Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Христоскова » Съб Юли 12, 2008 18:35

За всичко са необходими пари....... Споровете, кой да държи правата върху излъчванията на съответният вид спорт лишава зрителят от това да е запознат какво се случва.... Не че нямат интерес хората, а причините са чисто финансови и организационни. И знаете ли, поне това е мое мнение- в България законодателството като че ли поощрява дарителството пред спонсорството. Това кара компаниите да предпочитат даренията вместо спонсорствата, най-вече когато сумите са в рамките на лимита от 10% от финансовият резултат. Има проекти, които са за намаляване на данъчното облагане, но дай боже и това да стане до 2009, както уж е планирано от правителството.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот DAKATA_RACING » Съб Юли 12, 2008 18:46

Не спорът за правата кои да излъчва конктретно ралита го няма изобщо , просто защото по ТВ не дават нищо :lol: За голямо съжаление :( Доколкото знам за най-голямото ни рали репортаж довечера ще има само по ТВ България (дано да греша) Това на какво прилича :? Или 10 секунди по новините , а снощи по някои дори нищо не казаха !!!
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот Христоскова » Съб Юли 12, 2008 18:55

DAKATA_RACING написа:Не спорът за правата кои да излъчва конктретно ралита го няма изобщо , просто защото по ТВ не дават нищо :lol: За голямо съжаление :( Доколкото знам за най-голямото ни рали репортаж довечера ще има само по ТВ България (дано да греша) Това на какво прилича :? Или 10 секунди по новините , а снощи по някои дори нищо не казаха !!!
Отразили са в днешните ежедневници, че на рали България, мотор се е ударил в състезателен автомобил преди да премине технически преглед и пилота очаквал да му се докара друга кола и т.н. Убеждавам се, че негативните новини в България са приоритет за журналистите. За другата година, ще подхвърля идеята на Шумналиев на Нощен Труд, да отразяват ралито .... :D Ще има инфо за всичко :wink: Който иска намира и начин.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот DAKATA_RACING » Съб Юли 12, 2008 19:01

То е ясно че който иска намира на самият етап знаех как се движат пилотите , както и предполагам много други хора имаха постоянно инфо за времената !!! Но как ще накараш човек който не е запален по ралитата да се запали с новина за катастрофата на мотора във Фиеста-та на Боби или с 10-секундния клип по новините :?
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Съб Юли 12, 2008 19:29

Лошото според мен на медийте е,че не наблягат какви финанси и каква подготовка трябва да има автомобила и пилота за да участва и всеки решава,че може да опита с собствения си автомобил и си казва онез са блъскат и живеят и аз тъй... ема няма такъф филм още ... :evil: .Относно дарителските акции от много надежден източник знам,че в Русия немислими фирми правят космически спонсорства на отбори ( не само автомобилни ) и то поради тези данъчни облекчения (макар че по този начин перат пари клубовете преуспяват покрай това ).До тука с медийни изяви и финансовите проблеми и хората който са качват за последно в автомобилите си.... има едно изказване "ОСТАВЕТЕ ОПАСНОСТТА НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ" .. " АКО ЛИ НЕ > СТАНЕТЕ ТАКИВА" :arrow: :mrgreen: :twisted: :!:
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Колко популярен е автомобилният спорт у нас?

Мнениеот maro » Съб Юли 12, 2008 22:15

Според мен,ще трябват още годинки в развитието на психологията на българина,за да се оттърси поне малко от комплексите и погрешните и порочни схващания.Но може и да греша,все пак сме много малко хорица в България, за да говорим за стабилен интерес към този спорт.А и не малко други грижи са главите на хората.А това малко или много е натоварващ за следене спорт,в смисъл изисква някаква концентрация от зрителя.В държавите,в които е развит спорта,мисля че голям процент от феновете,просто търсят начин да избягат от сивото ежедневие,търсят тръпка.При нас феновете най-често са просто ентусиасти.И затова се радвам, че я има и този"малка,но вярна армия" от фенове.Айде стига философии от мене,че почвам сам да се плаша... :D
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron