АДАС в действие 2

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Апр 02, 2009 17:46

Като възможност за реализация АДАС представлява много по-сериозно предизвикателство за БФАС, отколкото самата тя за себе си. Тази организация прилага най-силното си качество - работата в перспектива и тенденция, да интегрира и изпробва собствения си модел и методика,които смея да твърдя ,че ще са повече от професионални.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
В лицето на АДАС българският автомобилен спорт ражда своята трезва и европейска политика и дипломатичност. Трябва да е ясно, че АДАС прави жест към българския автомобилен спорт, а не обратното...... :!: :!: :!:
Както многократно съм заявявал – прилагането на модела "АДАС" е и спасението на българския автомобилизъм.
Предвид болезнената чувствителност на нацията към всичко национално това, което ще кажа, може и да звучи еретично, но все пак е и неоспорим факт - изграждането на тази асоциация е жест от страна на самата АДАС към автомобилизма ни.БФАС е тази, която се нуждае от АДАС, а не обратното. :!: :!: :!: :!: :!: :!:
В това отношение едно трябва да е ясно – всички,които членуват в тази асоциация са хора с доказан автомобилен(спортен) талант и няма нищо по-нормално и логично да ръководят спортния автомобилен процес. И да го пазят от такива типажи като "forloifer" :!:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Апр 02, 2009 18:00

"forloifer",айде да оставим хората да поработят,а кво ще кажеш?Не мислиш ли ,че са все още в начална фаза и им трябва време,а?????Нещата не стават с магическа пръчка!!!!!!!!!Това сдружение е на 2-3 месеца и тепърва прохожда.....Айде малко уважение прояви!На Търново бях съдия и бях в техническа комисия! Видях как работят и какво са постигнали от АДАС.Трябва да знаеш,че нямаш право на такива провокативни изказвания,понеже си далеч от истината...
Има развитие и то в положителен аспект....с помощта на АДАС :!: :!: :!:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Ferjancz » Пет Апр 03, 2009 11:31

3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 22:48

Ferjancz написа:За нещо такова ли спорите?

http://www.youtube.com/watch?v=sY--2UTzom4

http://www.youtube.com/watch?v=rU9mQ7z5 ... re=related

Не. Темата АДАС 2 няма нищо общо с клиповете.
А ти като модератор защо питаш какъв е спора?
Като можеш, а и даже е редно да го модерираш/направляваш.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 23:52

То и автора на темата се покри...
Като съдя какви интереси има...очевидно ще чака следващ момент за изява.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Ferjancz » Съб Апр 04, 2009 07:44

plm написа:
Ferjancz написа:За нещо такова ли спорите?

http://www.youtube.com/watch?v=sY--2UTzom4

http://www.youtube.com/watch?v=rU9mQ7z5 ... re=related

Не. Темата АДАС 2 няма нищо общо с клиповете.
А ти като модератор защо питаш какъв е спора?
Като можеш, а и даже е редно да го модерираш/направляваш.


Въпроса ми беше съсвсем риторичен, относно спора на virusalfa и Иван Шопов, ако мога да го нарека спор. По скоро е заяждане. Та и в тази връзка пуснах тези клипове, на които ясно се вижда, че мантинели и насипи има по цялото трасе. Ама явно нещо оставам неразбран последно време. Пък и кое точно трябва да модерирам. Трие се нещо - то се написва под друга форма на друго място, нямам намерение да ставам падар, на когото и да било, до като няма самосъзнание, такъв ще е форума, такъв ще е и спорта у нас. Сам казваш, че това е форум и всеки може да си изкаже мнението, а и доста често цитираш чехите, при които нещата са друго яче. А защо за така..... Ето бях на любителско състезание в Гърция с перфектната организация - без шум , без спорове, без скандали. Що го няма това у нас, заради хората. Ама хайде, че се отпелснах.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот del4o85 » Съб Апр 04, 2009 15:31

Всички подскочихте като ущипани невести. Не всеки който е с мнение различно от Вашето е провокатор, конспиратор, враг, неразбиращ и т.н. Защо да не може да се критекува АДАС. Точно тук в автомобилния форум е мястото където трябва да се обсъжда и критикува както се прави и по отношение на федерацията. Като сте големи патриоти къде се крихте до сега. Та нали Вашите клубове избраха точно тези хора да ръководят спорта. Та те така си управляваха и преди избора им. Тогава защо ги избрахте(избрах ме).
Точно в този форум е мястото където всеки има право да изкаже мнението си. Не е нужно на всеки иначе мислещ да се слагат етикети които споменах по горе. Както и да ме наречете няма да се расърдя това е Вашето мнение и отношение към мен. По всеки въпрос, всеки човек си има мнение и в това няма нищо лошо. Ако всички мислим еднакво какъв ще е този форум. В повечето случаи съвпадат мненията на хора - които нямат мнение.
Ще кажа по няколко думи по някои от Вашите мнения.
към forloifer: наистина няма значение колко са реалните членове на АДАС. Дали са 8 - 10 или 20 е без значение, но мен друго ме притеснява. Как мнението на тези хора които искат на всяка цена да го наложат пред БФАС съвпада с мнението на останалите състезатели. Не е ли разумна тези техни предложения да се изпратят до всички АСК за дискусия. В тази връзка искам да попитам кой е нашия човек: Петко Петков и Валю Бонев - организатори на писта Велико Търново или Румен Дунев - състезател. Петков и Бонев казаха, че пистата е идеална, а Дунев, че това не е писта(на места трасето е много тясно, упасно и неудобно за изпреварване и има много опасни стълбове). Те вътре в асоциацията немогат да се разберат.
Към г-н Иван Шопов: Ти беше човек идол - пример - цел в живота ми. Промени се. Вече за мен си господин ( сивчо ) - слял се с всички нагаждачи. Уважавах те когато изказваше собствено мнение, идеи. Възхищавах ти се на свободното мислене. Избери си място в този спорт - нагаждач от АДАС или човек със собствено мнение - достоен за уважение. И накрая г-н Шопов нали нямаше да пишеш Е-спри се, пиши в форума на АДАС - там може и да ти ръкопляскат.
Другият уважаван от мен човек Ники Златков ( както беше казал някои депотат от АДАС ) нямало да спазва правилата и не искал да плащал глоби. Какъв пример дава тои на нас простосмъртните. Дати те на състезанията са обявени отдавна и ако беше прочел правилата щеше да знае, че срока за заявките и таксата е 5 (пет) дни преди проявата. След определения срок се налага глоба от 200 лева.
Предложение: направете един курс за членове на АДАС за разясняване на правилниците и наредбите за да няма такива излагации. Иначе всички сме за промяната, но когато тя доиде ни пречи - защо ли?
Към г-н Сурилов: грешно е да се застава зад АДАС срещу федерацията, трябва да се работи с нея както е грешно да се застава зад АДАС срещу организаторите трябва да им се помага. В някои от случаите организаторите са членове на АДАС.
Към P.Solberg:
P.Solberg написа:Иван Шопов или Димитър Илиев не са АДАС и АДАС не означава Иван Шопов и Димитър Илиев.
Много правилно. Ако се разграничите от някои компрометирани личности, тази организация наистина може да заработи и да се използва с уважение от всички. Не сте забравили как водещите наши клубове скочиха срещу Димитър Илиев заради тези гирлянди от жички и датчици. Някои неща не се забравят - нищо, че пред камерите се прегръщат.
Критикуваите за да вървим напред.
del4o85
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 11:45
Местоположение: Стара Загора\Варна

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот ILKO RACING » Нед Апр 05, 2009 09:12

Ти от къде се пръкна г-н Делчо че започна да ги разбираш много и да критикуваш?
Зад всеки преуспял мъж стой красива жена,а зад всяка красива жена стой богат любовник

http://www.racingforvarna.com
Аватар
ILKO RACING
 
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 19:44
Местоположение: ВАРНА
Име: iLIQN ILIEV

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот trouble » Нед Апр 05, 2009 16:11

Това е мноо забавна тема :lol:

И със Христоскова сме съгласни с теб Делчев.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот qvkata » Нед Апр 05, 2009 19:56

И аз съм съгласен с него (dal4o) Като всяка година в този форум само спорове и глупости направо ми писна от безмислени постове породени от яроста на някой за нещо си което не му утарва.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: АДАС в действие 2

Мнениеот Иван Шопов » Вто Апр 07, 2009 14:24

del4o85 написа:Към г-н Иван Шопов: Ти беше човек идол - пример - цел в живота ми. Промени се. Вече за мен си господин ( сивчо ) - слял се с всички нагаждачи. Уважавах те когато изказваше собствено мнение, идеи. Възхищавах ти се на свободното мислене. Избери си място в този спорт - нагаждач от АДАС или човек със собствено мнение - достоен за уважение. И накрая г-н Шопов нали нямаше да пишеш Е-спри се, пиши в форума на АДАС - там може и да ти ръкопляскат.

Ще си позволя да отговоря отново и бъди убеден, че го правя по една единствена причина - мразя недомлъвките и некоректните, но крайни изявления. Оценявам добрите думи за мен, които си споменал, но не мога да се съглася с останалото. Нито аз или някой мой колега се е превърнал в муле с оглавник и липса на собствено мнение, нито има нещо нагаждаческо в АДАС. Ако се загледаш в направените предложения и промени дотук ще видиш, че АДАС не е направила нито един компромис, който пряко касае сигурността и спокойствието на всички колеги. Същото може да се каже и за БФАС. Кое е нагаждаческото в един диалог, който води до полезни за всички промени - не знам. Знам само, че както преди, така и сега и аз , и моите колеги си оставаме същите човеци, които сме били. Но ако цената на промените е да бъдем оплюти и/или принизени - честна дума с удоволствие ще я платя!

del4o85 написа:Към г-н Сурилов: грешно е да се застава зад АДАС срещу федерацията, трябва да се работи с нея както е грешно да се застава зад АДАС срещу организаторите трябва да им се помага. В някои от случаите организаторите са членове на АДАС.

Стига сте допускали една и съща грешка. Не е създавана организация, която да се БОРИ с БФАС! Асоциацията има за цел градивен диалог и ползотворни промени за спорта, а всякакви революционни доктрини не спадат към нейните приоритети!
Факт е, че организаторът на рали "Вида" се обърна към АДАС и имаше ползотворен за всички ефект.
Факт е, че с организаторите на Затворен Маршрут "Велико Търново" и Планинско "Благоевград" имаше диалог и препоръки ПРЕДИ провеждане на състезанията. Мисля, че ефекта е виден дори и за скептиците.
Критиката не вреди никому, но много моля - преди да критикувате вгледайте се внимателно в ефекта и последствията от дадени действия и не съдете прибързано. Най-лесно е да се оплюе нещо и да се заяви, че "не става". Дотук не видях обаче друга предложена от някого алтернатива. Има ли такава?

P.S. del4o85, не знам на какво се базират впечатленията и размислите ти относно нескромната ми особа. Бъди сигурен обаче, че ще отговарям пак, когато сметна, че е нужно не от жажда за слава, а защото винаги съм смятал, че човек, който е отделил от времето си за да помисли за спорта и участниците заслужава поне елементарно уважение от моя страна за да отделя необходимото време за адекватен отговор.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта

cron