ХАНС-системата 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот efco » Съб Яну 03, 2009 00:31

За другия Оги става вьпрос но и ти ако има6 инфо ,ка4и за да се запознаем и да знаем за какво става дума. Мисля 4е и Алекс може да открие някаде в света но трябва да са хомологирани и да се гледа дали тази хомологация я има в документа на ФИА http://www.autoklub.cz/acr/fasacr/aktua ... system.pdf за6тото това 6те се тьрси на прегледите :!: :!: :!:
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот black_frost » Съб Яну 03, 2009 00:34

Скъпи Varna,
не искам да защитавам БФАС, нито да те убеждавам в каквото и да било.Но не зная дали ти си човекът, който трябва да дава оценка за решенията на федерацията или FIA.Ако решиш, че можеш да го правиш, не го прави в този форум, а излез и го кажи пред хората, на които смяташ, че трябва да бъде казано.Така е, системата не е никак евтина, но един човешки живот струва повече от 2500 лв.HANS помага, това се доказа след няоклко инцидента тази година, които за щастие завършиха без фатални последици благодарение на HANS.Също така, държа да знаеш, че в някои страни системата е задължителна дори за раликрос, а в тази дисциплина в нашия шампионат съм наблюдавал чудеса като тапициран стол и гумени ръкавици например...!!!
Извинявам се за отклонението и искам да кажа някои неща за HANS.Сменят се както каска и колани, така и седалката.Все пак, мисля, че в родния шампионат има доста каски и седалки, които са пригодени за HANS.Прегледайте много внимателно с какво разполагате, за да не давате излишни пари.
Ако науча още нещо интересно от някъде, непременно ще ви съобщя.

Поздрави.
black_frost
 
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 22:49
Местоположение: София

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот efco » Съб Яну 03, 2009 00:38

Ще бьде полезно за6тото не е изклю4ено и да се наложи не6то да се побьлгарява ако все пак това с което разполагаме е сьвместимо :!:
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 03, 2009 00:43

efco написа:За другия Оги става вьпрос но и ти ако има6 инфо ,ка4и за да се запознаем и да знаем за какво става дума. Мисля 4е и Алекс може да открие някаде в света но трябва да са хомологирани и да се гледа дали тази хомологация я има в документа на ФИА http://www.autoklub.cz/acr/fasacr/aktua ... system.pdf за6тото това 6те се тьрси на прегледите :!: :!: :!:



Търсих доста днез из net-а но нищо не съм намерил с происводство или предлагане на Ханс Device "made in china". Най вероатно причина за това е че "HANS" има "trademark и copyright" за името, тоест никoй друг происводител не може да происвешда точно същото нито да изпозва името ХАНС Device, които ми води до мисълта че нещата не изглешдат много добри за наз които тарзиме такива :-(
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 03, 2009 00:59

Ето малко интересни неща сварсано с ХАНС\"


FIA HANS STANDART 8858-2002
http://www.fia.com/resources/documents/1342748455__FIA_Stand_8858_2002_Hans.pdf

Различни Системи близо до ХАНС, но само ХАНС има ФЯ Хомологация, другите имат СФИ 38.1, но така и иначе не за по ефтини. Все пак интересно за четане
http://www.trackpedia.com/wiki/Head_and_Neck_Restraints
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 03, 2009 01:08

Това е хомологационя лист на FIA за ХАНС DEVICE с хомологация, каски за ХАНС с хомологация и така нататък.

Изглешда че происводители на системи като ханс има неколко например като Schroth и Stand 21 Racewear, другите за Ф1 отбори като Ферарри, Ренаулт ....

Technical List N°29 List of FIA approved HANS Systems according to FIA Standard 8858-2002 - published on: 09.12.2008
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/B5F2D1CA683A3793C125751A0037DC71/$FILE/L29_approved_Hans_system.pdf
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот todor hristov » Съб Яну 03, 2009 09:42

Алекс,ти понеже стана българин,и то от най-истинските-от Родопа планина,смятам,че е задължително да знаеш що е това пръдливХАНС.Имаш ли предположения?
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 03, 2009 11:59

todor hristov написа:Алекс,ти понеже стана българин,и то от най-истинските-от Родопа планина,смятам,че е задължително да знаеш що е това пръдливХАНС.Имаш ли предположения?



май отново не разбрах вапроз-а, какво точно искаш да кашаш с това?
:oops: А това че съм станал "най истински" българин обида или комплимент ли беше? :shock:
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот todor hristov » Съб Яну 03, 2009 12:22

Не е обида,напротив.Аз имам теза,че само вие,заселилите се отвън ще посъживите страната.Този тип ХАНС притежава трицилиндрово сърце,с два такта,има грозна визия и освен,че е немско друго хубаво нещо в него май няма.Що е то?
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот GTI-8V » Съб Яну 03, 2009 12:27

todor hristov написа:Не е обида,напротив.Аз имам теза,че само вие,заселилите се отвън ще посъживите страната.Този тип ХАНС притежава трицилиндрово сърце,с два такта,има грозна визия и освен,че е немско друго хубаво нещо в него май няма.Що е то?



Трабант? Вaртбург?
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Съб Яну 03, 2009 17:14

GTI-8V написа:Трабант? Вaртбург?

Позна! :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Съб Яну 03, 2009 17:40

black_frost написа:Скъпи Varna,
не искам да защитавам БФАС, нито да те убеждавам в каквото и да било.Но не зная дали ти си човекът, който трябва да дава оценка за решенията на федерацията или FIA.Ако решиш, че можеш да го правиш,не го прави в този форум, а излез и го кажи пред хората, на които смяташ, че трябва да бъде казано...

Е... :D
Човека си казва мнението. Хубаво, лошо... негово мнение е.
И защо да не го прави в този форум? Нали и ти си пишеш мнението в този форум.
И престанете с ФИА.
Колко екипажа карат сега в Австрия с HANS? Защо в Испания Н4 ще карат с рестриктори 36? Защо в редица страни карат WRC?
И Патрик Снайарс си купи ВРЦ за шампионата в Белгия. Само на Ипр ще кара С2000.
Ето, че може.
Прикачени файлове
sub3.jpg
sub3.jpg (55.32 KiB) Прегледано 10734 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот varna » Съб Яну 03, 2009 20:56

Колега или незнам дали си колега black_frost на теб известно ли ти е какво значи хомологация?!Ако някои измисля всеки месец нещо за безодастост всеки месец ли трябва да си сменяме обурудбането не казвам че Ханс системата не е добра но мисля че не е този начина да се въвежда.След като изтече хомологацията на дадени седялки,каски да ме карат да си купя каквото и да е. Не може 2007год една седялка да бъде хомологирана със срок 4години и на 2година да ми кажат че не е годна.Не съм пял за тях ако искаш да ти ги продам на цената която аз съм ги купил да си ги имаш ,а пък аз ще си купя цялата Ханс сиситема.Защото дефакто само ще ги имам хомологирани без да мога да ги използвам.Незнам кои случеи назоваваш в които е помогнала Ханс системата но искаш ли да се качиш при Панчуга при Веско при Мичкин(нарочно назовавм пилоти на лади) и да видиш дали ако недаи боже някаде не завиете ти да прецениш дали ще ти помогне?Които го е стах от мечки да не ходи в гората!
А за това дали правим нещо да не бъде въведена не въобще ,а в момента не мисля че ти си човека които трябва да дава акъл.
Известно ли ти е любителю на автомобилния спорт колко състезания ще гледаш ако бъде въведена системата?
4 ралита с по 10 коли!
varna
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 18:01

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот tsveti » Нед Яну 04, 2009 23:49

Защо?
По какъв по-различен начин, действа Ханс с-мата в една лада??? Не разбрах какво точно искаш да кажеш, но и ти май не разбра black_frost какво иска да каже.

От кога се говори за Ханс системата в БГ?
От кога някои български пилоти (без да са задължавани) карат с тази с-ма?
Защо коли подготвяни началото на 2008-ма година не бяха подготвени с необходимите седалки, колани, каски и пр. за Ханс?
Големите в този спорт карат с Ханс. Ние българите го отричаме. Било скъпо. А дали един вратен прешлен струва по-малко?
Разбирам трудността, с която ще се нагърбят 90% от състезателите, ако тази с-ма стане задължителна от 2009г. за всички дисциплини и групи. Но не разбирам вас, засегнатите. Само ''мрънкате'' като момичета и никой никъде не даде ясно предложение как да станат нещата!
Защото аз съм сигурна, че и в момента, когато Ханс с-мата е почти факт, се подготвят автомобили, купува се оборудване, което НЕ СТАВА за Ханс-а.
Трябва ли да се направи компромис и с тези хора, които сега са си купили седалките, примерно, и те имат хомологация до 2015г.? Дано съм успяла правилно да се изразя, за да разберете какво искам да кажа.
Моето скромно мнение по въпроса с тази с-ма е, че тя трябва да бъде задължителна, като бъде въведена поетапно, за всяка дисциплина, както и за групата Х. Ако не този сезон, то до другия със сигурност ще можете да спестите и да се снабдите с всичко необходимо. ''Който не може да плува, да не влиза в морето''.
За съжаление...
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот OgyWRC » Пон Яну 05, 2009 10:05

tsveti написа:...
Защото аз съм сигурна, че и в момента, когато Ханс с-мата е почти факт, се подготвят автомобили, купува се оборудване, което НЕ СТАВА за Ханс-а.
...

Май точно за това иде реч!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron