ХАНС-системата 2009

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот corsaGT » Пет Ное 14, 2008 22:34

ако се въведе ханса на планнинските ще карат 10 макс 15 коли бъдете сигорни
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот sparco_88 » Пет Ное 14, 2008 23:42

а при пистовия шампионат клас (х) може и да няма , малко са хората които могат да си позволят тази система
Аватар
sparco_88
 
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 14:13
Местоположение: бургас
Име: Тодор Парашкевов

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот bobbi » Съб Ное 15, 2008 10:41

Ако задължат участниците в пистовия и планинския шампионат да карат с тази система,
италианското преследване ще бъде посещавано от доста състезателни автомобили, докато и там не го въведвт като изискване! :evil:

То е ясно че е за наша безопастност само че никой няма да си го купи.
Повечето състезатели в планинския и пистов шампионат с толкова пари си карат целия сезон.

Kairo_SWRT написа:Аз съм за ХАНС системата.Твърдо заставам зад това ,колкото се може по-бързо да навлезе,най-малкото от професионална гледна точка. :arrow: :arrow: :arrow:


Kairo_SWRT написа:Ми пряко не участвам,но скоро ще ми се наложи....Зная,че е голямо финансово препядствие ама няма начин...ще трябва да се съобразяваме.Изказването ми е повлияно и от разговори с хора,които дълги години са пряко в тоя спорт и които са "за" тая система.


Ще те видим и тебе като си направиш кола от къде какво ще спестиш.
Ако си намериш екип с изтекла хомологация, пиши ми на лично да ти кажа къде слагат етикети с валидна, защото новия струва 800-1000лв. :idea:
Аватар
bobbi
 
Мнения: 250
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 19:42

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот vaskonio » Съб Ное 15, 2008 20:27

Доста спорна тема!
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
vaskonio
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 20:58
Име: vasil stoev

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот Kairo_SWRT » Пон Ное 17, 2008 18:14

Още една тема,която не търпи разногласия!!! :( :( :( :( :( :(
Явно каквото и да кажа от тук нататък по тази тема ще се изтълкува остро срещу мен....така,че ако съм издразнил някой моля да бъда извинен, но това си е моето мнение и твърдо заставам зад него.
Относно по-горе написаното към мен,ще кажа: ,че хората ,с които съм обсъждал "Ханс" системата,пряко участват в автомобилния спорт като пилоти,навигатори и комисари.От дълги години са в тоя спорт и са достатъчно навътре в нещата.
Пак казвам,че финансовата гледна точка е голяма бариера за повечето,както и за мен,но тази система ще навлезе и така или иначе ще трябва да се съобразим с нея.А и сама по себе си е тя е много добра... :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
"bobbi",относно екипа благодаря все пак.........оредил съм се! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

ПП: Моля да бъда извинен ако съм издразнил някой!!!
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот ladasport » Пон Ное 17, 2008 19:16

аз имам едно питане . ханса върви с каската , а седалка неиска ли
Аватар
ladasport
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 14:19
Име: D. Penchev

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Пон Ное 17, 2008 20:25

Kairo_SWRT написа:Още една тема,която не търпи разногласия!!! :( :( :( :( :( :(
Явно каквото и да кажа от тук нататък по тази тема ще се изтълкува остро срещу мен....така,че ако съм издразнил някой моля да бъда извинен, но това си е моето мнение и твърдо заставам зад него.

ПП: Моля да бъда извинен ако съм издразнил някой!!!

Е, защо темата да не търпи различни мнения?
Всеки си има мнение и се аргументира.
Естествено всички искаме да караме нови Мерцедеси и БМВета и да не ни се пречкат Москвичи по пътищата. Но сме в България и още дълго ще срещаме Москвичи.
То е ясно, че не можем да влияем на решенията за ХАНС системата. И аз одобрявам тази система както и желая да карам ново БМВ.
В редица други страни на рали могат да карат начинаещи състезатели на възраст между 16 и 18 години с Н1. Предполага се, че пилотите нямат спонсори и колите са достатъчно безопасни.
Та, въпроса ми е - еднакво ли са опасни колите от Н4 и Н1/Н2? И каква част от бюджета на Н4 екипаж е ХАНСа сравнен с Н1/Н2 екипажа?
При едните от 2 до 5 процента, при другите може би от 40 до 80 процента.
Н4 има поне три пъти по-голяма кинетична енергия от Н1 в даден критичен момент/удар в дърво, например/.
И няма защо да се извиняваш. :D
Последна промяна plm на Вто Ное 18, 2008 07:41, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот sauber » Пон Ное 17, 2008 20:39

Сигурност и безопастност в България са мръсни думи...
Разбира се, който иска да се опази го прави, който се чувства сигурен и с по малко мерки ОК. Риска си е за пилота !
Може и по бабешки/родителски и банално да ви звучи, но " белята един път става " ! Естествено не го пожелавам на никой...

По принцип съм наясно как стоят нещата с " мънитата " при голяма част от хората ( не съм състезател ), но за съжаление, всички знаят че в тоя спорт евтино няма...има едно най скъпо нещо и то е живота !
Не очаквам някой да се съгласи с моето мнение, няма и да карам никой...просто изразявам гледна точка.
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот todor hristov » Пон Ное 17, 2008 20:59

Кинетичната енергия е различна,ама и теглото на кратуните на пилотите е различно.Шегувайки се ще кажа,че дъртите пилоти са по-осигурени,щото с тия шипове по вратовете от ЕГН-то нямат чупене.Спомняте ли си в НАСКАР Ърнхард-старши как от никакъв почти челен удър получи гръбначна травма и почина.Мерките за сигурност трябва да са задължителни и безусловни за всички.Аз ако съм от комисията ще се въоръжа и със шублер и бормашина ,ако трябва,обаче нередовен ролбар,каска,пожарна и др.,няма да има.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Пон Ное 17, 2008 21:18

Добре.
А какво е мнението ти за участието на млади състезатели/16-18 години/ с коли Н1 или Н2? С бюджет 5-10 000 лева?
Очевидно е,че колите са много по-безопасни, защото на дадено трасе Н4 кара със 150, а Н1 с 90.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот todor hristov » Пон Ное 17, 2008 21:27

Имам турбина в кабинета от 1500 лева,а имах и такава от 300.Проблемът,Пламене,е че нискобюджетните състезатели не могат да си купят по-евтин хомологиран продукт.Просто трябва да го има.Казваш-ще ставам състезател.Бачкаш 2-3 месеца къртовски и си купваш системата.Conditito sine qua non-условие,без което не може.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот plm » Пон Ное 17, 2008 21:52

todor hristov написа:...Проблемът,Пламене,е че нискобюджетните състезатели не могат да си купят по-евтин хомологиран продукт.Просто трябва да го има...

:D
Последна промяна plm на Вто Ное 18, 2008 07:47, променена общо 2 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот corsaGT » Пон Ное 17, 2008 23:15

шибаното е за такива като мен,дето тази година са си купили всичко и от другата година трябва да се сменя защото вече е не годно
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот tsveti » Вто Ное 18, 2008 11:10

А защо след като тази година си си купил всичко, не си купи всичко необходимо за ХАНС-системата?
Повече от година се знае, че тази система ще навлезе и в БГ.
Някои български пилоти вече отдавна карат с нея, въпреки, че не е задължителна още.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: ХАНС-системата 2009

Мнениеот nikicar » Вто Ное 18, 2008 11:49

Имам в магазина HANS яка намалена от 2000 лв. на 1500 лв. Другите се купиха още преди този сезон .
Други с поръчка могат да бъдат доставени .Ако успея да намеря още евтини , веднага ще ви уведомя .
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron