Плагиатство !

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Плагиатство !

Мнениеот Rally Fan » Вто Сеп 19, 2006 21:35

sstan написа:Нека това бъде и темата в която да обсъждаме ралито. И във връзка с това една доста интересна новина която прочетох току що.
http://sportni.bg/?tid=40&oid=938448


Лоша работа, използвали са моя снимка, без мое съгласие. Омръзна ми да ми казват от тук от там..."Ама аз видях твоя снимка в този вестник,Знаеш ли че днес видях твоя снимка еди къде си.." писна ми ! Баси, това е моя снимка от рали Траянови Врата миналата година снимана на 2-рия завой на отсечката Мухово. Чудя се, дали да продължавам да снимам... :( Някакви идеи от колегите... или администраторите, да се замислят за защитата на авторските матеряли публикувани в галерията. Хората си правят парите на нашият гръб.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот plm » Вто Сеп 19, 2006 21:45

Ти си снимай, защото правиш много добри снимки, но тези ги осъди.
Не е толкова страшно, просто си търсиш правата.
Предявяваш голям, огромен иск и...така. Това е начина.
С адвокат оформяте иск за...например 10 000 е.
Длъжен си да го направиш!
Мога да помогна с адвокат.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот RaPiD » Вто Сеп 19, 2006 21:46

ПИШИ ИМ ИЛИ ИМ СЕ ОБАДИ ВЕДНАГА АКО СИ 100% УБЕДЕН, ЧЕ Е ТВОЯ СНИМКАТА! МОЖЕШ ДА ГИ СЪДИШ ИЛИ ПОНЕ ДА ИСКАШ ДА ТИ ПЛАТЯТ, ЧЕ СА ВЗЕЛИ ТВОЯ СНИМКА БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ!
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

:D

Мнениеот rockboy » Вто Сеп 19, 2006 22:35

Абсолютно - предяви иск! Единственото нещо е, че трябва да докажеш, че снимката е твоя. Имаш ли идея как можеш да го направиш?!
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

Не се дразни, когато другите говорят зад гърба ти, а се радвай, че си пред тях!

Не е страшно човек да се роди глупав, страшно е да умре глупав.
Аватар
rockboy
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 23:59
Местоположение: София

Мнениеот Rally Fan » Вто Сеп 19, 2006 22:41

Мога, имам оригиналния размер, както и много други снимки снимани на този завой по-това време от същата позиция.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот rockboy » Вто Сеп 19, 2006 23:11

Еми значи... разбра нашето мнение какво е! Действай!!! Ние сме с теб! В крайна сметка как така ще използват изкуството на друг за да правят пари!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

Не се дразни, когато другите говорят зад гърба ти, а се радвай, че си пред тях!

Не е страшно човек да се роди глупав, страшно е да умре глупав.
Аватар
rockboy
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 23:59
Местоположение: София

Мнениеот P.Solberg » Вто Сеп 19, 2006 23:27

Като продуцент и артистичен мениджър на Чавдар още утре пускам иск. Шегувка, но наистина тези трябва да си получат заслуженото, защото от доста време използват тази снимка. Трябва да разберат, че нямат право да си правят каквото искат.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Rally Fan » Сря Сеп 20, 2006 00:25

Ето я оригиналната снимка само, че не в оригиналния размер, ресайзнъх я защото иначе много щеше да затормози сайта.... сравнявайте..
Много "лошо" качество притежавам. Имам през изминалия сезон около 10 000 снимки и до една ги помня всичките, без много много да съм се заглеждал в тях, достатъчно е само да видя някоя моя снимка някаде... и веднага си я познавам, мисля, че на това до известна степен му се вика... фотографска памет :)
Прикачени файлове
DSC02742.JPG
DSC02742.JPG (263.67 KiB) Прегледано 10170 пъти
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот Dragonfly » Сря Сеп 20, 2006 03:11

Ти в оригиналния размер не ги пускай никъде. Един от вариантите е защита с т.н. "воден знак", но не съм се задълбавал как става. Помня че самият софтуер и поддържането на абонамента за услугата струваха доста пари. Много световни сайтове чисто и просто наслагват по цялото поле силно прозрачни надписи с името си, което общо взето разваля, но не критично, възприемането на снимката. За сметка на това ретуширане за премахването им би отнело страшно много време. Например ето ТУК

Аз пък доста активно превеждам новини за Формула 1 и ги пускам в наши сайтове. На няколко пъти ми се е случвало да видя собствения си превод (включително с грешките) на място, където въобще не съм го пускал. :evil:
Аватар
Dragonfly
 
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 20:32
Местоположение: София
Име: Ivan Ivanov

Мнениеот speedline » Сря Сеп 20, 2006 10:58

Направата и слагането на воден знак на снимка ми отнема около 30 сек а и е доста лесно. Е при 10 000 снимки доста време ще ти отнеме :lol:
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Dragonfly » Сря Сеп 20, 2006 11:21

Имах предвид воден знак, който всъщност кодира самото изображение и трябва ключ за да бъде растеризирано в нормалния си вид.
Но това, което си демонстрирал, се прилага масово и в зависимост къде точно е сложено, затруднява публикуването му от други.
Аватар
Dragonfly
 
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 20:32
Местоположение: София
Име: Ivan Ivanov

Мнениеот OgyWRC » Сря Сеп 20, 2006 13:45

Аз в началото си слагах името (в ъгъла, за да не дразни), но просто го катваха хората ...
Все пак си мисля, че и в нашата фотогалерия може да се напише, че снимките могат да се използват само със съгласието на автора. Аз доста снимки съм раздал и това наистина ми доставя удоволствие, но като видиш някъде из нета нещо твое, поне да пише източника или с други думи Rally Club Bulgaria.

Погледни от хубавата страна ... може би ако осъдиш някого веднъж, ще изкараш толкова пари, колкото ако си продадеш всички снимки ;-)
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот Rally Fan » Сря Сеп 20, 2006 14:47

хахахах и да си вземе хубав апарат нали ? Да виж това е добра идея! Че един път снимките стават като хората! :)
Ем да бяха сложили, поне Rally Club Bulgaria, нямаше да им серазсърдя никак, но, даже и не пише и кой е напсал статията.... кофти работа.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот damon » Сря Сеп 20, 2006 15:12

OgyWRC написа:Все пак си мисля, че и в нашата фотогалерия може да се напише, че снимките могат да се използват само със съгласието на автора.


Поне от 1 година в албума в долната част с червено има следни текст и точно заради тия проблеми го вкарахме тогава, но явно никой не се съобразява. Жалкото е че в нета масово се крадат снимки по най-безугледен начин.

Снимките в този форум са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот OgyWRC » Сря Сеп 20, 2006 17:14

Упс, сори, Ники!
Но щом и аз не съм го видял (докато си крадях снимки на Чавдар :lol: ) предложението ми се пренасочва към уголемяване на шрифта и текст на english
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта

cron