АДАС в действие 2

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

АДАС в действие 2

Мнениеот forloifer » Сря Апр 01, 2009 01:53

damon написа:АДАС си има форум http://www.adas.bg/forum/

Моля, регистрирай се там и пусни темата си там. Тук не е място за обсъждане на АДАС!


Уважаеми Господине, това че АДАС си има форум е добро средство за комуникация на членовете на АДАС, към които принадлежиш и ти, затова те моля да бъдеш толерантен към нас, които не сме членове на АДАС и имаме право да обсъждаме действията на АДАС за добро или за зло, както това прави АДАС към БФАС и не казва БФАС има форум и се регистрирайте там!

И тъй като член на АДАС започва нервно иначе предложения дипломатичен тон, то аз тогава веднага ще отвърна по същия начин.

Първи въпрос - колко все пак останаха членовете на АДАС, които са с платен членски внос към асоциацията?
По данни коментирани на състезанието в Търново членовете на АДАС заплатили членския си внос са точно 8 на брой т.е. само 2/3 от хората в управителния съвет ?!?!?!?!?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock:

С тези 8 човека ли искаш ти да коментирам и обсъждам действията на новата асоциация?
Моля те въздържай си нервите и дай право на простолюдието да вземе отношение за вашите действия, които ние така силно подкрепяхме в началото!

Втори въпрос - Какво направи медийната комисия в първото издание на автомобилна проява ??????
Лично аз наблюдавах националните медии и нито една от тях не даде и грам информация, че се е провело такова състезание! Само не искам да си приписваш филма на Евроком, защото това не е постижение на комисията, в която ти участваш!

Изключително съм учуден и се възхищавам на г-н Злати Златев за това, че беше подложен на унизителна атака от страна на председателя на АДАС, който със зъби и нокти искаше да премахне рали "Твърдица" и въпреки всичко г-н Златев направи единствен отразяване на първото състезание, за което аз лично му благодаря!

Айде сега да видим колко сте искрени вие от АДАС и отговорете поне на тези два въпроса. Искам пак да подчертая, че тук в тази тема можеше да направим нещо градивно и да подсказваме и ние на новата асоциация като фенове, но явно като всичко подобно в България май самочувствието ви дойде в повече.
forloifer
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 23:04

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Сашо Христов » Сря Апр 01, 2009 09:33

Аз също не виждам защо да не се обсъждат въпроси свързани с АДАС в други форуми освен в тяхния. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Апр 01, 2009 10:07

Като страничен наблюдател мога да кажа, че според мен АДАС върши работа. Сега не смятам да препрочитам сайтове, да разлиствам страници из форумите и да цитирам мнения, за да събера доказателства за думите си, но който следи нещата, знае за свършената от АДАС работа. Не може да очакваме от първото състезание да се попълнят хилядите пропуски, които са отъпквани с години, както и да гледаме директни предавания от Търново по всички телевизии! Важното е да не се спира работата и трябва да се замислим с подобни изявления дали не убиваме желанието за работа на тия хора? Защото колкото и никаква да е функцията на АДАС според някои, виждате, че напоследък доста хора започнаха да търсят отговорност именно от нея. Ако forloifer (нищо лично естествено) или който и да е друг не е доволен от изминалото или което и да е друго състезание, по скоро би трябвало да застане срещу организатора и на страната на АДАС, а не обратното.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 01, 2009 10:18

forloifer написа:
damon написа:АДАС си има форум http://www.adas.bg/forum/

Моля, регистрирай се там и пусни темата си там. Тук не е място за обсъждане на АДАС!


Уважаеми Господине, това че АДАС си има форум е добро средство за комуникация на членовете на АДАС, към които принадлежиш и ти, затова те моля да бъдеш толерантен към нас, които не сме членове на АДАС и имаме право да обсъждаме действията на АДАС за добро или за зло, както това прави АДАС към БФАС и не казва БФАС има форум и се регистрирайте там!

И тъй като член на АДАС започва нервно иначе предложения дипломатичен тон, то аз тогава веднага ще отвърна по същия начин.


Аз също сам на мнение че няма нищо лошо да се обсашда и говори за АДАС тук, но все пак тове не е мой форум тук, нито сам модератор или админ. Лично на мен не ми пречи и както си видял в другата тема сам ти отговорил доста изчерпателно.

forloifer написа:Първи въпрос - колко все пак останаха членовете на АДАС, които са с платен членски внос към асоциацията?
По данни коментирани на състезанието в Търново членовете на АДАС заплатили членския си внос са точно 8 на брой т.е. само 2/3 от хората в управителния съвет ?!?!?!?!?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock:


По на края си написал че искаш да има градивна дискусия. Но започваш вапроза с абсолютен глукарски слухов вапроз? Каши ми сериозно, наистина ли мислиш/искаш и требва да отговараме на всичко измислено отким АДАС??

forloifer написа:С тези 8 човека ли искаш ти да коментирам и обсъждам действията на новата асоциация?
Моля те въздържай си нервите и дай право на простолюдието да вземе отношение за вашите действия, които ние така силно подкрепяхме в началото!


Ето, от прост слух стана истина, вече говориш като на факт че АДАС има само 8 члена. Това е пълен абсурд, не е градивно, не е коректно и е провокативно.
Ако ти беше коректен и наистина ти интересуваше този вапроз би попитал: "Интересува ме колко членове АДАС има"

forloifer написа:Втори въпрос - Какво направи медийната комисия в първото издание на автомобилна проява ??????
Лично аз наблюдавах националните медии и нито една от тях не даде и грам информация, че се е провело такова състезание! Само не искам да си приписваш филма на Евроком, защото това не е постижение на комисията, в която ти участваш!


Медиена Комисия с сигурност е започнало да работи, но наистина некои очаква че стават чудеса за 3 седмици? Бидета малко типреливи де, по целия цвет на нова органисъциа, правителство и подобни се дават по ненаписани правила 100 дена преди да бидат атакувани. Питам се аз също при наз се очаква че оправиме целата каша требва да биде оправено за една нощ? Няма как да стане просто.

forloifer написа:Изключително съм учуден и се възхищавам на г-н Злати Златев за това, че беше подложен на унизителна атака от страна на председателя на АДАС, който със зъби и нокти искаше да премахне рали "Твърдица" и въпреки всичко г-н Златев направи единствен отразяване на първото състезание, за което аз лично му благодаря!


Пирво, председатела има си свои лично мнение, но колектива на АДАС може да има за всем друго мнение. Къде си видял официално становище на АДАС че Rally Твърдиза требва да отпада?? Няма такова, не бирке личното мнение на председателя преди да беше формирано АДАС с самата АДАС, не е редно.
Иначе и аз съм много благодарен че Евроком отново направи много хубов филм за писта търново.

forloifer написа:Айде сега да видим колко сте искрени вие от АДАС и отговорете поне на тези два въпроса. Искам пак да подчертая, че тук в тази тема можеше да направим нещо градивно и да подсказваме и ние на новата асоциация като фенове, но явно като всичко подобно в България май самочувствието ви дойде в повече.


Искрено ти отговорих, няма скрито и тайно, няма и за какво. АДАС не е конспирация които требва да се скрие и излиса само на тимно.

Жалкото е че не си задавал наистина интересни вапрози а облегнаш на слухове, полу-истина и провокация, които както писах вече няма нищо градивно в него, поне аз не вишдам, но може и мойто вишдане за градивно да е корено различно от твойто де.

Аз не вишдам че некои от АДАС е с повече самотчуствие от колкото преди. Истина е че АДАС и желание да се подобряват нещата е много голямо бреме. Напрекисното требва да се мисли за подобрение на какво ли не.

Интересно ми е също не си коментирал например некои от предлошениета които АДАС е направил в БФАС? Толково не за вашни? Или е по интересно дали слуха в стила \"сигнал на шилто\" че в АДАС има само 8 члена е по вашен?!
Размисли си и ти малко, биде точен и ако наистина те интересува какво АДАС прави задавей наистина конкретни вапрози сварсани с действие и целта на АДАС.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот OgyWRC » Сря Апр 01, 2009 10:34

Май интригите са по-интересни за някои хора от самите състезания! Аз също сматам, че подобна тема трудно може да бъде конструктивна, по-скоро ще се превърне в поредното място за дребнави спорове ...

Естествено всеки може да бъде разкритикуван за нещо, а това е и най-лесния начин да изкажеш "компетентно" мнение!

Ако имате идеи и желание за работа, станете членове на организацията или ако не сте пилоти помагайте в нейната дейност. В АДАС хората се събраха по собствена воля, за да помогнат сами на себе си и на спорта като цяло, та предполагам имат мотивация.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот P.Solberg » Сря Апр 01, 2009 11:17

Понеже тук започна да се говори за медии, а явно господина му е по-лесно да плюе отколкото да види реално какво се е случило нека да покоментираме. Репортажи във спортните новини имаше и на Канал 1, и на БТВ, и на Нова Телевизия. От тези три само Канал 1 редовно си отразяваше някои състезания, а другите две не обръщаха почти никакво внимание. Отделно БТА получава редовна информация от АДАС за провеждането на състезания преди, по време и след самото състезание. Най-големия сайт за спортни новини в България www.sportal.bg отразя и в трите дни на състезанието какво се е случило със снимков материал и текст благодарение на АДАС. Други сайтове също го направиха благодарение на АДАС като www.speed-press.com, www.topcars.bg. Беше осигурен транспорт за журналисти до пистата и обратно. Във вестник "Дневник" имаше редовни материали за пистата, както и на интернет страницата им.
Относно това какво върши АДАС. Асоциацията направо много, разнообразни и атрактивни предложения на БФАС. Много от тях обаче не бяха приети. АДАС не е БФАС и не може да прави реални промени. Ако имаше някаква власт тогава обвинявайте някого, че не си върши работата. Това колко членове има - всеки е свободен да решава иска или не иска да участва в него. Но понеже винаги е по-лесно да се плюе отстрани и да се прави на специалист, затова и дълго време няма да се оправим. Нека, който мисли, че е много лесно да дойде, да поработи пък да видим какво ще постигне той за един месец и дали ще му се струва много лесно. Да се критикува е елементарно, но да се направи нещо е доста трудно.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот damon » Сря Апр 01, 2009 11:30

Уважаеми forliofer-e. Мнението ми отново е че ако желаеш да постигнеш нещо конструктивно по тази тема мястото за обсъждане е форума на АДАС, където влизат всички членове на АДАС и хората които се интересуват от тази организация. Тогава дискусията може да придобие някакво положително измерение. Аз си мисля, обаче, че пускайки темата в този форум целите ти са далеч от "конструктивни", по-скоро почвата е по-добра за изграждането на една безсмислена критика на АДАС и дребнави критики.

АДАС е единствената и май първа подобна организация в автомобилния спорт и вече направи доста. Направи неща, които не бяха се случвали никога досега. Ако искаш да помогнеш на АДАС, стани член, или най-малкото давай полезни съвети на членовете. Ако искаш да помагаш на спорта, но не искаш да си в АДАС измисли някакъв друг начин. Няма нищо добро и положително в това да посочваш грешките на другите, или какво не са направили, и да им се присмиваш, ако ти самия си стоиш и нищо не правиш... Макар, че по света е пълно с такива хора, надявам се първоначалната ми преценка за теб да се окаже грешна.

Искам пак да подчертая, че тук в тази тема можеше да направим нещо градивно и да подсказваме и ние на новата асоциация като фенове, но явно като всичко подобно в България май самочувствието ви дойде в повече.


Пак те приканвам да се замислиш, ако искаш "градивно да подсказваш" какво да направи АДАС тук ли е мястото. И дали сега "подсказването" ти е "градивно"...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот BradurS » Сря Апр 01, 2009 11:37

Тук е мястото да задам въпрос към комисията за планински шампионат, каква част от правилата са одобрени от БФАС и дали са одобрени въобще :roll:
Ще се радвам ако някой може да ми отговори - мисля че Иван Шопов беше в комисията.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот damon » Сря Апр 01, 2009 11:39

bai_bradur_ivo написа:Тук е мястото да задам въпрос към комисията за планински шампионат, каква част от правилата са одобрени от БФАС и дали са одобрени въобще :roll:
Ще се радвам ако някой може да ми отговори - мисля че Иван Шопов беше в комисията.


Иво тук не е мястото! Мястото е тук http://www.adas.bg/forum/ Иван Шопов тук може и да не ти отговори, но там съм почти сигурен че ще ти отговори.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Иван Шопов » Сря Апр 01, 2009 15:34

Здравейте,
Тъй като ме помолиха да вляза и да отговоря на някои мнения, ето че съм тук. Държа да отбележа, че това е еднократно и няма да го превръщам в традиция, без значение кой в какво точно ще ме/ни обвинява. Та по същество...

forloifer написа:Първи въпрос - колко все пак останаха членовете на АДАС, които са с платен членски внос към асоциацията?
По данни коментирани на състезанието в Търново членовете на АДАС заплатили членския си внос са точно 8 на брой т.е. само 2/3 от хората в управителния съвет ?!?!?!?!?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock:
С тези 8 човека ли искаш ти да коментирам и обсъждам действията на новата асоциация?
Моля те въздържай си нервите и дай право на простолюдието да вземе отношение за вашите действия, които ние така силно подкрепяхме в началото!


Отговор: Броят на членовете на АДАС е в пъти повече от посочената цифра. Колко точно членове има и какви са вноските им дотук обаче, мисля че не е предмет на общо достояние във виртуалното. Всеки член на АДАС има възможността и правото по всяко време да изисква подобна информация по установеният начин. Естествено и при всяко Общо Събрание подобна отчетност е част от дневният ред и не е нужно да се изисква специално.
Относно "силната подкрепа" - позволих си да прочета всичките ти мнения по време на създаването на АДАС. Честно казано подобна дейност от твоя страна не виждам, та ще те помоля за в бъдеще да спестиш подобни гръмки фрази. И моля не ми пробутвай реплики като "предупреждавах за възможни спънки", "песимизма спомага за правилна преценка" и т.н. и т.н. Никой от нас не е толкова елементарен. Благодаря!

forloifer написа:Втори въпрос - Какво направи медийната комисия в първото издание на автомобилна проява ??????

Лично аз наблюдавах националните медии и нито една от тях не даде и грам информация, че се е провело такова състезание! Само не искам да си приписваш филма на Евроком, защото това не е постижение на комисията, в която ти участваш!

Изключително съм учуден и се възхищавам на г-н Злати Златев за това, че беше подложен на унизителна атака от страна на председателя на АДАС, който със зъби и нокти искаше да премахне рали "Твърдица" и въпреки всичко г-н Златев направи единствен отразяване на първото състезание, за което аз лично му благодаря!


Отговор: Малко по-горе пресаташето на АДАС Владимир Гатев е отговорил подробно на този въпрос. Аз лично смятам че подобно отразяване на пистова надпревара не се е случвало в подобен глобален аспект. Учуден съм, че следейки националните медии си пропуснал да погледнеш основните национални и ефирни телевизии, както и водещите електронни информационни сайтове. Информацията в тях все още стои - мисля, че и сам ще се справиш в установяването на хронологията на отразяване.
Относно Злати - имам удоволствието да го познавам повече от 10 години. Със сигурност освен достоен човек Злати е и истински професионалист! Затова аз лично не съм учуден, че е разделил личните пристрастия от работата. Всеки един обективен човек би постъпил така, та възхищението ти е оправдано.
"Унизителна атака" са прекалено силни думи и аз лично не съм видял нито унижения, нито атака било персонално към организатора на "Твърдица", било към самото състезание. Всеки има право на мнение, а всяко едно становище на АДАС е плод на вота на членовете му. Извън работата на АДАС всеки един от участниците има право на лично мнение. Надявам се, че не оспорваш това, нали? Дотук с мнението на Митко - претендирам, че е в пъти по-наясно от мен за състоянието на българските ралита и не е моя работа да коментирам за кое е прав и за кое е сбъркал. Препоръчвам същото и на теб, освен ако не пожелаеш да проведеш лична дискусия в прав текст, а не подмятания из виртуалното пространство.

forloifer написа:Айде сега да видим колко сте искрени вие от АДАС и отговорете поне на тези два въпроса. Искам пак да подчертая, че тук в тази тема можеше да направим нещо градивно и да подсказваме и ние на новата асоциация като фенове, но явно като всичко подобно в България май самочувствието ви дойде в повече.


Отговор: Мисля, че сме достатъчно открити и искрени, а множеството отговори по-горе въпреки провокативният ти тон подкрепят тази теза. Държа да отбележа обаче, че никой не е длъжен да отговаря на въпросите зададени от теб, особено по този начин. Всички претендираме, че сме уникални и център на Вселената, но не всички смятаме, че трябва да живеем в чуждата. Надявам се да ме разбираш правилно.
Относно самочувствието и приповдигнатостта му ще ти кажа само, че ако някой от нас се гордее с нещо това е само едно - че най-накрая съществува организация, в която се прави нещо, а не е поредната сбирка в някоя кръчма, където на маса всеки плюе организация, федерация, съдии, пилоти и т.н. и т.н. И за да не скочиш погрешно - не мисля, че някой от всичките ми колеги (членове на АДАС или не) си е вирнал носа, та нека не подмятаме други подобни дребни провокации.
И последен твой цитат:
forloifer написа:Аз не съм провокатор, а просто реалист! Проблема ми е, че съм от дълги години в този спорт, знам какво е било, какво е в момента и какво ще бъде! Относно това кой съм, мисля че когато форума стане на 100 % напълно явен то тогава естествено ще разкрия кой съм. Затова мисля че това не е най-важно в момента :wink:

Мислех си, че щом изискваш прозрачност и прямота от нас - хората, които сме застанали с истинските си имена пред всички, би следвало и ти самият да го правиш. Форумът тук не е 100% явен, но ти задаваш въпроси на конкретни личности и би трябвало и ти самият да заявиш идентичността си. Надявам се да оцениш, че се съобразих достатъчно много и отговорих на всичките ти въпроси. Не очаквай обаче да продължавам да отговарям на анонимни събеседници. Нищо лично, но щом самият ти изискваш равнопоставеност би следвало да предоставяш такава.

bai_bradur_ivo написа:Тук е мястото да задам въпрос към комисията за планински шампионат, каква част от правилата са одобрени от БФАС и дали са одобрени въобще :roll:
Ще се радвам ако някой може да ми отговори - мисля че Иван Шопов беше в комисията.


Мога да ти отговоря, но предпочитам БФАС първо да обяви официално всички одобрени от тях промени. Преди да излезе подписано и подпечатано не мисля, че е редно да се обсъжда.
Ще ти споделя за планинско "Благоевград" кое конкретно е плод на съвместната работа на АДАС и БФАС. След направената проверка на трасето ( на 17.02.2009) от представителите на двете структури към организатора бяха отправени следните препоръки и изисквания:

1. Необходимият брой сигналисти да е 16 (шестнадесет) човека, разположени по трасето, съгласно изискванията за безопасност. За справка досега са били 10.
2. Всички сигналисти трябва да притежават по 1бр. зелен и 2бр. жълти флагове. На всеки четвърти пост да бъде осигурен и червен флаг, който се показва само по заповед на Директора на състезанието.
3. По вътрешната част на завой №5 (десен) да бъдат поставени автомобилни гуми оцветени в жълт цвят.
4. От външната страна на завой № 5 (десен) поставеният насип да бъде увеличен, а формата му да бъде променена.
5. От вътрешната част на завой № 12 (ляв) да се отстранят всички наноси до пълното откриване на асфалтово покритие.
6. Завой № 12 (ляв) да бъде подравнен и преасфалтиран.
7. Мантинелата на завой № 12 (ляв) да бъде възстановена.
8. Мантинелата на последният ляв завой да бъде удължена с още едно звено в посока старта на трасето.
9. По външната част на опасните завои да бъдат поставени автомобилни гуми оцветени в жълт цвят.
10. Сервизният парк да бъде ситуиран в равната част на перпендикулярната на старта улица.
11. За предсъстезателен медицински преглед, както и по време на състезанието да бъдат осигурени реанимобил с квалифициран медицински екип.

Държа да отбележа, че г-н Георги Стоянов прие присърце горните препоръки и доколкото познавам работата му - те със сигурност ще бъдат превърнати във факти по време на Планинско "Благоевград" 2009.


И за финал искам да помоля всички, които имат някакви въпроси, забележки или притеснения относно АДАС - ползвайте форума ни. Още веднъж - затова го направихме свободен за регистрация и няма нищо лошо и/или срамно да изкажете мнението си И там. Благодаря!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот plm » Сря Апр 01, 2009 21:17

Да, много правилни мнения след поредната активност на "тайнствения" провокатор с огромните познания в спорта.
Даже прекалено много вътрешна информация му дадохте. Не сте длъжни да се отчитате и обяснявате. Той като "провокатор" точно това цели- изнасяне на вътрешно инфо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот forloifer » Сря Апр 01, 2009 23:51

plm написа:Да, много правилни мнения след поредната активност на "тайнствения" провокатор с огромните познания в спорта.
Даже прекалено много вътрешна информация му дадохте. Не сте длъжни да се отчитате и обяснявате. Той като "провокатор" точно това цели- изнасяне на вътрешно инфо.



ХАХАХАХА както се казва точно това мнение чаках :lol: :lol: И с него се изчерпаха всички членове и симпатизанти на АДАС и вече е време да дадем думата на обикновения фен да изкаже своето мнение каквато беше и първоначалната ми идея за пускане на тази тема. Пак казвам и подчертавам дебело първоначалната ми идея беше не да провокирам, не да оплювам членовете и идеята АДАС, а чрез тази тема да въведем своеобразен вид контрол и прозрачност за действията на АДАС, какъвто всъщност е и смисълът на АДАС по отношение на действията на БФАС. Повтарям го вече за 3ти път. Интересно обаче е защо всички изказали се с малки изключения подскочихте като ощипани, че някой нещо иска да ви контролира

damon написа:Няма нищо добро и положително в това да посочваш грешките на другите, или какво не са направили, и да им се присмиваш, ако ти самия си стоиш и нищо не правиш...


Това мнение също буди голямо недоумение. Същите тези думи основно искахте преди няколко месеца, когато коментирахте БФАС, а сега вас никой не искате да ви контролира. Защо ли? Все пак не бива да се плашите от коректив. Та нали вие се сдружихте с една основна цел да бъдете коректив на БФАС! Защо не допускате същото и към вас. Това всъщност е демокрацията.

Към Иван Шопов: отговора на Иван Шопов честно казано ме изненада тъй като не очаквах все пак да отговори. Та нали той е вече "депутат" в парламента от новата "партия" АДАС и как така ще обръща внимание на простолюдието, което го избра? Иначе стилът му на отговор е забавен, тип блиц интервю.

По въпроса за медиите и броя на членовете заплатили членския си внос приемам като първоаприлска шега и дано наистина са се пошегували защото нито едното нито другото е вярно :lol: Във всички сайтове, които отворих за да проверя медийното отразяване не открих даже думата Велико Търново :shock:

И към забележката на Иван Шопов да разкрия името си: Тъкмо бях решил да го напиша, но реших че едва ли то е най-важно за голямата маса пишеща тук, тъй като няма да им говори нищо. Дали съм Иван Иванов, Петър Петров или Димитър Благоев едва ли е от значение за някой. Затова реших да се представя пред вас членовете на АДАС хипотетично като събирателен обобщен образ на останалите над 500 лицензирани действащи автомобилни състезатели в България, които не са членове на АДАС не споделят идеите и вижданията на АДАС или поне се съмняват на този етап в тях, така че би трябвало да се съобразите и с това, че вие сте 8-10-15 или дори и 50, което е едва 1/10 от общия брой състезатели и не бива да сте със самочувствието на властимащи и да се държите с поведение характерно на политиците в България. Какво значи да пиша във форума на АДАС. Ние обикновените фенове потребители искаме да пишем тук в този форум. Когато решихте да сте сдружите срещу БФАС някой накара ли ви да влезете във форума на БФАС и там да обсъждате вашите предложения, така че нещо с правилата на играта трябва да се съобразявате.

Мартин Сурилов написа: Ако forloifer (нищо лично естествено) или който и да е друг не е доволен от изминалото или което и да е друго състезание, по скоро би трябвало да застане срещу организатора и на страната на АДАС, а не обратното.


А това е меко казано необмислено и доста опасно мнение. Тук въпросът ми е АДАС от коя страна стои, вероятно по това мнение срещу организатора или от страната на организатора ?

plm написа:Да, много правилни мнения след поредната активност на "тайнствения" провокатор с огромните познания в спорта.
Даже прекалено много вътрешна информация му дадохте. Не сте длъжни да се отчитате и обяснявате. Той като "провокатор" точно това цели- изнасяне на вътрешно инфо.


Не съм тайствен провокатор, ще ти се, но доста ти е обременен мозъка от минали години и това не е добре за теб, доста си мнителен и това не е здравословно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И накрая предлагам все пак да дадем думата на други потребители, защото така опорочаваме основната идея. Да се изкажат колкото се може повече обикновни хора за или против действията на АДАС :wink:
forloifer
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 23:04

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Victor » Чет Апр 02, 2009 00:10

С последното си изречение мисля, че изясни целта ти на тази тема! :wink:
Но иначе като цяло не разбрах какво точно имаш да кажеш... още по-малко какво имаш да предложиш! :mrgreen:
И мен принципно не ме кефи управлението на държавата, но ако си седя и си псувам вкъщи, не значи, че правя нещо по въпроса.
Мога да кажа кое според мен не е правилно и как това, което не ми харесва може да бъде променено - нещо, което ТИ обаче не виждам да правиш в своите мнения!
Ако само си мрънкаш за принципа, не си по-различен от старците, дето се събират по градинките и бистрят политиката...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот forloifer » Чет Апр 02, 2009 00:28

Victor написа:С последното си изречение мисля, че изясни целта ти на тази тема! :wink:
Но иначе като цяло не разбрах какво точно имаш да кажеш... още по-малко какво имаш да предложиш! :mrgreen:
И мен принципно не ме кефи управлението на държавата, но ако си седя и си псувам вкъщи, не значи, че правя нещо по въпроса.
Мога да кажа кое според мен не е правилно и как това, което не ми харесва може да бъде променено - нещо, което ТИ обаче не виждам да правиш в своите мнения!
Ако само си мрънкаш за принципа, не си по-различен от старците, дето се събират по градинките и бистрят политиката...


Явно не си прочел първия пост в темата за писта Велико Търново. Всъщност в първата тема, която беше заключена и в последствие изтрита написах, това което имах като идея да се възбуди дискусия, а не лично аз да се изявявам като критикар или какъвто там ме обвинявате. Съвсем добронамерено предложих да поговорим въобще за спорта след първото проведено състезание като в дискусията включим и действията на АДАС и да дискутираме смисъла на тяхното присъствие за добро или за зло. А това по своему ще бъде от полза и за самата АДАС.

За да няма объркване от други читатели ето и какъв беше първият ми пост

Здравейте отново! :D :D :D
Е имаме си вече първи проведен старт от даден шампионат за 2009г.което значи ,че вече имаме възможност и за първи сериозен и задълбочен анализ на дискусиите проведени тук през зимата.И за да не прозвуча като заядлив критикар,предлагам някой от по-смелите да се опита да предложи своя вариант.Само да подскажа първата тема.И тя еееееее Изпълни ли ''предизборните'' си обещания АДАС и даде ли своите професионални съвети към БФАС за първата проява по автомобилизън за 2009г.
За по-незапознатите да припомня,че всички членове на Етър рейсинг,които организираха ''Писта Велико Търново'' са членове на Адас!
Или казано накратко:Къде беще АДАС на 28-29.03.2009г.? :roll: :roll: :roll:
Призовавам към смислени и незаяждащи се отговори!Нека дискусията да се окаже в полза за следващите състезания.
forloifer
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 23:04

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Иван Шопов » Чет Апр 02, 2009 01:00

Форлойфер...
Мисля, че е излишна по-нататъшната дискусия. Предпочиташ да живееш в някакъв илюзорен свят, претъпкан с депутати, избори, управление и корективи. Какво сдружение против БФАС? Та ти дори не си вникнал в смисъла и целите на АДАС, че да бъдеш коректив. Това, че БФАС няма форум е друга тема.:-)
Извинявай, но ще ти го кажа в прав текст - защо смяташ, че някой си анонимко има правото да е гласът на близо 500 лицензирани състезатели, фенове и баба Пена от другата махала? Кой те оторизира? Кой ти повярва, че ще си честен с тях? Кой се съгласи да говориш от негово име? Каква работи свърши ти за другите, а не за себе си? Колко специални правилници прочете? Колко предложения направи? Колко време отдели за да направиш нещо полезно? Или бла-бла-то из форумите оправя нещата? Я стига...
Така и не разбрах къде се е проявило поведение на "властимащи" и прочее измишльотини. Със сигурност няма и да го разбера, но едно е ясно - дори когато нещо се върши прозрачно, винаги ще има някой, който да подозира, че "чеарното" не се вижда, защото е добре скрито. И вместо да даваш квалификации на стила, с който съм ти отговорил замисли ли се за съдържанието на поста?
Съжалявам, но човек, който не смее да напише дори името си не заслужава повече отделено време и внимание.
Защо ли? Сам го казваш... Хем си "онзи, който е пътят и истината, и живота", хем името ти няма да говори на никого нищо. Истината е някъде по средата - очевадно си имаш име, очевадно то е познато на този или онзи и също толкова очевадно не смееш да го споделиш "за да не се изложиш".
Цитата ти на първото ти мнение е повече от показателен. Учудвам се, че сам не виждаш противоречието ти.. За какви предизборни обещания говорим? Някъде се раздадоха имоти, заплати или благинки? В момента УС брои пачки, които раздава на 1-во число ли? Сори, ама под вола няма теле.
Знаеш ли - ще спра дотук. Нито има нещо градивно в тази дискусия, нито ще има. Дребнави заяждания и забележки винаги могат да се измислят и честно казано не виждам смисъл да си губя времето да ти отговарям, след като единствено следват общи приказки и прескачане в други теми.
"Когато фактите говорят и Боговете мълчат"... Познато, нали?
Е, да оставим тогава тази поговорка да проработи, а за мен лично твоят глас преди да се сетиш кой си, какъв си и за какво се бориш ще остане като страничен шум. Не че има някакво значение моето мнение - казвам го само за да си наясно за причината, поради която няма да получаваш отговори.
Последна промяна Иван Шопов на Чет Апр 02, 2009 01:12, променена общо 1 път
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron