Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот beta_racing » Вто Фев 17, 2009 08:58

Абсолютно съм съгласен с г-н Маринов! Щях да напиша нещо подобно, но вече виждам, че той го е направил и няма да го повтарям!
От мненията на господата Сурилов и Друмчев, и на мен на чистно моя си, личностна основа ми стана интересно защо не членуват в дружеството :wink: Така ще могат да дадат мненията си там, а не да ги пишат "със закъснение" тък във форума...

И друго:
Мартин Сурилов написа:...А и между другото "Стари Столици" прилича на планинско по-малко от "Траянови Врата". Пък и наличието именно на повече къси състезания, дава възможност за участие в повече състезания и съответно шансове за някакво годишно класиране и на по-нискобюджетните пилоти.

Много отдавна Пламен беше дал идеята за рали спринт шампионат. По-късно аз я развих в една друга тема........мисля, че такова нещо няма да е лошо да се представи на следващо събиране на АДАС. Пак казвам: така хем ралитата, които са аут от, да го наречем, "големия шампионат" ще важат за нещо - а именно "малкия", рали спринт шампионата, хем в тях ще карат предимно нискобюджетни пилоти/екипажи и ще се учат направо на истинско рали, а не на планинско. Има и още много плюсове, но тях съм ги писал другаде...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот maximrally » Вто Фев 17, 2009 09:31

Според мен в този си формат "Стари столици" вече е скучно и опасно сътезание,но задължително трябва да остане.Вижте навсякъде отсечките и местонахождението на състезанията се променят-факт.За Петката и Друмчев-ми намерете съмишленици(спонсори) и направете рали "Опака" или "Търговище" например.Те ще са ви по-близо и не са в София.Не искам да съм адвокат на Митко(не ми е любимец),но не той е избирал организаторите ,които от своя страна избират местонахождението и маршрута на различните ралита.За да не ми се обиди пък Митко нищо лично,но има по-добър български пилот от него.
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот p.iliev » Вто Фев 17, 2009 10:43

колега за моите "спонсори" не мисли.що се отнася дали е скучно или опасно ' ТОВА НЕЕ БАЛЕТ'
Последна промяна p.iliev на Вто Фев 17, 2009 11:06, променена общо 1 път
p.iliev
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 14:41
Местоположение: shumen
Име: petar iliev

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот p.iliev » Вто Фев 17, 2009 11:00

относно рали опака хахаха за мен колкото повече ралита има толкова по добре.и без това шампионата ни е орязан.защо нямаме зимно рали.защо нямаме нощно рали .много сме далеч от света .нека господата в АДАС да се замислят за това не само как да се ореже шампионата. ясно е че има криза но все пак 'който има крава ще пие мляко' ВСЕКИ ДА СИ ПРАВИ СМЕТКАТА
p.iliev
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 14:41
Местоположение: shumen
Име: petar iliev

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот GTI-8V » Вто Фев 17, 2009 11:19

p.iliev написа:защо нямаме нощно рали .много сме далеч от света .


малко offtopic, но един от rally органисатори приготва етап на rally да е през ноща тази година
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Фев 17, 2009 11:45

beta_racing написа:От мненията на господата Сурилов и Друмчев, и на мен на чистно моя си, личностна основа ми стана интересно защо не членуват в дружеството :wink: Така ще могат да дадат мненията си там, а не да ги пишат "със закъснение" тък във форума...


Не съм член на АДАС по единствената причина, че нямам възможност да посещавам събранията и в такъв случай не виждам смисъл от мен там. Иначе съм ЗА сдружението и го подкрепям напълно, както и оценявам работата, която се върши от него. За форума - никога не съм целял да влизам в лични спорове, нито съм отправял съзнателно нападки срещу когото и да било. Понякога обаче се създават ситуации тук, при които като че ли е прието шумналии да плюят Шумен, софиянции да плюят София, Варненци - Варна и т.н., за да е всичко наред, което изкривява диалога, прави го много труден и дори невъзможен.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот tsveti » Вто Фев 17, 2009 12:36

p.iliev написа:колега за моите "спонсори" не мисли.що се отнася дали е скучно или опасно ' ТОВА НЕЕ БАЛЕТ'


Да, така е. Но не е и арена за самоубийци и убийци нали?!?

Защо ти не намериш хора, които да организират зимно рали или нощно рали? Би ли могъл да предложиш такива хора?
А защо направо ти самият не станеш организатор на подобна проява? Нищо лично, питам си само...
Всъщност критикуваш АДАС, а веднага след това с лека ръка отправяш предложения към господата там!
И тъй като критикарския дух надделява и самата АДАС да ви/ни организира зимно рали, пак няма да сте доволни! Тогава или снега ще ви е много или пък ще е прекалено сипкав или ще ви е прекалено студено или окръга няма да ви допада или няма да харесате публиката щото от студа е закрила лицата си с шалове и не им се виждат усмихнатите физиономии!
Само критикувате, а като се замисля как всяка година сами избирате УС на фед. ми става смешно...
За Арежентина сме се разбрали вече... :mrgreen: :wink:

ПП. Ако 50% от хората в този спорт бяха като батко ви Л.Мечков примерно, спортът щеше да цъфти...та чак и да връзва!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот p.iliev » Вто Фев 17, 2009 13:56

напротив не ги критикувам, ако успеят да променят нещо щее много добре.по въпроса за заспалата ни федерация мисля че те сами се преизбират
p.iliev
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 14:41
Местоположение: shumen
Име: petar iliev

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот BradurS » Вто Фев 17, 2009 14:21

Мда може аз да не съм чул правилно за точните думи на Митко...

п.с.Цвети...била си по-хубава на живо от колкото очавах :mrgreen:
Последна промяна BradurS на Вто Фев 17, 2009 15:26, променена общо 1 път
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот Ogi_sh » Вто Фев 17, 2009 14:25

Най-лесно е да си каже "Махаме го защото е опасно,бързо и т.н",Най-добре да се помисли как да се подобрят условията с ОБЩИ усилия,много е лесно да се развали нещо но да се запази...това вече е трудно.До кога трябва да се избира се най-лесното и най-бързото решение!?Това ли е решението на проблема?Какво значи "Висока средна скорост"?-Че много се засилват автомобилите?!
Един въпрос към Хроникьорите! От началото на състезанието до днес,колко нещастни случай е имало по трасето!?-Не смятам че е ненормално да се случи нищо за толкова години.
Едно време в зараждането на Автомобилният Спорт в България,състезанията са били Общо взето "разхвърляни" по региони,не смятате ли че в този регион не остана почти нищо?!Трябва ли много хора да се лишат от "Домашна Публика"...смята те ли че някоя Дребна-Локална фирма би отделила средства за реклама след като реалните и потребители няма да видят реклама на продукта/услугата и?!

а за трасетата...нека не говорим
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот speedline » Вто Фев 17, 2009 14:51

bai_bradur_ivo написа:Мда може аз да не съм чул правилно за точните думи на Митко...
Ето нещичко в замяна за изхабените нерви :evil: :arrow:

п.с.Цвети...била си по-хубава на живо от колкото очавах :mrgreen:


В протокола, който е качен липсват някои неща, които предстоят да бъдат попълнени. Днес или утре ще го попълня и ще се доообработи във вида в който ще бъде даден на БФАС. Ако може друг път да не се качват по подобен начин работните варианти, защото в тях доста често нещата не са написани както трябва и има липси, на база на които след това се изказват недоволни мнения. Работния вид бе изпратен до членовете на УС с една единствена цел - за да видят те дали има нещо пропуснато.
Колкото до това защо някой не ставал член, понеже нямал време да присъства на събранията - ясно и точно упоменато в устава е, че събранията са 3 (три) пъти годишно. Малко несериозно звучи оправдания от типа, че състезател не може да отдели 3-4 часа три пъти в годината за да направи нещата по-лесни. А същевременно има време с дни да се критикува.
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Фев 17, 2009 16:16

Ogi ,ти не разбра ли че НИКОЙ не е обсъждал махане на рали Стари столици.Просто дискутирахме някои негови недостатъци.Ако винаги си затваряме очите няма да подобриме състезанията.Аз не искам любимото ми състезание да има проблеми,а те са факт.Много лоша охрана на трасетата.И то на доста възлови места.Пияни фенове лежат в канавките на сантиметри от преминаващите коли.Явно там полицията не може да се справи с охраната.През 2000 год на рали Албена на отсечката В.Великов след преминаването на форлойферите по трасето нагоре срещу колите се разкарваше някакъв с прекор Боклука който бил главния крадец в града и капитана от полицията едва успя да го помоли да отбие колата от трасето.По малко от минута след това профуча Бруно Тири с ксарата.Ако беше в Сърбия полицая щеше да си извади пищова и да го просне на земята.
Не искам да изброявам и трагичните случаи.Те се случват навсякъде,но не с амалко и тук.Въпроса е да се избегнат.Затова е дискусията.
И точно това каза и Митко.Както и за фирмите които рекламират че е добре да си видят рекламите.Твърде лично приемате критиката а не мислите с какво да помогнете за подобряване на условията.Миналата година Павел Жеков тук във форума помоли феновете за помощ по охраната на състезанието.Изведнъж всички млъкнаха и след два дена се заоправдаваха как не са чули,не са прочели,незнаели къде да отидат.Апосле знаеха как да критикуват.АДАС се създаде точно затова за да се съберат много мнения,да се прецени кое за момента е най правилно и да се предложи начин за осъществяване.Който иска да му се чуе мнението трябва да дойде и да го каже открито,а не да седи само зад монитора и да дава акъл.Там ще разбере и кой какво е казал а не да си прави съчинения по преразказ.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот Ogi_sh » Вто Фев 17, 2009 16:30

bai_bradur_ivo написа:Впечатление ми направи исказването на Димитър Илиев. Според него:
-Стари Столици трябва да отпадне заради късите етапи, високата средна скорост и коридорът от зрители по трасето на опасни места
-Твърдица, защото .... Учудих се, как никой не си отвори устата за рали Траянови врата? Нима е по-добро от Стари Столици или Твърдица?! :shock:

Това ме накара да си мисля така,а го чух и от друго място!
За обсъждане не знам,но според Иво е имало изказване...

Проблем със сигорноста има...спор няма,но това е общ проблем не само на организатора!
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот BradurS » Вто Фев 17, 2009 19:49

Нека не издребняваме. Не мога да бъда сигурен. Не е записано в протокола. Според мен няма и голямо значение. Важното е, че Стари Столици има проблеми и те трябва да бъдат решени. АДАС исказа готовност за помощ на организаторите за решаване на проблемите им.
Аз съм оптимист.
Не съжалявам, че присъствах на събранието. Решенията които се взеха ми звучат като приказка. Искрено се надявам всичко да стане реалност.
Имам протоколите - но както каза спийдлайн по-добре да изчакаме официалният вариант за да няма пак недоразумения.
И все пак искам да обърна внимание на думите на Миро - всеки може да дойде и да си каже мнението, въпреки че не е състезател и официален член.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот efco » Вто Фев 17, 2009 21:44

Някой прочете ли внимателно измененията на наредбата на БФАС в която пише че
От 01.01.2010гвлиза в сила: За гр.Х ще се вьведат минимални тегла,за които ще се публикува своевременно допьлнителна информация. :!: :!: :!: by efco :D
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron