Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот p.iliev » Пон Фев 16, 2009 22:31

Владо не става въпрос за Стари Столици дали ще го има.въпроса е там че ако всички състезания са покрай "СОФИЯ" някой хора ще са много доволни.ще караме Мухово по ТРИСТА пъти и всички ще са доволни.(ралито нее планиннско)не мислиш ли.
p.iliev
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 14:41
Местоположение: shumen
Име: petar iliev

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот Victor » Пон Фев 16, 2009 22:40

:shock: това изказване звучи най-малкото нелепо!!!
Отново се намесва софийската конспирация, ала "Шифърът на Леонардо".
Абе, еййй, айде стига с подобни приказки!
Смехотворно е да се твърди за подобни желания да се кара само около София и, че ще има мнооооого доволни! Аз лично искам да карам навсякъде... и в София, и в Шумен, и в Аржентина...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот ILKO RACING » Пон Фев 16, 2009 22:44

Victor написа::shock: това изказване звучи най-малкото нелепо!!!
Отново се намесва софийската конспирация, ала "Шифърът на Леонардо".
Абе, еййй, айде стига с подобни приказки!
Смехотворно е да се твърди за подобни желания да се кара само около София и, че ще има мнооооого доволни! Аз лично искам да карам навсякъде... и в София, и в Шумен, и в Аржентина...


Е Вики ти чак и в аржентина отиде вземиме и мен и аз искам :D :lol: :D :lol: :D :lol:
Зад всеки преуспял мъж стой красива жена,а зад всяка красива жена стой богат любовник

http://www.racingforvarna.com
Аватар
ILKO RACING
 
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 19:44
Местоположение: ВАРНА
Име: iLIQN ILIEV

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот P.Solberg » Пон Фев 16, 2009 22:49

Петьо - вие сте състезателите, от вас зависи какво ще карате. Аз ако ще и на луната ще ви гледам както и другите хора в този форум, но трябва инициатива. А и както казах - ралито за мен, което трябва да го няма е "Траянови врата".
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот Victor » Пон Фев 16, 2009 22:55

Ама разбира се! :D
Таз година у Ягодина, догодина - у Аржентина! :mrgreen:
Само да не се сърди Стамбето като те отвлечем... :wink:

Между другото - направи ми впечатление, че в някои постове, когато се обсъждат направените предложения, се казва "ще се кара...", "ще се въведе..." и т.н.
коректно е да се пише "ще се направи предложение да се...", а приемането и въвеждането на промените е повече от ясно, че зависи от БФАС.
За повечето от пишещите и четящите тук това е очевадно, но от време на време се получават предпоставки за дезинформация! :idea: :wink:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот plm » Пон Фев 16, 2009 22:57

Victor написа::shock: това изказване звучи най-малкото нелепо!!!...

Така е. Точно затова ще е така у нас.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот efco » Пон Фев 16, 2009 22:58

АЛООООООООО не се карайте а ИЗБЕРЕТЕ БЬЛГАРСКОТО Шумен е рали регион с традиции с много фенове и според мен трябва да го има, а не Ю Рали . Махна се рали Златни ,махнете рали Шумен,махнете рали Сливен след туй и рали Твьрдица ,после планинско Бьлгарка, планинско Шипка и накрая можете да завьршите и с писта Стара Загора и всичко ще е наред с Бьлгарския автомобилен спорт в Бьлгария :!: :!: :!: by efco
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот drumchev » Пон Фев 16, 2009 23:14

Не бе колеги!МОЛЯ ви се да караме около на Митко блока.Голямо състезание ще стане.Колега P.solberg нямаше да се изказвам с тъпи мнения ако не ми звучеще тъпо да се премахне състезание с 30 и повече годишна традиция.Ти знаеш ли къде си бил когато хора като В.Великов,Данчо Заралията,Д.Дянков и много други невероятни пилоти са карали на това състезание? Не бе моляви постараите се да го няма :mrgreen:
drumchev
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 18:03
Местоположение: Varna

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот P.Solberg » Пон Фев 16, 2009 23:22

Г-н Друмчев, много добре знам къде съм бил, когато велики пилоти като изброените са карали по това легендарно състезание. Ако вие си бяхте направили труда да прочетете и да усмислите, това което всички написаха, можеше и да разберете, че никой не иска да премахва "Стари Столици". Първото, защото това състезание е едно от малкото с традиции у нас запазило се през годините и второ, защото е удобно на публиката. Това, че някой си е изказал мнението е само плюс, защото се заформя дискусия и се търси начин за решаването на проблемите. Но мнения от типа - "Да си правят състезание около блока на Митко" или "Те софиянци искат да вземат всичко", първо не са конструктивни, второ не се обосновани.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот drumchev » Пон Фев 16, 2009 23:32

Извиняваи колега P.solberg не искам да съм черноглед,но дано да не се окажа прав на края и да нямаме рали Стари Столици.При мисълта че в България всеки слух е 90% истина.
drumchev
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 18:03
Местоположение: Varna

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот P.Solberg » Пон Фев 16, 2009 23:37

Г-н Друмчев, това не е нито слух, нито е стояло някога на дневен ред. Ако толкова лесно ще се премахват състезания с 40 годишна традиция, тогава не виждам какъв автомобилен спорт ще има за вбъдеще. Трябва да мислим как ще си подобрим условията за каране и гледане, а не как ще махаме. В България е много лесно да се руши, трудно е да се съгражда, така че е крайно време всички да седнат и да помислят, как бъдещето на спорта да е оптимистично, а не песимистично.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот drumchev » Пон Фев 16, 2009 23:54

Да бе страшно трудно заличиха не атрактивното рали Албена.То маи се проведе за около година две?Така вече няма да го има и планинско В.Великов (и то няма традиция).Тои попринцип и В.Великов е никои в автомобилния спорт?Така я няма и писта Албена.Е как да гледаме оптимистично?
drumchev
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 18:03
Местоположение: Varna

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот OgyWRC » Вто Фев 17, 2009 00:27

Аз пък се чудя от къде се появиха тези идеи за "премахване" на състезания!

Вярно, че годината е тежка (финансово) и ще става все по-тежка, но намаляването на броя на състезанията не е "панацея", особено когато иде реч за доказали се надпревари на територията на България ... в по-голяма степен бих приел идеята за намаляване на състезателните километри.

Вярно е, че всеки километър скоростна отсечка се пресмята в пари, но пък всеки да кара колкото може и без това 90% от нас са аматьори и отдавна са на този принцип, а и май всички караме предимно за удоволствие ... На този фон амбициите за точки и титли ми се струват малко смешни, но ако точковата система позволява да се пропуснат един или два старта, то тогава всички ще са доволни и големите пилоти ще "закърпят" бюджетите.

Регионалното противопоставяне ми се струва съвсем не на място, да не кажа нещо по-силно (в крайня сметка сме толкова малка страна). Аз бих карал навсякъде, където има добри отсечки, добра организация и много публика ... дори в Аржнтина или Норвегия :)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот ILKO RACING » Вто Фев 17, 2009 00:37

drumchev написа:Да бе страшно трудно заличиха не атрактивното рали Албена.То маи се проведе за около година две?Така вече няма да го има и планинско В.Великов (и то няма традиция).Тои попринцип и В.Великов е никои в автомобилния спорт?Така я няма и писта Албена.Е как да гледаме оптимистично?


Драго тук не си прав за палнинско "Валери Великов" защото тук самият организатор се е обадил във федерацията и е заявил че няма да го организира тази година защото нямат пари и да не товари допълнително БФАС.
Зад всеки преуспял мъж стой красива жена,а зад всяка красива жена стой богат любовник

http://www.racingforvarna.com
Аватар
ILKO RACING
 
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Мар 21, 2007 19:44
Местоположение: ВАРНА
Име: iLIQN ILIEV

Re: Асоциация на Действащите Автомобилни Състезатели-АДАС

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Фев 17, 2009 01:47

Странно племе сме това българите.Години наред се говореше тук че трябва да се създаде асоциация на пилотите от която да излизат предложения за подобряване на автомобилния спорт.Сега когато това е факт пак се намират хора които са в затъмнение и някой води някаква конспирация.Вече втора сбирка се прави в центъра на България че да е сравнително удобно за повечето да присъстват но за някои предимно от варненски регион пак е на края на света.Пак някой искал всички състезания да са в София и какво ли не.АДАС е напърно отворена организация и всеки може да присъства като член или гост и да е наясно с дискусиите по всички въпроси.А тези дискусии вчера бяха седем часа.Стремежа беше да се обхванат всички належащи проблеми а не да се претупат.Но защо да присъстваш като може да сипеш критики във форума.Вчера се чуха много и различни мнения .Митко изрази мнения относно състезанията които според мен бяха обективни.За Стари столици /състезание което аз винаги съм обичал/ каза че трасетата са кратки като на планинско и с много висока средна скорост,което е вярно.Вярно е и това че публиката е много, а обезопасяването на трасетата не е адекватно на броя зрители.Винаги се случват някакви инциденти.За рали Твърдица каза че трасетата са добри ,но преходите са ужасни,което е вярно.Заради подобни преходи рали Хеброс отдавна изгуби чуждите екипажи но нищо не се промени.Организатора на състезанието е крайно време да помисли за това.Накрая обаче Митко каза че все пак не е редно да се премахват българските състезания където и рекламодателите и зрителите имат интерес и затова го подкрепихме за предложението да отпадне Ю-рали ,въпреки по-атрактивните му трасета.Относно рали траянови врата не сте прави че софийските пилоти много държат на него.Лично разговарях с някои от тях.Единствения аргумент в негова полза е че е като подготовка за рали България.И честно казано вече ми дотегна от регионални шовинистични изказвания.
За рали Албена на всички ви е ясно защо се премести.Това беше условие на ФИА за да може ралито да остане в Европейския шампионат.Не може да имаш три различни сервизни зони,липса на места за спане и липса на места в закрития парк в Шумен.През 2000 г имаше коли които бяха извън закрития парк щото няма места за тях а форлойферите ги пратиха да спят в Сливен.Имаше чужди екипажи които бяха настанени в порутения хотел Мадара и бяха настанявани мъже в стаи със спалня.Имаше такива проблеми с чешки екипаж които казаха че няма да стъпят в България.
И Драго,като толкова критикуваш защо не дойде да си кажеш мнението.Толкова много пилоти го направиха.Като ви "взеха" рали албена ,защо толкова години не организирахте друго на негово място,въпреки че и тогава община Добрич имаше заслуги за провеждането му.Двайсет години откакто я няма писта албена и чак преди две направихте писта Варна.Май че е доста далече за състезателите от западна България но не съм чул тук във форума някой да мрънка за това,а идват и си я карат.
Марто ,не обвинявай в някаква непрозрачност.Включи се в дискусиите и идеите там където трябва за да ги обсъдят повече хора и да влязат като предложения за промяна.Не е редно д ачакаш някой във форума да ти преразкаже цялата дескусия защото тя беше 7 часа.АДАС дава възможността идеите ти да влезат в действие.Иначе във форума само си говориме.Нали идеята е този спорт да се развива независимо в колко състезания ще участваме ние самите и колко точки ще вземем.Важна е атракцията и феновете.Иначе спорта ще си замине.Какво значение има в кой регион има повече състезания.Ако едно състезание ми харесва бих отишъл д аго карам където и да е.Оги ,ако записвате за Аржентина,пуснете една заявка и за мен. :lol:
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron