Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Чет Яну 15, 2009 19:43

АРА Моторспорт написа:Абе Любо...Абе Мечков :P :P :P ,защо се впрягаш на многото расъждения? Значи автомобил който е с валидна хомологация автоматично излиза от хомологацията,когато започнеш да го развиваш и използваш за неговото развитие части и детайли, които ги няма в хомологационния му фиш. И тогава естествено се засилваш и директно отиваш в група Х. За Алекс няма друго решение, защото той както е накичил своето митсубиши като коледна елха/това е приятелска закачка за Алекс/ с всички екстри които може да съществуват няма къде да кара освен при хиксовете. За моята Хонда имам една дебела хомологационна папка в която е описано всичко за група N и група А. Само,че повечето неща са ограничения. Затова в момента в който поръчах всички китове за да я подобрявам като мощност и други и аз директно отидох при хиксовете,защото Хондата вече не отговаряше на хомологацията. Така,че купувай колкото можеш по готин и нов автомобил и от там го прави " както Вие си знаете " и давай смело газта!!! :lol:

Хахаха :D Наско, проблемът е, че и аз така си го "тълкувах" , точно както теб, после пък се оказа, че не било така за 2009-та, или поне на някой му се иска да не е така. За мен, описаното по-горе , е най-правилно. Грешно е автомобил(сериен) , който има валидна хомологация да не може да се направи извън хомологационните фишове(обикновенно от 200 страници) и да си участва в "отворен клас", демек "Х" по народно му :lol: Изпълнен съм със съмнения и на този етап оставам с бабичката (то нали сега е модерно да сме в криза, та и по-добре така) :mrgreen: Подготовката тече точно "както ние си знаем" :lol: Само да не ме праснат в хибриди, защото съм с транзитов блок :lol: Абе карай да върви, където и да съм, в който и да е клас, важното е да има спорт :mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот Л. Мечков » Чет Яну 15, 2009 19:57

zoxon написа:кола с валидна хомологация няма право да кара в-Х така е по новия регламент нищо че някой си там нещо доработвал. Сьжелявам но и според мен е по правилно :wink:
Ако отива в прототипи съм съгласен, но, ако се окаже , че и там неможе става задънена улица. Просто незнаех, че можеш с хомологирано купе и извращение по трансмисия и двигател да отидеш в "П" , така съм съгласен, и дано е така, защото и "П" си е един вид отворен клас, като производно на "Х"
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот plm » Чет Яну 15, 2009 21:56

Е, аз 15 години не мога да разбера какво е "Х"-като замисъл, идея,...
А вие искате за година-две да разберете. :D
Не мога да го разбера, защото многократно се променят правилата.
Не разбирам и защо миналата година у нас се контролираха и рестрикторите на писта, планинско...
Единствено логично обяснение за мен е, че правилата се правят за/от силните на деня.
И това
viewtopic.php?f=3&t=5469&start=0
Смешно, и жалко е, че фед не могат да опишат, регламентират елементарните, серийни коли за дамския шампионат. А камо ли "Х". Сега пък въвеждат поредните ...не добре регламентирани коли "П".
Бъркотията е пълна!
Прикачени файлове
2.jpg
2.jpg (61.55 KiB) Прегледано 3403 пъти
2008.jpg
2008.jpg (58.82 KiB) Прегледано 3405 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Писмо на змс Бончо Дунев до БФАС

Мнениеот ifcho » Пет Яну 16, 2009 01:19

Това първото дето си го сканирал, нали беше печатна грешка :roll:
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron