Шампион на шампионите - БГ версия 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот ico306 » Нед Ное 29, 2009 22:29

ние уж профи изкарваме 1 състезание със 250лв. гуми 2ра уп. от преди 2год. ама сме там
Аватар
ico306
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 10:08
Име: христомир христов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот ico306 » Нед Ное 29, 2009 22:35

80лв. заявка 100лв. бензин 70лв. живот мъки;мъки ама сме там, при МЕЧКОВ
Аватар
ico306
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 10:08
Име: христомир христов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 29, 2009 22:38

clio16 написа:Мисля да спра да пиша в темата, Димитър го познавам и незнам на кой е агент, знам и какво му е правено по колата и то далеч не е малко, и въобще не виждам какъв е смисъла от това сравнение, а и беше забравил жената и детето да не му тежат де, но както и да е.Серийно мотора на клиото е 120 коня на колелата, така че все нещо сме успели да позасилим, :D :D , но с килограмите си много далече от истината. Въпроса беше за пренебрежителното отношение към нас като аматьори, а мисля че не е правилно да има такова разделение, а пък това да се сравняват резултати на коли Х4 и А8 с моите е чисто безумие.Аз съм много далече от мисълта да омаловажавам качествата на останалите пилоти, повечето от които определено са се доказали в тази област.От мене толкова и приятна вечер.Поздрави
Ама всички си мислите, че хоп-силна кола и ставате недостижими, а на никой не му е ясно, че в една силна Х4 си като на лунапарк и е леко подтискащо, човек малко се шашка, спира по-рано и още куп специфични неща. А пък на такива писти като Сапарева баня точно тези коли са доста неудобни за каране, поне миналата година беше така. Това не е оправдание, просто така го виждам. Пренебрежително отношение има навсякъде, хубаво е да се свиква, винаги има големи, още по-големи и тн...... Но точно в тази тема няма място за такава дискусия.

Относно Митко- агент беше метафора, а това, че колата му е направена-да, факт е, нека не го обсъждаме, нито баба му му я е направила, нито тя му я кара, всичко си е негово виждане за сетъп и каране и щом е резултатна, значи нещата са на място, още повече, че няма грам опит. За жената и детето е без коментар, факт е. Айде лека и от мене и не така негативно, винаги ще има двойни стандарти, понякога са заслужени
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Vasko-z » Нед Ное 29, 2009 23:12

Гетов написа:
bmwfenomen написа:Гетов внимаваи какво си пожелаваш , да не стане като с едно друго момче идващо от аматиорите което в момента както много добре се изрази Мечков ви "развинтва каските " доста постоянно :wink:

Не си пожелавам!!!, както се изразих преди - нека по-добрите побеждават, да има шоу и зрителски интерес, и ако е благотворително, още по-хубаво!
П.П. Не бъдете анонимни моля!!!!

те момчетата бяха две единея е Денис а другия Кирил Величков. Та на старта аконие страх няма да ходиме в гората
тази година в шампионата и мотористи взеха участие та даже и футболисти
нищо против колегата Гетов само давам мнение на започнатата темата
Vasko-z
 
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 23:44
Местоположение: Кюстендил
Име: Васил Тодоров

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот rafa90 » Пон Ное 30, 2009 00:08

Момчета кви глупости пишете ... за това малкото хора в България които се занимават с нашият лиубим спорт , които са наистина много малко и се броят на едната ми може и на двете ръце спряха да пишат в този форум ... Немога да разбера защо всеки си мисли , че той разбира най-много и че сте великите състезатели и разбирачи и ... нямам думи просто хайде от мен чао в този иначе толкова ИНТЕРЕСЕН форум
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Пон Ное 30, 2009 03:22

Не мисля, че с някое от нашите мнения сме обидили някой от лицензираните пилоти присъствали на това мероприятие... Точно поради това. че сме отишли всички с една цел там - благотворителната кауза и заключително шоу за края на сезона, не беше редно да бъдем пренебрегнати от организатори и пилоти само заради това че сме "любители"... Защото както подробно обясних в поста си това беше точно така... И не смятам, че който и да било от нас се е взел на сериозно, просто това неуважение на нашия труд е малко обидно... Бяхме поканени наравно с всички друго, обаче тактично ни бе отредено място "ей там долу в дъното"... И ние сме болни по този спорт, и ние даваме почти всичко което имаме за да сме по пистите, и за разлика от много други не се хвърляме в дълбоките води при ВАС само за да караме "професионално"... За мен за да кара един пилот професионално трябва да е поне малко подготвен и да познава възможностите си, а не да участва само за присъствие... В автомобилния спорт има някакви стъпала на развитие, които според мен не трябва да се пропускат и нашето е естествено предхождащо вашето и е напълно достойно за уважение... Далеч сме от опита и възможностите ви, но не малко случаи са доказали, че като представяне доста от нашите пилоти за надминали нивото на доста от тези при ВАС и просто не са там поради лично самоусещане... Аз например никога не бих преминал в по-следващо ниво, поне докато не съм сигурен че представянето ми ще е подобаващо, а не посредствено... И ние имаме кола сравнително добре подготвена за Х4, но докато не успеем да постигнем времена теоритично близки до най-добрите там и финансова възможност да си го позволим, няма да си мислим дори за място там... Въпрос на лична преценка... Все пак колкото и да ни е кеф участието, всеки иска добро представяне... И нека да не си говорим глупости - всички знаем че има подготовка и подготовка... Та Румен Дунев скъса на Сапарева Баня 4-5 комплекта гуми с каквито ние си мечтаехме да караме през сезона... А карахме със каквито има, с коли подготвени с минимални средства и давахме времена почти като вашите... А не сме тръгнали да се дуем заради това, но е гадно, когато никой не те приема на сериозно... Бяхме поканени, както и всички останали там и независимо каква е била причината, сме отделили време и средства, рискували сме да счупим колите си и сме правили шоу, както всички други, а бяхме пренебрегвани през цялото време... Това е тъпото в цялата работа... Иначе пишките има къде и кога да си ги премерим... И за всички нас ще е чест да го направим с вас и да си сверим часовниците... Защото всички ние уважаваме много вашите постижения и умения... Всички ние също като вас сме болни на тази тема... И не по-малко от вас искаме да сме по пистите и да се представяме добре... И историята е показала, че има доста случай на така пренебрегвани момчета които създават доста проблеми на толкова "изявени" и със самочувствие "батки" като излязат срещу тях да премерят сили... Така че както сега с пренебрежение се гледа на всички нас, да не се окаже че след някоя и друга година стане така, че да гледате със завист нагоре към същите тези момчета, на които до скоро сте гледали с насмешка ...

За мен ще бъде чест да се направят догодина мероприятия съчетаващи професионални и непрофесионални пилоти на едно място, даващи възможност да се сравнят нивата било то на Калояново или Сапарева баня ( с малко по-добра организация и подготовка на трасето) и тогава ще се види кой накъде е и кой колко има основание за самочувствие и надувки...

Аз също не искам да влизам в излишни спорове с колеги от този форум... Ако съм обидил някого моля да бъда извинен... Уважавам много професионални пилоти, възхищавам се на тяхното каране, много от тях познавам и лично и в никакъв случай не искам да обидя когото и да е... Но това да виждаме неуважение и пренебрежение от другите е доста неприятно и неоснователно... Очевидно обаче докато човек не се докаже никой не го взима на сериозно... Така че ни остава да се докажем... Лошото е че пък тогава много хора те намразват поради това че си по-добър от тях... Абе няма угодия... Като си по-слаб те игнорират, като си по-силен или те уважават или ти лицемерничат... Шанс... Важното е че ни движи една и съща идея... И трябва газ да се дава...

С уважение
Александър Цветков
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Пон Ное 30, 2009 09:15

Ето онборд запис от камерата на Боян Гетов:
http://getov.botevgrad.com/video/48/
Които има,нека да качва, за да видим каква е тръпката!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот chill » Пон Ное 30, 2009 11:10

DrivinGGoD написа:...

Колега, 'ей там долу' е явление срещано и в шампионата. С другаря Мечков бяхме по съседски на Русе 2008 - на около 2км от старт/финала и информационното табло...а 'вие' сте имали отредено място :idea: Тоест някой е помислил къде да 'ви' настани, което само по себе си не е малко. Няма нужда да се засягате според мен. Друг въпрос е, че ако има планиране (което само по себе си е някакъв напредък) някой би могъл да спори, че е нормално организатора да разчете по някакъв субективен начин бокса.
Само за отборите с големи бюджети, с камионите и т.н. говориш... с тези обобщения дефакто правиш точно това срещу което негодуваш :idea: - разделяш на първо и второ качество.
Реалноста е друга. Има много хора които някак си карат с бюджет по малък от твоя примерно. Нови гуми малко хора виждат :idea: Всеки инвестира време, пари и амортизира техниката когато кара - ненужно е да се експонира толкова.
Професионалния шампионат...направи един сезон и виж сам за себе си, че сме мноооого далеч от професионален шампионат.
Аз не се смятам за професионалист пилот - аз съм си аматьорче, и това разделение което правиш на 'вас' и 'нас' е способно да обиди хора като мен.

Поздрави,
Момчил Петров.
Аватар
chill
 
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 09:24
Име: Момчил Петров

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Lubo » Пон Ное 30, 2009 11:14

Опаа малко като,че ли ще загрубее темата......... :lol: напълно нормално с оглед показани времена от тази година.Както и да е.Дано да има повече срещи,че да се види кой колко може :mrgreen: .Аз като фен мога само да стискам палци да има повече такива мероприятия.
Малко по-сериозно.В последните два-три дена имах няколко разговора с пилоти,които имат желание да карат в тайм атака и дрифта,но няма как да стане защото те не са под егидата на педерацията.Не е лошо да се преусмисли тази политика :wink: Съмнявам се да стане,но трябва някак да се пробва.Така ще спечелим не само ние феновете,а и самите спонсори.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот DrivinGGoD » Пон Ное 30, 2009 11:31

Вижте, както казах и по-горе, най-малко искам да обидя хора които не са били там, които нямам основание да обидя или които познавам и уважавам... Просто се наблюдаваше такова разделение без ние да сме искали да го има и без да сме го предизвикали... Та аз съм почти сигурен че повечето от тези които предизвикаха това дори не са виждали как караме... И въпреки това сме "второ качество" !!! Защо??? Та някой от нас може да карат като Себастиен Льоб или пък да не знаят как се държи волана... Но докато това не се види никой няма право да прави оценки, квалификации и да ни пренебрегва... Както каза и колегата по-горе професионалните шампионати на БФАС в БГ са толкова далеч от истинските че ... Сигурен съм че много от пилотите там също като нас се борят с това което имат като възможности и въпреки това са на пистата... И дават всичко от себе си... И ние правим същото, просто на друго място и по друг начин... Всеки дошъл там, и то в случая специално поканен, е там за да кара, да направи шоу и да помогне за една благородна кауза... И пред това всички сме равни, независимо дали имаме камион с гуми, дузина механици и кола за 150 000 Е или сме си напълнили багажника на бегачката с гуми, сами си правим всичко и колата ни не струва и 15 000 Е... Знам че има иерархия, навсякъде е така, но все си мисля както ние сме отдавали чест и сме стискали палци на по-големите от нас пилоти, така и те трябва поне да ни уважават, че вървим по техния път... Лошо е когато човек забрави от къде е тръгнал и гледа от високото си място на върха, когато забрави какво е било да се качи до там и кой и какво му е помогнало по пътя... Всички знаем че в повечето случаи точно тези които бързо и лесно са се издигнали са способни да имат отношението за което говоря, и случая беше точно такъв... Винаги има изключения, винаги зависи от човека, както за пореден път повтарям уважаваме много от тези които карат в различните първенства, от много от тях сме намирали подкрепа и помощ, с много от тях сме приятели, но не е редно другите които не ни познават да си формират отношението въз основа на положението си в иерархията, без да имат преки наблюдения...
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
DrivinGGoD
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 09:24
Име: Александър Цветков

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Ferjancz » Пон Ное 30, 2009 12:11

За мен мероприятието протече по прекрасен начин. Пак изкарах поредния автомобилен празник. Бях изненадан, колко много коли се събраха - в интерес на истината очаквах да са по-малко. Няма да скрия, че очаквах точно определени пилоти, като Любо Мечков ( малко да направим четка :mrgreen: ) , Маршавелов с бясното Мицубиши - като цяло ми се искаше повече хиксове да има, но и на това останах доволен. Желаещи да се повозят при любимите си пилоти хора никак не липсваха, като мисля всеки записал се остана доволен от тръпката - както каза един приятел качил се при Ясен " Екстра, доволен съм, нямам оплаквания :) " . Аз лично се качих при Катя Стратиева. Това ситроенче е перфектна кола. Аз и преди ги харесвах Ц2-ките, но след като се повозих още повече . Катя беше така любезна да отовори на всички мои въпроси свързани с колата й - не мога да твърда, но предполагам и другите пилоти са направили същото. Много интересен беше разказа за емоцията, която е изпитала, когато се е возила до Жан Жозеф по време на представянето на колата. Човек само може да си предсатвя какво е да седнеш до европейски шампион. Факт е, че "аматьорите" или нелицензираните пилоти направиха едно добро шоу и публиката ги прие много радушно. Наистина имаше негативни реплики за тях и колите им в началото, но полсе нещата придобиха друга форма :) Профитата естествено и те сътвориха голямо забавление за зрителите, все пак 4х4 турбо кола си е 4х4 турбо. Направихме "процедурно" предложение на Владо Илиев, при желание профитата да седнат да се повозят при любителите , дали някой го направи незнам, мился чух нещо , че Румен Дунев се е качил в едно от БМВ-тата и ако е така ми е интересно да сподели впечатления. Най-важното за мен бе, че всички се раздаваха в полза на удовлоствието на публиката, което в крайна сметка беше идеята - забавление на публиката в полза на децата. Имаше доста камери по трасето , едната беше на Канал 3 , ако някой знае кога ще се излъчи предаването , нека сподели :) На финалната надпревара, наистина имаше емоции. Факт беше, че имаше лиценцирани пилоти, които не скриха учудването си от второто място на Ангел, но пък не виждам нещо не нормално, той си кара силно и мъжки. Относно кой колко кара и дали едните са по-добри от другите, чешем тук едни езици и това е. Ако толкова много се държи на съпоставка, варианта е само един - състезание с еднакви коли тип Race of Champions на трасето във Видин, защото само там има трасе за подобен вид надпревара. Много жалко за колите, които се счупиха - повече коли, повече емоции :) След края на състезателния ден видях, че Паунов направи една обиколка с колата на Ясен - дали е намерил разлики със своята кола :roll: Както и да е - деня беше изпълнен с емоции и настроение, можем само да се ндяваме, че подобен вид инициативи ще се превърнат в традиции.

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот 4oko » Пон Ное 30, 2009 16:14

с извинение каде бих могъл да видя времената от съботня ден
4oko
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 01:35
Име: vladimir nikolov

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Гетов » Пон Ное 30, 2009 18:02

4oko написа:с извинение каде бих могъл да видя времената от съботня ден

Май нкъде не се намират?????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот kiko » Пон Ное 30, 2009 19:33

Блазе му на обикновенния семкар,че си седи отстрани,гледа и ръси само глупости :lol:
Момчетата от "аматьорския" в случая с право могат да навирват носове.Показаха,че имат хъс,могат да пързалят,а и май и времена показват :shock: .В една предишна тема се споменаха времена от Дракона.Мнозина приеха факта с насмешка.Сега тука се развиват някакви теории за голями автомобили,за някакви рестриктори и за какво ли не.Май някак си боли......ставаш шампион,правиш стълбички,влизаш в медиите,ставаш известен.........и изведнъж........някакви поплювковци правят времена за които можеш да мечтаеш и то на писта станала култова в автомобилния спорт у нас.Хора....сега се събраха на едно място шампионите у нас.За бога това са Ясен,Митко,Румен,Боби,Жорката.........Искрен Маринов е име в картинга от доста време.Изведнъж никой не ще да признае,че тоз младеж беше на секунда от нещо уникално.Несериозно звучи,че пилотите не са си давали зор.....глупости.Това с колите и тясното трасе също не звучи сериозно.Още по-смешни са плаченето от нямане на пари.Само да погледнеш раздел "състезателни" автомобили и някак си не можеш да не се замислиш за парите,които се влагат в една Х/3 и времето което дава после тази кола.После съвсем леко поглеждаш колите при "аматьорите" и А!.Не казвам,че там не се наливат пари.Наливат се за какви ли не работи,но едва ли може някоя кола от този шампионат да стъпи на бюджет на някоя "Хоби".
Разписах се повече от колкото трябва.С две думи:най малкото е смешно някой "лицензиран" пилот да "умува" защо не може да даде времето на някой "аматьор".Тъпо е.По-достойно е да се каже:ОК,ИМА ПО-ДОБРИ ОТ МЕН И В ТОВА НЯМА НИЩО ЛОШО.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Шампион на шампионите - БГ версия 2009

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 30, 2009 20:13

Кико............. И за тебе се знае от отдавна, че си гуру и чуваш нещата :lol: Ама си толкова далече от всичко, че направо ти се чудя откъде вадиш тия смели коментари, карай да е весело де :lol: Догодина ще се радвам да има шампионат на аматьори и "аматьори", защото всички сме просто любители и тогава си коментирайте. За първи път ще прозвуча нескормно, ама............ На такива мероприятия съм карал миналата година, на разни свободни карания също, ми не им давам да фанат ръка, а съм ебахти шматката в уж профишампионата.И не е да съм бил с бегачката( аз и слаби коли мога да карам, при това доста по-успешно). Представям си лицемерните батки какви бинокли ще им връчат :lol: Е, верно е, понякога, по някакви причини дават един-два пъти в годината силни времена, на принципа на рекорда, е хуу, ама тия времена повечето от лицемерите ги дават по 25 пъти за 18 обиколки всеки божи път :D Сега специално не съм карал никога с колегата Григорчев и откровенно ме е яд, хубаво е на такива мероприятия да покараш със стойностни хора, да има конкуренция. Поне си признавам, че никога няма да го подценя и ще карам колкото мога, просто добре следя "аматьорите". Щом знам кой кой е значи имам и доста обективна представа за тях и нас(ако въобще има такова разделение, който го е подел се е объркал много). Така, че драги ми Кико, ай остави на тия отвътре в колите разсъжденията кое е сериозно и кое не, аман от компетентност, направо я усещам на вкус............. Ако има нещо-нема нищо!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта