Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Sando » Вто Юни 24, 2008 18:11

Нямам време да пиша във форума просто темата ме заинтригува всеки е прав за себе си А вярното мнение е средностатистическото.
Ако имах достатъчно пари щях да съм рали пилот. На фона на скромното си матерялно положение невиждам как бих могъл да прогресирам в рали спорта.Защо тогава да наливам от пусто в празно.за идеята на дрифта е че няма значение каква кола караш а че я караш-владееш.

Времето ще покаже дали дрифта е правилна инвестиция в автомобилния спорт .Ако някой големите рали отбори като "присто ойл" (изброявам случайно) примерно се сети навреме да инвестира в този спорт мисля ще има по-добри резултати отколкото в рали спорта им е дал като приходи в следствие на реклама.

Просто рали спорта не е толкова достъпен и за това не е и толкова популярен и няма как да стане за да е популярен трябва да е по масов за да стане масов трябва да има повече участници а за да има повече участници трябва повече инвестиции а на какво сме свидетели?точно на обратното все по-малко хора карат .Ето това се опитвам да обясня :) .
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот ifcho » Вто Юни 24, 2008 22:27

Мдам, така е, и най-глупавия спорт с много инвестиции може да се направи адски популярен (пр. Наскар), съответно и най-интересните съзтезания, без пари остават назад (ралита :( )
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот rally_girl » Сря Юни 25, 2008 09:54

Да, автомобилният спорт е слабо популярен у нас, :evil: ако визираме медиите, като средство за информация! Не само този спорт, обаче. Колко често гледаме хандбал или доста други спортове, например?! Как мога аз, без да съм състезател да знам отделните дисциплини, класове, групи, състезания и т.н?! Мисля, че всичко е до самия човек, който има очи и уши, гледа и слуша и намира начини да се информира какво се случва и причината да не прави разлика между рали, писта и планинско например е в самия него......просто на някои не им е необходимо това :twisted: Аз лично, обаче искам да познавам нещата и тук е едно от местата, които посещавам с тази цел и много се радвам, когато активни състезатели дават мнения и нека продължават да го правят, а ние не е лошо да се позаслушваме в тях! :wink:
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Sando » Сря Юни 25, 2008 10:29

ifcho написа:Мдам, така е, и най-глупавия спорт с много инвестиции може да се направи адски популярен (пр. Наскар), съответно и най-интересните съзтезания, без пари остават назад (ралита :( )

:) То не се инвестира сляпо чисто икономически а да има инвестиции се очакват приходи който да ги покрият и да остане печалба .Обаче явно добре развити икономическа страна като САЩ не вижда смисъл да инвестира в рали спорта защото няма възвращаемост.Това е простичък факт за жалост :( .
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот bg_rallyfan » Сря Юни 25, 2008 15:28

Здрасти и от мен. Току що се регистрирах във форума. Чета вашите мнения от известно време. Някой от тях се покриват с моето мнение, някой не, но все пак живеем в демократична държава и всеки има право на мнение.
На 38 год. съм и първото рали което съм гледал мисля че беше или 1977г. или 1978г. "Златни пясъци" разбира се. До 1989-90г. не съм изпускал нито едно. В градчето в което съм израснал ( Твърдица ) по ония години беше събитие, което изкарваше по голяма част от хората в балкана независимо дали бе дневна или нощна отсечката. Доста от децата тогава на моята възраст си имахме прякори с имената на пилоти от ралито.
И аз съм на мнение, че трябва нещо да се направи за качването на рейтинга на рали спорта, но с дискусии от сорта дали дрифта или ралито е по популярен не правим нищо!!!!!!!!!
Както много от вас смятат, че нямат нищо общо така и аз смятам, че тръпката горе в гората е съвсем друга. С две думи бацила си го имам вътре.

П.С. От 1995г. до 2007г. живях в Атина и нямам нито едно пропуснато "Акрополис".
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот lrb » Сря Юни 25, 2008 17:08

bg_rallyfan написа:.....Доста от децата тогава на моята възраст си имахме прякори с имената на пилоти от ралито.....


само да попитам: твоят прякор не е ли Мартос Грьонхолм? :)
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Aleksiev » Сря Юни 25, 2008 17:24

Неприятно ми е да го кажа, но и промяната в правилниците дават отражение в спада на популярността на ралитата у нас - с отмяната на група А8 и кит-карите на трасетата колите са малко скучни за обикновенния зрител... няма усещане за скорост, няма шум, трясък, вой на насъскани по "безобразен" начин острилки.... чуваш бегачката едва като мине покрай теб, а не както беше - минута преди това :D
И още една много важна причина - местата за провеждане на ралита. Цяла източна България, където има много големи градове и живеят сигурно 1/3 от българите няма рали!
С големи извинения към всички живеещи в по-малки населени места, но например какво може да привлече един спонсор в рали "Видин" ? Аз наскоро минавах по тези места - между магистралата София - Варна и Видин живеят общо хора колкото един квартал от голям град.... Кой ще си даде парите, като няма никой да му види рекламите? И от там .... няма коли, няма медии, няма и популярност
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Lubo » Сря Юни 25, 2008 17:41

bg_rallyfan написа:Здрасти и от мен. Току що се регистрирах във форума. Чета вашите мнения от известно време. Някой от тях се покриват с моето мнение, някой не, но все пак живеем в демократична държава и всеки има право на мнение.
На 38 год. съм и първото рали което съм гледал мисля че беше или 1977г. или 1978г. "Златни пясъци" разбира се. До 1989-90г. не съм изпускал нито едно. В градчето в което съм израснал ( Твърдица ) по ония години беше събитие, което изкарваше по голяма част от хората в балкана независимо дали бе дневна или нощна отсечката. Доста от децата тогава на моята възраст си имахме прякори с имената на пилоти от ралито.
И аз съм на мнение, че трябва нещо да се направи за качването на рейтинга на рали спорта, но с дискусии от сорта дали дрифта или ралито е по популярен не правим нищо!!!!!!!!!
Както много от вас смятат, че нямат нищо общо така и аз смятам, че тръпката горе в гората е съвсем друга. С две думи бацила си го имам вътре.

П.С. От 1995г. до 2007г. живях в Атина и нямам нито едно пропуснато "Акрополис".


Добре дошъл.
И аз мисля,че бацила си е вроден на истинския рали фен.Имам едно малко и сладко чудовище на 4 години.Обича да гледа разни дрифтове по сайтовете,всяка кола с два аспуха е спортен модел,а имали лампи отдолу е върхат на сладоледа,НО види ли някоя от нашите ралиджийки направо откача.......кара се на Гьошев що МУ чупи Мимика,на Какето Тенчето е негово,а като видя новото Бо на бако Кум направо изквича на умряло.В събота не можа да заспи и затова в неделя му резнахме гледането на рали,че адреналина му дойде в доста повечко.
Та у всеки си има по нещо заложено.В едни тръпката от завой и вратите напред,в други грубата сила е на първо място,а в такива като мен дървото и мантинелата са на първо място :wink:

Другите дисциплини са по-популярни защото са значително по-близки до обикновенния зрител.Всеки се е качвал в жигулето на дядо и е въртял като луд на снега,всеки с кола си е мислил как да излъже мотора та да пусне още малко сила,но малцина имат финансовата възможност да направят нещо в насока рали.А и честно казано 95% от случаите кагато съм виждал разни смелчаци по завоите из горите да правят разни луди работи,е било по нанагорнище......на спускане нещата са доста по-различни :wink: .Страха си е голямо нещо :wink:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот bg_rallyfan » Сря Юни 25, 2008 20:38

lrb написа:
bg_rallyfan написа:.....Доста от децата тогава на моята възраст си имахме прякори с имената на пилоти от ралито.....


само да попитам: твоят прякор не е ли Мартос Грьонхолм? :)

Тогава и той като мен е гледал някъде във Финландия някое рали. Да
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот bg_rallyfan » Сря Юни 25, 2008 20:52

Lubo написа:
bg_rallyfan написа:Здрасти и от мен. Току що се регистрирах във форума. Чета вашите мнения от известно време. Някой от тях се покриват с моето мнение, някой не, но все пак живеем в демократична държава и всеки има право на мнение.
На 38 год. съм и първото рали което съм гледал мисля че беше или 1977г. или 1978г. "Златни пясъци" разбира се. До 1989-90г. не съм изпускал нито едно. В градчето в което съм израснал ( Твърдица ) по ония години беше събитие, което изкарваше по голяма част от хората в балкана независимо дали бе дневна или нощна отсечката. Доста от децата тогава на моята възраст си имахме прякори с имената на пилоти от ралито.
И аз съм на мнение, че трябва нещо да се направи за качването на рейтинга на рали спорта, но с дискусии от сорта дали дрифта или ралито е по популярен не правим нищо!!!!!!!!!
Както много от вас смятат, че нямат нищо общо така и аз смятам, че тръпката горе в гората е съвсем друга. С две думи бацила си го имам вътре.

П.С. От 1995г. до 2007г. живях в Атина и нямам нито едно пропуснато "Акрополис".


Добре дошъл.
И аз мисля,че бацила си е вроден на истинския рали фен.Имам едно малко и сладко чудовище на 4 години.Обича да гледа разни дрифтове по сайтовете,всяка кола с два аспуха е спортен модел,а имали лампи отдолу е върхат на сладоледа,НО види ли някоя от нашите ралиджийки направо откача.......кара се на Гьошев що МУ чупи Мимика,на Какето Тенчето е негово,а като видя новото Бо на бако Кум направо изквича на умряло.В събота не можа да заспи и затова в неделя му резнахме гледането на рали,че адреналина му дойде в доста повечко.
Та у всеки си има по нещо заложено.В едни тръпката от завой и вратите напред,в други грубата сила е на първо място,а в такива като мен дървото и мантинелата са на първо място :wink:

Другите дисциплини са по-популярни защото са значително по-близки до обикновенния зрител.Всеки се е качвал в жигулето на дядо и е въртял като луд на снега,всеки с кола си е мислил как да излъже мотора та да пусне още малко сила,но малцина имат финансовата възможност да направят нещо в насока рали.А и честно казано 95% от случаите кагато съм виждал разни смелчаци по завоите из горите да правят разни луди работи,е било по нанагорнище......на спускане нещата са доста по-различни :wink: .Страха си е голямо нещо :wink:

Когато започна вуйчо ми да ме води по ралита ( нищо общо няма човека със спорта, просто е фен и до днес,) за отсечките в балкана над Твърдица се качвахме с едно " Балканче" по трима на курс, много пъти правеше по два и три курса . С носталгия се сещам за тези времена и се ужасявам като се върна обратно в днешният ден. Но да ми каже някой трезво мислещ кое в нашата България е наред та и рали спорта да ни е на наред ? Но аз съм оптимист , винаги има светлина в края на тунела!!!!!!!!
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот andrey kokalov » Вто Юли 01, 2008 19:16

По темата исках да пиша преди много време,но мнението не ми се публикува.По същество.Има много причини за липсата на популярност на автомобилните надпревари като цяло у нас.Това е напълно нормално.Всеки отлично знае каква е приликата на една спортна кола спрямо нормалната.Само външно и ти не във всички случаи.Е как да има интерес сред хората като те не осъзнават какви са разликите от техните коли.За необикновения зрител една рали кола изглежда различно защото е шарена и работи шумно.И това е.Как да има интерес?!За бацила предполагам всички сме на едно мнение.Който е помирисвал миризмата на накладки и гориво по етапите знае за какво говоря.Това са неща,които не могат да се опишат с думи!!!Е как тогава на един нормален човек да обясниш каква е приказката,като той не може да отвори първата корица?!(или не иска)
Друг съществен недостатък на нашето съвремие.Няма ги колите от едно време.Когато ти мине група Б или ВРЦ кола на 30 см от теб ставаш фен за цял живот.Просто друг начин няма.....................
Това е реалността.Спортните автомобили са скъпи,ходенето на състезания също.И тук идва отговорът на въпроса.По състезания ходят само обвързаните със този спорт.И те съответно не са много,защото не може да има фенове само на един спорт в една нормална страна..................
Толкова е просто.А вие в какви спорове влязохте!!!С тях по никакъв начин не можем да популяризираме спорта,можем само да му вредим..............
И последно.Много по-лесно е да полъзгаш фирмената кола или на тате Жигата.Защото нищо не ти струва.Точно и поради това Всеки подрастващ знае кой е Гошо Карбуратора примерно(нищо лично към човека,даже не го познавам)..................Когато хората започнат да имат пари да ходят на море в България и си позволят стандарта за поне 2 коли в семейството,тогава можем да очакваме някакъв вид популяризация.А и реално колко от вас могат да ми кажат българина от кога е шофьор?Масово от около 20 години,а на Запад- от 100.Толкова много причини има,но винаги се връщам към любимата ми максима: ,,Каквото и да става- всичко е въпрос на пари............................."
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Колко е популярен е автомобилния спорт у нас?

Мнениеот Христоскова » Съб Юли 12, 2008 09:14

DAKATA_RACING написа:Да за това за форума е така май грешим за което да ни прощават, но аз имах друго предвид че доста от публиката не е много добре информирана за автомобилният спорт ! Ето например аз съм от Костенец и понеже през територията на града минават 2 ралита "България" и "Траянови врата" (като второто ни е домашно) , та имах предвид , че голяма част са фенове само когато има ралита . Една седмица преди ралити и една след това , след което забравят за този спорт и догодина отново !!! То хубаво, ама опитайте са да спорите с някои да видите какво става (То не са Пежа 306 WRC и ладите вървят толко щото са с турбина ако не знаете :D ) Ама така е като отделят 10 минути за футбол , а 10 секунди за нашият спорт така ще е :(

Компетенцио от Костенец, благодаря за изказването ти за феновете на ралита от града. С малко ирония, ще ти кажа, че има фенове на този спорт много преди ти да станеш на 7 годинки и, ако не познаваш такива хора, то аз познавам. За твоя изненада-много са. Извини ме, но ме провокира изказването ти и не можах да не отговоря на тези глупости, които пишеш. Можеш да си коментираш, тук, колко е популярен спорта у нас, но не и да коментираш хората от района. Във всеки град или село си има смешни изказвания и мъжки спорове- да се докаже кой колко знае..... а принципно е важно да се обосновеш и да защитиш с факти казаното.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Христоскова » Съб Юли 12, 2008 09:37

Ако за един рокер мотора е свобода...то какво е колата за един пилот?! И.... замисляли ли сте се, защо има размазани хора по пътищата-точно заради неразбирането на понятието автомобилен спорт. Отиди и обясни на едно дете, че не се кара със 180-200 в населено място и не се въртят коли на главен път в града...просто защото не е спорт, а вид самоубийство. Не всеки с кола може да кара и нека не се бърка автомобилният спорт с диво каране всеки ден по пътищата.....ДО ИЗКРИВЯВАНЕ НА ЛАМАРИНАТА. Аз мисля, че не трябва само да знаеш устройството на автомобила и да се правиш на пилот, но ти е нужен и интелект, да владееш колата, да пазиш своя живот и на тези около теб...
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Съб Юли 12, 2008 10:33

Колкото и странно да ти е .. да темата се отнася за автомобилния спорт и неговата популярност,а не как някой искат да приличат на тези хора и как после ги стържат от мантинели и т.н. :evil: .Основното е,че един спорт без голяма подкрепа(медийна,финансова,държавна!) някак си е обречен да стой в забрава освен ако някой не напраи научно-популярен филм за него :D .Всеки знае,че има начини да се привлекат спонсори (говоря за часта с финансите) ама е на правителството дроб и не прокарва така наречениете данъчни облекчения за финансиране на спортен клуб( бил той автомобилен или водна топка),Можеше и малко повече радост и внимание към автомобилния спорт и от медиите ама се пак ефирно време в бг са прави не с коли, а с топки :D :mrgreen: (футболни де ).Обаче излиза,че има бая фенове на тоя спорт с колите(както му викат някой мои съселяни) щото с всяка година намаляваме с поне 2000 човека в следстие на изкривено представяне на автомобилния спорт?! Ема така става с 5 мин предаване за някои състезание .... но нали сме в Бг...
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот maro » Съб Юли 12, 2008 16:16

Автомобилния спорт и в частност ралито действително страдат от много нисък интерес и слабо медийно отразяване.Но другия голям проблем е свързан с неправилното разбиране на този спорт.В представите на много от хората,пилота е просто някаква откачалка, с пари в излишък която отива да избива комплекси по състезанията.От тази изкривена представа се стига и до това ,което споменахте по нагоре.Много малко са тези ,които разбират смисъла на рали-спорта.Просто за популяризирането,според мен трябва да се намери баланса между комерсия и послание. :D
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта

cron