Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот ifcho » Пон Юни 23, 2008 23:16

Супер тъпо е да се противопоставя, който и да е автомобилен спорт на друг.
Този който го прави, показва единствено колко ограничено е мисленето и мирогледа му. :shock:
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот BradurS » Пон Юни 23, 2008 23:17

plm написа:
Sando написа:
plm написа:Ох, нещо не разбрах. Искате да направите нова дисциплина, или...

Найстина полезна страничка на Фиа http://www.fia.com/en-GB/sport/champion ... /drag.aspx Защо догодина да няма да кажем "Фиа Юрпиан Дрифт Чемпионшип" :) С такава ирония си ме цитирал .http://en.wikipedia.org/wiki/Drifting_(motorsport) ето тук ако имаш време и желание може да добиеш представа какъв спорт точно е дрифтинга.За съжеление все още не е включен в календара на фиа предполагам до догодина явно прохождането в Европа е трудно.
Мисълта ми е че този спорт (Дрифта) ще се популяризира много повече защото е по достъпен но в това в никакъв случай не умаловажава и принизява другите автомобилни спортове.
Я кажи точно какъв е причината ти на неудобрението ти към дрифта.

Елементарно е- това е рали форум.
Всички можем да дрифтиме, но да се сьстезваме ще ни е трудно.

Колега не си мисли че не уважаваме вашият труд и старание, но както написа Пламен това е РАЛИ ФОРУМ.
Все едно да влезна в ХОНДА форума и да почна да разправям колко яки коли са ПЕЖО(например) и да убеждавам хондаджии да си купат пежо. Същото е.

:wink: :wink:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот plm » Пон Юни 23, 2008 23:29

ifcho написа:Супер тъпо е да се противопоставя, който и да е автомобилен спорт на друг.
Този който го прави, показва единствено колко ограничено е мисленето и мирогледа му. :shock:

Ха, тук си говориме за рали, такъв е и форума.
Ако ще си говорим за дрифтинг, първо това не е спорт, и второ , има си форум за дрифтинг.
Тук си говорим за рали.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот plm » Пон Юни 23, 2008 23:44

ifcho написа:Супер тъпо е да се противопоставя, който и да е автомобилен спорт на друг.
Този който го прави, показва единствено колко ограничено е мисленето и мирогледа му. :shock:

Нито дрифтинга ,нито тунинга са спорт.
Това е рали форум, аз съм рали фен, и... , да, миригледа ми е ограничен - в ралитата. :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот FX7 » Пон Юни 23, 2008 23:56

Am говорим си за всичко . релета, писти , планински , открити закрити ,кросове мросове... или по -скоро пишем , ам не можах да разбера за ко са дърляте ?
Ами и на мен примерно не ми пука кои какви пари и "тунинги" е вложил да се вози ... а после примерно Игнат и Кодрев го отрепат с ваза по отсечките... Ами смешно е да ! , а като го кажеш има и сърдити .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот plm » Вто Юни 24, 2008 00:15

Мое мнение е , че Игнат го забравяме тази година. Ясен е актуален.
Гьошев е моя фаворит. И така нататък. Не коментирам какво е в БГ.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SGCasper » Вто Юни 24, 2008 00:26

plm написа:
ifcho написа:Супер тъпо е да се противопоставя, който и да е автомобилен спорт на друг.
Този който го прави, показва единствено колко ограничено е мисленето и мирогледа му. :shock:

Нито дрифтинга ,нито тунинга са спорт.
Това е рали форум, аз съм рали фен, и... , да, миригледа ми е ограничен - в ралитата. :D



Мали че си протеворечите повече и от мен, валйо го изолирам, в спора, щото него го уважавам, не искам да го печеля като фен или нещо от сорта щото аз съм фен на него. тва което прави е повече от много.

ПЛМ нещо не мога да го разбера, тва било рали форум, ми що пишете и обсъждате пистите бе, те кво общои имат с ралитата в световен мащаб, щото в бг знаем, колите и пилотите са едни.
ми планинското, и то не е рали, щото ако искаш да кажеш друго значе всички невежи които слагат автомобилните спортове под рали са прави, или греша.
Рали кроса аре има малко общо в името.

Нема да те обеждавам че има спорт дрифт, щото ти се изкара най големия дрифтър, и тва дето го каза че всеки може да дрифти, нема го бати краси покри се да те фани да те разчекне с приказки къвто е приказлив и с подкрепени думи от примери и ............

Аз съм фен на ралито, уплюх организацията но не и дисциплината като спорт, аз съм фен на колите а не на дадена дисциплина, все пак не се ограничавам.

И да няма я в фиа дрифт като спорт, тва е последното ми казване на тая дума, щото тя е в отделна организация в момента и според мен ще е голяма грешка да мине към фиа и в бг към бфас евентоал;но както искат някой мои колеги.

ПОследно, пуполяризирането не ставало с пари ли, ми за кво се дават милиони за реклама на формула едно и врц може ли някой да ми каже, щото много обикновенни хора ще забравят за тях.

Ша ма извинявате че намесих не спорта в тоя форум но бях засегнат и все още съм. Не по малко от вас.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот plm » Вто Юни 24, 2008 01:24

SGCasper написа:
plm написа:
ifcho написа:Супер тъпо е да се противопоставя, който и да е автомобилен спорт на друг.
Този който го прави, показва единствено колко ограничено е мисленето и мирогледа му. :shock:

Нито дрифтинга ,нито тунинга са спорт.
Това е рали форум, аз съм рали фен, и... , да, миригледа ми е ограничен - в ралитата. :D



Мали че си протеворечите повече и от мен, валйо го изолирам, в спора, щото него го уважавам, не искам да го печеля като фен или нещо от сорта щото аз съм фен на него. тва което прави е повече от много.

ПЛМ нещо не мога да го разбера, тва било рали форум, ми що пишете и обсъждате пистите бе, те кво общои имат с ралитата в световен мащаб, щото в бг знаем, колите и пилотите са едни.
ми планинското, и то не е рали, щото ако искаш да кажеш друго значе всички невежи които слагат автомобилните спортове под рали са прави, или греша.
Рали кроса аре има малко общо в името.

Нема да те обеждавам че има спорт дрифт, щото ти се изкара най големия дрифтър, и тва дето го каза че всеки може да дрифти, нема го бати краси покри се да те фани да те разчекне с приказки къвто е приказлив и с подкрепени думи от примери и ............

Аз съм фен на ралито, уплюх организацията но не и дисциплината като спорт, аз съм фен на колите а не на дадена дисциплина, все пак не се ограничавам.

И да няма я в фиа дрифт като спорт, тва е последното ми казване на тая дума, щото...

Бррр...огромно разминаване с теб.
Пак казвам, тук се коментират ралита.
Ти май не си гледал достатъчно бг ралита.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 24, 2008 09:33

Не знам...нещо изгубих връзката аз! :roll:
Този дрифтинг защо изобщо беше намесен в темата?! :shock:

Няма да коментирам по-горното - каквото имах го казах по-рано, но ще питам Sando следното нещо: е добре, какво като се събуждаш така? Какво като дрифтираш с Ладичката (не знам дали си ти)?! Какво стана? Какво се постига и какво е удовлетворението след това от въпросното постигнато?
Въпросите не са заяждащи, просто се чудя и винаги съм се чудел какво става и какво от това? Затова и дисциплината не ми е интересна! Кой го оценява това (когато е организирано състезание)..........................изобщо спорт с оценки (които сигурно са и субективни) аз не харесвам :roll: :| Не ти ли беше по-хубаво, когато караше по часовник (макар и на писта)? :)

В ралитата всичко е ясно: каране за време по определени затворени отсечки от пътната мрежа! Който постигне най-добро общо време той е победител! Мисля, че това е най-простото обяснение за онази, обикновената публика. Що се отнася до "дрифтаджийските" изпълнения в ралитата (заради които SGCasper каза, че ходим предимно по обратните :mrgreen:)..........според мен в ралитата пилотите много малко карат за публиката, защото от хлъзгане в повечето случаи (и особено при по-малкия клас коли) няма абсолютно никакъв смисъл, защото се губи време! Това, че някой се врътнал или минал с вратите е на 90% грешка и не е за публиката (лично мнение). Разбира се, има и случаи (останалите около 10%, та дори и по-малко), когато пилотите нарочно пързалят заради публиката, но това не е същото пързаляне, като онова от дрифтинга................ох, как да го обясня, не знам! Примерно аз, когато някой е пързалял за публиката, никога не съм си представял, че гледам дрифтинг - ей така го обяснявам :lol: :lol:
Някой каза по-рано: защо упорито ходим по обратните на ралитата, ами не вземем да идем на едно дрифт състезание, бе м*ма му ст*ра :lol: :lol: И аз се замислям вече :mrgreen:

Та това е в общи линии, но нека не мислим, че когато някой пилот мине с вратите значи, че е "дрифтнал" :mrgreen: Просто рали спортът е доста далече от това нещо.......

Както каза Пламен: едно е да дрифтираш (без да умаловажавам уменията), но съвсем друго е да направиш (и аз прибавям КОНКУРЕНТНО) време на 30-километрова отсечка, като се има предвид колко по-комплексен е рали спортът :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Sando » Вто Юни 24, 2008 10:43

Аз никога не съм си позволявал да пиша за дрифт в друг форум освен дрифтинга .
Заглавието на темата ме провокира :) .

beta_racing Виж карането по часовник не ми е толкова забавно :idea: купи сликове купи това купи онова... за да си конкуренбтен трябва да имаш и материална база - това е същината на спорта .Като дрифтирам с ладичката и хондичката(аз карам на клипчетата) си упажнявам контрола в/у автомобила това постигам.

И в дрифта всичко е ясно накрая финалната сесия се кара от 2 автомобила който кара по-бързо печели:
There are typically two sessions, a qualifying/practice session, and a final session. In the qualifying sessions, referred as Tansou (speed run), drifters get individual passes in front of judges (who may or may not be the final judges) to try and make the final 16. This is often on the day preceding the final.

The finals are tandem passes, referred as Tsuiso (chase attack). Drivers are paired off, and each heat comprises two passes, with each driver taking a turn to lead. The best of the 8 heats go to the next 4, to the next 2, to the final. The passes are judged as explained above, however there are some provisos such as:
Overtaking the lead car under drift conditions almost always wins that pass.
Overtaking the lead car under grip conditions automatically forfeits that pass.
Spinning forfeits that pass, unless the other driver also spins.
Increasing the lead under drift conditions helps to win that pass.
Maintaining a close gap while chasing under drift conditions helps to win that pass.

И всичко е пред очите ти няма субективни фактори като загряване на гуми че преди тебе е заваляло и си нямал късмет някой е изхвърлил пръст от банкета и т.н.
Сега Дрифта е полулярен в Япония и САЩ имено заради факта че можеш след леки и евтини доработки да превърнеш собствения си автомобил в дрифт машина с която да се забавляваш това те прави част от спорта а не да купуваш скъпи хомологирани части.

И все пак рали спорта е на 100 години вече.Сигурно знаете кога и къде се е провело първото автомобилно състезание и каква е била средната скорост.
А за тези който са от ядрото я се замислете какво печелят рекламодателите от вас.

Мисля че в бедна държава като нашата рали спорта не може да се развива защото единсвено с асвалтови етапи едва ли нашите пилоти имат нужната подготовка за световния рали шампионат.Аз съм на мнение че когато сядаш зад олана с притеснението че ако си тотализираш колата после целия сезон те няма на картата просто няма как да караш на предела (защото винаги стават грешки) а нали за това са състезанията да се види кой е най-добрия бързия .Как да запазиш концентрация когата трябва да мислиш за толкова много странични проблеми.
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 24, 2008 11:16

Моето мнение е, че с малко пари нищо не се постига! Дали е рали, дали е дрифт няма значение................................твоята ладичка колко издържа на тази пържилка? :) И тя конкурентноспособна ли е на онези зверове от Япония и САЩ? Виждал съм такова чудо :shock: Турбото му е 2-3 пъти по-голямо от на Мицубишито :mrgreen: С всичко това исках да кажа, че и в дрифта не можеш да направиш нещо с малко пари! Виж, ако е само за забавлението може и да се получи, но цялата "кариера" забавление ли ще бъде? :oops:

Що се отнася до това кое ти е по-интересно: всеки си има мнение и аз уважавам твоето. Щом ти е по-интересно да дрифтираш - дрифтирай, аз пък повече харесвам техничното каране по часовник из балканЯ :wink:, но те моля да не задаваш въпроси от това какво печелят рекламодателите. В този ред на мисли ще те питам следното нещо: какъв цвят си представяш, когато чуеш думичката "Субару"? :D Няма да ти отговарям, защото знам какъв е цветът, който ще ти дойде автоматично на акъла, а само ще кажа: ето това печелят рекламодателите :mrgreen:

Иначе относно сложността на ралитата - да много, много по-сложни са нещата при тях! Трябват и много пари!
Аз мисля, че дрифтът печели повече публика (ако е така) защото винаги колите са с вратите напред (независимо, че пак не мога да разбера какво се постига с това :D , но такова ми е личното мнение :wink:). При ралитата казах в предното си мнение кога колите са с вратите напред и защо в повечето случаи не са.
Дрифт състезаниеята се провеждат на писта/затворено пространство с диаметър 2-3км, докато при ралитата диаметърът скача на 150км (примерно) и то из горите. При това колите се виждат само по един път на етап :) Това е голямото предимство на пистовите състезания като цяло пред ралитата. Но пък там горе из балканските пътчета е чарът на рали спорта! Там, където се вади чакъл, там където е тъмно от облаци, трещи и гърми, а долу на старта пеят птички :D Аз харесвам това и който съумее да победи другия в тези условия за мен той е истинският шофьор (нарочно не казвам пилот :!:). За мен той е по-добрият от онзи, който дрифтира на пистата!

Да се върна малко по-рано: казваш, че на ралитата може да завали и тогава за някои е доста по-трудно и съответно нееднакво/нечестно. Добре, де, на дрифт състезанията не може ли да завали и какво става тогава? :) Кой има предимство? :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SGCasper » Вто Юни 24, 2008 12:14

beta_racing написа:Моето мнение е, че с малко пари нищо не се постига! Дали е рали, дали е дрифт няма значение................................твоята ладичка колко издържа на тази пържилка? :) И тя конкурентноспособна ли е на онези зверове от Япония и САЩ? Виждал съм такова чудо :shock: Турбото му е 2-3 пъти по-голямо от на Мицубишито :mrgreen:



Сори за офтопика, Тва дето си го виждал и седи сумати време в двора горе в марково е развалена дрифтачка дошла от япония и от тъп шофйор превърната в стреет драг бегачка, и ако го видиш тоя тапар някой ден дето якара му кажи че каспъра е казал да си внесе тея 600 лева дето ми ги дължи за лекарства че само за тва дему стигнат дано............ смисал дето се вика ама от приатели.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот lrb » Вто Юни 24, 2008 12:56

струва ми се, че за пореден път разводнихме темата, която ако си спомняте е Колко е популярен рали спорта у нас, а не кое е по-готино дрифт или мрифт. Само за протокола и аз да кажа, че занимания, като дрифт, драг и сини лампички на пръскалките не ме радват - но лична нагласа.
Да вярно е, че мероприятия, тип затворен маршрут(независимо от формата) са доста по-популярни заради лесната им достъпност. Сядаш някъде, имаш поглед към няколко завоя, чоплиш си семки и се кефиш. За да гледаш рали е нужно да имаш доста по-сериозна порция ентусиазъм. Да се катериш по горички и полянки, да рискуваш да те бие дъжда без да имаш къде да се подслониш и т.н. - мисля, че повечето хора във форума ме разбират добре какво имам предвид. Много по-сложно е от гледна точка на организация - къде точно да гледаш, как да хванеш максимален брой отсечки, да се съобразяваш с графици и полицаи :)
Сами виждате, че дори хора посещаващи форума, което по презумпция трябва да означава, че се интересуват от спорта като цяло, постоянно задават въпроси за програма, старт лист, място на провеждане и т.н. Няма лошо! Нали затова съществуват тези форуми. Но представете си в такъв случай, какво остава за хората, които не са им сликове и бензини по цял ден в главата. Как да разберат къде, как и какво могат да гледат - ей така, щото не е лошо примерно да съчетае пикник с гледане на бегачки. И ето тук идва отговора - популярност НЯМА!
Затова вместо да спорим кое е по-интересно дрифт или мрифт, по-добре да помислим как да популяризираме спорта а не да се присмиваме на коментарите на хора, които не познават правилата и играчите. Незнанието не е грях и надали, някой от пишещите тук се е родил научен. Аз поне, винаги когато около мен е имало незапознати хора съм се опитвал а поясня каквото мога и знам (диюоколкото мога). По този начин те биха могли да си набележат фаворит, да дойдат да го гледат отново - изобщо да се запалят. Мисля си, че всички бихме могли да помогнем, а не да се мислим за богопомазани и ехидно да се подхилваме на коментари "аз тоа с голфа че го бием"...
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот ifcho » Вто Юни 24, 2008 13:06

Сега по темата, аз лично никога не съм намирал гледането на рали за особено интересно (затова и ходя само на България). То е едно търчане напред назад, затворени пътища, катерене по сукаци, търсене на най-добрите места и т.н...което ми е изнервящо и накрая гледаш 40 минути един завой :lol: и айде пак търчане към следващата отсечка.

Както и да не, на България примерно обичам да си опъна палатка, барбекюто, бирички, столчета, пък отвреме на време да мине и по някоя друга количка :mrgreen:

Но пък, особено след шейкдауна, следенето на ралитата ми е любимо, докато на пистите просто проверявам резултатите
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 24, 2008 13:22

SGCasper написа:
beta_racing написа:Моето мнение е, че с малко пари нищо не се постига! Дали е рали, дали е дрифт няма значение................................твоята ладичка колко издържа на тази пържилка? :) И тя конкурентноспособна ли е на онези зверове от Япония и САЩ? Виждал съм такова чудо :shock: Турбото му е 2-3 пъти по-голямо от на Мицубишито :mrgreen:


Сори за офтопика, Тва дето си го виждал и седи сумати време в двора горе в марково е развалена дрифтачка дошла от япония и от тъп шофйор превърната в стреет драг бегачка, и ако го видиш тоя тапар някой ден дето якара му кажи че каспъра е казал да си внесе тея 600 лева дето ми ги дължи за лекарства че само за тва дему стигнат дано............ смисал дето се вика ама от приатели.


Виж сега, въздържай се от подобни мнения, защото те нито интересуват някой, нито са за темата! По-скоро можеше да ми го пуснеш на ЛС.
Второ: този, на който е колата в Марково, аз не го познавам и не съм му никой, за да му казвам какво да прави!
Трето: не бъди толкова сигурен точно какво съм виждал аз!

:wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron