Как се става автомобилен състезател?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Как се става автомобилен състезател?

Мнениеот Stef_1 » Пет Ное 03, 2006 09:37

Как се става автомобилен състезател, как се получава лиценз за пилот и т.н. .Може ли някои д ами даде инфо моля?
Stef_1
 
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 09:00
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Revell » Сря Ное 15, 2006 10:59

трудно е трябват ти финанси, да изкараш курс и после чак лиценза...
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот K_Power » Сря Ное 15, 2006 11:42

Как се става автомобилен състезател, как се получава лиценз за пилот и т.н. .Може ли някои д ами даде инфо моля?


В България пилот ни мойш станиш, мойш станиш шоферче, а ако искаш да си пилот .... някъде на запад!!! И тук може да се успеее, ама требе си адски упорит!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот BradurS » Сря Ное 15, 2006 12:00

...и богат!
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

:)

Мнениеот Stef_1 » Сря Ное 15, 2006 12:04

Казвате трябват финанси, колко по принцип трябват , че като гледам всички се мачат да ме откажат още преди да съм се захванал с рали-спорта?
Stef_1
 
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 09:00
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Lukan » Сря Ное 15, 2006 12:20

Трябва да си упорит! независимо дали си в България или на запад. Да финанси трябват,но не е нужно и да имаш бюджета на Льоб , за да започнеш.И най-важното е да се допиташ до вярните хора. А без да ми се обиждат тези които се опитват да те откажат,те по-скоро спадат към т.нар. компетентна публика и не смятам ,че са прави.

Да критикува и да приказва всеки може,но да покаже нещо е друга работа! Всички знаем как трябва да е,но всички се опитваме да го постигнем според възможностите си!
"Влез малко във водата,намокри се, а ако не ти хареса излез" :D
Lukan
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 14:50
Местоположение: Sofia
Име: Lukan Mishev

Мнениеот hwk » Сря Ное 15, 2006 12:54

В България курса за рали пилот струва 2000 лева. За това е ставало
дума в много теми, но ще повторя каквото знам. Курса се провежда в
Сливен и е едноседмичен, като се кара по 10 часа на ден - 4 теория
и 6 практика. Естествено колата е специално подготвена и се осигурява
от организатора на курса, който е самият Павел Жеков. Той е и учител.
В края на въпросният курс се кара някакъв изпит за оценяване на
способностите и съответно се дава диплома за рали състезател.

Въпроса зададен по твоя начин ме интересува и мен и ще се радвам
ако някой по-опитен от форума помогне и с останалата част. Това,
което мога само да гадая е, че веднъж изкарал курса най-малкото си
си създал връзки в тази среда и можеш да бъдеш препоръчан или
опътен за това, как да започнеш.

В чужбина цените са малко по-различни, но и условията по-добри.
Там двудневен курс струва около 3000 лева, но се учиш на ево 7,
а не на лада. Не съм се информирал обаче за това, как се изкарва
диплома там, но ще го сторя в най-скоро време. Лично аз, човек който
тепърва започва да трупа опит в тази среда, препоръчвам, да не си
губиш времето в България, а да изкараш курс в чужбина. Не че не
могат да те научат тук на нещо, просто сравнявайки условия/цени не
си заслужава.
Highway Knight
Аватар
hwk
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 13:39
Местоположение: София

Мнениеот Rally_Eon » Сря Ное 15, 2006 13:54

да предположим че си си направил автомобил (или купил подготвен) саответно саобразно изискванията и си изкарал лиценз, какви са по натам пречките които може да срещне човек които иска да се састезава в българия.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот Rally_Eon » Сря Ное 15, 2006 14:02

относно школите в чужбина ниакои може ли да ми даде ниакаква информация да я провериа. то наи вероятно саит ще е. аз лично виаржам че ако човек има огромно желание ще успее. виарно че не е толкова лесно от финансова гледна точка но ако дал господ. :D
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот chefo » Сря Ное 15, 2006 14:17

Бат` Томи има такваз школа http://www.tommimakinen.com/

или тук http://www.canevarally.com/eng/homepage.htm това е в Италия и Гераджиев е минал през там...
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот damon » Сря Ное 15, 2006 15:30

По повод Канева Рали Скуул миналата година бяха в България: http://www.rally-club.net/viewnews.php?nid=93
Иначе по темата има писано много, много...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Mitko_Stoilov » Сря Ное 15, 2006 17:28

Никаква школа не ти трябва за да си извадиш лиценз.Остави тез школи... седни и карай 1 състезание и след това може да си помислиш за тези школи.Вадиш лиценз - 100лв, подготвяш колата (парите за подготовката на колата зависят от това което направиш по нея), заявка за състезание 50 лв и газ :))) След първото състезание вече сам ще решиш има ли смисъл от школа или не.Успех :)
Аватар
Mitko_Stoilov
 
Мнения: 184
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 19:59
Местоположение: Русе
Име: Митко Стоилов

Мнениеот damon » Сря Ное 15, 2006 18:58

Mitko_Stoilov написа:Никаква школа не ти трябва за да си извадиш лиценз.Остави тез школи... седни и карай 1 състезание и след това може да си помислиш за тези школи.Вадиш лиценз - 100лв, подготвяш колата (парите за подготовката на колата зависят от това което направиш по нея), заявка за състезание 50 лв и газ :))) След първото състезание вече сам ще решиш има ли смисъл от школа или не.Успех :)


Зависи от целите! Всеки поже да кара на състезание, но не всеки може да го спечели. Школите са много важни ако искаш да се развиваш професионално, или айде - "полупрофесионално" в нашите условия.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот chefo » Сря Ное 15, 2006 20:46

Исаев карал ли е школа?
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот K_Power » Сря Ное 15, 2006 21:09

Школи ... за нашето финансово състояние не може да става въпрос за никакви школи и прочие! Намираш подходящия човек, който да ти покаже доста неща, купуваш някакъв здрав и ефтин кенеф и почваш да караш, да го чупиш, да го правиш, да се учиш ... пари ... трябва ти кола, за да тренираш с нея, да се научиш ... а за бегачка няма и смисъл на тоя етап да се говори, щото е ...
А другото, като тръгваш да ставаш пилот ... почваш с търсене на спонсори ... да, ама трябва а си показал нещо за да те спонсорират, значи няколко състезанийца на собствени разноснки и трябва да покажеш нещо за тези състезания! От там се почва чукането от врата на врата, отказ след отказ ... общо взето почваш да го ядеш от много места доста дебел ... и ако нямаш връзка с някой, който пък има връзка с трети, който пък с четвърти, който имал някаква фирма или е някакъв в някаква голяма фирма, която се нуждае от реклама, свързва те, правите някаква среща, говорите за определена сума пари и ако се споразумеете, се споразумявате, по-някой път ... и то доста често получаваш доста деликатен отказ! Трябва да покажеш, че имаш някаква база за спонсорите ... а тая база не се прави от нищото, като база разбирай бегачка, сервизен камион, място където се прави тая бегачка, механици, инструменти, а това струва много пари! Ако имаш голямото желание може и да стане, но са много късания на нерви, много пари и накрая за усилията си получаваш ... как да го кажа, малко ... правиш си кеф, но тоя кеф с какво е бил постигнат, а пък по някой път се чувстваш толко изцеден и изтощен, че си викаш ... за к'во мамка му прайм всичко това!? Ама продължаваш да го правиш! Може би изграждането на един пилот, минава на три етапа! Започваш и даваш доста пари от себе си, после намираш споносори и вече спираш да даваш пари от себе си, но и нищо не получаваш, а губиш и доста време за подготвяне на кола и т.н., което значи, че не можеш да си вършиш другата работа, която те изхранва и от тук следва, че пак влизаш вътре! Третия етап е вече си истински пилот, на заплата и си караш с истински кеф! Много трудно, много скъпо, ама и доста хубаво ... но лично аз съм по-голям привърженик на техническата част, и на пилотската разбира се, ама ... !!! Дет се вика пътят към върха дълъг и труден, ама ако беше лесно, всички щяха да са там и нямаше да се ценят усилията на тези, които са го изкачили!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron