Какво ни дразни и какво бихме променили?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Какво ни дразни и какво бихме променили?

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 17:43

Тъй като всички посетители на този форум, без значение как са настроени един към друг, са безспорни фенове на рали спорта, предлагам в тази тема всеки да напише това, което според него пречи за развитието на спорта в България. Виждам, че в отделните теми, постоянно някой е раздразнен от нещо /поне с мен е така/ и постоянно се водят спорове и затова предлагам тук всеки да даде своя съвет за промяна или нещо подобно, от което винаги се е дразнел. Аз например вече съм заявявал, че много се дразня от скапаните репортажи по телевизиите, дразня се, че таланта на пилотите не е определящ за просперирането им и т.н.
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот FX7 » Пет Юли 01, 2005 17:56

Телевизиите и 90% от спонсорите са часни фирми и неможеш да им държиш сметка как да си харчат/инвестират парите . Те са си тяхна собственост !!!.
Така че к'вото е това е... и не можеш да промениш НИЩО.
Лично мен почти нищо не ме дразни в този спорт , даже напротив много ме радва , иначе нямаше да го гледам и да се интересувам .

А това че таланта не е определяш за просперирането си прав за съжаление но това е положението.Скъп спорт е и само с талант не става :( .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 18:00

Дразни ме също и новата схема, по която се проведоха първите три ралита - 2-3 отсечки, които се карат по-безброй пъти - като на планинско. Това ако не се прави за намаляване на разходите на организатора, пък на! Сигурно разходите за участие на всеки един състезател са приблизително равни на тези на федерацията за организиране на цяло състезание. Това на какво прилича?
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот flash » Пет Юли 01, 2005 18:10

Markko, то така е по удобно за зрителите, нали всички се прави в наш интерес. Иначе ходиш като луд от етап на етап и я видиш първите 10 я не. 2-3 сервизни парка и т.н. Световния шампионат е същия формат с тази разлика че състезателните километри са 350.
Иначе ме дразни че тези състезания не се отразяват по медиите. Супер тъпо е като седна вечерта да гледам спортни новини и гледам: скално катерене, планинско колоездене, стрелба с лък и какво ли не, но рали.....
flash
 

Мнениеот 1 » Пет Юли 01, 2005 18:30

И най вече мачове :twisted:
1
 

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 18:31

Абе аз не съм нито спонсор, нито телевизия. Недей да ми поясняваш всеизвестни факти, като че ли си единствения, който ги осъзнава. Аз като отида на рали искам да ми е интересно/не че сега не ми е, но нали винаги трябва да се стремим към нещо още по-добро/. Ясно ми е, че никой от нас не може да промени примерно програмата на Гераджиев или Царски, или пък да промени програмната схема на телевизия Веселина, но пък това, че не са в нас големите мангизи не означава, че нямаме право на мнение. Аз поне строго държа на своето и ниго не мога да напиша такова сдържано и подтиснато по неизвестни за мен причини мнение, като твоето FX7. Със сигурност не можеш да промениш нещо, особено ако не опиташ, или ако се примиряваш с всичко!
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 18:41

Flash прав си, че е по-удобно за зрителите, но пък ралитата до голяма степен заприличват на планински. Пилотете наизустяват отсечките и почти изцяло отпада ролята на навигатора, който стои в колата само за бройка. Това според мен отнема точно това, което отличава толкова много рали спорта от другите моторни спортове. Чуха се и мнения, че "леките" състезания били менали и от "България" започвал истинския шампионат.
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот kiko » Пет Юли 01, 2005 19:11

Съгласен съм с тебе.Едва сега идва истината.
От друга страна ралитата до сега бяха лесни за гладане и правене-малко по-дълго планинско :lol: .
Тоя вариянт си има предимства-повече стартове/по-завързан шампионат.
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 19:19

Абе само пилотите си знаят къде е истината. Според мен в този спорт няма нищо сигурно и нищо не пречи точно едно такова малко ралинце да ти създаде неприятности като за цял сезон. Няма старт за подценяване - колкото точки си взимат от "Хеброс", толкова се взимат и от "Шумен". Само "България" е изключение, което според мен не е правилно. Нито "Хеброс", нито "Сливен" са по-кратки състезания, обаче точките от "България" се умножават по 1,5. Това се прави само за привличане на наши участници. Спомняте си как преди години се хвърляха всички сили и средства само за участие в "Златни" и след това вече пилотите сиправят програма за сезона.
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот kiko » Пет Юли 01, 2005 19:22

Аа за точките съм съгласен-трябва да се промени точкуването за различните ралита.
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот plm » Пет Юли 01, 2005 19:35

Сигурно разходите за участие на всеки един състезател са приблизително равни на тези на федерацията за организиране на цяло състезание.

Защо мислиш,ще БФАС харчи пари за състезанията?Единственото състезание,което те го организират е рали България.
Наскоро в чешки форум дадох сайта на рали България.И веднага реакция-нещо не е наред щом има само 7 заявени чужденци/сигурно ще стартират по-малко/,организаторите не виждат ли това и защо не искат ФИА да промени правилата,и т.н.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Markko » Пет Юли 01, 2005 19:36

Точкуването наистина трябва да се промени, обаче само за рали "България", като то трябва да се изравни с останалите. Все едно в световния шампионат рали "Кипър" да дава с 5 точки повече отколкото рали"Швеция", примерно. Що за простотия е това.
Има си наредби за организиране и провеждане на автомобилни състезания и спорез мен всички кръгове в един шампионат трябва да носят на победителите равен брой точки. Иначе ставаме свидетели на аномалии. Двама пилоти карали по едно състезание, което и спечелили, обаче единия има с 5 точки повече от другия. Защо? Защото, колкото и смешно и парадоксално да звучи, е бил по-първи ли?
There are loosers and winners!
Just like you and me!
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот kiko » Пет Юли 01, 2005 19:54

:twisted:Така ако продължават да ни отебват чужденците може и да загубим статута на европейско рали :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот plm » Пет Юли 01, 2005 21:14

Сигурно така ще стане.
Нас ни омайват,че едва ли не догодина сме в световния шампионат.
Пък сега и европейците ги няма.Дали това е избора на Европа?/въпрос от чешкия форум/.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот speedline » Пет Юли 01, 2005 21:34

е да чехите с пълно право могат да поставят този въпрос по простата причина че дори и на по слабите техни ралита има повече чужденци и по - класни автомобили отколкото има на нашето най - голямо и то кръг от европейския шампионат рали. но да не започваме пак темата за това как се управлява БФАС - независимо че те организират само него пак не могат да привлекат интерес - много се писа за това и всеки по на ти със спорта се досеща как може това да се промени ама май скоро няма да стане понеже все някой казва аиде да мине ралито и се отказвам от поста ама после тези приказки се забравят. аз обаче съм доволен че може рали " Сливен " да се издържа само от спонсори но в последните години задължително има поне по няколко чужди екипажа- може да са по - слаби но има. и си мисля че ако нещата не се променят и догодина и пак доидат няколко чужденеца който по брои се събират на пръстите на едната ръка - не знам за световен :roll: ама със сигурност вече няма да имаме рали в европейския шампионат - дано да не става де ама стане ли не знам на какво ще се радваме тогава.............. пак казвам дано да не става :(
смятайте колко сме добри щом силните европейски пилоти казват - " няма да доидем защото нямаме интерес " :x
Последна промяна speedline на Пет Юли 01, 2005 21:37, променена общо 1 път
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта