ЩЕ СПИРАТ ХОБИТАТА...!!!!!!!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот Ferjancz » Вто Фев 20, 2007 09:18

Току що говорих по телефона със Стефан Стоев по въпроса за спирането на група Хобикар! Както знаем неговата кола е изцяло Хоби, та въпроса го засяга пряко! Положението е следното - подобни предложения за премахване на хобитата е имало , но не са били приети! През сезон 2007 остава гр.Х , а през сезон 2008 ще има две групи, а имено гр.Н ( както каза по-горе Пламен historic ) , които коли ще бъдат с изтекла хомологация , но ще карат с изискванията на хомологационния си фиш! И гр.Х хоби, които сме свикнаи да гледаме ! Това, което е казал никиф1 предложение от преди повече от месец, но както казах не е прието!
Нека да не всяваме смут в ситуацията преди да е започнал сезона!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Без промени в Хобикар :)))

Мнениеот Георги Иванов » Вто Фев 20, 2007 11:17

http://www.autobgnews.net/sportnews.php ... ews_id=155
Това е официалното от БФАС
Георги Иванов
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 16:40
Местоположение: София

Мнениеот Astra_26 » Вто Фев 20, 2007 19:13

E, вече след тази прясна информация, всички можем да си отдъхнем. :D
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот nikif1 » Вто Фев 20, 2007 20:04

Пoне за сега ........
Аватар
nikif1
 
Мнения: 223
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 19:28
Местоположение: Burgas
Име: Nikolay Nikolov

X Xobby Historical

Мнениеот aidestiga » Сря Фев 21, 2007 06:40

Momchta smesvate neshtata
Grupa X - avtomobili s iztekla homologaciya no otgovaruashti na neya do poslednata i evoluciya
Grupa Hobby
avtomobili sus svobodno modificirane na koito se kontrolira samo obem i merki za bezopasnost
Historical - otvorete stranicata na FIA i vijte za kakvo stava duma
Nikoi nikoga ne e iskal da premahva nito X nito Hobby
smevaneto idva ot tam che na dosta sustezateli ne im haresva da ima diferencirane
Porsheto nyam homologaciya vuv vida v koito e
fabrichno kolata e 4x4 a sega e s edin dvig most ( e za kakva homo;ogaciya govorim) ne mojelo da kara v X - mi kade da kara spored men nikade osven v Hobby
i ima oshte pikanteriya za koyato shte vi kaj adrug put;-)
sujlyavam nyamam kirilica na tozi komp
aidestiga
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 18:22

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Сря Фев 21, 2007 08:27

Много правилно го казваш aidestiga.Проблема е че и до сега на писта и планинско никой от организаторите не прави разлика в колите от гр Х и хоби.Те участват в едно класиране което според мен не е справедливо.Колите гр Х са ограничени от хомологациите си докато хобитата са свободни.Не би трябвало до участие в гр Х да се допускат автомобили с неизтекла хомологация.Но в хоби няма как да се ограничат.Щом можеш да участваш със свободно модифицирани автомобили какъв е проблема да модифицираш и хомологирания.За да няма недоразумения е добре това да се регламентира по точно за да няма недоразумения.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Х, Хоби.......

Мнениеот aidestiga » Сря Фев 21, 2007 08:34

Сугалсен съм. Прав си . И моето мнение е такова.
Ндявам се догодина да има отделно класиране.
Само бих си позволил да не се съглася с идеята ти които иска да участва в Хоби , защото нали било за свободно модифицирани...
Да така е но не е редно да се получава ефекта Румен Дунев - планинско Самоков
За това ималите хомологация - Х
а другите Хоби за да няма гласене на класиране :-))
Дано си ме разбрал правилно
aidestiga
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 18:22

Мнениеот ifcho » Съб Фев 24, 2007 16:26

А дали с това разделение на клас Хоби и клас Исторически, няма да пуснат историческите на ралита? Би било интересно да се разучи тази възможност, защото мисля това ще направи историческия клас доста по интересен.
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот Ferjancz » Съб Фев 24, 2007 19:47

ifcho написа:А дали с това разделение на клас Хоби и клас Исторически, няма да пуснат историческите на ралита? Би било интересно да се разучи тази възможност, защото мисля това ще направи историческия клас доста по интересен.


Точно това искаме всички ! Да се карат коли "Хоби" на рали ! Почти на всякъде , да не кажа на всякъде се карат коли с изтекла хомологация на рали , само ние в България сме встрани от хората ! Като казвам "Хоби" нямам предвид свободно модифицираните хобита , а точно тези с изтеклата хомологация , но отговарящи на хомолоогационния си фиш! Със сигурност ралитата ще бъдат по-интересни поне от гледна точка на това, че ще има повече участници на състезанията! Ето Деймън може да каже, когато ходи на рали Германия, как наред с всички ВРЦ-та , Н-ки и т.н. са карали и коли като Ауди Куатро С1 , Ланча Стратос, Рено 5 Турбо и др. Когато човек погледне заявките на едно рали и види вътре бройка на участници над 100 , му става някак си едно такова , как да кажа , хубаво :) Крайно време е и при нас това да се случва! Защото е твърде възможно след време по ралитата да има много малко коли! Но нека не избързваме , да видим какво ще измъдрят от федерацията! :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Съб Фев 24, 2007 20:07

Това не е моя идея aidestiga,затова по-надолу казвам че за да няма недоразумения трябва да се регламентират нещата по точно.Например купуваш си някакъв хомологиран автомобил,олекотяваш го ,премахваш стъклата,повишаваш мощността,слагаш спойлери.Този автомобил вече е извън хомологация и спокойно може да участва в хоби.Няма пречка затова.Но не може да участва в Х /която всъщност отговаря на група Н - историк/ защото от една страна не му е изтекла хомологацията а от друга не можеш да го модифицираш свободно защото трябва да отговаря на хомологационния фиш.Аз съм твърдо за това да се създаде гр Н и в ралитата.Не виждам какъв е проблема всеки организатор на състезание да регламентира такава група.Ще има интерес и от състезатели и от зрители.Но в група хоби след като е разрешено да караш със всякакъв автомобил няма как да изключиш хомологирания.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Мнениеот TITAN RACING » Пон Фев 26, 2007 22:22

Приветсвам идеята за този клас автомобили.Всъщност вече няколко пъти обсъждаме този въпрос и съм на мнение,че до няколко години федерацията ще реши този проблем.
Аватар
TITAN RACING
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 00:16
Местоположение: SLIVEN
Име: Ясен Шопов

Мнениеот aidestiga » Пет Мар 02, 2007 11:02

Здрасти Миро,
Идеята ти е супер но е просто идеалистична
Ми нали ако се направи така като ти, а и не само ти, предлагаш веднага отиваме на синдрома Р.Дунев и в петьк колата А става Х за събота и неделя защото на нашто "приятелче" класирането трябва да се подреди и в понеделник колата е отново група А за следващия weekend. Не,- мисля, че идеята Х да са коли с изтекла хомологация трябва да се запази в чист вид за да няма спекулации
А що се каса до участието на подобни автомобили в рали шампионата това не е въпрос на федерацията а на организаторите. И всички те бягат от тази идея като дявол от тамян защото е адски трудно да се организира сигурността на публиката ако се пусне и този клас. За справка виж регламента за организиране на рали
aidestiga
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 18:22

Мнениеот Ferjancz » Пет Мар 02, 2007 11:21

Ми нали ако се направи така като ти, а и не само ти, предлагаш веднага отиваме на синдрома Р.Дунев и в петьк колата А става Х за събота и неделя защото на нашто "приятелче" класирането трябва да се подреди и в понеделник колата е отново група А за следващия weekend.


За да няма подобни спекулации трябва да се спазва по-точно самото хоби ! А именно ( то и сега си е така ) коли с ИЗТЕКЛА ХОМОЛОГАЦИЯ, а не коли в хомологация олекотени и доправени ! На Дунев Пумата си има хомологация, не е изтичала! И си мисля, че не е редно да се допуска до състезание като Хоби! Ето за пример група Хоби са Ланчии, Фордове, Фолксвагени и др. , но това са коли с изтекла вече хомологация, а не още валидна!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот aidestiga » Пет Мар 02, 2007 11:26

Ама нали и аз това казвам
Радвам се че ме разбирате правилно
Ето за това от догодина трябва да има и ще има Х и хоби
две групи две класирания
защото кои може сега да се бори с поршето
ми то тва си е предварително ясно класиране
да не говорим че поршето е хоби а не Х
то в този вид няма хомологация
aidestiga
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 18:22

Мнениеот pepitim » Пет Мар 02, 2007 16:40

:twisted:
Аватар
pepitim
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 02, 2007 16:31

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта