Последните решения на БФАС от днес 28.02.2006

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот plm » Сря Мар 01, 2006 22:22

Сигурно в бързината не съм разбрал правилно написаното.
Важно е, че дискутираме цивилизовано и да се надяваме, че след дискусията ще има резултат.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Revell » Чет Мар 02, 2006 07:32

mda pone za momenta ostava ideqta i nadejdata :? ...no maj shte e spokojno dokato ne se poqvi nqkoj udaren ot sumata i ne zapo4ne da narejda tozi ili onzi :cry:
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот Иван Шопов » Чет Мар 02, 2006 22:08

Забелязвам,че както във всичко така и тук стана "всяко чудо за 3 дни".
Наистина с нетърпение очаквах реакцията на всички "критикари",които даваха акъл,казваха,че пилотите не си гоним интересите,зависело само от нас и прочее бла-бла.
Искам сега да питам Вас господа критикуващи:
1.Защо не взехте отношение?
2.Защо по някакъв начин не се включихте в инициативата?
3.След като пътя беше показан и направена първата крачка защо замлъкнахте вкупом?Заради негативните реакции от страна на БФАС и организаторите или в нещо друго е причината?
4.Защо след като преди давахте съвети,сега не давате нито един?
5.Защо по тази тема се дискутира 2 дни и то само от определени хора,които и преди и сега отстояват нашата позиция?
Знам,че ще последват оправдания като "Ама ние не можем нищо да направим","Ама от нас не зависи,Вие трябва да се оправяте","Ама то нали всъщност обаче...".Моля-спестете ми ги.
Искам това просто да Ви е нагледен пример за това,което не приемахте в няколко теми.
А именно "Не критикувай някого за нещо,което ти не си НАПРАВИЛ по-добре от него!".
Не искам съчуствие,потупване по рамото и прочее.Поставили сме си дадени цели и все още вярвам,че ще ги постигнем.Иска ми се най-накрая дадени хора да разберат,че е много лесно да се дава акъл отстрани,а всъщност самите действия не са толкова елементарни,а целите-леснодостижими.
И може би най-накрая атмосферата тук ще бъде такава,каквато е и по трасетата-без излишни дивотии,заяждания,"акъли",безсмислени спорове и критики и т.н. и т.н.
От това може само да спечели "Рали Клуб България",а от безсмислените спорове губим всички.


P.S. Умишлено не споменавам конкретни имена.Надявам се който трябва да е прочел между редовете,че става въпрос И за него.
P.P.S. Моля ако някой е разпознал себе си в гореспоменатите критикуващи да НЕ пълни темата с излишни отговори,а да потърси причината да бъде там в себе си.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот valio » Чет Мар 02, 2006 22:36

Всички спорят относно таксата за учасие, но а ако някой може да провери в правилника на ФИА дали таксите за участие в кръговете на европейската купа, а у нас за "Бъгария","Хеброс"и "Сливен" са задъжителни,защот през 2005г. на рали"Сливен" лично наблюдателя от ФИА Ерки Воупола много настоятелно искаше от организатора да му покаже фактури за платена такса за участие от клубовете или пилотите. :?:
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Мнениеот PAS_RALLY » Чет Мар 02, 2006 23:21

Аз преди съм критикувал федерацията защото съм се обръщал към тях а те нищо :evil: а относно таксите не съм пилот или шеф на някои клуб да ме тревожи това но от тези такси можем да загубим само ние феновете защото с тези такси незнам как малките клубове ще си ги плащат само те си знаят :oops:
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот Revell » Пон Мар 06, 2006 09:43

Хах ами аз мисля че даже и те не знаят! :evil:
Ами ентусиастите от Хоби :?: Мисля че има и такива които разчитат на собствени сили и едва намират пари за самото състезание и таксата ще ги убие! :shock:
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

коцето

Мнениеот Koce_racing » Пон Мар 06, 2006 18:54

много си прав такае
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот tsveti » Пон Мар 06, 2006 20:20

Revell написа:Хах ами аз мисля че даже и те не знаят! :evil:
Ами ентусиастите от Хоби :?: Мисля че има и такива които разчитат на собствени сили и едва намират пари за самото състезание и таксата ще ги убие! :shock:


Как да няма-има. То за нас, за дамския е кофти,а нямаме кой знае какви разходи... представям си как се чувстват другите... :(
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот SGCasper » Вто Мар 07, 2006 02:46

абе то досега не се ли плащаше пак няква такса за у4астие на планинско и писта....
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот tsveti » Вто Мар 07, 2006 14:33

sgcasper написа:абе то досега не се ли плащаше пак няква такса за у4астие на планинско и писта....


Аз мисля,че се плащаше и до сега,но някаква символична сума от 15лв. да речем...,не съм сигурна, да кажат хората,които са взимали участие.
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот Gadjev » Вто Мар 07, 2006 15:05

tsveti написа:
sgcasper написа:абе то досега не се ли плащаше пак няква такса за у4астие на планинско и писта....


Аз мисля,че се плащаше и до сега,но някаква символична сума от 15лв. да речем...,не съм сигурна, да кажат хората,които са взимали участие.

Ами като гледам как "хвърчат" цените в България,то тези 50лева също ще станат символична сума :cry:
Gadjev
 
Мнения: 240
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 14:03
Местоположение: Пловдив
Име: Георги Гаджев

Мнениеот Иван Шопов » Чет Мар 09, 2006 10:53

Не-досега не се плащаше такса за участие в планинско и затворен маршрут.Нововъведението е от тази година.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Последните решения на БФАС....

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Чет Мар 09, 2006 22:30

Ето и моето мнение.Наистина такси има почти навсякъде в другите страни,но там стандарта е такъв,че едва ли такава такса би затруднила някой състезател.Мисля,че трябва да се направи разграничение между богатите клубове и тези,които участват със собствени средства.До миналата година последните участваха с ЧАСТНИ лицензи,но от БФАС решиха всички да са в клубове/това било изискване на министерството на спорта/.Целта явно бе да се съберат повече пари от клубни лицензи.Състезателите се обединиха в клубове,но само формално като положението им е същото.Най-справедливо е да се върне статута на ЧАСТНИТЕ пилоти и те да бъдат освободени от такса.За богатите клубове таксата не е проблем.За мен таксата за 7 ралита 1050лв са средствата за първите две ралита заедно с тренировките.А и как ще влязат в спорта млади момчета,като трябва да платят за регистрация на клуб,за клубен и личен лиценз и за такса за участие.Затова вместо по трасетата се състезават по улиците.Преди много години на частните пилоти с лични автомобили не само че не се взимаше такса , но се подпомагаха от организатора със стартови пари 20 -30лв,атова бяха 70-90л. бензин.С две думи дори дасе взима такса тя трябва да се диференцира.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron