Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Христоскова » Нед Юли 20, 2008 14:46

Не познавам пилот, който да съм чула да вини механиците си. Дори напротив-казват, че в екипа са направили всичко възможно за да се отстранят проблемите... Много от наблюдаващите автомобилни състезания правят крайните коментари. Точно те са тези, които казват..."ееееее добре, че дадоха на еди кой си добра кола, за да направи нещо".
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот rally86 » Нед Юли 20, 2008 15:32

DAKATA_RACING написа:Ето един такъв случай за механиците : на рали Албена 1990 година . Илиян Топлодолски/Николай Мончев вървят 6-и в генералното класиране. В сервиза, който се намира във Върбица наливат гориво и веднага механиците потеглят за следващият сервиз. В момента в който Топлодолски поглежда как буса изчезва от погледа му зад завоя , установява че няма с какво да запали автомобила!!! Ключа е останал в джоба на един от механиците.
Но тъй като те са отбор това отпадане е било заради механик , но следващата победа например пък е била и благодарение на механиците ! Така че те са екип който не може да работо поотделно това е мойто мнение :)


Eи ти много помниш бре

Иначе напълно подкрепям идеята за вината на механиците един отбор да спечели или да загуби,например тая година на софия Ясен Попов хвърли турбо до колкото си спомням,но механиците се справиха
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот BOXER » Нед Юли 20, 2008 16:56

А пък на рали България згафиха със скобата на турбото
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот BradurS » Нед Юли 20, 2008 19:33

BOXER написа:А пък на рали България згафиха със скобата на турбото

Пилота прави грешки понякога, навигатора също. Съвсем номрално и човешко е и механиците да правят понякога грешки...
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот damon » Нед Юли 20, 2008 23:19

То не е толкова сложно. Всичко в тоя спорт е като един механизъм - която и част от него да се издъни се издънва цялата машина - дали ще е пилот, навигатор, механик, някое болтче от колата... Ако нещо се издъни значи нещо не е било наред... някъде в механизма... Проста работа.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот nwosmb » Пон Юли 21, 2008 11:08

Едно ще кажа няма ли екип (механици,механик) няма пилот и кола няма такова нещо механиците били виновни за загубата на някое састезание .... няма такова нещо не знам някои механик да не иска отбора да му победи и да не даде всичко от себе си ...
nwosmb
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:00
Име: Georgi Dobrev

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юли 21, 2008 13:20

Всички сте прави донякъде,но вина за каквото и да е може да се търси само когато човек се занимава с нещо професионално.Аз съм пример за това.Някой спомена,че всички в отбор са приятели,а не професионалисти.Става въпрос за това,че са много малко хората у нас,които живеят от този спорт.По-просто казано са малко хората,които взимат заплати,ходейки на автомобилно състезание.Респективно не може да се търси вина от хора,който помагат през уикенда само заради доброто си име,или заради тръпката от спорта.Всички знаем,че у нас спорта се крепи главно на желание и ентусиазъм от шепата хора,ходещи по състезанеята.Поради и това механиците в повечето случаи не могат да се винят за нищо,защото реално те не са част от отбора.По същият начин нещата стоят и при екипажите или дадените пилоти.Повечето от тях сами се финансират.Съответно колите им не са подготвени както трябва.Една кола се развива през цялото и съществуване и рядко се поддържа с истински части.Всеки пилот или механик има някакво техническо познание.Кой по-голямо,кой по-малко(като мен).Съответно всичко се прави с минимум средства,а с очаквания за максимум резултат.Но така не става.
Като цяло за да има вина за нещо на някой този някой трябва да е част от отбор( с бюджет,с подготвен автомобил и т.н.).Тук такова нещо още няма.Дори и топ пилотите ни не са ангажирани само с каране на състезания и тестове.А как да се сърдиш на някой,когато той е отделил от малкото си свободно време,за да дойде и да ти помага.Защото не е важно толкова дали някой ще ти сипе бензина,или ще ти смени гумите.По-важно е този някой да е до теб и да знаеш,че ти помага от добро чувство.Моралната подкрепа е много по-важна,отколкото миенето на предното стъкло например.МОЕ МНЕНИЕ..................
Така че, вина може да се търси у хората,които си изкарват хляба с това.Тогава те биха били професионалисти и при дадена грешка или успех е коректно да им се търси вина.Но на този етап.............................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот FX7 » Пон Юли 21, 2008 23:46

Lubo написа:
Христоскова написа:.....Темата я започнах, защото има много хора-поне аз това установих, които винят механиците, в много неща и за това пилота не се представя добре на дадено състезание....


Би ли конкретизирала поне едно име на пилот,който да вини механиците си за неуспехите.


Да аз лично съм чувал неща от сорта ,че за "катастрофата" са виновни механиците , защото примерно не затворили капачката на резервара и това носело лоша поличба и ала бала ... А имена и да кажа те няма да са на пилоти , а само на участници в състезанието ... според мен има разлика и е безумно да обвиняваш хора дали всичко от себе се и не спали няколко дена ..., ама пак казвам , че темата е безмислена за нашите ширини.
Последна промяна FX7 на Вто Юли 22, 2008 00:10, променена общо 1 път
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Христоскова » Вто Юли 22, 2008 00:09

FX7 написа:
Lubo написа:
Христоскова написа:.....Темата я започнах, защото има много хора-поне аз това установих, които винят механиците, в много неща и за това пилота не се представя добре на дадено състезание....


Би ли конкретизирала поне едно име на пилот,който да вини механиците си за неуспехите.


Да аз лично съм чувал неща от сорта ,че за "катастрофата" са виновни механиците , защото примерно не затворили капачката на резервара и това носело лоша поличба и ала бала ... А имена и да кажа те няма да са на пилоти , а само на участници в състезанието ... според мен има разлика .


Аз точно това се опитвам да обясня-няма пилот, който да вини механик или няма отбор, който поне аз да зная, .....да се обвиняват за неуспехи...винаги са се стараели към възможно най-доброто за момента. Проблема е друг-неприятни са коментарите за много голяма част от състезаващите се, когато победят или когато загубят...и в двата случая. Ще ви кажа защо го има това. Ако някой симпатизира на Крум Дончев-примерно, и е доволен от представянето му, няма да коментира дали има "шмекерийки" по колата му, но винаги, ще се намери някой, който да каже, ето, направили са нещо по колата и той е номер 1. Както упрекваха Митко Илиев миналата година. За това казвам, че за загуба или победа се търси причината, има го подозрението и можещите тук в България днес са велики, докато са на върха, а утре са аут...признанието е ден до пладне за съжаление.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот GTI-8V » Вто Юли 22, 2008 02:36

Христоскова написа:Аз точно това се опитвам да обясня-няма пилот, който да вини механик или няма отбор, който поне аз да зная, .....да се обвиняват за неуспехи...винаги са се стараели към възможно най-доброто за момента.


Интересна и доста слошна тема ...
Но аз вишдам нещата малко по друг начин, може би в контраст до всички изписани мнениета тук. Може и да свучи сурово, но според мен всички до сега много философски го вишдате нещата.

Пирво не си е така че не се обвинават механиците когато наистина за виновни на неуспех, интерно има колкото искаш случеи в отбори, че те не излисат на яве е само логично и естествено.

Второ, когато некои сгреши или сгафи нещо, то си има причина за това. Как така се приемат за нормално такива неща? Верно че всеки сгреши от време на време но има момента когато това НЕ требва да се случва. Ами естествено че требва да се обвини механик ако забрави да завива болтове на колело например и подобно. Какво да права? Да им плескам и да викам браво момчета, само така, хаха....

Ние не живееме в рай където грешки се приемат за нормални, няма такив филм, нито в businessа, нито в личния живот нито в моторспорт където некои не ножи вина когато сгреши нещо. Че е чазт от отбор не сначи че некои е не виновен за нещо и ресултата от това действие или недействие де.

А че некои не получава заплата и награшдение пак не го озвобошдава от дисциплина и отговорност. Които не може да се справи с задачите по добре да не ходи и учазтва същото щети може да за с пати по голями от доноса на даден чувек.

Така че да, аз ще обвина механика които забрави да ми завърта болтове на колела например, ще го обвина и механика които ми зарешда нафта место бензин, ще обвина и механика които забрави нещо друго вашно и също така ще обвина и механика които дадена задача не върши като требва.

Че печелиме и загубиме като отбор е ясно, но това не сначи че оделни хора не ножат вина при неуспех....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот DaFy » Нед Авг 03, 2008 23:16

Незнам дали ще се съгласите с мен но аз мисля , че именно заради това са ОТБОР! Да няма обвинявания!Всички работят за една цел!За мен точно това е отбора едно цяло и като се провалят провалят се всички не само механиците екипажа или тамм... като победят също (моето мнение) :D а нали се сещата ЕДИН ЗА ВСИЧКИ ВСИЧКИ ЗА ЕДИН
Подкрепа за Огнян Христов
DaFy
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 23:12
Местоположение: Шумен

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Христоскова » Сря Авг 20, 2008 15:56

DaFy написа:Незнам дали ще се съгласите с мен но аз мисля , че именно заради това са ОТБОР! Да няма обвинявания!Всички работят за една цел!За мен точно това е отбора едно цяло и като се провалят провалят се всички не само механиците екипажа или тамм... като победят също (моето мнение) :D а нали се сещата ЕДИН ЗА ВСИЧКИ ВСИЧКИ ЗА ЕДИН


Аз съм на мнение, че е по-правилно всеки да носи персонално отговорност в даден екип и в същото време да работи като единица от едно цяло. Мускетарският девиз ми е един от любимите, но ...докога, ще се крие някой зад думата ЕКИП, заради допуснати грешки. Екип има реално, когато има и добри резултати. Когато екипа се провали, значи нещо/някой/ не е работило качествено вътре в него.
Сега, ще загатна нещо-може да ви прозвучи малко невероятно, но ако ...... имам предложение за работа, като механик при друг пилот за следващ сезон и е тайна за даденият момент, но изчаквам да минат няколко ралита-възможността да проваля умишленно пилота, за когото работя в момента е реална, ако не съм коректна към сегашният екип, защото причината за смяната на екипа може да е много лична и да има скрит конфликт вътре...
то тогава провалът, ще е благодарение на мен, скрита зад думата Екип. Питам аз...то, че в екип се работи-работи се, но е важно за кой епип-за "нашият" или за "вашият"?! В момента пиша за едно изключение, а не за всички като цяло. Не слагам никой под общ знаменател и държа да се уточня, за да няма недоразумения.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Ferjancz » Сря Авг 20, 2008 17:24

Христоскова написа:
DaFy написа:Незнам дали ще се съгласите с мен но аз мисля , че именно заради това са ОТБОР! Да няма обвинявания!Всички работят за една цел!За мен точно това е отбора едно цяло и като се провалят провалят се всички не само механиците екипажа или тамм... като победят също (моето мнение) :D а нали се сещата ЕДИН ЗА ВСИЧКИ ВСИЧКИ ЗА ЕДИН


Аз съм на мнение, че е по-правилно всеки да носи персонално отговорност в даден екип и в същото време да работи като единица от едно цяло. Мускетарският девиз ми е един от любимите, но ...докога, ще се крие някой зад думата ЕКИП, заради допуснати грешки. Екип има реално, когато има и добри резултати. Когато екипа се провали, значи нещо/някой/ не е работило качествено вътре в него.
Сега, ще загатна нещо-може да ви прозвучи малко невероятно, но ако ...... имам предложение за работа, като механик при друг пилот за следващ сезон и е тайна за даденият момент, но изчаквам да минат няколко ралита-възможността да проваля умишленно пилота, за когото работя в момента е реална, ако не съм коректна към сегашният екип, защото причината за смяната на екипа може да е много лична и да има скрит конфликт вътре...
то тогава провалът, ще е благодарение на мен, скрита зад думата Екип. Питам аз...то, че в екип се работи-работи се, но е важно за кой епип-за "нашият" или за "вашият"?! В момента пиша за едно изключение, а не за всички като цяло. Не слагам никой под общ знаменател и държа да се уточня, за да няма недоразумения.


Когато нещо се провали в един отбор , няма значение кой точно е виновен, вариантите са два или се казва, че се е провалил отбора или пилота. На кого обаче е грешката това мисля са вътрешни отношения. Колко от вас са виждали, не само в БГ, но и в чужбина, механик да се изтъпанчи пред публика и да каже - Извинете , ама АЗ не затегнах гумата и за това отбора и пилота се провалиха. И какво означава всеки да си носи пресонално грешката, след като 80% от механиците, да не кажа и повече, са на състезанието заради приятелство с пилота, спортен енусиазъм и любов към спорта. Кой и как да им поиска персонална отговорност? М? Докато спорта ни е на аматьорско ниво никой не може да има претенции към друг за даден гаф по време на състезание. Имаш професионален отбор, плащаш си на механиците, както си му е реда пък им търси отговорност колкото щеш. А за думите ти за умишлено проваляне и т.н. си е въпрос на манталитет и лично отношение към някой. Най-малкото е тъпо. Ако искаш умишлено да провалиш пилот значи имаш нещо против него. Щом не можеш да муи го кажеш в очите.... ще си спестя коментатра!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Христоскова » Сря Авг 20, 2008 17:57

Запази си коментара, защото прекрасно знаеш, какво става, когато се назове име на някого, и дадеш пример, който го злепоставя. Аз имам име на такъв човек...
След, като пиша смешни неща, защо ме четеш...или скочих на болно място...
Много удобна е позицията на ни чул-ни видял...нали? Когато давах пример уточних, че не слагам всички под един знаменател, а е конкретен случаят, но днес ми е дискусионен ден с администраторите на форума. Само още един не се е появил-очаквам и той да ме "порицава". :roll:
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Механиците-виновни или не, за провалите и победите...

Мнениеот Ferjancz » Чет Авг 21, 2008 10:50

Христоскова написа:Запази си коментара, защото прекрасно знаеш, какво става, когато се назове име на някого, и дадеш пример, който го злепоставя. Аз имам име на такъв човек...
След, като пиша смешни неща, защо ме четеш...или скочих на болно място...
Много удобна е позицията на ни чул-ни видял...нали? Когато давах пример уточних, че не слагам всички под един знаменател, а е конкретен случаят, но днес ми е дискусионен ден с администраторите на форума. Само още един не се е появил-очаквам и той да ме "порицава". :roll:


Не съм искал да се споменава име, ти клониш постоянно към някаква, вече станала химерна, персона и някак ми се струва, че името й е на езика ти и едвам се сдържаш да го не го кажеш. Но както и да е. Плюс това никъде не съм казал, че пишеш смешни работи, това си е някакво твое виждане, знам ли! Спокойно в никакво болно място не си скочила, отдавна съм превъзмогнал такива като теб. Може би ако се питаш да не се заяждаш с хората, ще срещнеш нормално отношение от другата страна. И кажи аджеба , с какво ти бъркат в очите модератори и администратори, голям зор. :lol:

Постоянно искаш този или онзи да ти се обосновава за това, което е казал. Еми ето аз ти се обосновах, но оставам с чувството, че пак съм неразбран. Казах ти, когато отборите ( пилотите ) започнат да си плащат на механиците, както си му е реда, могат да им търсят отговорност и персонална и каквато си там намислиш. Това е същото, както ти казваш, че работиш от доста време в екип и знаеш какво е отговорност и т.н. Останах с впечатлението, че говориш за работата си, от което може да се стигне до извод, че полочавайки пари за това, което правиш, други хора са в правото да ти търсят персонална отговорност за гаф или да бъдеш възнаградена за някакъв успех. Което малко ми се разминава с понятието работа в екип. Аз също работя в екип и когато има гаф или успех всички понасяме емициите били те лоши или добри. Естествено ако има гаф от моя страна, аз се стремя да си взема поука и да не се повтаря. Но каква, в един такъв случай, би могла да е персоналната отговорност, може би да се призная за виноен публично и да се самобичувам. Нали все пак чрез грешки и успехи един екип израства. И като казваш "до кога някой ще се крие зад думата ЕКИП" , еми докато ни е такъв манталитета ( този пуст наш манталитет :mrgreen: ). Защото така сме свикнали - да ни се разминава! Порочна практика от миналото. Не казвам, че за грешка няма пряко единциа, която да е виновна, въпроса е дали е склонен да си признае и какви изводи за себе си ще си направи за в бъдеще. Аз така го разбирам екипа - става грешка, всички се мъчат да поправят грешката, виновния гледа да не се повтаря. Ако всеки започне да си носи отговорността самостоятелно, както за успехи така и за провали, тук вече не си говорим за екип, а за самостоятелна работа - "отделна бойна единица" :mrgreen: За успехите - всички се прегръщат , сядат и се напиват! :lol: 8)

Та кажи какво друго те тормози да си поговорим.

И само едно съветче ако позволиш - когато пускаш тема, започни с твоята гледна точка, с това как ти ги виждаш нещата и може би защо така ги виждаш и тогава изчакай мненията на другите. А не както в този случай - с въпроса и започваме да гледаме кой какво е казал и да се мучим да го уборим, в крайна сметка няма да можеш да пречупиш погледа на някой през твоите очи .

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron