Предложения към БФАС

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот P.Solberg » Сря Сеп 05, 2007 17:17

Извинявай, но май не си наясно с логиката за организиране на автомобилни състезания в началото на 21 век. Търсеният ефект от всеки организатор е компактност, колкото се може повече състезателни километри и по-малко преходи. Възможност за един или най-много два сервизни парка. С идеята ти, която принципно не е лоша, ще има най-малко 5-6 сервиза и пак ще се започне с подвижните сервизи и обикалянето из Балкана. По реалистична идея е едно рали в Сливен или комбинация от отсечките край Сливен и Шумен.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот BOXER » Сря Сеп 05, 2007 17:21

Да съгласен съм че това ще е много интересно за феновете,но погледнби от гледна точка на съзтезателите с отборите им!Те трябва из цяла българия да имат сервизни паркове,а някои отбори разполагат с един бус и едно ремарке!Как тези отбори ще имат разположени сервизи на няколко места,колко пари ще отидат за части гуми и тн за автомобилите,нали трябва във всеки сервизенпарк да има резервни части.От икономическа гледна точка това е невъзможно да се направи поне в Бг.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот svetluo » Сря Сеп 05, 2007 17:25

За сервизните паркове си прав наистина не се бях сетил за това ;). Но иначе това между Сливен и Шумен наистина звучи по реалистично може и да се получи (поне така мисля) и дано в скоро време да се направи нещо по въпроса.
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Мнениеот svetluo » Сря Сеп 05, 2007 17:27

Да BOXER и това го има за голямо всеобщо съжаление :( .
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Мнениеот beta_racing » Сря Сеп 05, 2007 18:16

Според мен темата е безмислена...в Сливен и Шумен си има ралита и не виждам защо трябва да има друго по същите отсечки...същата е работата и с Рали Траянови врата...
Т'ва е все едно да се направи Рали Пещера и да се карат Пещера до Батак, Добра вода и Капитан Димитриево, както бяха в тазгодишното издание на Хеброс.
Плюс това Рали България вече изместено точно заради дългите преходи (и заради други неща), така че темата се обезмисля :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот chefo » Чет Окт 18, 2007 14:32

beta_racing написа:Според мен темата е безмислена...


Не темата, а предложението в темата-защото темата има потенциал,даже до вчера имаше писано,но не разбрах сега е изтрито...хмм!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Liub`s » Чет Окт 18, 2007 15:16

аз не съм кой знае колко компетентна по ралитата ... но едно от задължителните неща в днешно време е рекламата, медииното отразяване и финансирането .... без реклама трудно става каквото и да е .... аз например за огромно съжаление :( общо зето само от сайта научавам къде какво ще има ако не е сайта .... нищо няма да се знае ... :( което е кофти работа ..... и не трябва само да се отазява медиино самото състезание ... ами и да се пускат реклами или някви такива неща че ще има рали .... а не пуснеш тв-то ... и ти дадат я има я не 2 мин репортаж кои бил победителя на рали българия .... това не трябва да е така ... и най-хубаво е да е в някоя тв където се гледа по обширно .. а не такива като Евроком .. не искам да обиждам никои но тази тв до колкото ми е извесно за жалост почти не се гледа :( пък този спорт маи главно от нея уж се финансира :( пък и до колкото гледах ... репортажите им не струват .. на ГТВ се справят 100 пъти по добре в репортажите .... тък те нито са спонсори нито нищо ... но си вършат работата!
Друго нещо което трябва да се промени е това, че трябва колкото се може по рано да се зная трасетата програмите .... в смисъл както за дебелт .. ще го има няма го има ма какво ще е .... до последно се правеше ... това трябва да се промени поне до колкото може ...
Според мен ще е добре и в ралитата ако се включат коли от група Х .... вярно може да не успеят да участват във всички стартове, но с тях ще стане много по атрактивно ралито (поне по мое скромно мнение :wink: )
Както беше написано по рано ... трябва да се земат мерки за безопасността както на пилотите така и на зрителите по трасето ... и в нинакъв случай да не се допускат пили пияни и зрители с алкохол по трасето ... и малко или много за някакъв конфорт ... а не всички като "стадо овце" като наближи да минават колите да се блъскат към пътя за да видят кой какво прави (нямам предвид че на всякъде става така но долкото знам ... има такива случаи)... вярно е че от 1 линия най хубаво се гледа но така има предпоствка за много инциденти...
ами маи засега за това се сещам :) малко дългичко стана ма до колкото виждам има доста неща който трябва да се оправят във федерация
ПС: дано не ви е омръзнало да четете тоя роман :) :roll:
Всичко се връща колко по-късно, толкова по-мръсно!!!
Аватар
Liub`s
 
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 20:49
Местоположение: Бургас, Варна

Мнениеот Lubo » Чет Окт 18, 2007 16:19

Еее малко е :wink: .Тук съм чел неща на които докато стигнеш края си забравил за какво иде реч в началото.

Прав си.Така е и ние го знаем,и във фед-а го знаят и навсякъде се знае.Проблема е,че няма никаква идея или пък движение да се оправят тея проблеми.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Liub`s » Чет Окт 18, 2007 16:34

Може незнам аз съм от скоро във форума :)
е то ще се намери идея даже предполагам доста добри ... само че всичко е въпрос до финанси .... пък те както винаги почти ги няма :roll: ... иначе ако има пари че се направят доста добри неща ... и може да стене много хубаво ... и да идват много хора да го гледат но трябва да се наливат парички и в отборите .... защото този спорт е доста скъп :( и .... си представи картината всичко е ок ... всичко е много готино изпипано до най-малакта подробност ... пък отборите да са 5-6 ... и или пак 10-тина и то никакви ... затова трябва и отборите да се спонсорират ... и не както в повечето случай състезателите си тарсят спонсори .... се пак те са пилони .. не мениджъри ... не им е това работата .. но както винаги ние можем да вършим по много неща наведнъж (хубаво предимство .... но да не е ежедневие да бягаш на хиляда места)
Всичко се връща колко по-късно, толкова по-мръсно!!!
Аватар
Liub`s
 
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 20:49
Местоположение: Бургас, Варна

Мнениеот Kiverson » Чет Окт 18, 2007 17:50

Аз ще бъда по кратък с предложенията :D
Атрактивноста е доста важна така че:
1.нощни етапи;
2.макадамови ралита(или поне смесени)
3.абсолютно тясно сътрудничество или договор между БФАС и GTV;
4.History и Хоби кар.
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Мнениеот Lubo » Чет Окт 18, 2007 19:35

Нямаме макадамови трасета :wink:

Другите са абсолютно изпълними,но дали има желание.
Мисля,че конкуренция м/у GTV и Евроком ще е от полза.Бих казал сътрудничество м/у трите страни.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот plm » Чет Окт 18, 2007 21:18

Liub`s написа:Може незнам аз съм от скоро във форума :)
е то ще се намери идея даже предполагам доста добри ... само че всичко е въпрос до финанси .... пък те както винаги почти ги няма :roll: ... иначе ако има пари че се направят доста добри неща ... и може да стене много хубаво ... и да идват много хора да го гледат но трябва да се наливат парички и в отборите .... защото този спорт е доста скъп :( и .... си представи картината всичко е ок ... всичко е много готино изпипано до най-малакта подробност ... пък отборите да са 5-6 ... и или пак 10-тина и то никакви ... затова трябва и отборите да се спонсорират ... и не както в повечето случай състезателите си тарсят спонсори .... се пак те са пилони .. не мениджъри ... не им е това работата .. но както винаги ние можем да вършим по много неща наведнъж (хубаво предимство .... но да не е ежедневие да бягаш на хиляда места)

Това за парите е така. Но, предполагам знаеш, че фед организира само рали България. А бюджета на нашето рали е по-голям от този на Барум, например. Ние се радваме на 50-60 екипажа на Боровец, а те се чудеха как да ги ограничат 120 /отделно имат хистори/.
Много автомобилни фед подпомагат отделни пилоти, и финансово.
Я погледнете
http://www.saaremaarally.ee/2007/eng/
Лидери са 18-20 годишни таланти, 146 екипажа, Хари Рованпера е карал няколко отсечки с ВИП кар....
Марко Мартин там е национален герой, сега му търсят заместник...и ще го намерят. Защото естонците създадоха Марко Мартин.
Та, според мен, у нас няма авторитетни, широко мислещи, милеещи за спорта, всеотдайни, не корумпирани...и т.н. фактори в авто спорта.
Погледнете, какво направи Богдан Николов с мото спорта.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Vlad777 » Чет Окт 18, 2007 22:08

Lubo написа:Нямаме макадамови трасета :wink:


Разликите в подготовката на автомобил за асфалт и макадам е огромна. Никой от българските отбори няма да има финансова възможност да подготвя автомобил за макадам заради 1 или 2 състезания.

Иначе, при желание, трасета ще се намерят.

Присъствах на IRC FIAT Rally Турция тази година и наистина на макадам беше много зрелищно. Досега не бях гледам макадамово рали.
Аватар
Vlad777
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 03:37
Местоположение: София
Име: Владимир Цанев

Мнениеот Kiverson » Чет Окт 18, 2007 23:47

чак да е огромна разликата??На Елпа за една нощ променят настройките от асфалт на макадам,освен това имаше екипажи които караха само на асфалт и само на черно.Може да се използват някои неща като идеи просто.
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Мнениеот Astra_26 » Пет Окт 19, 2007 00:02

plm написа: Я погледнете
http://www.saaremaarally.ee/2007/eng/


Направо съм потресен от мащабите (в сравнение с нашите) на това никому неизвестно естонско рали.
*Има екипажи от 6 националности (Естония, Литва, Латвия, Украйна, Русия и Финландия)
*Паричния награден фонд е 255 000 естонски крони, което е около 16 000 евро :!: :!: :!:
*13 специални етапа, почти 100% земен път
*Имат много интересно разделение на групи и класове

Production cars (group N)
class 2 up to 2000 cc
class 3 over 2000 cc
Touring cars (group A) excl. World Rally Cars
class 5 up to 2000 cc
class 6 over 2000 cc
National cars (group E)
class 7 up to 1600 cc
class 8 over 1600 cc up to 2000 cc
class 9 over 2000 cc
class 10 4WD; 2WD turbo
class 11 trucks
*Участват 160 екипажа, от които "само" 40 са с EVO-та, останалите са пълната гама среден клас автомобили (има к'вот се сетиш), та чак и АЗЛК-2140 и ГАЗ-51А
*Първия ден SS3 явно е на фарове (това сме го позабравили малко)

Какво знаем за Естония? Бивша съветска реублика, на площ колкото Северна България с 1 млн. души, които тихо и кротко си ловят риба и си обработват земеделските култури.
А кои сме ние ли? Ооо ние сме голяма работа ... Естония ли? Не мой ни се опря и на малкия пръст...


Да, ама не...
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron