Проблем с мотокроса

Проблем с мотокроса

Мнениеот swrt » Сря Юни 20, 2012 15:38

Публикувам това съобщение на Богдан Николов - председател на управителен съвет на Българска федерация по Мотоциклетизъм (www.bfm.bg):

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ И ФЕНОВЕ НА МОТОЦИКЛЕТНИЯ СПОРТ,
Вече над 35 години се занимават с мотоциклетен спорт и отблизо 20 години съм председател на УС на БФМ.
Това е първото ми и, може би, последното ми явяване в социалните мрежи.
Какъв е поводът?
През последните 11 години България неизменно присъства в календара на Международната федерация по мотоциклетизъм и Европейския мотоциклетен съюз като организатор на кръгове от най-престижните световни и европейски шампионати по мотокрос и супермото. Благодарение на Grand Prix Bulgaria страната ни достигна световни върхове, за които е трудно дори да се мечтае. България многократно е удостоявана с награди за номер едно в света и посочвана за еталон за организиране на събития от подобен род.
Състезанията от Grand Prix Bulgaria повлияха положително не само на имиджа на нашата страна, но и на самочувствието на българските състезатели и не на последно място – на българската публика.
Всички тези успехи и постижения са резултат както от усърдната работа на Българска федерация по мотоциклетизъм, така и от подкрепата и разбирането, проявявани от досегашните български правителства.
През 2012г. обаче управляващите се подиграха с мотоциклетния спорт. След множество обещания през последните 6 месеца от тяхна страна да се заплатят таксите за Grand Prix Bulgaria 2012 това така и не стана. Стигна се дотам, че Международната федерация по мотоциклетизъм FIM спира участието на всички български състезатели в световните и европейски шампионати по мотоциклетизъм за тази година, а и за в бъдеще.
Това дали България ще е домакин на световни и европейски шампионати по мотокрос и супермото не е най-важното. Важното е, че трудът, усилията и лишенията на много семейства, които издържат своите деца в този скъп спорт, се унищожават с лека ръка.
С цел да не се спира тяхното развитие и израстване като състезатели, те ще бъдат принудени да участват в големите шампионати и международни състезания от името на други държави.
На мен лично, а и на тях самите, ни е болно и мъчно от това, че при успехи на български състезатели няма да се слуша българският химн, а този на някоя чужда страна.

Аз самият не съм привърженик на стачки и подобни форми на протест. За мен всички проблеми се решават в диалог с хората, които обичат българския спорт и милеят за него.
Сега обаче се обръщам към вас, за да разбера какво е вашето мнение за организирането и провеждането на граждански протест на хората, които обичат този спорт и мога ли да разчитам на вашата подкрепа.
Аз лично ще се съобразя с вашето мнение и то ще бъде решаващо за следващите мои действия.

Богдан Николов
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Проблем с мотокроса

Мнениеот michev68 » Чет Юни 21, 2012 00:07

Ами осираме и мотоциклетния спорт, на Богдан Николов не съм му фен заради отношението му към спидуея /по-скоро пълното му безхаберие - там състезателите ни отдавна карат под румънски флаг/, но е безспорен факт това, че каквото той е направил за мотоспорта и федерацията му у нас никой никога досега не е постигал. Ако беше за шибания футбол нямаше така да стоят нещата, ама то у тази държава кое ли и е нормалното.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев


Назад към Други Български Шампионати и Състезания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron