ХАНС-системата 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Ogi_sh » Вто Яну 06, 2009 14:31

tsveti написа:


Относно въпросът ти Оги.
Участниците в Рали, тоест в целия рали ш-т + ЕРШ и Регионалните купи, тоест, състезанията които са от тях и са в нашия календар (рали БГ, Рали Виктори-София, или там както се казва и др.), което принципно се подразбира, но те са длъжни да уточнят. Това в скобите, всъщност е уточнението.[/quote]
[quote="Ogi_sh"]Работата е ясна...отговор трудно ще даде някой извън БФАС.
Понякога си мисля...Пишат неразбираемо,пазят си резерви и си мълчат до последно за да могат да кажат най-накрая [b]"Вие пак не сте прочели,пак не сте разбрали,пак не сте усмислили..."[/
quote][/b]

Трябва да се направи уточнение на уточнението защото липсва нещо много съществено!-Националните първенства!
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Л. Мечков » Вто Яну 06, 2009 19:57

rossen79 написа:Абе като се замисля наистина не е лошо федерецията да отпуска някакви кредитчета за екипировка на по малките клубове например или тя да ги екипира под формата на някакъв кредит,така ще се избегнат недоразуменията по прегледите защото примерно екипът,каската,седалката ,системата ХАНС ще са закупени от нея.Друг е въпроса дали нашата бедна федерацийка ще иска да се лиши от последните си парички за някой фамозен банкет за да подпомогне някой по беден пилот под формата на кредит.
Не съм запознат дали някаде по света има подобна практика но дори и да няма ние ще сме първите.
Пичове, какви кредити? Не се излагайте :wink: Мислете реално, това е абсурдно
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Сашо Христов » Вто Яну 06, 2009 23:41

Л. Мечков написа:
rossen79 написа:Абе като се замисля наистина не е лошо федерецията да отпуска някакви кредитчета за екипировка на по малките клубове например или тя да ги екипира под формата на някакъв кредит,така ще се избегнат недоразуменията по прегледите защото примерно екипът,каската,седалката ,системата ХАНС ще са закупени от нея.Друг е въпроса дали нашата бедна федерацийка ще иска да се лиши от последните си парички за някой фамозен банкет за да подпомогне някой по беден пилот под формата на кредит.
Не съм запознат дали някаде по света има подобна практика но дори и да няма ние ще сме първите.
Пичове, какви кредити? Не се излагайте :wink: Мислете реално, това е абсурдно


+1 :roll: :roll: :roll: :roll:
Сашо Христов
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 22:44
Местоположение: София
Име: Сашо Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот ifcho » Сря Яну 07, 2009 04:18

http://www.nickygrist.com/stand-21-spor ... -440-p.asp

Ето това, с доставка и ДДС дотук, ще излезне около 1000-1100 лева, което е сравнително поносима сума :x
За седалките, сигурно ли е че трябва да са HANS compatible, или по-скоро, на новите модели седалки пише, че са HANS compatible, но всъщност по ХАНСовете, никъде не видях изисквания за седалки, има за колани и каски (или може би нещо съм пропуснал...)
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот nikicar » Сря Яну 07, 2009 10:04

ifcho написа:http://www.nickygrist.com/stand-21-sport-hans-device-440-p.asp

Ето това, с доставка и ДДС дотук, ще излезне около 1000-1100 лева, което е сравнително поносима сума :x
За седалките, сигурно ли е че трябва да са HANS compatible, или по-скоро, на новите модели седалки пише, че са HANS compatible, но всъщност по ХАНСовете, никъде не видях изисквания за седалки, има за колани и каски (или може би нещо съм пропуснал...)

Я кажете £445.00 това не е ли британски паунд или бъркам аз ???И колко излизат ако е в паунд ???
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот beta_racing » Сря Яну 07, 2009 10:17

nikicar написа:Я кажете £445.00 това не е ли британски паунд или бъркам аз ???И колко излизат ако е в паунд ???

Паунди са, да. По днешните валутни курсове (6-ти Януари, http://www.bnb.bg/bnb/rates.nsf) излиза близо 950 лева :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Сря Яну 07, 2009 10:27

beta_racing написа:
nikicar написа:Я кажете £445.00 това не е ли британски паунд или бъркам аз ???И колко излизат ако е в паунд ???

Паунди са, да. По днешните валутни курсове (6-ти Януари, http://www.bnb.bg/bnb/rates.nsf) излиза близо 950 лева :D


забравил си да сметнаш ДДС за това цената излиса около 1000 - 1100 Лева ;-)
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот dankata » Сря Яну 07, 2009 13:01

Здравейте ,
Малко интересна информация относно ХАНС системата, която намерих в нета. Има значение и габарита на пилота
http://www.pegasusautoracing.com/produc ... t=9580-020

и още
http://www.pegasusautoracing.com/produc ... t=9592-030

надявам се да е полезно.
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот dankata » Сря Яну 07, 2009 13:06

Ето и още инфо по темата

http://www.neosport2.com/neo/index.php?cPath=38
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот OgyWRC » Сря Яну 07, 2009 15:26

GTI-8V написа:
beta_racing написа:
nikicar написа:Я кажете £445.00 това не е ли британски паунд или бъркам аз ???И колко излизат ако е в паунд ???

Паунди са, да. По днешните валутни курсове (6-ти Януари, http://www.bnb.bg/bnb/rates.nsf) излиза близо 950 лева :D


забравил си да сметнаш ДДС за това цената излиса около 1000 - 1100 Лева ;-)



... с ДДС и доставка 1100-1200 лева, факт е, че GBP доста се срина (до 2.17)!

Ники, сега е момента да предложиш някоя добра оферта :)

иначе неудобна работа май се очертава: * Drivers with highly developed neck and trapezius muscles may require one size larger than their neck size alone would indicate.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот nikicar » Сря Яну 07, 2009 15:34

Еххх ако ги произвеждах азззз ... :) :wink:
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Ogi_sh » Чет Яну 08, 2009 00:26

До колкото разбрах,наш Шуменски колега е провел разговор със Ст.Димов,който пък е разговарял с Камен Михайлов и на въпроса за Ханс в частност националните първенства по рали,Отговора е бил че Системата не е задължителна*!

*Не потвърдена информация
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот ifcho » Чет Яну 08, 2009 00:27

то и аз с такова впечатление останах от правилника
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот tsveti » Чет Яну 08, 2009 09:44

Май четете през редовете...
За ш-та по рали е задължителна, пише си го!
За планинския и затворен маршрут е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА.

Относно кредитите и подпомагането на бедните пилоти ще изкажа мнението си малко по-късно, но както е споменал Любо, в главите ви май има доста абсурдни неща :roll: :D
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот chill » Чет Яну 08, 2009 11:56

ОФФ: Как така бедните пилоти :lol: Не ми е понятно как някой може да се представя като беден и пилот едновременно :? :idea:
Направо кат сте тръгнали направете и пенсии за ветераните, социални помощи за бедните барабар с кредитиране на останалите пилоти :lol:
Никой не кара на сила! Това дали караш или не, по-скоро няма отношение към стандарта на живот!

Трябва по сериозно модериране на такива теми ;) Засягането на социални помощи я превърна в поредното, иначе интерсната за мен тема, безумно отклонение.
Аватар
chill
 
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 09:24
Име: Момчил Петров

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта

cron