Гафовете на БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Гафовете на БФАС

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 19, 2006 23:27

Понеже явно има нужда от създаването на такава тема - ето я и нея. Нека тук коментираме проблемите, гафовете и глупостите, които създава нашата БФАС. За да не разводняваме другите теми, всичко което имате да кажете по този повод - пишете тук.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот K_Power » Вто Дек 19, 2006 23:42

Оооооооо, тема за храна, напрао сюпер! Радвам се, че започвам първи!!!


Гафове, доста трудничко, има да се пише със стотици страници ... Една от задачите на таа федерация е да защитава правата на пилотите, а не да се гаври с тях! Всяка година БФАС прави огромни гафове, например правилниците, написани са по супер малоумен, неразбираем и неточен начин, превеждат ги директно дума по дума от правилниците на ФИА, без да се вникне в тях, да се разбере дали еди кое си правило е подходящо за нашата страна и т.н. Нищо хубаво не е направено последните години, защо ли, щото така им изнася! Супер голям гаф, преди време, когато е имало закон като вкарваш състезателен автомобил да се освобождаваш от мита и данъци, да ама са вкарани почти 2000 луксозни автомобила горе долу двутонни и единствените общи неща на тези автомобили със състезателните е, че имат мотор и гуми! Та там едни документчета за вкарването на тези автомобили ги е подписвал един пичага, Капев до колкото знам и до някаква степен благодарение на него сега не се освобождаваш от нищо като вкарваш състезателен автомобил от чужбина! Тази година отново гафове, някои хора не искаха да допуснат Тлустак да кара, щото било Киткар, ама то в правилника друго пишело и незнам си какви още глупости, е Тлустак си кара благодарение на Пламенчо! Друга простотия, рали Траянови Врата 2006, стана инцидент, заради който огромна вина имат организаторите, самото състезание пълна пародия, лошо състояние на пътя, няма резултати никъде, няма един принтер да се "размножат" резултатите и един лист се размотава през 100 ръце, никой не си знае времената! Отношението на фед. към едни пилоти е едно, към други пилоти е съвсем различно, когато някой наруши правилника явно наказанието му е според това какъв е и кой познава и тогава се определя как да го накажат, пример Фабия Къп ... а пък за тая купа се изписаха стотици постове! Та за нея, пълна пародия, супер нагласен шампионат, измислени наказания за едни, никакви за други ... пълна бъркотия, стоим и гледаме сеир! Никога няма да има спорт на добро ниво у нас, докато всичко е на това дередже и за него отговарят хора, които са принципа, ден да дойде друг да мине! Това не е само с рали спорта, всички спортове в България! Фед. се гаври с пилотите, тъпче им правата и не й пука за тях, но ... това е, в България сме и положението е такова, който иска да става пилот да бяга на някъде ...



П.П.: Има още много гафове да се пишат, ама ми писна малко ... след някой друг ден ще напиша още 1-2 поста!!!


Крисо!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Сря Дек 20, 2006 00:04

То, добре е това с тази тема.
Но, ще си пишем същите, ииии...накрая нищо.
2 регистрирани, 15 гости, един пишещ...
Чудя се как вчера Боби Борисов се е въздържал. Това е пълна подигравка. И сега се чудя има ли първо място за него? Какво е станало?
Циркове, но май си ги заслужаваме.
И миналата ,и по миналата година по това време разполагах и показах годишника на фед. тук.
Обвиниха ме, че всичко се знаело , било супер...
Покажете ми сега годишника , защото там освен някакви класирания и календари има и правила за 2007.
Къде да го видим и прочетем тези правила?
Знам, че се чете тук и затова питам.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот FX7 » Сря Дек 20, 2006 00:20

Е не им ли свикнахте на глупостите та чак се палите ?
Така ще е , няма не искам ....
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Sasho » Сря Дек 20, 2006 01:35

в духа на темата, особено показателен за “работата” на федерацията е казусът с точките на Игнат от рали София (лично аз нямам нищо против Инко, дори напротив и не се наемам да коментирам има ли право на тезе точки или не). Това нещо се случва броени дни преди награждаването и не е прецедент, а рецедив. В крайна сметка какво да говорим за отношението ли, за какво? Сещам се - това е професионализъм, нормално е да е непонятен за повечето хора. То и за това не е необходимо да им се оповестява. Така че карайте бартчета прасенца, надбягвайте се, само не си правете предварителни сметки за класиране, ще има изненади. БФАС да взаимства рекламния слогън “Най-доброто предстои”

Репортажа на gtv за Ю ми напомни и колко са на ясно със системата суперрали.
Аватар
Sasho
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 20:37
Местоположение: София
Име: Александър Димитров

Мнениеот Lubo » Сря Дек 20, 2006 08:57

Гафовете за годината за мен са:
1-Ръководната роля на тъпото ченге К(Г)амен Михайлов във измислената ФЕД.От това следват:
2-Ненормалната интерпретация на правилата на ФИА.Става дума за "интересните" ролбари които измислихме в България и проблемите с "КИТ КАРИТЕ".Добре,че се оправиха нещата на рали България,че чехите щяха да вдигнат олелия до небесата и щяхме да отлетим от замиращия ЕШ.
3-Шкода или пък Фабия или пък Автотранс (както и да я наречем) Къп.Не може организатор да е шеф на отбор.То може,ама не и тук където татините синчета са на особена почит.От там тръгнаха всички,ама всички кавги в тоя шампионат.Няма смисъл да ги изброявам.
4-Боби Борисов........белята сред пилотите в България.На никой не му е симпатичен-що да не му теглим голямия кур.Направо пред спосора му :wink: .
5-точките на Игнат Исаев.Нямам нищо против най-атрактивния пилот на България.Ама тея лайна се размирисват като се разбъркат и никой не може да ме убеди,че Игнат няма абсолютно никакво отношение към въпроса.Чест прави на Атанасови(ЕВАЛАТА)-поканиха Гьошев/Спасов да се порадват на третото място заедно с тях.Така трябва и да бъде в спорта(същото щяха да сторят и софиянци)-когато има някакъв проблем,то най-добре е да отстъпят двете страни и да излезе на преден план СПОРТСМЕНСТВОТО(не знам дали така се пише :lol: ).
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот P.Solberg » Сря Дек 20, 2006 11:05

Аз си мисля следното. Нека да броим гафовете на фед. и когато стигнат определен брой - 5, 10, 15 или колкото кажете - да им ги изпратим с един златен скункс, поради липса на средства може и картонен. Ще кажете, че няма смисъл и нищо няма да се промени, но поне ние като някаква част от спорта у нас, сме си изпълнили дълга.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот PlamenVFTS » Сря Дек 20, 2006 11:12

За мен тази тема е малко след дъжд качулка!!!!!
Мисля, че момента да се обсъждат гафовете беше преди изборите за президент на федерацията. По общото впечатление, което остави в мен дискусията за най-достоянният президент на федерацията, мога да кажа че само преди броени дни и ние тук във форума и клубовете си "преизбрахме" същите хора и само дни след това започваме отново да ги плюем.
Еми трудно нещо ще се промени след като всички сме наясно какво представлява управителното ядро на федерацията и продължаваме да ги "подкрепяме" в най-важните за тях моменти.
Какво се получва на пркатика пет години им се надсмиваме за гафовете и накрая за пет дена пишем, че който и да ги замени няма нищо да се промени и естествено си ги преизбираме отново.
PlamenVFTS
 
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:40
Местоположение: София
Име: Пламен Пунов

Мнениеот Деница » Сря Дек 20, 2006 11:36

Да добавим и 'техническата' подготовка на 'техническите' комисари -

- Рено 19 на писта Русе - години наред си мислех, че могат само за размера на тръбите на ролбара и за хомологациите на каски, гащиризони и седалки да следят , но след появата на тази кола на пистата, далеч не съм уверена и с това. А това е фрапиращия случай!

- медицинските прегледи - що за пародия и защо въобще си губят времето?! Появява се механика и някако докторче му слага апарата за кръвно - ти ли си еди-кой-си - ми, да, аз съм...аааа, добре си , ади бягай и умната!... а документи? Ами ако на някой наистина му спре машинката, колата остане без управление и помете публиката?! Отговорности?!

- контестациите - защо се връща на някой депозита и му се казва - ама не си прав...нали ако е основателна контестацията, таксата се прибира от федерацията..и друго - депозитът за разходите, които са създадени на контестирания...какво правим, ако на моята кола всичко и е наред,а мотора ми е отворен и се изисква да подменя косумативите, труд...случката в Кюстендил с Любо Миланов при която техническите си вдигнаха чукала и оставиха момчетата да се разправят кое колко струва...


Засега толкова, че съм на работа и е тегаво, но наистина не трябва да оставяме БФАС да си я кара по-старому
Деница
Модератор
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 12:42
Местоположение: София
Име: Деница Богоева

Мнениеот Деница » Сря Дек 20, 2006 11:43

PlamenVFTS написа:По общото впечатление, което остави в мен дискусията за най-достоянният президент на федерацията, мога да кажа че само преди броени дни и ние тук във форума и клубовете си "преизбрахме" същите хора и само дни след това започваме отново да ги плюем.



Е станалото - станало...въпросът е от тук нататък да направим всичко възможно ... а и я какви хубави неща са ни обещали да стават - да си ги търсим! 8)
Деница
Модератор
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 12:42
Местоположение: София
Име: Деница Богоева

Мнениеот kris81 » Сря Дек 20, 2006 13:59

Не знам хора, ама тука само си чешаме езиците. Кажете ми КОЙ ОТИДЕ ВЪВ ФЕДЕРАЦИЯТА ДА СИ ПОТЪРСИ ПРАВАТА? Някой каза ли, че не е доволен от тяхно решение? Кажете ми кой поиска да види решенията от кого са подписани, на какво основание са взети! Кой отиде да си търси правата? Някой състезател, някой спонсор??????
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

Мнениеот rally_girl » Сря Дек 20, 2006 14:33

Хубава темичка! Сещам се за нещо, което и друг път съм коментирала и хич не е маловажно. Често се случва да няма купи и награди за победителите. Това редовно се случва на Ю рали, на Сливен тази година също. Едни момчета си бяха направили купите сами, а не мисля, че това е тяхна работа.
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Мнениеот damon » Сря Дек 20, 2006 15:52

Тази тема е бездънна. Бех казал, че може да се напишат доста страници материал за гафовете на федерация, организатори и та дори и участници. Мисля, че съм го споделял и преди и ми се струва, че много много от проблемите тук идват от непознаване и незаинтересованост... включително и във федерацията. Аз, обаче ще тръгна малко настрани от гафовете и защо ги има.

Искам да питам един риторичен въпрос - според вас колко от главните действащи лица в едно състезание - организатори, състезатели и мениджъри познават правилниците добре и могат да си защитават правата!? Не са много! Повечето разчитат на чути и дочути от някъде "правила". За съжаление тези спортове са с доста сложни правила и за още по-голямо съжаление с повишаваща се постоянно сложност. Най-новите правила за 2007-ма потвърждават това. Нищожната книжка с буквалните преводи на БФАС не помага, а и явно никой не иска да чете дори нея. (Това си е всеобщ проблем в държавата ми се струва) Програмистите имат един много хубав лаф RTMF - Read the fucking manual. Но нали е по-лесно да не се чете, а после - ама защо, ама как така... Ето така! От нечетене стават гафове и издънки не само в авто спорта! А при толкова сложен спорт откъм правила това е от още по-голямо значение.

Мисля, че тази година съм повдигал няколко пъти въпроса с важни правилници, когато са ставали издънки и защо ли за мен почти винаги нещата са били доволно прости след като попрочета малко - започна се още със супер рали на София, после суперрали на Ю, някакви забранени тренировки имаше на Сосер, които си бяха отвсякъде разрешени, тъй като никой не си беше направил труда да ги забрани.

Та това е гафове няма да има, когато всички си научат уроците и са сериозни! Когато се кара по системата - кучетата си лаят, кервана си върви се стига до никъде. Догодина, по-догодина и т.н. всичко ще е постарому. Оттегляне на контестации за да не се "правят скандали", тотална обърквация на важни правила, обърквации в церемониите и т.н. и т.н.

Ясно е че промени трябва да има, дори и донякъде има логика в твърденията - друго ръковоство, независимо какво, но друго. Само, че дали феновете трябва да ги инициират. Та след като клубовете не могат сами да си решат проблемите и да си гледат интереса какви се явяват феновете тук за да помогнат. Струва ми се напоследък, че основния проблем в автомобилния спорт дори не е самата федерация. Проблемите са още по-дълбоки... И трябва прекалено силно ново ръководство, което да може да ги реши дори и частично.

Колкото повече хора се запознават с регламентите на състезанията, толкова по-малко ще са тези, които си мислят че са "прецакани", а всъщност те сами са се прецакали!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот kris81 » Сря Дек 20, 2006 16:29

само да вметна по повод написаното, че има един НАЦИОНАЛЕН СПОРТЕН КОДЕКС, всяка година излиза наредба с правила, но те са почти едни и същи за всяка една година и Специални правилници, които също са за всяка една година. Не коментирам техническите правила. Та ако отворите Наредбата за 2006 и 2007 (предполагам и за старите години го пише) Пише следното: "ПРАВОТО ДА БЪДЕ ТЪЛКУВАНА ПРИНАДЛЕЖИ НА УС НА БФАС". С две думи дори и да имаш някаква претенция нещата така се извъртат, че те са прави, защото имат правото да тълкуват написаното от самите тях, както им е угодно. Примерно: спортният комисар на дадено състезание, който е абсолютно безпристрастен, пише доклад какво според него се е случило на даденото състезание, след което се съби УС (след около 2 месеца) и си решава, че тоя човек няма еди-какви си права. Ама, че той има друго обяснение на нещата, че всъщност на спортния комисар са му големи диоптрите и не е видял добре-това няма значение. И не можеш да го успорваш. :!: :!: :!:
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

и аз да се включа с един фрапантен случай

Мнениеот kubeto76 » Сря Дек 20, 2006 16:38

та действието се развива 2003 година в клас N2 на рали България последния етап завършваме първи и за цялото състезание същослед закрития парк вече радостни че сме първи тръгваме към естакадата да си вземеме купите и да получиме поне малко от заслуженото според нас медийно внимание но когато отиваме на естакадата ни вопъл ни стон седиме като изтукани и един от комисарите ни приканва
да влезнеме в закрития парк влизаме оставяме колата и отиваме да се разправяме разбира се .В последствие разбираме 4е са наградили завършилите 2 за 1 място след лек скандал ни помолиха да не даваме гласност на случая и ни върнаха купите който бяха дали на емил денев и навигатора му
kubeto76
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 21:42
Местоположение: СОФИЯ
Име: Борис Рангелов

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron