Какво ще кажете за Daihatsu Sharade

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Апр 18, 2006 20:36

K_Power,мислех да не отговарям на уличния ти език,но го правя заради другите интелигентно пишещи фенове,които чрез форума искат да обменят някаква информация .За да се изказваш така трябва преди това да си прочел доста книжки.Аз съм прочел доста в техникума,след това още повече в техн. университет,натрупалсъм опит като конструктор в"Технотест"и 27 години около спорта и продължавам да научавам доста работи.Малко теория:При 8000об/мин,а Дайхатсуто ги прави без проблем,това са 133об/сек.,буталото изминава пътя от долна до г.м.точка за 1/266та част от секундата.Площта на процепа между буталото и цилиндъра е 0,4% отплощта на буталото.Ако си учил аритметика можеш да прецениш колко са заубите.Малко практика:Ферианц отговори на част от въпроса.На повечето от бегачките истинските бутала са с два и то доста облекчени сегменти.От моя опит знам че мотор,който е изкарал 7 ралита на последното ,макар и припушвайки леко,вървешес 15% по-добре отколкото с новите сегменти.А относно "кендзефа" ако му изпилиш гърбичките на вала и му свалиш буталата остава един гол блок,който можеш да използваш за стол , да седнеш и да се замислиш малко преди високомерно да поучаваш всички във форума.Благодарение на такива писания много от колегите считат форума за несериозен и не се включват в него.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Мнениеот Daihard » Вто Апр 18, 2006 23:44

Истината е, че Камбуров отдавна има проблем с това пропушване, като то се проявява само при определени условия. За съжаление, когато пропушва така, мотора влошава работата си. :(
Подготвили сме нов двигател за камбуровата бегачка, но тъй като стария е изключително сполучлив, за сега не го сменяме, независимо че си имаме теория за проблема.
А иначе казано - този така пропушващ мотор има участие в завоюването на обкщо пет шампионски титли в А/5 и все още побеждава :wink:
Това дайхатсу очаства ли миналата година на рали сливен . Ако е то доста добре мина и ми хареса

Това Дайхацу участва на рали Сливен 2004, през 2005-та беше друго и беше вече А/6, но и в двата случая го карах аз. :oops:
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот FX7 » Сря Апр 19, 2006 00:26

Имам едни умрели клипчета от миналата година(за рали става въпрос де ) ... на един хубав завой беше и к'во да кажа ... големите ръкопляскания бяха точно за пет екипажа , из между които бяха и Савата и .... а са деее... Красимир ли се казваше навигациата ? С тая червената "въшка" направиха страховити минавания !!!. Ама те и резултатите говорят :)...
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Gadjev » Сря Апр 19, 2006 16:25

FX7 написа:Имам едни умрели клипчета от миналата година(за рали става въпрос де ) ... на един хубав завой беше и к'во да кажа ... големите ръкопляскания бяха точно за пет екипажа , из между които бяха и Савата и .... а са деее... Красимир ли се казваше навигациата ? С тая червената "въшка" направиха страховити минавания !!!. Ама те и резултатите говорят :)...

Краси Механджийски :D
Gadjev
 
Мнения: 240
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 14:03
Местоположение: Пловдив
Име: Георги Гаджев

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron