Школи.....?!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Школи.....?!

Мнениеот 5 GTT » Пет Фев 24, 2006 15:13

Днес съм за първи път във форума. Четох за темата за школите и имам въпрос. Тези 6-7 дневни школи до колко обучават? Може ли лиценз без да е карана школа????? Относно първия въпрос. Преди години през 80-те успоредно с проф.пилоти по ралитата от републиканския можеше да се запише всеки и да участва. А защо не да го няма това и сега?! В моя град Ловеч на рали "Осъм-Ловеч" участваха любители които редовно бяха в челната тройка. С частните си коли биеха пилоти с "Металекси" и Шкоди 130 РС. А не са карали никакви темподобни школи. За проф.пилоти имаше обаче през 4 години прием във ВИФ \висш инст. по физкултура\. Обаче познайте как се влизаше там!
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Мнениеот yozo » Пет Фев 24, 2006 17:59

Според мен имаш ли добър автомобил които да отговаря на изискваниата които са необходими там.
И талон за ПСИХОЛОГИЧЕСКА годнос,а и пари.
Няма кои да те спре да караш. 8)
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Школи.....?!

Мнениеот txl » Пет Фев 24, 2006 19:51

5 GTT написа:Четох за темата за школите и имам въпрос. Тези 6-7 дневни школи до колко обучават?


Принципно, ако школата е добра и ти самият знаеш какво искаш и защо си там, обучават повече, от колкото повечето хора предполагат.

5 GTT написа:Може ли лиценз без да е карана школа?


Мисля, че да. Според годишника, необходимо е да имаш "свидетелство за правоуправление и документ за годишен медицински преглед за 2006г.", както и да си платиш таксата...

5 GTT написа:Относно първия въпрос. Преди години през 80-те успоредно с проф.пилоти по ралитата от републиканския можеше да се запише всеки и да участва. А защо не да го няма това и сега?!


Може да се запише всеки, който има лиценз (според правилата по-горе), както и трябва да участва с автомобил, отговарящ на мерките за безопасност.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот 5 GTT » Пон Фев 27, 2006 08:31

yozo написа:Според мен имаш ли добър автомобил които да отговаря на изискваниата които са необходими там.
И талон за ПСИХОЛОГИЧЕСКА годнос,а и пари.
Няма кои да те спре да караш. 8)

Имам в предвид точно това, че навремето частните коли бягаха дори без ролбари. Имам впелатления само от рали "Осъм Ловеч", тъй като съм бил тогава малък. Ако някой знае повече относно регламента тогава нека пише. Интересно ми е как тогава са участвали "цивилни" коли без да отговарят на изисквания.
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

Мнениеот plm » Вто Фев 28, 2006 00:30

Доколкото знам тогава е имало окръжни, зонови ...републикански ...
На окръжните, зоновите състезания изискванията са били различни.
Имало е подготвителна и майсторска група. В подготвителната участниците са били 100-120 с коли гр.А.
В майсторската с коли гр.Б около 20. Преминаването от подготвителна в майсторска е ставало според класирането. Истинската битка е била в гр.А. На по-старите е известно как с измама Павел Жеков е станал шампион в А и това му е дало право да кара Б. Последните години шампиони са били и Л.Исаев, В. Топлодолски, Св.Дочков...
Друго нещо е било, че шампионите не могат да останат в А.
Интересно е било и това, че например на Динамо Сливен след първия етап/ден/ е финал за А.
Категорично начинаещ не може да кара на Златните или в гр.Б. Освен това състезателите се водят на отчет и преминавеат медицински преглед.
Сега е пълна анархия. Например Мартин Кралев срещу 200 лева си има лиценз, убива няколко зрители на Шипка, организаторите замазват случая/характерно за тях/ и ...нищо. Жалко за родителите на загиналите.
А друг път ще обясня как става получаването на лиценз в нормалните страни. У нас е ясно как става-само срещу 200-300 лева без да се интересуват дали даже има шофьорска книжка-важно е да се вземат парите. Отгоре на всичко са се договорили с другите рекетьори-ДАЙ/дайте им/ за някакви свидетелства. Но, и те се купуват/моето е купено/.
Някога е имало ред.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот 5 GTT » Вто Фев 28, 2006 11:15

Благодаря за инфото! Между другото много ме е яд, че много малко се предават по телевизията ралита, писти и прочие. Дадат в спорта в края на новините за 15-20сек., а после само мачове.......! Аман от футбол!
Аватар
5 GTT
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:38
Име: Георги Дочев Дочев

mmm

Мнениеот shumen_90 » Вто Мар 28, 2006 17:46

5 GTT написа:Благодаря за инфото! Между другото много ме е яд, че много малко се предават по телевизията ралита, писти и прочие. Дадат в спорта в края на новините за 15-20сек., а после само мачове.......! Аман от футбол!



И аз мисля така, тоя спорт треба да се популиазира, поне според мен де ...
Аватар
shumen_90
 
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 17:06
Местоположение: София
Име: Георги Милков

Мнениеот van4ovski » Вто Мар 28, 2006 18:20

Не само според теб shumen_90!!!
Дано с времето да стане така.Колкото по бързо стане това толкова по
добре за СПОРТА
Ние сме на всякаде
van4ovski
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 00:54
Местоположение: София

Мнениеот Revell » Вто Мар 28, 2006 18:33

уууууууууу един човек да чуя да казва "Аман от футбол!" :D
БРАВОООООООООО!С теб съм :twisted:
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот sastezatelia » Вто Мар 28, 2006 21:06

Абе срещу футбола не сте само вие спокойно. Ето в неделя заради тъпия мач на там Локо ли е къв и ЦСКА неможах да ида да начеша крастата на Лаута, пък на панаира не ми се ходеше, а и незнам дали съществува тази писта още.
Наистина аман от тъпия футбол!!!
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот van4ovski » Вто Мар 28, 2006 21:18

То и за фотбола си има хора.Само където на него се обръща много голямо внимание от медиите,а за нашия спорт са достатчни "20-30 секунди"
ГЛУПАВ СПОРТ Е ТОЯ ФУТБОЛ
Ние сме на всякаде
van4ovski
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 00:54
Местоположение: София

Мнениеот EVOsport » Сря Мар 29, 2006 12:20

5 GTT написа:Благодаря за инфото! Между другото много ме е яд, че много малко се предават по телевизията ралита, писти и прочие. Дадат в спорта в края на новините за 15-20сек., а после само мачове.......! Аман от футбол!

Даже по малко :evil: :arrow:
Те поне да можеха нашите да играят, че да ги гледаме и тях.
АМАН ВЕЧЕ ОТ ТЕХНИТЕ ПРОСТОТИЙ
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот sis_racing » Нед Апр 02, 2006 12:22

Здравейте! Интересува ме в кои градове има школи за пилоти,всички ли дават лицензи,колко горе-долу продължава обучението и някакви ориентировачи цени ако можете да ми кажете ще е супер :) Благодаря!
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

Мнениеот fast_girl » Нед Апр 02, 2006 19:57

в Сливен има школа дават лиценз 7 дена продължава курса мисля че за пилото бяха 2000лв а за навигатори 1500лв но е най-доре да се провери.
http://jrs.dir.bg/_wm/news/?df=45&dflid=
Изображение
Аватар
fast_girl
 
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 20:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот LAADRACINGTEAM » Нед Апр 02, 2006 23:00

Не се самнявайте в това че от някой може да стане пилот за 7-8 дена.Това или си тие вродено и ти в кравта или не!!Неможе да го научиш-просто може да прихванеш просто някои пинизи в спорта без да се развиеш чак толко много!!А да не говорим от какво голямо значение е и тернировката преди всяко състезание!!Имам и още мн дави разкажа но ще стана банален така,че се надявам да сте ме разбрали!!!!!!!!
LAADRACINGTEAM
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 20:57

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron