Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 17, 2008 20:54

Попаднах на една тема в data.bg, от която всеки може да си направи извода, колко осведомени са хората в България, за провежданите у нас автомобилни състезания и дали изобщо знаят, че съществуват различни шампионати у нас... Вижте сами темата:

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1 ... 0%E0%EB%E8

Само четете коментарите.... пак добре, че е рали клуба та да могат да прочетат хората нещо.
Последна промяна RaPiD на Вто Юни 17, 2008 23:45, променена общо 1 път
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот Niki Cvetkov » Вто Юни 17, 2008 21:03

Еми Асене те някои спортни журналисти са некомпетентни и ония ден пак слушах по телевизията за "Рали Варна" :evil: ,пък какво остава за хората,чийто единствена информация за спорта идва от телевизията. :o В тази тема в датата имаше и компетентно мнение за класовете което пак е похвално :wink:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 17, 2008 21:12

Абе не беше много компетентно, защото може да си помисли ,че в група N може да си кара със личния автомобил.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Вто Юни 17, 2008 21:22

Направо се уплаших колко неориентирани са тези хора в data.bg(тия които са писали поне).Вярно не на всеки в кръвта има някои друг октан,но невежеста подеби при тези хора.А и като цяло въпроса не е възникнал за да си кажат ето на имаме чудесни пилоти които дават мило и драго да са по етапите,ами като някакво случайно събитие и от там вече .... РАЛИ ... КАК СТАВА :roll: :?: ... АМА АЗ ЛИ КАРАМ БЕ?! :mrgreen: .. е не сме голяма държава,но да правим чудеса в тоя спорт и поне половината да не знаят какво е рали (освен нормалното коли с номерца за да може някои да упражнява броенето си ). Мисля да спра до тука,че сигурно бая народ ще се почувста обиден от тва ми писание.
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 17, 2008 21:41

Интересното е, че ако кажеш за гонките на Божурище, няма да има човек който да не е чувал. Обаче за ралитата... никой нищо не знае. Абе МАЙ се провеждат у нас НЯКАКВИ СИ ралита.... какво остава за имена на пилоти. Виж обаче Гошо Карбуратора с Жигулата от Божурище сигурно го знаят повече хора отколкото знаят Митко Илиев или Крум Дончев. Положението е много зле.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Вто Юни 17, 2008 21:55

Получава се някакъв "популизъм" на някои среди от автомобилния спорт (особено драг , дриф и пистови надпревари ).Колкото и добри успехи да показват момчетата надали някои ще чуе за Игнат Исаев или Мартин Сурилов(освен ако няма желание да се поразрови,защото инфо болл няма кои да го каже!).Просто всичко ни е объркано в тази държава - както някои имат предимства явно и някои спортове или дисциплини имат повече от други ( се пак "ДЕМОКРАЦИЯ") :idea:
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот DAKATA_RACING » Вто Юни 17, 2008 22:47

Еми така е хората нямат почти никъкви познания от автомобилен спорт в България за съжаление :( :( :( Ако знаете на колко глупости съм се наслушал от "компетентни" зрители : то не е било " А ето го Ники Златков с Корсата" (нищо че е Астра) , то антилаг системата била за гъзария (е те дори не употребяват думата анти-лаг а огъня от ауспуха ) :D То не знае човек да се смее ли да се натъжава ли ???
А много интересно ми стана това можело да спретнат някоя френска машина :lol: Хора от години се опитват да стартират , а те днеска се зачуди как се става пилот и утре ще карат :lol:
А направи ли ви впечатление ,че не споменават най-основният проблем финансовия :wink:
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот plm » Вто Юни 17, 2008 23:36

Е, няма защо да се очудвате. Група хора си коментират. Не е нужно да са компетентни.
Това малко ми прилича на "подслушване".
Ако и аз коментирам конни надбягвания в нета ще съм смешен, защото нищо не разбирам.
В тунинг форума усетиха огромния глад в нета от авто инфо и го развиха правилно. Естествено е да дадат предимство на тунинг дисциплините.
В момента там има 164 потребители, а в БМВ форума онлайн са 172.
Тук в момента има 36. И няма друг форум за рали.
Момчетата от тунинг форума работят здраво и резултатите са налице.
Асене, кой организира мероприятията на Божурище? Не са ли момчетата от форума?
Затова често ще слушаме дрифт, филтри, 600-800-1000 кс,...
И защо "тунингиста" Алекс никога няма да победи на писта Бедини? Защото Бедини е състезател с подходяща състезателна кола, забавлява се и без никакво напрягане побеждава тунингованата кола/ 500-600-800 ....кс/.
И Тихомир се подведе по видните тунингисти, "развали" колата, и въпреки 600-800...кс. вече 2-3 години няма резултати.
Струва ми се, че и сега Танев е тръгнал по този път. Да се счупи на писта Варна за мотор...
Тунинга е едно, автомобилните състезания са съвсем различно.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Вто Юни 17, 2008 23:41

Еми в новините са чуват само имената на победителя + 2мата мъ подгласници и името на ралито ( се пак ефирното време колкот по дълго толкова по добре ), а дали ще са спести информация за някаква луда битка в по долните класове е това е за друго шоу.Ако са споменават проблеми финансовия никога, по често има механични проблеми от колкот финансови... А колко човека по долу в класирането са си заложили душата на дявола само и само да карат .. :?: :!: Публиката не я коментирам,защото като аз съм бил поне 70% от публиката е на разходка или пикник и за да замаже излизането казва ,че е на рали.Но всеки с сеира си , аз съм с друга цел ... както и много други !!
Но не забравяите,че през 2010 Себ и компания ще прочетат на една табела "Welcome to Bulgaria" и тогаз малиииии ........... :mrgreen: :twisted: :lol: :P :D
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот DAKATA_RACING » Вто Юни 17, 2008 23:48

Да за това за форума е така май грешим за което да ни прощават, но аз имах друго предвид че доста от публиката не е много добре информирана за автомобилният спорт ! Ето например аз съм от Костенец и понеже през територията на града минават 2 ралита "България" и "Траянови врата" (като второто ни е домашно) , та имах предвид , че голяма част са фенове само когато има ралита . Една седмица преди ралити и една след това , след което забравят за този спорт и догодина отново !!! То хубаво, ама опитайте са да спорите с някои да видите какво става (То не са Пежа 306 WRC и ладите вървят толко щото са с турбина ако не знаете :D ) Ама така е като отделят 10 минути за футбол , а 10 секунди за нашият спорт така ще е :(
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот plm » Сря Юни 18, 2008 00:16

DAKATA_RACING написа:Да за това за форума е така май грешим за което да ни прощават, но аз имах друго предвид че доста от публиката не е много добре информирана за автомобилният спорт ! Ето например аз съм от Костенец и понеже през територията на града минават 2 ралита "България" и "Траянови врата" (като второто ни е домашно) , та имах предвид , че голяма част са фенове само когато има ралита . Една седмица преди ралити и една след това , след което забравят за този спорт и догодина отново !!! То хубаво, ама опитайте са да спорите с някои да видите какво става (То не са Пежа 306 WRC и ладите вървят толко щото са с турбина ако не знаете :D ) Ама така е като отделят 10 минути за футбол , а 10 секунди за нашият спорт така ще е :(

Да де, като форума ни не е достатъчно активен от къде феновете да разберат повече за спорта?
В момента тунинг форума има 129, а БМВ форума 132 ...
Тук сме 10+11.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Сря Юни 18, 2008 00:23

Не ни го руши никои друг освен самите нас... Лошото на българина,че каквото и да правиш винаги не му е достатъчно.
Като пресен пример ще дам рали Виктори което търпи критика от други фенове че кандидатства за IRC.Това в норална държава тез три букви водят до диарии напрао сред феновете като чуят че има шанс,тц не и българина.Аз лично имам мечта все странно развит шампионат включващ - зимно(и),макаданови и асфалтови ралита.Елате тогаз да видите BTV дали ще излъчва само 10 секунди... обаче мечта :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :?: :!: :oops:

P.S. И аз съм бил невежа публика преди време( не казвам че сега зная всичко дори и вида тоалетна хартия която ползват пилотите :lol: :P ,но ... като незнам,се интересувам как е що е не подмятам невярна и причиняваща смях информация

Еми всичко на всичко опира до масовизацията на спорта количество пред качество ...Ние да сме 10+11 ,но го правим от сърце,не защото е яко да си дрифтаджия или конските сили на колатати да си четири цифрено число ...
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот plm » Сря Юни 18, 2008 00:31

SiDe*ShumeNAutoSport написа:... рали Виктори което търпи критика от други фенове че кандидатства за IRC....

Да де, като няма компетентни мнения изпъкват ...другите.
А ти защо мислиш, че рали София ще е в IRC?
Аз не мисля така.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Сря Юни 18, 2008 00:34

И аз милея за Албена,но не съм човека определящ кое как ще бъде... така че радваи са до като пече слънце,че идва тъмен облак.Едно за сега мога да кажа с тази си организания за мен не заслужава,но за мен :arrow: :| .
Пък компентентноста е у секи само му даи изява...
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот Aleksiev » Сря Юни 18, 2008 00:49

plm написа:...
И защо "тунингиста" Алекс никога няма да победи на писта Бедини? Защото Бедини е състезател с подходяща състезателна кола, забавлява се и без никакво напрягане побеждава тунингованата кола/ 500-600-800 ....кс/......
Тунинга е едно, автомобилните състезания са съвсем различно.


Колега , АБСОЛЮТНО не съм съгласен с теб . Алекс щеше да побърка дебелия италианец, но му попречи само неопитноста - реши, че на всяка цена трябва да го изпревари в първите обиколки, натисна спирачките в стил "спукай гума" и отпадна за жалост...
Бедини бил "състезател с подходяща състезателна кола" е .... все едно да кажеш същото за Дунев от 2007, че е бил голям шампион в Х4 ....
Не Бедини е състезател с подходяща състезателна кола, (всички гледали във Варна знаят за какво става дума) а просто в България няма конкуренция!
А това за тунинга и автомобилните състезания? :?: Ти на кой свят си? :!:
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта

cron