МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот RaPiD » Пон Ное 12, 2007 00:38

Да, точно така е, пилотите нищо не решават, просто си изказаха мненията за ситуацията, в която са били в онзи момент. Не мисля, че те имат някаква вина за случилото се, вината си е изцяло на организатора. Сега като гледам, следобед май е ставало за каране с мокри гуми, обаче СК решиха, че по-лесния вариант е спиране на ралито.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот lucifer13 » Пон Ное 12, 2007 09:02

Пилотите защитиха организатора на пресконференцията.Те казаха,че не става за каране.Недопустими са такива работи.Видяха малко сняг и се паникьосаха.
Недопустимо е и някой да влияе на форума ни.Познавам го Любето от дете,знам,че е защитил един пилот,както и ще защити всеки един пилот.Ама това е форум в който всеки един има право да си каже мнението и е гадно някой да използва приятелството си с такава цел.Разбирам го,но не го оправдавам.
Твърдо съм за изгонването от федерацията на Славейков и останалите спортни комисари.Просто направиха фатална грешка.
И аз искам да излезат нашите топ пилоти и да кажат страх ли ги е от снега.Без разни глупости за безопастност,настройки и тн.Рали спорта не е за страхливци.ТОЙ Е ОПАСЕН!
Изображение
Аватар
lucifer13
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 15:11
Местоположение: София
Име: Vesselin

Мнениеот tsveti » Пон Ное 12, 2007 09:07

Може ли да попитам всички участници в тези теми за ралито, които постоянно говорят за правилници и регламенти, защо след като зимни цивилни гуми не се позволяват, имаше екипажи, които караха точно с такива гуми?? Защо не са дискфалифицирани или наказани??


Никой ли няма компетентен отговор на въпросът ми??

Може би такъв отговор просто не съществува...
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Ное 12, 2007 09:16

tsveti написа:
Може ли да попитам всички участници в тези теми за ралито, които постоянно говорят за правилници и регламенти, защо след като зимни цивилни гуми не се позволяват, имаше екипажи, които караха точно с такива гуми?? Защо не са дискфалифицирани или наказани??


Никой ли няма компетентен отговор на въпросът ми??

Може би такъв отговор просто не съществува...

Ако не се лъжа преди старта на ралито организаторите обявиха, че позволяват използването на цивилни зимни гуми :roll: Не знам как е съгласувано това с ФИА :roll:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Мнениеот Lubo » Пон Ное 12, 2007 09:37

onTe написа:Lubo магазинеру , ти с тоя си километричен пост май искаш да ни натрапиш мнение , че всичко беше правилно решено а ?



Убаво го видя,че е колометрично,ама да беше го прочел поне.

Аре да не се много мъчиш:Това е истината.Грозната истина.Едно прибързано решение на организаторите,леко неправилна позиция на пилотите и всичко пропадна
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Lubo » Пон Ное 12, 2007 10:15

Стават работите много смешни.

Значи-СК решава,че състезанието "не става".Поради каква причина,те си знаят.Някой казват,че пилотите отваряли вратите и казват:не става,лудост е,ще се прибием.Други са на мнение,че пилотите са подкрепили СК,но нищо повече.
Тъй като се започна да се плюе и по мен още веднъж ще го кажа:
Времето сутринта НЕ СТАВАШЕ ЗА КАРАНЕ.Комисарите прибързано спряха втората секция.Пилотите на пресконференцията съжаляваха,че НЯМАТ ВЪЗМОЖНОСТ да карат в такова време и логично защитиха решението на организаторите.Имаше предложения за правенето на НЕЩО алтернативно,като компенсация към ПУБЛИКАТА,но нямаше как да стане.ТОЧНО ТОГАВА ВРЕМЕТО СИ НАПРАВИ ТАШАК И ИЗИГРА ЛОША ШЕГА НА ВСИЧКИТЕ.И пилоти и организатори нямаха представа,че след 5 минути нещата ще се обърнат на 180 градуса.Трябваше да се помисли за вариант сняг-грешка на организатора

След дъжд качулка,ама наистна химикалите с които се пръскат улиците в София,можеха да осигурят нармално протичане на цялото състезание.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот TEO » Пон Ное 12, 2007 11:21

АРЕЕ поне само ти отговаряш от кривите:
Можеха ли нашите пилоти да проявят желание да карат в тея условия?Без много,много офлянквания в отговора.Благодаря.
Аватар
TEO
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 23:20
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот Ferjancz » Пон Ное 12, 2007 11:56

Еййй добре , че не сте един срещу друг , че ще се избиете ( макар , че някои се съмнявам да имат куража :) )

Друго ми е интересно ! След като на няколко пъти се споменаха прословутите нехомологирани гуми , я да попитам след като в ралитата от тази година имаше коли каращи по етапите със сериини гуми , защо не се предприеха мерки! Или щом е сухо може и със сериини гуми , не е чак толкова опасно! Ами Фабия купа, след като карат БГ шампионата не трябва ли да отговарят и те на изискванията , щото и те карат със сериини гуми ?! Сега някой ще каже " Е да ама те си имат регламент от Еура Тек " , еми да Ви питам Еура Тек ли са хората определящи регламентите на този спорт у нас ?!? Или ако караха Фабии на рали София за тях нямаше да има проблеми със сериините гуми ?!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Lubo » Пон Ное 12, 2007 12:46

TEO написа:АРЕЕ поне само ти отговаряш от кривите:
Можеха ли нашите пилоти да проявят желание да карат в тея условия?Без много,много офлянквания в отговора.Благодаря.


ДА.ТРЯБВАШЕ ДА ПРОЯВАТ ТОВА ЖЕЛАНИЕ.


Два-три поста по-горе съм писал:леко неправилна позиция на пилотите .
Значи на пресконференцията Славейков реално си мрънкаше под носа,а пилотите бяха действащите лица.Това е неправилната позиция.Така излезна в очите на всички,че самите пилоти определиха дали да се кара или не :wink: .Никой не се съобрази,че спортната комисия спря ралито.Поне така пишеше на бюлетина.
По тоя въпрос си мисля,че Славейков е събрал следните неща:
Пилотите казват,че е опасно.
Комисарите по отсечките-вали,трупа,едвам се движат момчетата.
Представителя на ФИА(с лек махмурлук)-оправяйте се.
Времето-не спира да вали.
Така директора на ралито решава доста,доста рано,че деня е аут.
Поне така си мисля,че седят нещата.Ще съм благодарен,ако някой ме поправи.


И отново:леко грешна позиция на пилотите по време на пресконференцията
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Пон Ное 12, 2007 12:50

Павлине, аз съм го написал в другата тема - въпроса за забранените "нехомологирани" гуми не е изяснен. Аз не намерих такава забрана, въпреки думите на директора на състезанието.

Мисля, че не е забранено да се кара с обикновени гуми за пътнически автомобил на състезания. Ти правилно посочваш Фабиите, но и на ралита сме виждали да се кара с обикновени гуми поради липса на средства.

Сега последно гледах и TECHNICAL LISTS на ФИА, където е списъка с хомологирани каски, облекла, седалки, ролкейджове, обаче не намерих лист за хомологирани гуми: http://www.fia.com/sport/Regulations/techlists.html
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Lubo » Пон Ное 12, 2007 13:06

Нема такова нещо с тея гуми.Поне аз не виждам да са забранени :wink: .Поне стана голям майтап за историта-първата(май) етапна победа за автомобил от гр.Н/3.И още по-големия:на сняг.
Сега някои казват:малии тоя е голям лъв,как мина,голямо сърце и тн.Други казват:да ама със зимни гуми иначе щеше да е по-назад.Аз ги гледам нещата по-филосовски:той така си кара,с Барумки любимки :wink: .Имаше на разположение един час(м/у 4 и 5) в който привържениците на идеята,че не може да се кара с такива гуми,можеха да подадат контестация и да го изхвърлят от историята(това последното е закачка към неговите фенове,които многократно се увеличиха след последния уикенд :lol: ).
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Ferjancz » Пон Ное 12, 2007 13:50

damon написа:Павлине, аз съм го написал в другата тема - въпроса за забранените "нехомологирани" гуми не е изяснен. Аз не намерих такава забрана, въпреки думите на директора на състезанието.

Мисля, че не е забранено да се кара с обикновени гуми за пътнически автомобил на състезания. Ти правилно посочваш Фабиите, но и на ралита сме виждали да се кара с обикновени гуми поради липса на средства.

Сега последно гледах и TECHNICAL LISTS на ФИА, където е списъка с хомологирани каски, облекла, седалки, ролкейджове, обаче не намерих лист за хомологирани гуми: http://www.fia.com/sport/Regulations/techlists.html


Не, аз не казвам , че не може да се кара със сериини гуми ( може и да не може , може и да може ) , но след като толкова много се траби около гумите , просто зададох някои резонни въпроса !!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Ferjancz » Пон Ное 12, 2007 14:01

И след като се заговорихме , ето текста от сайта на ФИА за гр.Н

Код: Избери целия код
Tyres are free provided that they can be mounted on those
wheels.
The use of any device for maintaining the performance of the tyre
with an internal pressure equal to or less than the atmospheric
pressure is forbidden. The interior of the tyre (space between the
rim and internal part of the tyre) must be filled only with air.


Никъде не виждам да пише да са хомологирани!

Ето и пълния текст от ФИА
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот Vladimorka » Пон Ное 12, 2007 14:24

Lubo написа:Така директора на ралито решава доста,доста рано,че деня е аут.
Поне така си мисля,че седят нещата.Ще съм благодарен,ако някой ме поправи.


Не че нещо ще промени нещата, но решенията се вземат от спортните комисари. След като питах Славейков "Кво праим?", той каза - чакай да видим какво ще решат спортните комисари.
И още нещо - по същото време вече пилотите се бяха прибрали и на съседната маса седеше Румен Дунев - той в тоя момент каза на хората около него, че ако имаше рали, поне половината от другите пилоти са щели да се изпопребият с тези гуми. Каза го не на пресконференция или на нещо "предварително подготвено".
Vladimorka
 
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:43
Име: Владимир Лозанов

Мнениеот Lubo » Пон Ное 12, 2007 16:42

Благодаря.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron