Клас и учасници в Х4

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 18:45

Здравеите колеги от през 2009 започвам участие в клас Х4, ще ви бъда много благодарен ако ми пратите линк или напишете точните изисквания за участие в този клас и ако може да посочите ако не всички поне 1 част от съзтезателите с техните автомобили :) МЕРСИ много предварително
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот RaPiD » Съб Яну 17, 2009 19:03

Не че нещо, ама щом ще участваш трябвало е вече да си прочел правилниците...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 19:19

:oops: не съм
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 19:39

За което съжалявам
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 17, 2009 20:46

Мисла че е само редно да се представиш пирво, помолиш колегите да се представат но ти не го правиш :-/

- С каква кола ще участваш? Питам не за друга а да не става така да си в X-Макси и не в Х4

- Лиценс имаш ли или требва пирво да минаш изпит?

- ASK намери ли или тарзиш още?

- къде ще караш? Писта? Планинско? Rally?

- До къде стигна с колата? От техническа комиса препоричват да си купиш готов хомологиран роллбар за твойта кола и после заварки да се прави от authorisiran от федерация завърчик. Мисла че там ти е най голями зор. Другите изисване за особено в X, по леки, но най добре да питаш тук какво точно не ти е ясно че иначе ще стане широко и дълго.

- Требва ти и хомологиран екип, бельо, убувки, ръкавици, колани, седалка!!!

Иначе аз най вероатно пак ще карам в Х4 през 2009, колата ми е вишдаш под този ред ;-)
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 20:56

Ами ще участвам с Рено 5 1.4 Турбо и моля всички колеги имащи желание да се представят.Все още се уча и съжалявам.Колата е почти готова но ролбара е правен но именно за него ми е основното питане ф колко трябва да са тръбите, колко трябва да са дебели стените и как трябва да изглежда.Другото ми питане е освен екипировка която е хомологация какво още ми трябва за участие :) .А на теб много ти благодаря :)
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 20:58

Колата ще се кара на Пл :) анинско и на писта
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 17, 2009 21:18

Fox motorsport написа:Ами ще участвам с Рено 5 1.4 Турбо и моля всички колеги имащи желание да се представят.Все още се уча и съжалявам.Колата е почти готова но ролбара е правен но именно за него ми е основното питане ф колко трябва да са тръбите, колко трябва да са дебели стените и как трябва да изглежда.Другото ми питане е освен екипировка която е хомологация какво още ми трябва за участие :) .А на теб много ти благодаря :)



з това кола според мен си в ИЗКЛУТЧИЛНО лоша посица, хем за малко влизаш в Х4 1400ccm x 1.7 = 2380ccm а хем требва да пазваш минимално тегло от 1100кг. Мисла че избор на колата ти е изключително лошо, но ако искаш да си правиш максимално кеф само, екстра.

требва да имаш пошарогасител с хомологация, куки за теглени отпред и отзад, ключ маса който може да се задейства и отвън колата. Хомологирана седалка (мисла че забравих това в последния отговор).
Колата требва да отговори и на всички изискване за безопасност, работище светлини, мигачи, стопове и така нататък. Иначе в група X това за ти нещата май. Ако сам забравил нещо другите да попълнат нещата.

но както казах вече, по добре ти пите където не си сигурно. Ние тук няма как да ти броиме абсолютно всички неща като например че плексиглас е забранено....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Fox motorsport » Съб Яну 17, 2009 23:14

Мерси много само за ролбара не разбрах какви да са тръбите :)
Fox motorsport
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:19

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот VAZ sport » Нед Яну 18, 2009 10:27

Fox motorsport написа:Мерси много само за ролбара не разбрах какви да са тръбите :)

Можеш да разгледаш сайта на федерацията http://www.bfas-bg.org/index.php
Успех в проекта :D
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот ifcho » Вто Яну 20, 2009 01:01

Ами той Алекс ти е обяснил.
Прочети хубаво правилниците. Наистина ще си в малко неизгодна позиция в Х4 с реното, но пък важното е че имаш желание.
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот Binev_Out » Сря Мар 11, 2009 16:15

Здравейте,аз скоро ще започвам проект за подготовка на автомобил за планинско.
Бих искал да чуя вашето мнение и ако може някой съвет.Автомобила е БМВ Е36,но за момента не съм решил колко кубиков мотор да сложа в зависимост в кой клас ще влизам.
Според вас в кой клас ще се вместя най-добре?
Binev_Out
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 09:42

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот rally_m » Сря Мар 11, 2009 17:17

Binev_Out написа:Здравейте,аз скоро ще започвам проект за подготовка на автомобил за планинско.
Бих искал да чуя вашето мнение и ако може някой съвет.Автомобила е БМВ Е36,но за момента не съм решил колко кубиков мотор да сложа в зависимост в кой клас ще влизам.
Според вас в кой клас ще се вместя най-добре?



Ако смяташ да си оставяш атмосферен мотора си за Х3,а ако го правиш с турбо си за Х4.
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот hitman » Сря Мар 11, 2009 17:21

GTI-8V написа:
Fox motorsport написа:Ами ще участвам с Рено 5 1.4 Турбо и моля всички колеги имащи желание да се представят.Все още се уча и съжалявам.Колата е почти готова но ролбара е правен но именно за него ми е основното питане ф колко трябва да са тръбите, колко трябва да са дебели стените и как трябва да изглежда.Другото ми питане е освен екипировка която е хомологация какво още ми трябва за участие :) .А на теб много ти благодаря :)



з това кола според мен си в ИЗКЛУТЧИЛНО лоша посица, хем за малко влизаш в Х4 1400ccm x 1.7 = 2380ccm а хем требва да пазваш минимално тегло от 1100кг. Мисла че избор на колата ти е изключително лошо, но ако искаш да си правиш максимално кеф само, екстра.

требва да имаш пошарогасител с хомологация, куки за теглени отпред и отзад, ключ маса който може да се задейства и отвън колата. Хомологирана седалка (мисла че забравих това в последния отговор).
Колата требва да отговори и на всички изискване за безопасност, работище светлини, мигачи, стопове и така нататък. Иначе в група X това за ти нещата май. Ако сам забравил нещо другите да попълнат нещата.

но както казах вече, по добре ти пите където не си сигурно. Ние тук няма как да ти броиме абсолютно всички неща като например че плексиглас е забранено....


Здравей Алекс, имаш предвид 4е нв може да се слага плексиглас или лексан на мястото на стаклата ли?
///ROCKET MOTORSPORT///
hitman
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 23, 2006 00:49
Местоположение: Sofia
Име: Методи Стоянов

Re: Клас и учасници в Х4

Мнениеот НРТЕАМ » Сря Мар 11, 2009 18:08

Mатериала се казва виралит
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron