? :lol: Аз се чудя даже на лудите спонсори при нас........ Никакво уважение нямате към колегите си, само ненавист, а и доста високо самочувствие пуснахте. Сега само за протокола да вметна, че съм гледал доста това клио, имам представа съвсееем теоретично колко кила е и колко коня е. Съотношението на килограм-конска сила е доста по-сериозна от една 1280-килограмова А8-ца с 34мм. рестриктор. Другото важно е, че хората видимо са отишли да покарат празнично, без ангажименти, докато вие сте се подготвили подобаващо- няма лошо, поздравления. Но съм сигурен, че, ако някой от "профитата" се беше взел насериозно класирането щеше да е доста различно. Според мен си правите някакви илюзии, особенно що се отнася до Митко, Ясен, Искрен и тн...... Постовете ви са доста убидни и в никакъв случай не си правите реклама, а точно обратното. Ваша си работа, аз нито съм участвал, нито знам точно какво е станало, но като читател съм абсолютно потресен. До днес имах по-различно мнение, явно съм бил в грешка......................

Догодина съберете пари за една писта, или едно планинско, или едно рали и ни покажете какво можете, иначе звучи доста несериозно да се сравнявате един с друг на благотворително мероприятие :lol:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Нед Ное 29, 2009 20:43

Л. Мечков написа: Догодина съберете пари за една писта, или едно планинско, или едно рали и ни покажете какво можете, иначе звучи доста несериозно да се сравнявате един с друг на благотворително мероприятие :lol:

+1
Да ама като му "гръмнете" 28 коли на групов старт?????????, пък нищо, че правел дракона за 56 секунди!!!!!
Най искренни уважения и почитания към колегата с клиото, но му пожелавам за сезон 2010 да премине при нас и да се доказва, щото мисля че има потенциал!!!Наистина ще е хубаво да се организира една писта за всички ,(та нали и те са в тази федерация), и любители и профита, да се разделят по класове, всеки да си е на местото и .....тогава - чест и почитания на победителите!!! - Писта Дракон - 21 обиколки.
Последна промяна Гетов на Нед Ное 29, 2009 20:46, променена общо 1 път
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Нед Ное 29, 2009 20:46

Никой не иска да обижда никой, и след като не си бил там и не си видял колко неподготвени са отишли състезателите с камионите с гумите и боксовете с механиците и че определено въпреки идеята състезание си имаше , мисля че няма смисъл да говорим.А колкото до моята кола, си я закарах на ход до там с 4 слика втора употреба в багажника и въобще не е толкова вълшебна колкото всички говорят.Тежи точно 890кг без пилот и е точно 143 к.с. на колелата и просто това е теорията. Но според мен няма смисъл да се заформя поредния скандал във форумното пространство защото всичките така или иначе страдаме от една и съща болест. :) :) :)
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Нед Ное 29, 2009 20:50

Прав си колега с клиото Григорчев, нали?
За тва мисля че ще е много атрактивно едно състезание за всички коли на дракона, с благотворителна цел!!!
Тогава и шоуто ще е по-яко и публика ще има повече!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот kocta » Нед Ное 29, 2009 21:02

Подкрепям идеята на Гетов.
Тъкмо ще се свие дистанцията м/у 2-та лагера така да го кажа.Понеже има доста нейзвестни и от 2-те страни и от там се пораждат явно повечето негативи.Мисля,че всички сме хора преди това и всеки би карал за благотворителност без награди.Ей така за спорта,шоуто и приятелите!Знае ли човек може там да открие и нови приятели :wink:
Мисля,че едно такова мероприятие на Дракон ще е в + за всички ни.
Поздрави: Константин Антов
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
kocta
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 29, 2007 21:14
Местоположение: София
Име: Konstantin A. Antov

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Нед Ное 29, 2009 21:13

Гетов написа:Прав си колега с клиото Григорчев, нали?
За тва мисля че ще е много атрактивно едно състезание за всички коли на дракона, с благотворителна цел!!!
Тогава и шоуто ще е по-яко и публика ще има повече!

:) Ангел е по добре, иначе много ми допада идеята.Проблема вече е във федерацията която май не е много склонна към такива прояви, но аз не съм наясно с нещата.
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 29, 2009 21:44

clio16 написа:Никой не иска да обижда никой, и след като не си бил там и не си видял колко неподготвени са отишли състезателите с камионите с гумите и боксовете с механиците и че определено въпреки идеята състезание си имаше , мисля че няма смисъл да говорим.А колкото до моята кола, си я закарах на ход до там с 4 слика втора употреба в багажника и въобще не е толкова вълшебна колкото всички говорят.Тежи точно 890кг без пилот и е точно 143 к.с. на колелата и просто това е теорията. Но според мен няма смисъл да се заформя поредния скандал във форумното пространство защото всичките така или иначе страдаме от една и съща болест. :) :) :)

Оооо, много съм далече от скандали........ От тях не печели никой. Относно това дали съм бил, или не няма значение, много добре знам кой с какво и как е отишъл и най-важното -с каква цел. Първо камионите с гумите са нормално да са там, все пак дърпат ремаркетата с колите. На писта София боксовете на Ясен Попов, Митко Илиев и тн.... бяха три пъти по-големи от моя, а аз бях участник- те просто за идеята. Такава им е културата-така правят, нормално е. Механиците, камионите и гумите са неразделна част от бегачката, дори и да е само на изложение.
Състезание е имало-да, спор няма, но пък, без да се убиждаш, има няколко пилота от списъка, които, ако се вземат на сериозно класирането щеше да започне от 7-мо място.
Дали клиото ти е вълшебно нямам идея, пак пиша изхождам от моя гледна точка и грам не ме интересува другите какво коментират, защото обикновенно коментират нещата завистнически, а мен това не ме кефи. 143к.с. на колелата означава, че абсолютно нищо не е правено по двигателя, или, ако е правено някой много е сбъркал нещо. Не ми се спори-твоя е колата, не моя, ти си знаеш най-добре. На мен ми изглежда като 180-190(на двигателя) коня и 750 кила. Естествено съм ти фен и ми харесва, че си я караш мъжки. Но не съм фен на разсъжденията ти.Според мен това със сликовете втора употреба не върви, 80% от нас карат и с трета употреба, а дали си караш колата на ход пък въобще няма никакво значение- човек сам решава как да се занесе на състезание- все пак отива за кеф, ако не го кефи- няма да ходи :D Миналата седмица пратих мой агент, да не се сърди Владо Илиев. Агентът се казва Димитър Близнаков, докарал си детето и жената с колата, пуснал се като парашутист и ви отвинтил каските с ебахти обърканата кола, дето въобще не става за такова трасе, еле пък със стандартни гуми. Ама-на, факт- имал желание- дошъл, карал и си заминал на ход :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот bmwfenomen » Нед Ное 29, 2009 22:07

Гетов внимаваи какво си пожелаваш , да не стане като с едно друго момче идващо от аматиорите което в момента както много добре се изрази Мечков ви "развинтва каските " доста постоянно :wink:
аман от ладажИИ и от бесни голфове.........
Аватар
bmwfenomen
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 21:46
Име: G.узунов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Нед Ное 29, 2009 22:24

bmwfenomen написа:Гетов внимаваи какво си пожелаваш , да не стане като с едно друго момче идващо от аматиорите което в момента както много добре се изрази Мечков ви "развинтва каските " доста постоянно :wink:

Не си пожелавам!!!, както се изразих преди - нека по-добрите побеждават, да има шоу и зрителски интерес, и ако е благотворително, още по-хубаво!
П.П. Не бъдете анонимни моля!!!!
Последна промяна Гетов на Нед Ное 29, 2009 22:26, променена общо 1 път
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот clio16 » Нед Ное 29, 2009 22:25

Мисля да спра да пиша в темата, Димитър го познавам и незнам на кой е агент, знам и какво му е правено по колата и то далеч не е малко, и въобще не виждам какъв е смисъла от това сравнение, а и беше забравил жената и детето да не му тежат де, но както и да е.Серийно мотора на клиото е 120 коня на колелата, така че все нещо сме успели да позасилим, :D :D , но с килограмите си много далече от истината. Въпроса беше за пренебрежителното отношение към нас като аматьори, а мисля че не е правилно да има такова разделение, а пък това да се сравняват резултати на коли Х4 и А8 с моите е чисто безумие.Аз съм много далече от мисълта да омаловажавам качествата на останалите пилоти, повечето от които определено са се доказали в тази област.От мене толкова и приятна вечер.Поздрави
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 29, 2009 22:25

bmwfenomen написа:Гетов внимаваи какво си пожелаваш , да не стане като с едно друго момче идващо от аматиорите което в момента както много добре се изрази Мечков ви "развинтва каските " доста постоянно :wink:
Това момче досега не съм забелязъл някъде да изтъква способностите си, директно ги показва, без да има претенции, че кара с лоши сликове и тн... Това е разликата, ама карай, много разтеглихме темата. Важното е да има спорт и, когато има такова мероприятие да се преглъщат недостатъците, то още малко ще излезне, че е имало война
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron