ХАНС-системата 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Ogi_sh » Вто Дек 16, 2008 17:48

Китай - задължителна за всички състезания от националния шампионат.
Те Китайците ни ги мислете :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: тия дни в магазините "Всичко по 1 $" ще се появят Ханс-ове със съмнителна хомологация ;)
Добра статистика но доста противоречива!
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот kiko » Вто Дек 16, 2008 19:17

P.Solberg написа:Говорих с Камен Михайлов на заседанието и той каза, че следващия четвъртък ще получи ясното за въпроса. Изчакайте още една седмица.


Ще минат още няколко четвъртака :wink: .
ПЛМ имаше хубаво предложение:няколко комплекта под наем.Не е лошо като вариант-този,който вложи парите,ще си ги върне сравнително бързо,а тея с по едно-две състезания ще минат тънката лайсна.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 16, 2008 20:19

Ами не сме се заинтересували и затова не е казал човека. В понеделник е награждаването, там ще стане ясно. А относно китайски хансове - има такова чудо, даже е и хомологирано.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Дек 16, 2008 20:28

По системата "на гол тумбак чифте пищови",колкото е по-бедна страната ,толкова е по-задължителен ХАНС-а.Скандинавците както винаги са с най разумните решения.Новозеландците също.Да видим ние каква ще я измислиме.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Ogi_sh » Вто Дек 16, 2008 20:34

Те Китайците ни ги мислете тия дни в магазините "Всичко по 1 $" ще се появят Ханс-ове със съмнителна хомологация
майтап,майтам ама....
А относно китайски хансове - има такова чудо, даже е и хомологирано.
Ами не сме се заинтересували и затова не е казал човека. В понеделник е награждаването, там ще стане ясно. А относно китайски хансове - има такова чудо, даже е и хомологирано.

Владо,Лоша работа,когато видях ханс-ове за по 350 долара се шашнах....
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Дек 16, 2008 20:46

Много добре са направили китайците че са си хомологирали ханса.Ще разбият пазара и това е нормално.Цената на която се продава сега е нереално висока.Да не би да се прави от лунен прах.Нали се използват познати материали.Просто търговска политика на производителите.Редно е някой да я коригира.За ползата от ханса няма спор.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот yugosportbg » Пон Дек 29, 2008 19:17

здравейте, приятели на рали спорта. Въпроса с ханс - системата ни интересува жизнено още една небивалица на БФАС. Искам да ви помоля дали някой знае точната хомулугация, на която трябва да отговаря ханса. Благодаря Ви предварително
MEMORIAN'S FOR COLIN MCRAE
YOU WILL BE HERE FOREVER
yugosportbg
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:22

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Пон Дек 29, 2008 19:58

Сигурно търсиш това
http://www.autoklub.cz/acr/fasacr/aktua ... system.pdf
Но, да напомня, че ситемата е ефективна когато е правилно подбрана, комплектована и правилно се прилага. Дали устройството ще е с наклон 10,20,30...градуса зависи от фигурата, стойката зад волана, седалката...Избора е индивидуален. После каската, коланите, седалката,...Не търсете най евтиното, а подходящото за вас устройство. И задължително пробвайте преди да купите.
Има каски, на които може да се монтират "кукичките" в представителството и да получат допълнителна лепенка/хомологация/.
Не прибързвайте с покупката, а си изяснете с какво разполагате/каска, колани, седалка/ и какво ви е необходимо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот vw_edition » Вто Дек 30, 2008 23:44

yugosportbg написа:здравейте, приятели на рали спорта. Въпроса с ханс - системата ни интересува жизнено още една небивалица на БФАС. Искам да ви помоля дали някой знае точната хомулугация, на която трябва да отговаря ханса. Благодаря Ви предварително


колега извиняваи че се намесвам ама понякога ми става много смешно като се изцепи някои така като тебе и каже " еи тая небивалица ханса " значи сташен фен си на спорта повярваи ми ;)
аз викам сега като някои няма възможност да си закупи ханс система да вземеме да боикотираме и формула 1 и врц шампионата и всикчи автомобилни спортове защото как може да ползват такива излишни небивалици !!!
:shock:
Аватар
vw_edition
 
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 00:07
Местоположение: София
Име: Любомир Семерджиев

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот yugosportbg » Пет Яну 02, 2009 09:20

КОлега не си ме рзбрал. За мен когато се приема нещо такова, според мен федерацията трябваше да предупреди малко по отрано. В смисал аз сам си купил кола от чужбина с пълна екипировка и сега какво трябва да сменя всичко. За това ме е яд не че нещо друго. За мен тази система е изискване на световната федерация за сигурност и това трябва да е така, нали искаме да вдигнем нивото на рали спорта в България.
MEMORIAN'S FOR COLIN MCRAE
YOU WILL BE HERE FOREVER
yugosportbg
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:22

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот efco » Пет Яну 02, 2009 11:04

Предлагам у4астниците в форума които не са пряко свьрзани с на6ия спорт да се вьздьржат от такива коментари 4е трябвало задьлжително ,трябвало незнам си какво....... да има ХАНС ! Ако имахме достать4но средства сега няма6е да пи6ем тук! :!: Не изнервяйте така нажежената обстановка за6тото на вси4ки клубове доста им дойде ! Аз сь6то сьм за пьлната безопасност на вси4ки пилоти но нека да е поетапно и да се намерят варянти за по евтини ХАНС системи , например в форума се писа 4е в китай има хомологиран ХАНС :!: Имаме реалната опасност ако не се изясни слу4ая да няма пилоти в рали шампионата! а после и в другите! Оги и Китан4ето са много добре информирани за новостите в рали спорта и ги моля да пуснат пове4е инфо за китайските хомологирани системи и цени, и да порь4аме за вси4ки а може би и цената 6те е като в магазините за един лев! Ако трябва 6те тестваме една за инфо! С коланите как е като не е спарко а е друга марка е с по 60-80 евро разлика! 6то? 6тото им пла6таме за рекламата! Давайте конкретни предложения и ре6ения на проблемите ,а не НА СЕДЯНКА за6тото се дразня от непреките специалисти в форума които не са се сбльсквали с основния проблем- без средства/ у4астия! :!:
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Пет Яну 02, 2009 11:49

efco написа:Предлагам у4астниците в форума които не са пряко свьрзани с на6ия спорт да се вьздьржат от такива коментари 4е трябвало задьлжително ,трябвало незнам си какво....... да има ХАНС ! Ако имахме достать4но средства сега няма6е да пи6ем тук! :!: Не изнервяйте така нажежената обстановка за6тото на вси4ки клубове доста им дойде ! Аз сь6то сьм за пьлната безопасност на вси4ки пилоти но нека да е поетапно и да се намерят варянти за по евтини ХАНС системи , например в форума се писа 4е в китай има хомологиран ХАНС :!: Имаме реалната опасност ако не се изясни слу4ая да няма пилоти в рали шампионата! а после и в другите! Оги и Китан4ето са много добре информирани за новостите в рали спорта и ги моля да пуснат пове4е инфо за китайските хомологирани системи и цени, и да порь4аме за вси4ки а може би и цената 6те е като в магазините за един лев! Ако трябва 6те тестваме една за инфо! С коланите как е като не е спарко а е друга марка е с по 60-80 евро разлика! 6то? 6тото им пла6таме за рекламата! Давайте конкретни предложения и ре6ения на проблемите ,а не НА СЕДЯНКА за6тото се дразня от непреките специалисти в форума които не са се сбльсквали с основния проблем- без средства/ у4астия! :!:


+1
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Сашо Христов » Пет Яну 02, 2009 14:38

Оги пусни моля те линк от кьдето си ги гледал тези Китайски хансове.
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот varna » Пет Яну 02, 2009 22:07

Колеги само едно не ми е ясно нашата тъпа федерация пълна с п....си или фиа държи на тази Ханс система?Или пак ближем задника на някои?Невярвам че фиа не си е направила сметка че и в момента има деистващи състезателни автомобили напълно хомологирани подготвени в завод ,а Ханс системата включва и седялки и в завода са монтирани хомологирани седялки.Т.е автомобила с които ще се състезаваме тази година е подготвен в завод.Аиде ако може някои от тази наша хубава федерация да ми обясни как ще ме спре фиа ама фиа не бфас да се състезавам с този автомобил .Може ли някои от федерацията да ми обясни как например в Сърбия без Ханс система ще може,а в България няма да може?Там някаква друга фиа ли е?Или нашето бфас се помислиха за фиа?Те маи станаха по папи по папата?!?!
varna
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:01

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Ogi_sh » Съб Яну 03, 2009 00:09

Сашо Христов написа:Оги пусни моля те линк от кьдето си ги гледал тези Китайски хансове.
efco написа: Оги и Китан4ето са много добре информирани за новостите в рали спорта и ги моля да пуснат пове4е инфо за китайските хомологирани системи и цени

Не знам за мен или за Герджиков става дума,но в Е-бей се беше появила яка* за 350$ в резюмето на кояте беша написано -Made in China след което Владо добави че такива яки* съществуват и са хомологирани
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта