Аз съм горд собственик на HANS!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот kiko » Чет Фев 12, 2009 21:01

varna написа:Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?

Ти си голям тъпанар.Я кажи,понеже даваш акъл,кой си дава парите в този спорт НЕнапразно :wink:


=============================================
Понеже се очертава лош момент с новите паспорти,защо не бойкотирате първото рали?Липсата на един старт ще е доста силен шамар за педерацията,а повечето от вас ще "спестят" някой лев ........за фонд Ханс :wink: .
Тъпа идейка,ама доста лоша за педерацията.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот plm » Чет Фев 12, 2009 21:07

varna написа:Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?

Е...това е твое мнение.
Само не разбирам защо да не изказва мнението си? Нали това е форум?
Всъщност, какво искаш да кажеш?
Алекс да спре да пише тук, или да спре да кара?
По твоята логика и аз трябва да спра да пиша.
Ама, като те гледам теб за 1 година 5 мнения...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот SGCasper » Чет Фев 12, 2009 21:18

kiko написа:
varna написа:Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?

Ти си голям тъпанар.Я кажи,понеже даваш акъл,кой си дава парите в този спорт НЕнапразно :wink:





Aма като човек, който не го познавам, и не се представям съм сколене и да не му вярвам, и кво като си от 10 години. Не може хората да знаят повече от теб ли???

Представяш се с имена и успехи, казваш какво толкова знаеш за спорта и тогава сечеш с брадвата.


Ханс система преди години гледах клипче за какво точно помага, помага да не ти се измъкне главата от тялото при целен и почти челен удар, защото със 150 и с още 1 киграм каска ускоренитео на главата е толкова голямо,ч е на забавен кадър като даваха, удар, и на пилота главата се докосна дори одари волана, показаха кадър преди удара в спряло положение как пилота се опитва да види колко напред му стига глават, ами беше на половината от тва разтояние.
За мен лично е хубава джиджавка ханс, но цената е нечовешко висока, за една карбонова отливка с 2 или едно цяло коланче. което за мен не трябва да е повече от 200-300 евро, а то отива 1000 евро почти.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот RaPiD » Чет Фев 12, 2009 21:23

varna написа:Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?


А ти кой си?
Аман от мишоци като тебе. Тук всеки има право да пише и да си казва мнението. А тия с големия стаШ точно заради мълчанието си и стоенето в мишата си дупка са в такова положение сега. Явно завиждате на Алекс, че има възможност и желание(заради собствената си безопасност) да си купи ХАНС, а вие типично по български търсите само оправдания... както и за други неща.

Да се оправдаваме сме №1! Не е било да се каже нещо и ние да се съгласим. Винаги сме на въпреки...
Съгласен съм, че е скъпо устройството(изкуствено надута цена) и е добре да се закупят колективно с голяма отстъпка.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот tstoikov » Чет Фев 12, 2009 21:32

Официалния сайт на HANS

http://hansdevice.com/site/index.html
Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот plm » Чет Фев 12, 2009 21:38

И какво пише там?
Пише ли, че е задължително в БГ да карат с ...изча...изделието им?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот tstoikov » Чет Фев 12, 2009 22:24

plm написа:И какво пише там?
Пише ли, че е задължително в БГ да карат с ...изча...изделието им?



Дал съм го само за инфо.
Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Aleksiev » Чет Фев 12, 2009 22:35

GTI-8V написа:Миналта година имаше момента когато на некои прави с над 200 км/h усещам че колата не 100% стабилно заради неравности по асфалта и както се гледам колко стилби има точно по трасето/правата наистина се питах дали сам нормален изобща, така че за мен сметам да влагам средства за собствено сигурност. Дай боше да ги дам напрасно де....

В един американски форум показах едни онбоард филмчета миналта година, направиха ме на 2 стотинки че карам с отворена каска и без ханс device


Защо си такава срънза бе?
Пусни го този онборд и тук да се кефим, че ще те обвиня в дескриминация ..!!! :mrgreen:
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот GTI-8V » Пет Фев 13, 2009 00:06

varna написа:Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?


почнах да ти отговарам, но изтрих го същото не сметам да отговарам вече на хора които дури нямат елементарна култура да си представат и/или да си казват името а изпосват нищоказващ се nickname зад които се криет като хлебарка.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот ZPenevich » Пет Фев 13, 2009 10:40

Aleksiev написа:
GTI-8V написа:Миналта година имаше момента когато на некои прави с над 200 км/h усещам че колата не 100% стабилно заради неравности по асфалта и както се гледам колко стилби има точно по трасето/правата наистина се питах дали сам нормален изобща, така че за мен сметам да влагам средства за собствено сигурност. Дай боше да ги дам напрасно де....

В един американски форум показах едни онбоард филмчета миналта година, направиха ме на 2 стотинки че карам с отворена каска и без ханс device


Защо си такава срънза бе?
Пусни го този онборд и тук да се кефим, че ще те обвиня в дескриминация ..!!! :mrgreen:

http://videos.streetfire.net/video/Alex ... 182837.htm - Дракон2
http://videos.streetfire.net/video/Pist ... 170231.htm - Варна
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот beta_racing » Пет Фев 13, 2009 11:35

ifcho написа:Отдавна се знаеше, че ХАНС ще е е задължителен за ралита, от сега се знае и че от догодина ще е задължителен за писти и планински, тъй че всеки може да си направи сметката.
Поне тук няма какво да обвиняваме БФАС....

И аз, както каза kiko, като фен наблюдавам отстрани и се чудя (тук съм съгласен с ifcho и затова съм го цитирал)........................................

Миналата година ХАНС щеше да е задължителен за ралитата. Тогава положението беше същото (откъм "шокиране" :D), както е тази година с прегледите за издаване на паспорти - т.е на пилотите/екипажите им дойде като гръм от ясно небе и съответно не можеха да сформират бюджет за устройството. Добре, съгласен съм, че 90 и повече процента от тях нямаха възможността да си го закупят и бяха в правото си да недоволстват(!), но след това стана ясно, че за 2008-ма ще е само препоръчително за всички и ще е задължително само за българските екипажи, каращи в Европейския рали шампионат (нали беше така?). От друга страна беше ясно, че ще е задължително от 2009-та (поне за ралитата). Е, сега, една година по-късно, положението си е пак същото: пари за ХАНС нямало...............добре, де, ама кога ще има?! Разбирам, че е скъпо, разбирам, че е дори по-скъпо от някои коли :(, както казаха някои колеги, но........не само "ф" :mrgreen: е виновна в някои случаи (без да я защитавам!). В този ред на мисли съм сигурен, че и другата година, когато ХАНС е задължителен навсякъде, положението няма да е по-различно...

И нещо относно прегледите за издаване на паспорти (пак като страничен наблюдател): в случая аз също мисля, че това с насрочените дати е пълна глупост и съм ЗА тази година да е преходна, т.е който може да мине на първата дата и поправката - да мине, а за другите - когато те могат (въпреки, че не знам как и федерацията ще може да угоди на всички, когато на тях им е удобно :mrgreen:, но това ще се измисли), а вече да се знае, че от другата година всеки, който иска да стартира, трябва да мине задължителен преглед......преди началото на сезона, примерно! Но с оглед на това, което се случва с ХАНС (въпреки че тук цената на прегледа от 100лв не а като тази на ХАНС, но пък влияят други фактори), мислите ли че всички ще са подготвени за учредената дата на прегледа през 2010, живот и здраве? Е, с тази действителност, аз не мисля така! Все ще има някой, който и тогава няма да е информиран, съответно няма и да е подготвен...


Това са лични, неангажиращи наблюдения...може и да не съм прав за някои неща и за това дали положението ще е същото догодина (дано не съм прав!), но само времето ще покаже :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот maximrally » Пет Фев 13, 2009 11:56

Алекс с нищо не е виновен,че има мнение и смелостта да го изкаже.Другите си трайте щом така ви харесва но после не се оплаквайте.Тя федерацията,че не знае какви ги върши е ясно важно е как ще се оправят нещата.Най-вероятно всеки ще се спасява поединично.Пари в момента много малко пилоти имат но хансовете са задължителни и това си е.И да плачем какво от това,те и гумите и джантите иседалките ит.н.-всичко е скъпо ама си го набавяме.
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Пет Фев 13, 2009 12:06

beta_racing написа:
ifcho написа: Е, сега, една година по-късно, положението си е пак същото: пари за ХАНС нямало...............добре, де, ама кога ще има?! Разбирам, че е скъпо, разбирам, че е дори по-скъпо от някои коли :(, както казаха някои колеги, но........не само "ф" :mrgreen: е виновна в някои случаи (без да я защитавам!). В този ред на мисли съм сигурен, че и другата година, когато ХАНС е задължителен навсякъде, положението няма да е по-различно...


Няма как да си сигурен за нещо, което ще се случи след една година, както предполагам и преди една година не си бил сигурен, че ще настъпи световна финансова криза, която искрено се надявам, че лично теб не те е покосила и затова не си забелязал дори наличието й. Не мисля, че е правилно да говорим за виновни или не за това, че някой нямал пари да си позволи нещо. Всеки иска да е той с големите бюджети и лъскавите коли, всеки иска да си купува всичко ново, което излиза на пазара, но никой не е виновен, че това не е той. При положение, че всички много добре би трябвало да осъзнаваме на какво никакво дередже е спорта в България, би трябвало да се съобразяваме с това.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот BVAmotorsport » Пет Фев 13, 2009 13:17

Здравейте, Другата седмица ще пристигнат от Sport HANS® System 20° 1220 гр. и каски с клипсове!
След като пристигнат ще пишеме тук или в нашата тема как и къде точно ще направим презентация!
Ако има заинтересовани моля пишете ни на лични, от къде сте, как се казвате и дали ще карате тази година!
Не искаме да обидим феновете, но ще ги помолим да не пишат и те!!!
Благодаря за разбирането предварително!
Поздрави
Последна промяна BVAmotorsport на Пет Фев 13, 2009 14:07, променена общо 1 път
[email protected]
[email protected]
0897/947 842 - Димитър Рангочев
0888/418 683 - Искрин Арабаджиев
http://www.bvamotorsport.com
http://www.bvagroup-bg.com
Аватар
BVAmotorsport
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 20:51
Име: Искрин Арабаджиев

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот beta_racing » Пет Фев 13, 2009 13:43

Казвам си мнението като страничен наблюдател и като фен, Мартине, и следователно дали кризата мен ме е засегнала или не няма голямо значение тук, защото не карам и на мен ХАНС не ми трябва. Друго: не деля никой на виновен и невинен! Трето: оставам с впечатлението, че финансовата подготовка за ХАНС се пренебрегва от много пилоти, независимо с какъв бюджет са. Аз разсъждам по следния начин: с колкото по-малко бюджет започваш толкова повече трябва да се притесняваш за такива задължителни и животоспасяващи неща (в случая инвация), като ХАНС-а, а не да се надявам, че "и тази година" ще отложат неговата задължителна употреба!
Това е...който иска да се сърди, аз не обиждам никого с това и предното ми мнение, а изказвам лично такова!

А дали ще се окажа прав (пак казвам - дано не!) ще се разбере след по-малко от една година, живот и здраве!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron