Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот Rangelova » Пон Дек 15, 2008 12:41

АСК "Рангелов Мотор Спорт" изразява несъгласието си с Българската Федерация по Автомобилен Спорт
и взетите от УС решения, относно таксите за сезон 2009.

Виждам, че и тук темата е доста дискутирана, затова Ви предоставям писмото, което ипратихме до Федерацията днес.





До г-н Председателя на БФАС


От АСК „ Рангелов Мотор Спорт ”
Любомир Рангелов


Г-н Председател,
Пиша Ви това писмо в качеството си на член на УС на AСК „Рангелов Мотор Спорт” и единствен финансов спонсор, по повод наредбата за плащания на клубни и състезателни лицензи,
както и таксите за участия, за 2009 година.

Г-н Председател, за последните три сезона съм присъствал на всички кръгове от рали и планинския шампионат, като през повечето време съм бил в сервизните паркове, затова имам
претенцията, че съм добре запознат със състоянието на повечето АСК и в частност на републиканските спортни прояви, проведени през този период.
През всичкото това време постоянно сме споделяли с колегите от други АСК незавидното финансово състояние, в което се намираме.
Това е ярко илюстрирано например в рали „София” 2008 (вече кръг от ЕШ):
Стартирали : 18 екипажа
Финиширали: 10 екипажа
Мисля, че повече коментар не е нужен.

От казаното до тук и съобразявайки се със световната икономическа криза, която се усети дори и във Ф1 смятам, че решението за двойно увеличаване на всички такси, взето от УС на БФАС е безотговорно и некомпетентно.
Мнението ми се споделя от още доста АСК, от цяла България.

Г-н Председател, това решение би подронило и Вашият международен авторитет, ако стане достояние на някоя Европейска федерация.
Поради изброеното до тук, Ви предлагам това решение да бъде прегласувано и променено от УС на БФАС, за да не ставаме за смях и да не участваме в осакатяването на автомобилния и по-специално на рали спорта, защото именно тук Вие правите много в международен мащаб.
Ако Вие не излезете с адекватно и приемливо предложение (защото Аз лично Ви вярвам) или друго решение до 19.12.2008г., то тогава ще бъдем принудени да вземем всички мерки, необходими за гласуването на вот на недоверие към УС на БФАС




15.12.2008г.
гр.София
АСК „Рангелов Мотор Спорт”

Любомир Рангелов
Аватар
Rangelova
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 11:41
Местоположение: София, България
Име: Yoana Rangelova

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот bobbi » Пон Дек 15, 2008 17:33

+1 (пилот)
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот RS_TURBO » Пон Дек 15, 2008 18:14

Предполагам колежке Рангелова че ще ни държите в течение с последиците от изпратеното от вашия АСК писмо до БФАС, и отговора им....
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот todor hristov » Пон Дек 15, 2008 19:34

Не му мислете за вота въобще!Първо обаче помислете за алтернатива,за да не се прецака организацията на рали България 2010.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот bobbi » Пон Дек 15, 2008 20:02

todor hristov написа:Не му мислете за вота въобще!Първо обаче помислете за алтернатива,за да не се прецака организацията на рали България 2010.



С тази федерация това рали вече е прецакано.
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот todor hristov » Пон Дек 15, 2008 20:15

Нека видят Богдан Николов и малко пример от него да вземат.Чухте сигурно,че през 2012 у нас ще има кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм.Евала на Човека!!!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот plm » Пон Дек 15, 2008 20:37

todor hristov написа:... обаче помислете за алтернатива,за да не се прецака организацията на рали България 2010.

Само да вметна-до голяма степен организацията на България 2010 е поета от чужденци, които ще се опитат да организират състезанието.
Последна промяна plm на Вто Дек 16, 2008 11:06, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот RaPiD » Пон Дек 15, 2008 21:00

то това е единствения шанс да стане нещо, ако чакаме нашите да свършат работата......
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Дек 15, 2008 23:20

Подкрепям писмото на АСК "Рангелов мотор спорт".Разбира се правя го от собствено име а не официално с писмо защото това може да направи клуба към който участвам.Преди няколко години можехме де участваме само с частен лиценз докато не бяхме вкарани задължително в клубове.Това било изисквине на министерството на спорта .Тогава министър беше Лучано.Не го вярвам защото по цял свят има много състезатели които участват от свое име.Вижда се от стартовите списъци.Това обаче ограничи възможността много хора да изкажат мнение.Създадоха се няколко мега-клуба ,повечето от които са организатори на състезания и по някакъв начин са зависими от федерацията .Така може по лесно да се канализират определени мнения и други въобще да не се чуват.В управителния съвет участват бивши състезатели,за които може да се говори с уважение за това което са постигнали в спорта.Сега обаче те са големи бизнесмени и 100 или 200 лв за тях са просто една закуска,а за прохождащите пилоти е цяло състезание.Бих ги помолил за един час да останат насаме с едно питие в ръка и да си спомнят времето когато по цели нощи си подготвяха колите за състезание с много труд и малко пари.Нека не изхвърляме младите състезатели зад борда а им дадеме възможност за старт.2000 лв в повече няма да решат проблема нито на БФАС нито на организаторите,но ще отнемат възможността на много хора за участие.Не мога да разбера и смехотворните напъни на някои организатори да правят междупланетни състезания.От една страна нямат пари за организация а от друга с лека ръка изхвърлят 5000 евро ,защото те не остават във БФАС а отиват във ФИА.А във ФИА ще лицензират всяко междуселско състезание щом и носи някакви пари.Затова както прогнозирах в началото на сезона на Стари столици имаше най много коли и най много публика.Не че г-н Савко Панайотов не можеше да го направи международно.Но каква полза след като чужденци няма да има ама няма да има и много българи.До голяма степен съм съгласен с мнението на ceco_rs.Такси трябва да има,заплащане на лицензи също.Аз от 2 год съм компетентен зрител,но продължавам всяка година да си плащам лиценза като мой скромен принос.Мисля обаче ,че точно сега не е време за увеличаване на такси.Трябва да се изчака още малко.По скоро може да се събере от състезателите по някой лев за медийно отразяване на състезанията.Трябва да се наблегне и на такси за зрителите.Те обаче трябва да го направят със съзнанието че помагат на спорта.В крайна сметка това са пари за един сандвич.Трудно се променя обаче съзнанието.Преди години Илия Чубриков ми разказваше как на състезания от Европейския планински шампионат всички зрители минавайки покрай старта нагоре си плащат билети за зрители.Попитах го не може ли да минат отстрани през гората,а той каза че може но никой не го прави.Въпрос на съзнание и манталитет.Още сме далече......
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот nenovsport1 » Вто Дек 16, 2008 22:10

ДАНО НЯКОИ ГО ПРО4ЕТЕ.
Аватар
nenovsport1
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 21:15
Местоположение: САЩ
Име: Baycho Nenov

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот VAZ sport » Вто Дек 16, 2008 22:37

nenovsport1 написа:ДАНО НЯКОИ ГО ПРО4ЕТЕ.

Не само да го прочете ами и да го разбере :!: :!: :!:
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Писмо на АСК "Рангелов Мотор Спорт" до БФАС

Мнениеот plm » Вто Дек 16, 2008 22:48

nenovsport1 написа:ДАНО НЯКОИ ГО ПРО4ЕТЕ.

Всички са го прочели. Бъди сигурен.
Ама, интересно е какво става после.
Преди години вървеше термина "мъжка дума". После се наложи "путкинска работа".
Сега е...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта