Аз съм горд собственик на HANS!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Фев 10, 2009 12:14

Дайте да направим една бърза (сигурен съм, че ще е наистина бърза) калкулация на това кой от колегите си е купил хансчета досега и изобщо ако някой е чул за негов познат, който не посещава форума, но все пак си е купил, нека да пише.
Да започна със себе си - НЯМАМ и не виждам как бих се сдобил с такива. Особено пък за 10 дни!
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот красимир » Вто Фев 10, 2009 15:21

Имам два броя ХАНС в комплект с каски СПАРКО. Ползвах ги през 2008 г. Чуствах се по-сигурен. Петко ПЕТКОВ
красимир
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 10:19
Местоположение: В. Търново
Име: красимир

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Фев 12, 2009 11:38

Темата ли е скучна или просто Петко е единствения човек, който може да се похвали с HANS?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот P.Solberg » Чет Фев 12, 2009 11:51

ХАНС-а е хубаво нещо, но в крайна сметка не всички имат възможност да се екипират. От документа, който са публикували от федерацията поне за мен стана ясно, че ФИА не изиисква за националните шампионати ХАНС, включително и за Регионалните шампионати. Което означава, че единственото състезание, за което се изисква ХАНС е рали "България". Тогава федерацията може да издаде специален правилник и българските екипажи, които не искат генерално класиране да не си купуват системата за едно единствено състезание. Така си мисля аз. Стига сме се правили на по католици от папата.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот GTI-8V » Чет Фев 12, 2009 12:12

Миналта година имаше момента когато на некои прави с над 200 км/h усещам че колата не 100% стабилно заради неравности по асфалта и както се гледам колко стилби има точно по трасето/правата наистина се питах дали сам нормален изобща, така че за мен сметам да влагам средства за собствено сигурност. Дай боше да ги дам напрасно де....

В един американски форум показах едни онбоард филмчета миналта година, направиха ме на 2 стотинки че карам с отворена каска и без ханс device
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Фев 12, 2009 12:28

На всички е ясно, че безопасността е на първо място и че системата HANS определено повишава сигурността, но съгласи се, че да няма и 12 екипажа на първото рали, определено ще е най-безопасно.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот GTI-8V » Чет Фев 12, 2009 12:32

Мартин Сурилов написа:На всички е ясно, че безопасността е на първо място и че системата HANS определено повишава сигурността, но съгласи се, че да няма и 12 екипажа на първото рали, определено ще е най-безопасно.



Загласявам се че е много скипо за много екипяши и че най вероатно некои от тех не може да си по позволат които е жалко. Вишдам че в различни ситове от време на време продават и вече второ употребва ханс девицес, може би това е важможност желаещи да купуват малко по ефтино такова.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Фев 12, 2009 12:46

В сегашното време на световна финансова криза е логично да се търси начин за облекчаване на бюджетите, а не обратното.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот P.Solberg » Чет Фев 12, 2009 13:05

Алекс, американците си имат пари купуват си ХАНС, радват си се. Ако зависи от мен сигурно ще въведа ХАНС дори и за Дамския шампионат, но не е в това въпроса. За една година и АДАС, и БФАС могат да проведат конкурс за фирма, която да ги достави, да са измисли някакво облечение за екипажите, да се направи отстъпка. Просто трябва малко повече време. Защото точно в сегашното време още 2000 евро плюс, не са по силите на много екипажи. А каква реклама за спорта с 10 стартиращи и 6 финиширали, това не са градски състезания между приятели.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот ifcho » Чет Фев 12, 2009 17:33

АДАС и БФАС да вземат да се организират и да ни купят по една нова кола, че стартите са ни омръзнали вече, а всички исаме да караме с2000 :shock:
Или пък да разкарат всички изисквания за безопасност, че те и костюмите и каските са скъпи, не може ли без тях. Нали това им е работата :idea:
Отдавна се знаеше, че ХАНС ще е е задължителен за ралита, от сега се знае и че от догодина ще е задължителен за писти и планински, тъй че всеки може да си направи сметката.
Поне тук няма какво да обвиняваме БФАС....
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Фев 12, 2009 17:44

ifcho написа:АДАС и БФАС да вземат да се организират и да ни купят по една нова кола, че стартите са ни омръзнали вече, а всички исаме да караме с2000 :shock:
Или пък да разкарат всички изисквания за безопасност, че те и костюмите и каските са скъпи, не може ли без тях. Нали това им е работата :idea:
Отдавна се знаеше, че ХАНС ще е е задължителен за ралита, от сега се знае и че от догодина ще е задължителен за писти и планински, тъй че всеки може да си направи сметката.
Поне тук няма какво да обвиняваме БФАС....

Ти купи ли си вече, или просто не смяташ да караш там ,където ще ти се налага да го ползваш и затова си на тази позиция? Колко ти е бюджета за този сезон, че не те спъват тия пари?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот kiko » Чет Фев 12, 2009 19:28

Пичове,едно мнение на един фен:Или ще си купите Хансове или нема да карате.Просто е.
Вложението трябва да се направи,както се прави вложение и за кола.Безмислено е да се купуват хансове с хомологация до 2010.Без значение от парите.В края на годината нищо няма да струват,докато по-скъпите винаги ще може да ги продадете :wink: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот P.Solberg » Чет Фев 12, 2009 20:03

Да, с малката подробност, че все по-усилено се говори, че ФИА ще промени стандартите за ХАНС в ралитата и те ще бъдат като за Ф1 или нещо такова. Тоест, купуваме си за 2009-та и опа, за 2010-та трябват нови.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот plm » Чет Фев 12, 2009 20:37

GTI-8V написа:...

В един американски форум показах едни онбоард филмчета миналта година, направиха ме на 2 стотинки че карам с отворена каска и без ханс device

А каза ли им на американците, че у нас тока е 220V? И предполагам знаеш защо при тях е 110V.
Извинявам се за спама. :oops:
... че ФИА ще промени стандартите за ХАНС в ралитата и те ще бъдат като за Ф1 или нещо такова. Тоест, купуваме си за 2009-та и опа, за 2010-та трябват нови.

Нищо ново като политика.
Защото, ако ФИА не иска нови етикети на седалките и облеклата всичките производители ще фалират. И преди време написах, че облекло до 2002/вече невалидно/ е толкова негоримо/запалимо, колкото и новото.
И с Хансовете е аналогично. Патентовано...повечето производители не са платили и нямат право да го произвеждат. Притежателите на патента искат точно това, което става сега.
Друг е въпроса кой и защо им помага.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Аз съм горд собственик на HANS!

Мнениеот varna » Чет Фев 12, 2009 20:49

Колега GTI-8V ти по принцип даваш пари на празно.И си последния които мисля че можи да дава акъл хора със сташ по над 10 години не си позволяват,незная защо толкова си мислиш че разбираш от този спорт.Права ми впечетление че си вещ по-почти всички теми!?
varna
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:01

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта