Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот RaPiD » Сря Яну 14, 2009 09:12

ДО
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА БФАС


УВАЖАЕМИ Г-Н ПРЕДСЕДАТЕЛ,


С настоящото писмо изразявам несъгласието си с методите на вземане на решения и съответните промени в наредбата за автомобилния спорт за 2009 година, касаещи техническия регламент и изисквания към автомобилите, както и редица въпроси в организационно и финансово отношение. За да бъда конкретен, считам, че изваждането на един автомобил (VW Голф 2 с мотоциклетен двигател), модифициран със съгласието и разрешението лично на председателя на техническата комисия на БФАС през 2008 год., в който са инвестирани и последните стотинки на едно младо момче е поредният удар срещу спорта и най-вече срещу Дунев Моторспорт, респективно срещу мен. Известно е, че с този автомобил възможностите за добро лично класиране и респективно за добро отборно класиране са налице.

Всъщност с това писмо моето желание е да изляза извън личностните и личните интереси , за да поясня още веднъж, че ако наистина живеем в условията на демокрация и ако наистина Българската автомобилна федерация е истински демократична структура, би следвало ежегодно тя да свиква един широк форум с участието на всички клубове , на който общо да се гласуват всички предложения за промени , включително и налаганите от ФИА, които да влязат в сила след една календарна година, както изисква уставът на Международната автомобилна федерация.

Промени налагани от ръководената от Вас структура три месеца преди началото на състезателния сезон само потвърждават някои мои квалификации, които сега тук нямат място.Така че, ако наистина БФАС работи за интересите на спорта, би следвало да промени методите си.
Пожелавам Ви успех!



София 11.01.2009 год. Д-р т.н. инж. Бончо Дунев, змс
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот jujoracing » Сря Яну 14, 2009 17:16

Поредната простотия БФАС! :shock:
ВАЗ 2108 SPORT!
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот todor hristov » Сря Яну 14, 2009 18:34

Аз съм за Дунев-старши.Кратко,точно,ясно,дава концепция за взаимоотношенията на пилотите с федерацията.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот kiko » Сря Яну 14, 2009 18:57

Глупости.Писма,писма и всичко си е същото.Нека дойде в Люлин,ще се спогодим бързо.До ден-два ще ометем парламента,после сме свободни.Нема проблем да подпалим и педерацията :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот АРА Моторспорт » Сря Яну 14, 2009 20:05

Аман от "крокодилски сълзи"!!! Бях се зарекъл да не вземам отношение по написаното от някои хора които са много силни на писане,защото сигурно доста хора ще са на друго мнение и ще го приемат лично и ще се засегнат. Ама не се издържа вече на всеки нещо да не му отърва! Къде прочетохте, че на някого му се забранява да кара измисления си и сглобен от самия него прототип? Защото "чудото" което е създал Асен и наистина дава добри резултати не е туристически автомобил. Никой никъде не му забранява да се състезава само, че му се определят условия къде и с кого да се състезава. На пилотите с хибридни автомобили даже им се дава възможност за класиране и дори да се зачитат точките им и за отборното класиране. Защо пилотите които се състезават с хибридни автомобили се изкарват като някакви жертви на федерацията? Ами то е ясно написано БЪЛГАРСКИ ШАМПИОНАТ ЗА ТУРИСТИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ НА ЗАТВОРЕН МАРШРУТ. Никъде не пише, че е за измислени автомобили и велики рационализатори. А какво да кажат пилотите като: Веселин Недевски, Цветомир Русев, Росен Русев, Стефан Стефанов, Митко Стоилов и много други/да не се сърдят, че не ги изброявам, защо те всички заслужават адмирации/които все още се състезават с "неостаряващите" им Лади? При тях всичко за Ладите е измислено и за тях остава само да покажат на какво са способни и колко са добри като пилоти! Никой ли не се замисля,че техният труд и средства ще отидат на вятъра като застанат на старта да се състезават срещу хибрид, който е орязан до границата на опасното, а те са с автомобил който все още не е загубил първообраза си! Те как да обяснят на спонсора си че са първи между ладите ама пред тях е някой който се е качил в нещо което наподобява автомобил. Така,че не трябва да се сърдят пилотите които искат да дадат воля на мисълта си и да измислят нови хитрини и да се опитват да постигнат максималното добро съотношение на килограми и конски сили.Само, че да се състезават помежду си с други подобни на тяхното творение. Сигурно ще видим доста интересни решения,които не са пренебрегване! Но съгласете се шампионата е за ТУРИСТИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ, а не е за рикши и делтапланери. Трябва да направим така,че да предизвикаме интереса на вносителите на определени марки туристически автомобили, да спонсорират пилотите състезаващи се с тяхната марка автомобили! Да показваме в състезателни условия на какво са способни внасяните и продавани от тях автомобили. Всички се радваме на Рено и какво направиха за Румен Дунев и за Тодор Славов. Нали всички искаме да имаме шампионат с възможно най новите версии и най добрите автомобили. Така, че да не променяме значението на шампионата който е за ТУРИСТИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ, а същевременно и пилотите които искат да се доказват и като конструктори да се състезават в определените им групи и при определените изисквания и условия.
Победата трябва да бъде извоювана а не подарена !
www.aramotorsport.com
АРА Моторспорт
 
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:51
Местоположение: Габрово
Име: Атанас Д. Божилов

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот littleredaudi » Сря Яну 14, 2009 20:19

За гр. Х пише "свободно модифицирани такива" ! Значи "нещото на Асен" влиза в точно тази група. И да Ладите са същите " орезляци" като неговия Голф. Ма нещо той нацели нещата и другите почнаха да надават рев ,че .......
Оставям на мнение ,че "нещото на Асен " си баш в групата.
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот plm » Сря Яну 14, 2009 21:21

Това вече е коментирано. Тук.
Няколко поредни години "слабите" регламенти на фед заложиха бомба със закъснител.
Сега бомбата се ...пали.
Аналогично е в дамския шампионат.
...Така, че да не променяме значението на шампионата който е за ТУРИСТИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ, а същевременно и пилотите които искат да се доказват и като конструктори да се състезават в определените им групи и при определените изисквания и условия.

Ако смея да попитам какви са определените изисквания и условия? Сертификат за ГОДНОСТ от Технотест? Годност за какво?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Сря Яну 14, 2009 21:23

Пак писмо ......... :mrgreen:
Аз, сега да подема един друг въпрос, какво означава "коли с валидна хомологация не се допускат в гр.Х" ? Означава ли, че немога да подкарам модерна кола в тази група? Ако е така- не съм съгласен, неможе цял живот да си джиткам с бабичката в Х :D А в групи А и Н е скучно, хем са много батките, хем има много ограничения, които не ми харесват. В правилника от миналия сезон имаше пак такова условие, но хората си караха в Х без проблем, дали и тази година ще е така, ако няма кой да ми отговори, да взема да пусна и аз едно писмо :lol:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Сря Яну 14, 2009 21:24

plm написа:Ако смея да попитам какви са определените изисквания и условия? Сертификат за ГОДНОСТ от Технотест? Годност за какво?
Ти ше кажеш, нали са твои хора :mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот chefo » Сря Яну 14, 2009 21:26

Помня Бончо беше рекъл-Наричам ги ``Българска мафия по автомобилен спорт``...
Последна промяна chefo на Вто Яну 20, 2009 00:16, променена общо 1 път
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот plm » Сря Яну 14, 2009 21:30

Л. Мечков написа:Пак писмо ......... :mrgreen:
Аз, сега да подема един друг въпрос, какво означава "коли с валидна хомологация не се допускат в гр.Х" ? Означава ли, че немога да подкарам модерна кола в тази група? ...

Да.
И според мен така е редно. Какво е група"Х".?
93 стана издънка, после 94 го изчистиха. Питай Тихомир. :D защо с Н4 караше планинско в Х.
Сега Ево 9 у нас, само у нас кара в Х, Н4 и несъществуващата А8/за Ево 9/.
Теб не те засяга пряко. Поне така мисля.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Сря Яну 14, 2009 21:58

plm написа:
Л. Мечков написа:Пак писмо ......... :mrgreen:
Аз, сега да подема един друг въпрос, какво означава "коли с валидна хомологация не се допускат в гр.Х" ? Означава ли, че немога да подкарам модерна кола в тази група? ...

Да.
И според мен така е редно. Какво е група"Х".?
93 стана издънка, после 94 го изчистиха. Питай Тихомир. :D защо с Н4 караше планинско в Х.
Сега Ево 9 у нас, само у нас кара в Х, Н4 и несъществуващата А8/за Ево 9/.
Теб не те засяга пряко. Поне така мисля.
Ами за малко да ме засегне да ти кажа, сега, като се замисля ми настръхва косата! Имаше голяма вероятност да купим Ево 7-цата на Митко Илиев и да я направим както ние си знаем, после нито в "Х", нито в "П", нито в "Н" можеше да се кара, защо сам си отговори на въпроса! Затова ме интересува този въпрос, не че този сезон, ако се уточни това, догодина няма пак да се "изтълкува" на кой как му скимне и как му е удобно, но все пак.....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот efco » Сря Яну 14, 2009 22:12

Аз искам да ми каже6 кога Тихомир е карал в Х с Н/4 4е не6то не ми стига акьла при атомобил в хомологация ??? Фордовете имаха хомологация до 2000 +4 зна4и до 2004, залагам бутилка уйски 4е това не е било хайде давай доказателства 4акам! може да се е слу4вало но не по негово желание .Ефко
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот GTI-8V » Сря Яну 14, 2009 22:20

plm написа:Сега Ево 9 у нас, само у нас кара в Х


Ако става вапроз за мойто Ево може да ти си спокойн, мойта верси никога не е имал хомологация.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Сря Яну 14, 2009 22:28

GTI-8V написа:
plm написа:Сега Ево 9 у нас, само у нас кара в Х


Ако става вапроз за мойто Ево може да ти си спокойн, мойта верси никога не е имал хомологация.

Ама е това е, ебати обърквацията, кво означава "валидна хомологация" , на кое? На модела? На модификацията на модела, на обурудването ли? Иначе веднага ще взема една регистрация за GSR и да съм спокоен.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron