Промени от БФАС за 2008.

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Промени от БФАС за 2008.

Мнениеот tstoikov » Пон Дек 10, 2007 11:48

Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Мнениеот Ogi_sh » Пон Дек 10, 2007 12:51

...Издаването на първи лиценз ще става, след като кандидатите минат през изпит от комисия на БФАС. Целта е състезателите, които за първи път ще стартират, да бъдат проверени върху теоретичната страна на спорта. Каква форма и начини за обучение на новите си пилоти ще изберат автомобилните спортни клубове, е свободна. Федерацията ще определя датите на първия изпит в няколко различни града на страната. Тези, които преминат през теста, ще получат лицензите си от БФАС. Скъсани на първия тур ще имат право на поправително явяване...
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Мнениеот ifcho » Пон Дек 10, 2007 13:11

Изображение
Промените звучат добре замислени.

Дано само изпълнението им също е на ниво :roll:
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

...

Мнениеот RALLY-V.T. » Пон Дек 10, 2007 13:32

Да,така е... :wink: ,
Това за лиценза е едно много добро решение...
То дава предпоствки да се избегне наложилата се през последните години тенденция-всеки който има малко повече финансови възможности и относително доста по-малко интелект и състезателни заложби да си купува бегачка и после да се вживява в ролята на състезател :!: :idea: :evil: .В крайна сметка рали-спорта е интелигентен спорт,който изисква и сериозни състезателни умения ...,въпреки че сме в България :? :roll:
Май по този начин федерацията ще,,пресее''доста хора,които имат мераци да стават състезатели... :lol: :idea: :wink:
Другите промени(официалното въвеждане на системата,,Ханс''и в Бг и увеличаването на някои такси) може би няма да се отразят много добре за някои пилоти с по-ниски финансови възможности и отсъствието на сериозни спонсори за тях... :roll:
Дано поне вече разрешат,,хиксовете''през сезон 2008(и в България) :idea: :!: :) :wink:
RaLLysport-Forever

Тoyota CELiCA T20

http://www.youtube.com/watch?v=djpmK6MiYgY

http://www.youtube.com/watch?v=solsLS2wekU

НИКОГА НЕ СПОРИ С ТЪПАК-ХОРАТА МОЖЕ ДА НЕ ЗАБЕЛЕЖАТ РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ТЕБ И НЕГО...
Аватар
RALLY-V.T.
 
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 01:55
Местоположение: Велико Търново,Пловдив,skype:georgi-bg.1
Име: Георги Ламбев

Мнениеот Astra_26 » Пон Дек 10, 2007 14:08

Всички променени точки и нововъведения, са били обект на много дискусии тук във форума. Радвам се за всичко това, знам че е за добро и се надявам и ние да сме допринесли с нещо за тези промени.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот P.Solberg » Пон Дек 10, 2007 14:53

Всички променени точки и нововъведения, са били обект на много дискусии тук във форума. Радвам се за всичко това, знам че е за добро и се надявам и ние да сме допринесли с нещо за тези промени.


Дам, и аз си мисля така. Явно погледнато, не вярвам готовността за затваряне на етап или дискусиите тук, да са накарали отговорните органи да приложат тези промени. Но въпреки това, не бих се и учудил ако е така. Това ще бъде още едно доказателство, че Клуба има своето място в Българския спорт. Нещата трябва да се променят и да се мислят, защото с този кръг от Световния сме длъжни да си оправим бакиите. Повод вече има, нямаме с какво да се оправдаваме.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Пон Дек 10, 2007 21:45

Astra_26 написа:Всички променени точки и нововъведения, са били обект на много дискусии тук във форума. Радвам се за всичко това, знам че е за добро и се надявам и ние да сме допринесли с нещо за тези промени.

И аз мисля така.
Ние тук сме коректив. И си казваме каквото мислим.
Пределно ясно е, че ВСИЧКИ четат какво си дискутираме ние.
Но, ми се иска да има диалог. Защото само с диалог може да се решават проблемите.
Още повече след решението на ФИА за календара 2010.
Твърдо, трябва да се обединим, да помогнем с каквото можем. А сигурно нещо можем.
Да забравим нашенските ...глупости. Да покажем, че можем и заслужаваме да сме в световния елит с организирането на ралита.
Господа от фед,
предложете как и с какво феновете може да помагат.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Freemad » Пон Дек 10, 2007 22:14

Наистина чудесно би било ако се получи въпросния диалог...напълно заставам зад идеята и съм на мнение че феновете могат да бъдат полезни на организаторите най-малкото,защото са "разпръснати" из цяла България и могат да бъдат на разположение....да не говорим че всичко ще бъде направено с любов към спорта което не гарантира на 100% качеството на помощта,но както вече каза plm все нещо можем :wink:
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Мнениеот beta_racing » Вто Дек 11, 2007 12:26

Така е, все пак феновете виждаме "плодовете" на организацията на ралитата и все ще има нещо, с което да помогнем.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот BradurS » Вто Дек 11, 2007 20:33

Не очаквах БФАС да направи тези промени и съм много много приятно изненадан.
Мисля че е време да кажем и едно браво. Мисля че го заслужават.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот valio » Вто Дек 11, 2007 21:12

Те феновете помагат, без да са организирани от федерацията. Благодаря на Чавдар и Гатев, които преди 3 години ми помогнаха за провеждането на тренировките на рали"Сливен". Спешно трябваха хора за етапите и ги помолих и те се озоваха веднага. Стояха по цял ден в големите жеги, но всичко мина на ниво. По това време те бяха едни от първите членове на клуба.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Мнениеот dorikin » Вто Дек 11, 2007 23:08

Е колеги виждате че се работи кога добре кога не толкова ,нужни ли бяха коментарите със затваряне на отсечки и т.н разберете нещата се променят (за сега) просто трябва време не всичко става веднга щом хванеш клавиатурата понякога нещата не зависят само от БФАС.Специално за plm . :wink:
Усмихвай се докато имаш зъби ?
Аватар
dorikin
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 17:23
Местоположение: SOFIA
Име: Мартин Марков

Мнениеот GTI-8V » Вто Дек 11, 2007 23:10

Нещо по подробно за Х'ове некои да е разбрал?
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 11, 2007 23:15

Ще си имат отделен шампионат като важат определени ралита. Ще си имат класове и генерално класиране. Какво повече - по горе в темата беше споменато.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот GTI-8V » Вто Дек 11, 2007 23:54

P.Solberg написа:Ще си имат отделен шампионат като важат определени ралита. Ще си имат класове и генерално класиране. Какво повече - по горе в темата беше споменато.


какво повече? Например какви коли се допускат? Само коли с истекла хом. или всекакви модифицирани например?!
Вапроза ми и беше не само относно rally но и към пистов и планински шампионaт ...
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron