За безопасността да помогнем всички заедно ...

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

За безопасността да помогнем всички заедно ...

Мнениеот MARVI » Пон Юни 04, 2007 22:53

Тъй като проблема стана изключително голям и стигна до смъртта на едно младо момче предлагам сами,ние феновете да се замислим за собствената си безопасност.Самите организатори също трябва да помислят за нашия живот.Понеже каквото европейците направят вднага нашите мили организатори го правят същото.НО пропускат едно съществено нещо-безопасността.Защо първо нея не направихме на европейско ниво???Организаторите взимат по 150 лева за такса участие,наскоро почнаха да взимат и глоби за облекло.Защо една голяма част от тези пари не дадат за безопасност???Аз бях в Италия и пак повтарям видях как европейците го правят.Ето какво бях написал за рали Миле Миля относно безопасността и маршалите

MARVI написа:Охраната на трасето се състоеше от млади момчета и по един старши,които наблюдаваха за реда по трасето.Ако някой излезе от безопасната зона те просто му подсвирват да се отдръпне и той го прави.Няма изречения като "Аве я си глей раотата вееее".Нарушителите бяха единици,като казвам единици значи най-много двама или трима.Тези същите коменданти имахме късмета да видим рано сутринта в събота на една от нашите отсечки"Ирма".Те дойдоха един час преди старта на отсечката,един по-възрастен направи нещо като инструктаж и раздаде някакви листи и след което те (около 20-30 човека) тръгнаха на пълна газ по трасето нагоре.После на нашето избрано място видяхме какво правиха те.Залепиха на самата мантинела самозалепващо червено фолио Danger Zone,а от вътрешната страна на завоя разположиха ограничителни червени ленти,които бяха много интересно аранжирани така,че да бъде и красиво.За да завърша с охраната не видяхме нито един полицай или полицейска кола по трасето с изключение на едни карабинери,които бяха просто като зрители.


Хората са го измислили.Пак ще повторя,че всички абсолютно всички места,нямаше изключения бяха заградени с червни ленти.Дори опасните мантинели бяха облепени така.И на най-опасните места бяха направени триъгълници или многоъгълници от ленти и ако влезе някой там ще бъде просто смешен за останалите както казва народа "като свиня в тикви".Маршалите бяха млади момчета и момичета,на възраст колкото мен и колкото другите 18-19-25 годишни момчета пишещи в този форум.
Изображение
Изображение

Както виждате на снимките до червените ленти няма нито един зрител.Организаторите са се постарали да оградят най-опасните места,а не само да печатат и да пускат листовки и брошури ей така и по незапознатите да се чудят и вайкат какво да правят.Тук ако някой нарушеше нещо, маршала му подсвирваше и другите зрители се обръщаха и му се надсмиваха,че е нарушил правилата за безопасност.Нека вземем пример от европейците за безопасност и да спрем тези нелепи инциденти.Понеже fokus даде идея да даваме съвети на по незапознатите аз реших да направим едно предложение или иниациатива или даже проект под името ЕМИЛ МИЛАНЕЗИ за да го запазим в паметта на всички и да спрем инцидентите по българските трасета.Нека да се организираме и някои от нас да бъдат такива маршали,каквито бяха в Европа,които са запознати със спорта и знаят къде трябва да се седи и къде не.Това не е работа на полицията,нейната работа е да следи реда в града,а на нас остава задачата да се грижим и за нас и за другите гледащи.Дано този проект в памет на Емил да се осъществи и да спре тези трагични инциденти.А какво се иска?Иска се организатора да даде пари за едни ленти и с тези ленти да обгради всички опасни места,а не да изтипоса две три ленти където му скимне и това е.Иска се и запознати момчета да следят публиката и живота и да се отнасят подобаващо с нея.Друго нещо е,че този път не трябва да се конфронтираме с федерацията,а да бъдем нейни партньори.Защото ако отправим едно отворено писмо както Иван Шопов направи, относно този проект "Емил Миланези",никой няма да го пренебрегне с лека ръка.Просто защото е за безопасността на зрителите.И също, можем да дадем идея на организатора на по опасните места да слага реклами на спонсорите си както се прави в световен шампионат,защото никой няма да застане в зона платена от споносра.

Но за най-голямо наше съжаление трябваше да се случи трагичното за да се замислим малко от малко и да помислим колко важен е живота ни!!!Хайде всички заедно да напишем текста на инициативата или проекта, на името на нашия приятел и фен на рали спорта като нас ЕМИЛ МИЛАНЕЗИ

Последно сбогом на Емил и моите съболезнования на родителите му :cry: :cry: :cry:
Последна промяна MARVI на Вто Юни 05, 2007 02:18, променена общо 6 пъти
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот DJ-RU » Пон Юни 04, 2007 23:23

Ами аз съм съдия на пост засега на състезанията тук и съм със един старши и при мен тука на планинското се обърна един състезател и бубликата тръгна по цялата права отсечка и просто нямам думи колко са недисциплинирани и от старта пуснаха следващия автомобил,публиката се махна от трасето и когато на 100м от моя завой идваше автомобила публиката превеше знаци да кара по бавно незнайно защо,когато има вдигнат зелен флаг..... :roll:
DJ-RU
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 15:56
Местоположение: Targovishte
Име: Rumen Mitev

Мнениеот Ogi_sh » Пон Юни 04, 2007 23:38

Извини ме Марви но искам да добавя нещо,за хората които не са толкова на вътре в спорта!
Моля не се опитваите да помагате на аварирал екипаж!
Само В Краен случай се доближаваите до аварирал автомобил!
Искам да представа няколко основни знаци в АС.
Това са символите на КЛЮЧ-МАСАТА,ПОЖАРНАТА СИСТЕМА,"ЕКИПАЖ В БЕДА" и "ОК"
"ОК" и "SOS" се намират на последната страница от пътната книга
'Е" и "Z" в близост до предният капак,околу стикеритесе намират съответно лостовете за системите използват се замо в краен случаи ако не забележите никакво движение в автомобила имате право да ги изпозвате но пак помислете за своятт живот в повечто случаи екипажа се намира в по защитена позиция от вас!!!!!
Помислете първо за своят живот!!!
Прикачени файлове
Decal_Extingusher_Sparco.jpg
Decal_Extingusher_Sparco.jpg (51.95 KiB) Прегледано 12660 пъти
Decal_Electrical_shut_off_switch_Sparco.jpg
Decal_Electrical_shut_off_switch_Sparco.jpg (41.12 KiB) Прегледано 12659 пъти
sos.JPG
sos.JPG (16.32 KiB) Прегледано 12660 пъти
OK.JPG
OK.JPG (11.68 KiB) Прегледано 12661 пъти
Последна промяна Ogi_sh на Пон Юни 04, 2007 23:48, променена общо 1 път
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Мнениеот DJ-RU » Пон Юни 04, 2007 23:46

В предния ми пост исках да кажа едно от тези неща,че има правилник за нас съдиите,че нямаме право на това нещо освен при краен случей или има изключения когато пилота иска помощ
DJ-RU
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 15:56
Местоположение: Targovishte
Име: Rumen Mitev

Мнениеот plm » Пон Юни 04, 2007 23:55

Да, по тематиката има какво да се дискутира.
Само не разбрах защо пускаш нова тема , а цитираш focus и други от вече развитите теми.
http://forum.rally-club.net/viewtopic.p ... &start=255
http://forum.rally-club.net/viewtopic.p ... sc&start=0
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот MARVI » Вто Юни 05, 2007 00:21

plm написа:Да, по тематиката има какво да се дискутира.
Само не разбрах защо пускаш нова тема , а цитираш focus и други от вече развитите теми.
http://forum.rally-club.net/viewtopic.p ... &start=255
http://forum.rally-club.net/viewtopic.p ... sc&start=0


Виж плм, ти отново ме изненадваш адски неприятно,вместо да се включиш като всички които изказват съболезнования ти отново проявяваш изключително дебел инат.Ти,който не посещаваш дори и рали състезанията,а стоиш само зад компютъра и гледаш сеир, се осмеляваш дори и в такива тежки за истинските фенове мигове, да даваш тъпите си и просташки съвети.Ако ти не можеш да разграничиш и да усетиш разликата в моята тема в сравнение с цитираните от теб говори много лошо за теб като "авторитет" в този форум.За да разбереш разликата ще го повтора и подчертая дебело. НЕКА ВСИчКИ ЗАЕДНО (а не аз самия) ДА ОРГАНИЗИРАМЕ И ПРЕДЛОЖИМ НА ВСИчКИ ОРГАНИЗАТОРИ НА РАЛИ СЪСТЕЗАНИЯ В РЕПУБИЛКА БЪЛГАРИЯ МОДЕЛ,КОЙТО ДА БЪДЕ АДЕКВАТЕН НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ СТАНДАРТИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА ЗРИТЕЛИТЕ КАКТО Е В ЦЯЛА ЕВРОПА.
Моето предложение е: този проект да се казва "ЕМИЛ МИЛАНЕЗИ".Нека всички,които обичат спорта да се присъединят и да дадат своето ЗА този проект и заедно с БФАС да спрем трагедиите по автомобилните състезания.С това мое решение не търся популизъм както се казва ,а искам по някакъв начин да претъпя мъката си по загубата на моя връстник ЕМИЛ МИЛАНЕЗИ.Надявам се всички трезво мислещи в този спорт,организатори членове на федерацията,самите СЪСТЕЗАТЕЛИ и голяма част от ИНТЕЛИГЕНТНАТА публика да гласуват тук в тази тема за приемане на официално писмо към БФАС и организаторите на рали състезаният, да приемат моите предложения описани по-горе и разбира се допълнени от всички Вас ,за да няма повече сълзи в Българския Рали Спорт.
Още сега призовавам активно участие с качествени мнения за да изградим официално искане за промяна относно безопасността към БФАС и организатори!!!!
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот iziz » Вто Юни 05, 2007 16:22

Здравеите и от мен. Наистина голяма трагедия е това което се случи, но мисля, че ние феновете, които стоим около трасето трябва да се организираме и да направим нещо. Ясно е, че нашите организатори няма да обезопасят опасните участаци със сигнални ленти и да сложат голяма охрана на етапите. Смятам, че ни трябва някаква инициатива, оято да поемем като фенове. Нещо което да се забелязва и да се види от федерацията и то да не е еднократно а да се прави преди всяко рали.
За сега нямам много идеи само една която ми се струва разумна. И тя е - нека на следващото рали всички да залепим по един лист А4 на които да пише: РАЛИ- КЛУБ БЪЛГАРИЯ ЗА СИГУРНОСТ ПО ЕТАПИТЕ. Или нещо от този сорт. Надявам се, че ако подкрепите тази идея ще измислим нещо по добро но трябва да се организираме и да направим така че да се забележи. Все пак назнам дали има смисъл да се прави нешо което е опасно за всички. Някой да знае дали има изявление от федерацията по случая илине. Интересно ми да видя тяхната гледна точка.

Последно сбогом на Емил и моите съболезнования на родителите му.
iziz
 
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 20:29
Местоположение: СОФИЯ
Име: Николай Петров

Мнениеот txl » Вто Юни 05, 2007 22:45

MARVI, коментирай темата без да правиш лични оценки на участниците.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот MARVI » Вто Юни 05, 2007 23:42

Добре тхл,може би съм се поддал на емоциите.Но пък ме инзенадва и слабото участие тук.Уж всички пишат, че трябва да има някаква промяна,има дадено предложение,но никой не взима отношение освен 4-5 човека тук.Наистина много изненадващо.Ако не започнем от някъде няма да стигнем до никъде и така всички ще бъдем в една потенциална опасност.Нека направим и безопасността си на Европейско ниво :wink: Аз не виждам нещо лошо в това :roll:
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот golqmcho_rs » Сря Юни 06, 2007 00:46

следя постовете пак се сабрахте 2-3 какво ви е направил Marvi защо пак го нападате ? неможе ли просто да се присъедините и придържате към темата ?
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
golqmcho_rs
 
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 20:02
Местоположение: Сливен
Име: Ivan Enev

Мнениеот MARVI » Сря Юни 06, 2007 23:18

Вече два дни тази тема стои в застой,и в трите теми се пишат абсолютни едни и същи неща,как трябва публиката да се пази как трябва да се мисли,какво не трябва да се прави,всеки пише едно и също,но никой не предлага поне един изход от цялата тая ситуация.Пак казвам,че за мен най-правилния начин е опасните места да се обградят не с една лента,а с няколко,направени под формата на многоъгълник както е навсякъде по света така,че да не може да се влезе там.И трябва да има маршали,хора които разбират от спорта,не полицаи.Но явно за някой аз съм лапе и затова не вземат отношение.Защо онези (многознайковците) в този форум не напишат едно мнение относно това.Защото аз дадох идеята,а не те.А замисляли ли сте се ако беше дал txl или Rally Fan примерно тази идея.Веднага техните хора щяха да кажат, "ам какъв хубав проект,каква хубава идея,наистина трябва да се осъществи".Но понеже аз съм я дал,те се спотайват и инатят.Но аз съм сигурен ,че тази идея все пак ще бъде приета от трезво мислещи и опитни в този спорт като журналисти или организатори или хора от федерацията,които ще вземат в свои ръце тази идея и ще я осъществят.Сигурен съм в това!!! А относно подбора на маршалите - това да бъде на абсолютно доброволни начала и без привилегии,за които може би се надяват някои.
Последна промяна MARVI на Сря Юни 06, 2007 23:33, променена общо 1 път
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот golqmcho_rs » Сря Юни 06, 2007 23:32

не сте ли си давали сметка че винаги се предприемат мерките след инцидента "след дъжд качулка"може би наи добрият вариант е да пазим зрителите около нс например с съвети относно местоположението им и информация за предполагаемото поведение на автомобила които ще приближава
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
golqmcho_rs
 
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 20:02
Местоположение: Сливен
Име: Ivan Enev

Мнениеот MARVI » Пет Юни 08, 2007 23:00

И така както се очакваше и както е казал народа "всяко чудо за 3 дена".Никакво решение не се взе,само коментари,коментари,които в един момент започват да стават безмислени и това беше.ГОСПОД ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ :!: :!: :!:
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот Lubo » Съб Юни 09, 2007 11:27

Не се коси :lol: .Нарекоха ни:Бързо говорещи и бавно мислещи .Ти да не си помислиш,че някой ще ни обърне внимание.В крайна сметка мнението на хората нищо не значи.2-3 командват парада :wink:
Само се моля на следващото "излитане" на някоя бегачка да няма хора срещу нея,че отново ще трябва да си тракаме по клавиатурите 3 дена(ако сме живи и здрави).
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот BradurS » Съб Юни 09, 2007 14:08

http://www.vbox7.com/play:f08d454c
Само забележете къде е застанал автора на видеото! :evil:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов


Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта