Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот motolud » Чет Яну 29, 2009 13:31

ами според мен само маршали няма да свършат работа както казах най-много да бъдат набити може би с тях да има и полицаи които да се намесват когато нещата почват да излизат от контрол а не постоянно да ебаваят хората които са отишли да гледат определено автомобилно мероприятие било то рали или писта или някое друго. Обаче най-правилно е да се набие в главата на хората че ако сами не се опазят няма кои да ги пази. Това са машини които не са карани от богове а от хора които карат на ръба . Малко е тъпо ама ние сме си за бой защото псуваме полицаите че не ни допускат до отсечката всичко е блокирано така все едно ще минава президента ама може би има за какво да са сложени тея ограждения. В Сърбия когато бяхме полицайте ни правеха забележка само когато се чуеше че идва кола. На рали Твърдица тази година много хубаво впечетление ми направиха 2ма полицаи. Първия ден когато получихме повреда с механизма за избинаране на предавките се наложи да отбиеме в страни за да не попречиме на 0 и състезателите. След като отстраних проблема и мина последната състезателна кола питах полицая дали може да се обади по станцията за да ни каже имали затваряща кола и ако няма да ли може да тръгнеме. Момчето беше много любезно и веднага откликна и се обади. От станцията казаха че колата е тръгнала и да я изчакаме. Подобно нещо ни се случи и втория ден но тогава се поличи една голяма дупка. Полицая които пазаше си разговаряше с група фенове които ако и да бяха видимо подпиина ли го попитаха може ли да тръгваме на долу към Твърдица и човека най-любезно им обясни че има правила които трябва да се спазват и опасно да тръгват и точно 30сек след това мина Савата . Представете си какво можеше да стане.
Може би от полицай до полицай има разлика. На Хеброс на първото минаване на Брестовица пак имахме технически проблем и ни се наложи 1км преди финала да станеме зрители. Ако знаете каква дупка се получи между предпоследния и последния автомобил просто неможете да си представите повече от 10-15 мин. Нормално е като се получи такава дупка да си тръгнат част от публиката но дори да се придвижват трябва да знаят че не е ли минал затварящия автомобил опасноста ги дебне.
Ето само един малък промер както може да стане при изпреварване малко е смешен де :)http://vbox7.com/play:bfd954e0 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Яну 29, 2009 14:53

"motolud" съгласен съм напълно с теб и с всичко,което каза до тук! Точно това ще се стремим да направим!Да изградим връзка и то пряка между полицаи и маршали,(както е във WRC), и най-вече да създадем една от най-важните задачи за един маршал,а именно да цивилизова и да изгради култура в българската rally-публика.Вече детайлите са много....и не зная точно какви ще са,но идеята е тези хора да имат авторитет сред публиката :arrow: :arrow: :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот todor hristov » Чет Яну 29, 2009 20:41

Общувайки постоянно с хора ще ви кажа,че създаване на култура у българина е невъзможно.Да се надяваме на наличието на така наречения инстинкт за самосъхранение на зрителите.Маршалите и в Оксфорт да ги закарате,да ги обучите,ще им бъде адски трудно-зрителите разсъждават само с очите си.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот bg_rallyfan » Чет Яну 29, 2009 23:20

Абе хора, да се успокоим малко. Чета от седмица близо две от темите, които са актуални в този момент. Много празни приказки и дискусии от хора които ми се виждат "коне с капаци"!! Хвърлят много енергия на вятъра!!По добре да помислят преди да изръсят някоя глупост. Виждам доста нови участници регистрирани във форума конкретно за даените теми, моля хората които пишат отдавна, не им се вързвайте, подминавайте ги!! Молба е само, да можем да разберем и ако можем да допринесем нещо за тази тръпка, която изпитваме повечето вътре в нас!!!
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот txl » Сря Фев 04, 2009 13:29

GTI-8V написа:26.01.2009
Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от заседание на УС на БФАС от 22.01.2009 г.
...
В-Рали шампионат:
-отпада Рали “Вида” по желание на организатора.
-Рали “София-Виктори” ще се проведе като открито състезание.
Дава указание на всички организатори освен, Рали “България” да намалят километража на специалните етапи и по възможност преходите както и времетраенето на състезанието .Допуска до участие във всички ралита у нас на автомобили от група “Х”, при условие, че има допуснати за участие минимум пет автомобила които ще стартират от 3 до 5 минути след основната група и ще имат отделно Генерално класиране.
...

Аз имам следния въпрос. В предварителния календар, който излезе в годишника, Ю рали е дадено като кръг от националния шампионат. Сега след решенията на УС доколкото виждам отпадат рали Вида и рали София от шампионата. За Ю рали не се казва нищо. Това означава ли, че то остава кръг от националния шампионат? Не помня откъде през есента се появи информация, че Ю рали ще остане кръг от Българския шампионат, в замяна на което рали България ще е кръг от шампионата на Сърбия. Дори и така да е, ако ще се намаляват разходите, ако ще се съкращава шампионата, за мен е логично да се започне от Ю рали - единствения кръг от шампионата, който е извън България. Ако Ю рали остане в календара, а вместо това се извади рали Вида - това за мен ще е абсурдно. Както казва plm - трудно се гради, а лесно се руши. Защо трябва едно изградено вече състезание в България да се разрушава, за сметка на едно чуждо?
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Препис – извлечение на ПРОТОКОЛ № 1 от засед. на УС на БФАС

Мнениеот GTI-8V » Сря Фев 04, 2009 13:57

txl написа:Аз имам следния въпрос. В предварителния календар, който излезе в годишника, Ю рали е дадено като кръг от националния шампионат. Сега след решенията на УС доколкото виждам отпадат рали Вида и рали София от шампионата. За Ю рали не се казва нищо. Това означава ли, че то остава кръг от националния шампионат? Не помня откъде през есента се появи информация, че Ю рали ще остане кръг от Българския шампионат, в замяна на което рали България ще е кръг от шампионата на Сърбия. Дори и така да е, ако ще се намаляват разходите, ако ще се съкращава шампионата, за мен е логично да се започне от Ю рали - единствения кръг от шампионата, който е извън България. Ако Ю рали остане в календара, а вместо това се извади рали Вида - това за мен ще е абсурдно. Както казва plm - трудно се гради, а лесно се руши. Защо трябва едно изградено вече състезание в България да се разрушава, за сметка на едно чуждо?



Не мога да коментирам какви за причини също така е станало, но мога да коментирам аргументи по време на среща Но. 1 в калояново:

Сначи застесатели беха единодушно че Rally Ю требва да се махне от календара или най малко да става открито застесание. От Федерация отговориха че тук нещата стоит малко по друго и по специално заради некои оговорки/дововори? Предлагам че причина е че има вече договорка с Сирби и че това е причина че Федерация или не искаше или не можеше да промени този статус.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron