Здравейте

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Здравейте

Мнениеот Гост » Сря Юли 13, 2005 16:53

Отново е Георги Иванов и противно на принципите си, ще адресирам това до Markko. Сигурен съм, че двамата с него споделяме една и съща любов към ралитата. Не си позволявам да давам определения на хората, които пишат в този форум, на състезатели, организатори, времеизмервачи и фенове. Просто защото нямам право на това. Но не ми се иска да се обяснявам с когото и да е било кой колко ралита ходи да гледа :))) Че някои ще се почувстват неудобно. И това няма да съм аз.
И не обвинявайте журналистите за това, което стова в българския рали спорт, за планинските и пистите да не говорим. Ние пишем и говорим това, което сме научили и можем да потвърдим. Не си го измисляме. Спортът си ни е такъв - със скандали, разправии, политика и взаимни обвинения.

За да допълня темата за Ясен - той е прав за това, че в официалното класиране грешка няма. Но се получи лека инфекция в хода на състезанието. Оправянето на която можеше и да не стане, все пак не им е работа на състезателите да тичат подир организаторите в Долна баня, да ги притесняват по телефона - в случая Валя Пантелеева, да напомнят, че има сгрешени времена и т.н.
Гост
 

Мнениеот kiko » Сря Юли 13, 2005 17:00

Ми както написах по-рано-кефат ме писанията Ви,но от тая статия нещо не ми се върза картинката.Това с резултатите съм го виждал един или два пъти да става,но в крайните сметки винаги всичко е било наред.Днес обаче като прочетох статията останах с впечатление,че нещо не е наред в системата.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот Гост » Сря Юли 13, 2005 17:03

Не разбирам от системата :))) Но Ясен ми обясни набързо как действа и съм напълно съгласен с него - всичко си е наред.
Идеята на статията беше друга, но се отзоваха други, а не тези, които трябваше :)))
Гост
 

Мнениеот Trust SSC » Сря Юли 13, 2005 17:22

Добре дошъл в нашия форум, много се радвам, че си тук. Не те познавам лично, но много ценя това което правиш, разбираш ги нещата и заедно с Иван Тенчев сте сред малкото журналисти които си разбирате от работата. Ако можеш влизай по-често в този форум. За всички ще е интересно да си полафим за любимия спорт и да оставим караниците настрана.
8) 8) 8) 8)
Бърз, много бърз
Trust SSC
 
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 22:52

Мнениеот Lubo_car » Сря Юли 13, 2005 17:46

Към Георги Иванов - много добре ще направиш ако се регистрираш, има нужда от такива хора в този форум, поне според мен, все пак мнението ми е субективно, а и ако се регистрираш ще са по лесни контактите с теб на хора от форума, които не целят дразги и караници!
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

Re: Здравейте

Мнениеот Daihard » Сря Юли 13, 2005 22:36

Anonymous написа:Отново е Георги Иванов и противно на принципите си, ще адресирам това до Markko. Сигурен съм, че двамата с него споделяме една и съща любов към ралитата. Не си позволявам да давам определения на хората, които пишат в този форум, на състезатели, организатори, времеизмервачи и фенове. Просто защото нямам право на това. Но не ми се иска да се обяснявам с когото и да е било кой колко ралита ходи да гледа :))) Че някои ще се почувстват неудобно. И това няма да съм аз.
И не обвинявайте журналистите за това, което стова в българския рали спорт, за планинските и пистите да не говорим. Ние пишем и говорим това, което сме научили и можем да потвърдим. Не си го измисляме. Спортът си ни е такъв - със скандали, разправии, политика и взаимни обвинения.


Не знам колко често ходите на ралита, но явно не достатъчно :!: Съжалявам, че ми се налага да Ви го кажа, но за съжаление журналистите, разбиращи от автомобилен спорт в България са в дефицит. :( Опитайте се да ни убедите, че Вие сте един от тях!
Моля, не се правете на "света вода не напита" при положение, че сам Вие отстъпвате сериозно от идеите, които сте защитавали преди - визирам отразяването на състезанията по класове, а не само генерално класиране.
Знаете ли колко пъти се сблъсквам с насмешката:
"Да бе да, за каква победа ми говориш, като по телевизията(във вестника, и.т.н.) не те съобщиха, а казаха че състезанието е спечелено от еди кой си! К'во ми се пра'иш!" :oops:
Мисля, че ние от малките класове не го заслужаваме и Вие спортните журналисти ни го дължите. :!:
Казвам се Сава Димитров и спечелих последните 7 ралита от републикански рали шампионат в клас А/5, но това си го знаем само аз и навигатора ми :? . Не за друго, а защото Вие спортните журналисти "пишете и говорите това, което сте научили и можете да потвърдите", но не съм сигурен, че автомобилният спорт Ви интересува :twisted: .
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот all 4 win » Чет Юли 14, 2005 09:11

Сава ! Добър си, няма спор!
Но в А/5 се състезаваш главно срещу алкохолния бос на централна България, чиито амбиции не са никак големи, като даже за рали България той дойде да тренира в сряда......
Другите коли в А/5 са Лади, които не са много професионални спрямо твоето Дайхатсу или Полото, но сте само двамата :idea:

Евала за карането, но в N/3 и N/2 например има доста по-сериозна конкуренция........
all 4 win
 

Мнениеот sstan » Чет Юли 14, 2005 10:49

По лично мои наблюдения за Н2 се пише точно толкова колкото и за А5. Напълно съм съгласен с някои мнения като това на Савата че журналистите разбиращи от този спорт са дефицит.
Въпросът според мен е как е поднесена т. нар. " потвърдена" информация, защото някой път се набляга на дребното скандалче а други по-важни и стойностни неща остават на заден план.
Надявам се че г-н Иванов и занапред ще пишете в този форум.
Не е тайна че и други ваши колеги четат тук но не пишат.
Гъл Гъл Гъл пия вино за акъл
sstan
 
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:24
Местоположение: Велико Търново
Име: Станимир Стоянов

Мнениеот Daihard » Чет Юли 14, 2005 11:00

all 4 win написа:Другите коли в А/5 са Лади, които не са много професионални спрямо твоето Дайхатсу или Полото, но сте само двамата :idea:

Евала за карането, но в N/3 и N/2 например има доста по-сериозна конкуренция........


Абсолютно съм съгласен с теб и съжалявам, ако горният пост е прозвучал самохвално. :?
Мнението ми визира всички малки класове, не само нашия. В тази връзка държа да отбележа резултатите на Пламен Стайков.
ЕВАЛА! Най малко три други автомобила в N3 са по добре подготвени от тяхния, а може и да са повече от три. Браво момчета! :D
Но да се върнем на темата някоя медия отбеляза ли битката в N3?!
Аз съм убеден, че ако Стайков разкаже на някой извън спорта за това, каква трудна победа е извоювал, рискува да му се изсмеят с лафа: "да бе да, а що не те писаха във вестника, я не ме лъжи" :twisted:
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот Markko » Чет Юли 14, 2005 13:49

Савата е напълно прав, без значение в кой клас се състезава и колко и какви други коли има там. Може да се каже, че със своето пренебрежение към по-малките класове, журналистите отнемат голяма част от успехите на тия пилоти, които се състезават там. Вярно, че най-интересни са големите, но и останалите трябва поне да бъдат споменати.
Ето ви тогава и друг пример: В А/6 има доста автомобили - и по-добри и по-лоши, но докато водеха в класирането /не съм сигурен дали продължават да водят/ Игнат и Кордев, да не би някоя медия да тръбеше безспорния им успех?
Медиите ни никога не са били: компетентни, обективни, изчерпателни! За това са виновни журналистите, които си притупват работата.
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот chefo » Чет Юли 14, 2005 15:54

Сава прав си,а г-н Георги Иванов эащо не се регистрира ще е доста хубаво...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Георги Иванов » Чет Юли 14, 2005 16:44

Здравейте, аз съм Георги Иванов и ми е приятно, че се регистрирах в този форум :)))
Съгласен съм с мнението на Сава Димитров, че медиите са длъжници на пилотите от А/5. Един от конкурентите на Сава - Мирослав Маринов ми е приятел, мислиш, че ми е лесно да му обяснявам защо рядко се появява в медиите :)))
Понеже имаше нещо за N/3 - вижте в. АвтоТруд и гледайте предаването на Евроком кабел за рали България - там този клас е във фокус.
Следващият пък ще са другите и така ще стигнем и до А/5.

Всеки гледа от неговата си камбанария :)))
Георги Иванов
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 16:40
Местоположение: София

Мнениеот valio » Чет Юли 14, 2005 21:11

Благодаря на Г.Иванов че се регистрира с истинското си име, така че да се знае мнението му. Четох доста неща от форума и искам да се влюча със собствено мнение за ралито. От 13 етапа аз бях ст.съдия на 4, т.е. на почти 1/3 от ралито - на СЕ1, СЕ3, СЕ8 и СЕ10. Гарантирам че резултатите и времеизмерването бяха точни, благодарение на моите съдии и хората на Минко. Относно многото пукнати гуми искам да попитам дали някой е минавал изцяло по етапите Мухово и Славовица. Особено пътя между Слвовица и Вършилата беше ужасен - много дупки и много фракция по пътя. Лично аз се учудих че много малко бяха пукнатите гуми. А Савата искам да го поздравя за стартовете му - никога досега не бях виждал такъв старт - колата се пали на стартер без съединител!
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Мнениеот Гост » Пет Юли 15, 2005 01:42

[quote="Георги Иванов"]Здравейте, аз съм Георги Иванов и ми е приятно, че се регистрирах в този форум :)))
Съгласен съм с мнението на Сава Димитров, че медиите са длъжници на пилотите от А/5. Един от конкурентите на Сава - Мирослав Маринов ми е приятел, мислиш, че ми е лесно да му обяснявам защо рядко се появява в медиите :)))
Понеже имаше нещо за N/3 - вижте в. АвтоТруд и гледайте предаването на Евроком кабел за рали България - там този клас е във фокус.
Следващият пък ще са другите и така ще стигнем и до А/5.

Здравейте! Без да се обиждате ако имаше по-малки от тези класове колко години трябваше да чакме, за да се излъчи нещо и за тях?И още нещо искам да ви питам , ако не беше завършил футболния шампионат , дали щяхте изобщо да се сетите , че има автомобилен спорт в България?Вярно е , че за повечето тв участниците в ралитата са първите трима, ез дори някой от журналистите да знаят , че има групи и класове...За съжаление тв, която излъчваше всички участници , в момента я няма..Всеки , който е гледал репортаж за рали по ТОП ТВ може да го потвърди!
Гост
 

За мишките и хората, или обърни се с гняв назад...

Мнениеот Nil SaTiS » Пет Юли 15, 2005 14:24

Здравейте! Казвам се Ивайло Цонев и съм тим-мениджър на отбора на СТС Моторспорт. Искам да кажа и аз две-три думи по дискутираните теми

Най-напред за колегите журналисти... наистина не е коректно да не се споменават по-малките класове, все пак от тях тръгват бъдещите майстори (с някои изключения, де :twisted: ). Доскоро на някои състезания и награди нямаше за тях, не че вече на всички има, де, но пак ситуацията се ядва в сравнение с миналата... И Сава, можеш да ме черпиш едно Шуменско (червено, като колата ти), задето в Шумен ти връчиха купа, а не някакъв пиклив медал дето да се чудиш къде точно да си го закачиш... И награждаването не беше като на партийно събрание в залата на хотела, а под финалната арка на площада. Щото на Общото събрание на федерацията г-н Савко Панайотов беше освиркан от присъстващите пилоти след моята забележка за наградите
Между другото, аз заради неотразяване на малките класове съм си имал проблеми даже и по "женска" линия... от рода на "Какво ме лъжеш, че си бил на състезание, като никъде нито ви пише, нито ви показаха..." :lol:

Второ, за клас А5... Мнозина си спомнят ситуацията от Търговище миналата година, когато подадох контестация срещу двама пилоти с ВИДИМО нередовни Лади... която пропадна само заради мое недоглеждане в правилника - бях написал и двамата на един лист... Та, който се репчи за това, че всички останали освен Полото и Шарада в класа били Лади, моля да ми каже: колко струва примерно един блок за Лада, дето да си го пилиш до пръсване, и колко за иномарка... и оттам да прави изводи до колко тези Лади са по-слаби...
А относно алкохолният бос... най-малкото заслужава уважение, затова, че участва в състезания вместо да си гледа бизнеса 24ч. И това, че резултатите му се подобряват със всяко състезание макар че едва миналата година се качи да бяга с кола с предно предаване също е за адмирация... Бюджетът на клуба ни за тази година е сигурно по-малък от този на някои клубове за едно състезание. И който си мисли, че Тодор няма амбиции, нека погледне класирането в планинския и пистовия шампионат от последните седем-осем години, че и от раликроса (който според Страшимир Димов, не е автомобилна дисциплина)... Аз лично съм виждал витрината му с трофеи - един цял шкаф от пода до тавана... сега си прави нова, че старата е препълнена
Поздрави на всички състезатели и любители и ако се видим на Узана, да се поздравим, а не да се сбием... :)
Nil SaTiS... nisi optimum!
Nil SaTiS
 
Мнения: 117
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 15:48
Местоположение: вече Варна
Име: Ивайло Цонев

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта