Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот Frysco » Вто Апр 08, 2008 15:22

Значи, в чужбина има класове "Джуниър".Обикновенно изискванията са за малки модифицирани сериини автомобили-примерно в руския раликрос шампионат, могат да карат само Лада Ока.И в другите страни е така-автомобилите им са сравнително безобидни и се състезават в един клас, помежду си-нещо като свързващо звено между картинга и автомобилизма.
В този смисъл-подкрепям подобна идея, защо не... от това автомобилизма може само да спечели.Разбира се при съответните мерки за сигурност-предпазни клетки, седалки, екип и така нататък.Създаването на състезателен хъс и навици, би било полезно на следващ етап вече като пълнолетен състезател в шампионатите.В крайна сметка, според мен един 24 годишен който тепърва сяда зад волана на мощен автомобил е по рисков, от един 16 годишен каращ 900-1000 кубикова калинка.
А и съм сигурен че има таланти, които има какво да ни покажат.
Frysco
 
Мнения: 144
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 17:32
Име: Радослав Желев

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот malkiq_sustezatel » Вто Апр 08, 2008 18:09

tsveti написа:
malkiq_sustezatel написа:
Ааа, е извинявай. Не съм разбрала правилно.
Защо казваш, че е трудно за вярване?!? Напротив. Бих се учудила, ако не можеш да караш. Хубаво е, че родителите ти се занимават с теб и те учат Браво!

Казвам,че е трудно за вяране,защото все пак съм само на 15.Това би трябвало да има значение в карането. :roll:
Хубаво е човек да има мечти,вярно е.Вече знаеш една от моите.
Обаче досега не съм срещнал човек на моята възраст,когото да го влече автомобилният спорт. :(
Всеки 2-ри мой връстник/връстница го влекат съвесем други неща.Като например:танците,музиката,волейбол,баскетбол и т.н и т.н!
Защо няма поне един,който да го влече автомобилният спорт?(от хората,които познавам де,не казвам,че няма никъде)


:) 15 год. са напълно достатъчни, че да умееш да връткаш автомобила :) . Но там, където няма движение и хора. Дядо ми едно време е качил майка ми на ТИР, когато е била на 12 годишна възраст. Разбира се, тя не е стигала педалите, но от скута на дядо ми е управлявала това чудовище цели 100км.
Това, че теб те влече автомобилният спорт се дължи на факта, че родителите ти са свързани с този спорт. Иначе може би щеше да го откриеш малко по-късно.
Един съвет (ако позволиш): Не пренебрегвай другите спортове.
Избери си друг спорт, който също да обичаш. И го практикувай. (лека атлетика, плуване, волейбол).
Не се вглъбявай още от сега само в един единствен спорт, какъвто и да е той.
Много от нещата, които ще научиш от друг спорт, ще са ти в полза след това за автомобилизмът. И много неща, които ще научиш от друг спорт, няма да ги научиш от автомобилизмът.

Не се „цупи”, че твоите връстници не ги влече спортът, който ти харесваш, а се опитай да ги „заразиш” постепенно с блясъка на този спорт :D С времето кръгът ти от познати и приятели от самосебе си ще се разшири от към хора харесващи и занимаващи се с автомобилизмът.
Ти как би определил този спорт с три единствени думи?
С кои три думи ще изразиш начинът, по който виждаш и чувстваш автомобилния спорт?

Не,в никакъв случай не пренебрегвам другите спортове.Но те не ме влекат.
Три думи,с които да изразя начинът,по който виждам и чувствам автомобилният спорт? :roll:
1.Скорост!
2.Хъс!
3.Злоба!(спортна,но понякога и не спортна :(
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот malkiq_sustezatel » Вто Апр 08, 2008 18:12

А ти?
Как с три думи би описала начинът,по-който чувстваш и виждаш автомобилния спорт?
Ето обещаното клипче,обаче кадрите са много лоши и почти не се разбира кога карам змейката назад,погледнато отвътре. :( Но все пак е нещо!
http://www.vbox7.com/play:0cf8b917
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот Jang1r » Вто Апр 08, 2008 20:41

Привет от Варна! :)
Аз съм на 16 и също съм доста измъчван от твоя проблем.Да на запад наистина има класове и шампионати където по-малките като нас могат да участват.Тук в нашата мила родина за съжаление нямаме възможността да се развиваме.Може би и затова нямаме много таланти(има я и финансовата пречка разбира се).Хрумвала ми е идеята в аматьорските шампионати които се организират да се допускат и ентусиасти като нас.Да се направи отделен клас...Примерно до 1400сс3 където да можем и ние да се поборим помежду си.Пример са шампионатите по Италианско преследване на писта Дракон,шампионатите които се организират на картинг пистата във Варна,италианското в Плевен и прочие...това е достатъчно като за начало :wink: Да....ама няма нищо с което младите ентусиасти можем да се развиваме :|
Jang1r
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 13:06
Име: Борислав

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот jivko » Вто Апр 08, 2008 22:12

според мен би било много по добре да се даде възможност на тези които имат намерение да се занимават с този спорт да се прояват преди наваршване на пълнолетие в някакъв алтернативен шампионат с коли които отговарят на съответните изискавания за безопастност и с по малка кубатура на двигателя, но всеки е прав за себе си
''Ролята на приятеля е да застане на твоя страна, когато грешиш, защото почти всеки би го направил, когато си прав''
Аватар
jivko
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 11:15
Местоположение: Сливен

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот RaPiD » Вто Апр 08, 2008 22:53

Офф

Малолетни лица са лицата на възраст от 8 навършени до 14 ненавършени години.
Непълнолетни лица са лицата на възраст от 14 навършени до 18 ненавършени години.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот danstel » Чет Апр 10, 2008 23:53

Като обикновен фен на мотоспорта мисля че не е зле да се дава шанс на малолетни да участват на писта,но проблема е че у нас и писта като хората си нямаме.Защо да няма шампионат с автомобили с ограничена мощност които да се пускат преди професионалните пилоти,хем за загрявка на публиката хем младежите ще трупат опит и знания които едва ли само на теория може да се усвоят.Спор няма че това е доста опасен спорт,но как да стигнеш пилоти които са започнали да карат години преди теб.За рали обаче нещата са доста по сериозни и според мен е нужно да се изчака навършването на пълнолетие.
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот To6ko_Race » Чет Май 01, 2008 23:15

Много хубава тема.Аз нямам 18 , но участие поне ведъш в този спорт вече ми е мечта.Мисля че ако се усъществи идеата за крос и писта ще е много хубаво.
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот To6ko_Race » Съб Май 03, 2008 23:30

Искам да добавя и още нещо.По-добре да има такъв шампионат за непълнолетни за да има каде да си изкарваме емоциите и енергиата тези които сме овладяни от тази магия (Рали) ,защото понякога не ни се чака времето когато ще вземем книжка и намираме начин тайно да се доберем до колите на бащите ни или дедите ни и тръваме да се правим на пилоти без обезопасителни средства,без определен терен за тази работа и понякога стават големи бели :!:
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот Ogi_sh » Сря Май 21, 2008 16:28

Според мен непълнотетни лица нямат право на участие в състезания от подобен типаж...просто едно момче на 16 години не може да носи отговорност(дори и юридическа) мисля че има достатачно картинг писти които са имено място за "начесване на крастата"
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот Щ.Тодоров » Чет Май 22, 2008 13:20

В мото кроса ,по комунистическо време ако си над 14 г. не искаха да те запишат да тренираш.Децата се взимаха от малки ,да придобият рефлекси и да свикнат с моторите.Искаше се дакларация от двамата родители ,че са съгласни да се занимаваш с този спорт.Мисля ,че е също толкова опасен колкото автомобилизма,но там става работата.Гледах световното в клас 65 см3.Средна възраст на пилотите 10г.А децата бяха много нахъсани и яко се бореха
Аватар
Щ.Тодоров
 
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 17:32
Местоположение: София
Име: Щерю Тодоров

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот Ogi_sh » Чет Май 22, 2008 13:56

С мотора една секунда невнимание и ще се отаркаляш в пепелта,а с автомоблил може да пометеш една камара хора....Пък после викай колкото ти искаш Тате...Тате...Мамо...Мамо
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот malkiq_sustezatel » Чет Май 22, 2008 23:09

Ogi_sh написа:С мотора една секунда невнимание и ще се отаркаляш в пепелта,а с автомоблил може да пометеш една камара хора....Пък после викай колкото ти искаш Тате...Тате...Мамо...Мамо

Зависи от случкака разбира се!
Но според мен състезателите не трябва да носят отговорност за феновете,които са отишли да гледат ралито!!!
Автомобилният спорт е изключително опасен,на всеки му е ясно!
А пък това,че някои малоумници успяват да се измъкнат от погледа/вниманието на полицая,отговарящ за сигурността,застават така на трасето,че колите минават на 0,5 м. от тях е друг въпрос!
Всеки фен трябва да си отговаря сам за себе си,когато отиде да гледа някакво рали!
...малко се поувлякох...
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот plm » Пет Май 23, 2008 20:06

Frysco написа:Значи, в чужбина има класове "Джуниър"...

Да, така е. Такава система работи в много държави. Още от 14 годишни могат да карат при определени условия, следващото стъпало е от 16 години, и после от 18.
Я не усложнявайте живота на фед! :D
Но, пък погледнете какво прави сега мото фед, при положение, че преди няколко години този спорт у нас беше напълно умрял.
Между другото, темата е дискутирана във форума.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Справедлива ли е забраната за малолетните пилоти

Мнениеот tsveti » Пет Май 23, 2008 23:18

plm написа:
Frysco написа:Значи, в чужбина има класове "Джуниър"...

Да, така е. Такава система работи в много държави. Още от 14 годишни могат да карат при определени условия, следващото стъпало е от 16 години, и после от 18.
Я не усложнявайте живота на фед! :D
[quote]

:lol: :lol: :lol:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта