Дамско рали "Вромос" 2012

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 18:11

Боже ,вие ме съсипахте!

terzo написа:Относно конкретните въпроси зададени тук отговарям от името на Радко, изп. директор на АСК Вромос (организатор на дамското рали)

1) Относно времеизмерването: времеизмерването ще бъде електронно
2) Относно предложението за по-късно провеждане на състезанието заради жегите: Организаторите стигнаха до заключението, че по-късният част би затруднил организацията, няма да е удобен за някой от участниците който пътуват до Бургас и в тази връзка изтеглянето за по-късен час отпада.
3) Относно пускане на състезатели от мъжки пол в дамското рали :mrgreen: , извън класирането - ако остане време бихме могли да импровизираме нещо, но ако го има то ще бъде извън официалното класиране и програма
4) Относно отборното класиране - Ние като организатори действаме по наредба, а в нея е заложено отборното класиране, така че ще го има!
[b]МИНАЛАТА ГОДИНА ГО ЗАБРАВИХТЕ..НАЙ-ВЕРОЯТНО ЗА ТОВА СА ПОПИТАЛИ!?[/b]
5) Относно лицензиите - Над БФАС, има друга една организация наречена "Министерство на младежта и спорта"! Те са дали ясни разпоредби и правилници за провеждане на състезанията. Думата "приложен" означава работнически или свободен, т.е. никога през годините не е изискван лиценз за това. От там идва и приложно рали, а дамските ралита са записани като приложни в правилника.
Т.е вие не спазвате ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ПРАВИЛНИЦИ И НАРЕДБИ НА БФАС,ТАКА ЛИ?И ВСИЧКИ ЕКИПАЖИ,С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ЕДИН ДВА..ТРЯБВА ДА ГОНИМ БФАС..ДА СИ ВЗИМАМЕ ПАРИТЕ,КОИТО СМЕ ПЛАТИЛИ ЗА ЛИЦЕНЗ ЛИ?НА НЯКОЙ НЕ МУ СЕ Е ПЛАЩАЛО..И ВЕЧЕ НЕ ГО УСТРОЙВА ПРАВИЛНИКА НА БФАС?
6) Относно тренировките: тренировките на писта са квалификационни обиколки според който състезателите се подреждат на стартовата решетка. При планинското състезание, никой не може да ти попречи да отидеш на гости до приятел използвайки трасето на надпреварата. При дамското рали, тренировките са абсолютно забранени. Не бъркайте различните дисциплини!
КЪДЕ ПИШЕ ,ЧЕ СА ЗАБРАНЕНИ..ХАЙДЕ НАМЕРЕТИ МИ ГО..ТУК СТЕ ЖЕСТОКО ПОДЛЪГАНИ!ЗА МЕН Е ВСЕ ЕДНО ПРИНЦИПНО ГО КАЗВАМ!НЕКА НАМЕРИМ..В КОЯ ТОЧКА И ОТ КОЙ ПРВИЛНИК СА ЗАБРАНЕНИ.МОЛЯ БЪДЕТЕ ТАКА ДОБРИ ДА МИ ГИ ЦИТИРАТЕ?И ЗЩО СЛЕД КАТО Е ТАКА.,ПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ ,КОГАТО ЗАПОЧНА ДА СЕ ПРОВЕЖДА СЪСТЕЗАНИЕТО,НА СОФИЙСКИТЕ ЕКИПАЖИ ИМ БЕШЕ КАЗАНО,ЧЕ НЕ СТАВА ,А БУРГАСКИ ТАКЪВ ТРЕНИРАШЕ И ТО ТОЧНО С ДИРЕКТОРА НА РАЛИТО????????
7) Относно осморките на МУ1 елемент 1 и 9, а на МУ2 елементи 1 и 10 ще пуснем допълнително обяснение
8) Относно излъчването в интернет: в деня на състезанието в сайта (http://www.vromos.bg) горе под слайда ще има допълнителен бутон и ще пише Гледай на живо или нещо от сорта.

Ако съм пропуснал да отговоря на някой, моля да бъда извинен. Радваме се че има интерес и дебат по темата и с удоволствие ще отговаряме на всички предложения или въпроси.



Боже ,вие ме съсипахте.
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 18:17

АКО Е ВЪЗМОЖНО СЪЩО И ИЗВАДКА ОТ ПРАВИЛНИКА НА МЛАДЕЖТА И СПОРТА ЗА ТОВА:
5) Относно лицензиите - Над БФАС, има друга една организация наречена "Министерство на младежта и спорта"! Те са дали ясни разпоредби и правилници за провеждане на състезанията. Думата "приложен" означава работнически или свободен, т.е. никога през годините не е изискван лиценз за това. От там идва и приложно рали, а дамските ралита са записани като приложни в правилника!!?
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 18:27

Интересно е също ,че се иска да бъдат спазени "измислените правила",а истинските все още ги няма..-какво става с допълнителния регламент на ралито?нямаше ли срок?
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Вто Юли 17, 2012 18:41

terzo написа:6) Относно тренировките: тренировките на писта са квалификационни обиколки според който състезателите се подреждат на стартовата решетка. При планинското състезание, никой не може да ти попречи да отидеш на гости до приятел използвайки трасето на надпреварата. При дамското рали, тренировките са абсолютно забранени. Не бъркайте различните дисциплини!
.

Интересно е че давате примери също с планинско и писта,а не с рали?в рали дисципплината има официални тренировки?ние сме дамско рали,не дамско планинско или дамска писта?
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот tsveti » Сря Юли 18, 2012 00:17

Май всички сте се заблудили много жестоко!
Къде пише, че дамските ралита отговарят на Националния рали шампионат по правила? Никъде!
Къде пише, че тренировките са позволени или забранени? Отново никъде!

Лицензите за Дамските състезания бяха въведени заради случая миналата година с автомобила, който карах аз, но явно въвеждането им отново е недомислено от страна на искащите го, както и от страна на въвеждащите го! Ако няма лицензи или някакъв списък на състезателките в Дамския рали шампионат, то как по точно ще бъдат наказани тези състезателки, ако бъдат хванати в нередност по автомобила??? Те реално не фигурират никъде, и трябва да бъде наказан клуба, от който карат, защото САМО клуба има документ, че е член на БФАС!

За толкова години НЕ РАЗБРАХТЕ, че Правилника за провеждане на Дамския рали шампионат ТРЯБВА да се поднови! А не да се добавят някакви си точки към него, защото така му е скимнало на някой! Трябва да седнат хора, разбиращи от тези състезания и да пренапишат наново Правилника, като използват стария само за база.
В тази връзка...спазвате ли нарежданията на Техническата комисия от миналата година за пожарогасителите и механиците??? Не! Ми то няма и как да го спазвате, предвид приложния характер на състезанията. От там идва въпросът, защо някои неща не се спазват, за други пък се внасят пари за контестации+отваряне на автомобили както е при дисциплините Писта, Рали и Планинско, за трети пък цитираме само Рали шампионата...и т.н. и т.н. и т.н. НЕ МОЖЕ Дамските състезания да съответстват на Правилника за същите, да съответстват с наредбите на Министерството за приложните ш-ти, да съответстват за някои неща с правилата за ралитата, да съответстват за глобите и наказанията с Годишната наредба(както са дисциплините рали, писта и планинско), + изискванията на Техническата комисия и прочие! Няма как да стане! ПРАВИЛНИКА към БФАС за Дамския приложен рали шампионат ТРЯБВА да се поднови! Това е истината за всичките ви спорове, кавги и сръдни.

Чувала съм от г-жа Бондаренко, примерно, че екипажите в дамските състезания нямат право по време на изпълнение на схемите да слизат от автомобила. Дори и така да е, аз пак питам, къде го пише това??? Никъде!

Хайде със здраве, и дано някога успеете да седнете на една маса всички(като забравите егото си и ненавистите си към отсрещните), за да предложите промените, от които се НУЖДАЕТЕ на съответните хора, за да могат тези хора да ги обмислят и да се направи един хубав правилник за Дамските ралита, които иначе погледнати са интересни, забавни и вълнуващи. Но само когато се погледнат като състезания, без участващите в тях. Поне за момента.

ПП.Тъй като БФАС поднови сайта си, и така се изгубиха някои документи от стария, много моля, който има Правилника за Дамските състезания (който го имаше само в един документ заедно с други правилници, мисля, че беше от 2005 г.) да го качи. Имаше го едно време и в сайта на Ърбан Дрифт, но сега проверих-няма го и там.

ППП. Пиша мнението си към всички! А не конкретно към някого, който е написал или ненаписал нещо.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Сря Юли 18, 2012 11:46

tsveti написа:Май всички сте се заблудили много жестоко!
Къде пише, че дамските ралита отговарят на Националния рали шампионат по правила? Никъде!

Уважаема Цветомира,
Ти не си ли забелязала,че так където нещо не е ясно за дамските ралита,го тълкуват от празилника за Рали :?: не казвам че е правилно ,просто констатирам
Пример:Мисля че тълкуванието за чужда помощ именно от там е взето,също и парите които миналата година събирахме за отваряне на твоята кола.и т.н

tsveti написа:Къде пише, че тренировките са позволени или забранени? Отново никъде!

Пише го на Звезделина в главата,на нея не и е удобно да ходи ден преди ралито на определеното място..на нея и е удобно да си напълни колата с бензин/нафта да отиде до определеното място и да се върне със същото гориво,да не говорим,че хич не и се харчат гуми.Хубаво и е да отиде на морето да легне на плажа..после да стане да иде да врътне на ралито между два конуса и да каже аз съм "състезател"....ЗА ТОВА ИСКА ДА СПРЕ И ДРУГИТЕ!И СИ ИЗМИСЛИ ЧЕ ГО ПИШЕ НЯКЪДЕ!
Друго обяснение не си давам...при положение,че разбирам че някой не си е направил труда да тренира за дамско рали..идва и първото нещо ,което започва да прави е да размахва някакъв правилник и да вдига врява.Дай да изпъкнем с нещо друго,а :!: :idea:
незнам защо някои хора си мислят,че само те четат правилника?
но явно четат само нещата ,които им изнасят..ЗАЩО РЕШИХТЕ ЧЕ НИЕ (ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ В ШАМПИОНАТА) СМЕ ПО ГЛУПАВИ И САМО НИЕ ЩЕ СИ ПЛАТИМ ЛИЦЕНИЗТЕ,А ВИЕ НА ВЕРЕСИЯ ЩЕ Я КАРАТЕ?.И СЕГА СЕ ЗАПОЧНА НОСЕНЕТО НА ВОДА ОТ 100 КАЛДЕНЕЦА.старо ново ръководсто..и пр.

tsveti написа:Лицензите за Дамските състезания бяха въведени заради случая миналата година с автомобила, който карах аз, но явно въвеждането им отново е недомислено от страна на искащите го, както и от страна на въвеждащите го! Ако няма лицензи или някакъв списък на състезателките в Дамския рали шампионат, то как по точно ще бъдат наказани тези състезателки, ако бъдат хванати в нередност по автомобила??? Те реално не фигурират никъде, и трябва да бъде наказан клуба, от който карат, защото САМО клуба има документ, че е член на БФАС!

Предполагам тук в твоята глава се въртят мислите..че "ние"..или някой под маста поиска да има лицензи,заради колата ,която карше твоята кола.
НИЕ СЕ СЪБИРАХМЕ МИНАЛАТА ГОДИНА,НО НИКОЙ НЕ Е ПОВДИГНАЛ ВЪПРОСА ЗА ЛИЦЕНЗИ!!!!!!!правихме други предложение..като да има примерно поне 3 майсторски на дадено рали..щото е тъпо да биеш път,..че да имаш общо време от състезанието 0.58 мин.и подобни.


tsveti написа:За толкова години НЕ РАЗБРАХТЕ, че Правилника за провеждане на Дамския рали шампионат ТРЯБВА да се поднови! А не да се добавят някакви си точки към него, защото така му е скимнало на някой! Трябва да седнат хора, разбиращи от тези състезания и да пренапишат наново Правилника, като използват стария само за база.
В тази връзка...спазвате ли нарежданията на Техническата комисия от миналата година за пожарогасителите и механиците??? Не! Ми то няма и как да го спазвате, предвид приложния характер на състезанията. От там идва въпросът, защо някои неща не се спазват, за други пък се внасят пари за контестации+отваряне на автомобили както е при дисциплините Писта, Рали и Планинско, за трети пък цитираме само Рали шампионата...и т.н. и т.н. и т.н. НЕ МОЖЕ Дамските състезания да съответстват на Правилника за същите, да съответстват с наредбите на Министерството за приложните ш-ти, да съответстват за някои неща с правилата за ралитата, да съответстват за глобите и наказанията с Годишната наредба(както са дисциплините рали, писта и планинско), + изискванията на Техническата комисия и прочие! Няма как да стане! ПРАВИЛНИКА към БФАС за Дамския приложен рали шампионат ТРЯБВА да се поднови! Това е истината за всичките ви спорове, кавги и сръдни.

AGREE


Не мога и аз да намеря в момента правилника,сигурно Радко го има и ще може да помогне,след като е толкова сигурен че тренировките са забранени!или
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юли 18, 2012 14:06

Доколкото съм забелязал аз лично, нещата се тълкуват според различни правилници, а най-вече по удобство.
Спомням си случай, в който Председателя на спортните комисари приложи едновременно правилника за дамски рали шампионат, този за мъжкия рали шампионат и най-накрая този за затворен маршрут.
Тази боза не е от вчера и днес, но продължава с години само заради недостатъната амбиция в участниците да натиснат УС на БФАС и да се въдвори ред.
Спомням си и за една среща с АДАС преди 3 години, на която бяхте стигнали до единомислието в срок от две седмици да направите конкретни и аргументирани предложения, които ние да внесем и подкрепим. Е, тези две седмици все още минават.

За тренировките (по памет) никъде не е записано, че са забранени, което по подразбиране ги прави разрешени.
Друг е въпроса с личния морал на дадени организатори, които раздават схемите по симпатичност или принадлежност към даден клуб.

Между другото - личното ми мнение е, че никоя от Вас не би трябвало да знае схемите предварително. На случаен принцип могат да бъдат изтеглени непосредствено преди състезанието.
И знаете ли защо? Защото Вашата дисциплина се води "майсторско управление", а не "наизустено" такова.
Липсата на повече привърженици със сигурност е свързана и с това, че "по-информирания" напоследък печели.

И не ми се сърдете, но е повече от ясно, че УС нито огрява навскядъе, нито има такова желание. От Вас самите зависи дали и кога ще се решат проблемите в този шампионат. А соновният Ви проблем (както и в другите дисциплини) е, че искате решение на даден проблем ако и само ако Ви засяга пряко точно в този момент. Мога да Ви цитирам поне 3 случая, в които дадени екипажи мълчат равнодушно, докато други подскачат, а на следващото състезание ролите са разменени, както и потърпевшит

Докато си играете на "наши" и "Ваши", "лоши" и "добри" ще си имате такъв шампионат. Защото знаете ли... Не ми пука дали някой ще подскочи, но прекалено много, бързо и често сменяте пристрастията, приятелствата и колегиалността си една към други. И пак казвам - лично мнение на един сеирджия. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Сря Юли 18, 2012 14:51

Иван Шопов написа:Доколкото съм забелязал аз лично, нещата се тълкуват според различни правилници, а най-вече по удобство.

Според теб..Иване,имаше ли тълкуване на правилника по - удобство. в онази 2009 на рали Добрина,когато се изпокарахме с Цветомира.
С ръка на съцето..въпреки..че вие и тогава и сега донесохте/ще донесете от десет кладенеца вода,че чак и аз взех да се съмнявам в себе си..
Въпреки че още при слизането на Цветомира от колата ,тя каза"хайде честито,ново 20"...

Иван Шопов написа:Тази боза не е от вчера и днес, но продължава с години само заради недостатъната амбиция в участниците да натиснат УС на БФАС и да се въдвори ред.
Спомням си и за една среща с АДАС преди 3 години, на която бяхте стигнали до единомислието в срок от две седмици да направите конкретни и аргументирани предложения, които ние да внесем и подкрепим. Е, тези две седмици все още минават.


Колкото до АДАС,още на една от първите срещи във Великотърнво,Митко Илиев..поглеждайки към аудиторията,която би могал да предложи да бъде отговорник за дамските ралита..(май така се казваше,надявам се се сещата за какво говоря,все умни хора сте) предложи хората ,които той беше решил!!!.!Та от тук стана ясно за мен,че и АДАС ще е поредното ние вие..те и т.н(не ми се обиждай защото ти много сезасягаш на тема АДАС).Както и да е..повярвах в АДАС,платих първия членски внос и след първото дамско рали изпратих до Цветомира протокола за ралито.Тя може да потвърди това (мисля че бях и единствената от комисията,която го направи).
Нищо не се случи след това с дамките ралита!



Иван Шопов написа:Между другото - личното ми мнение е, че никоя от Вас не би трябвало да знае схемите предварително. На случаен принцип могат да бъдат изтеглени непосредствено преди състезанието.
И знаете ли защо? Защото Вашата дисциплина се води "майсторско управление", а не "наизустено" такова.
Липсата на повече привърженици със сигурност е свързана и с това, че "по-информирания" напоследък печели.


Аз също съм ок с това никоя от нас да не знае схемите.Но в държава като Нашата дали може да имаме доверие на това?

Иван Шопов написа:И не ми се сърдете, но е повече от ясно, че УС нито огрява навскядъе, нито има такова желание. От Вас самите зависи дали и кога ще се решат проблемите в този шампионат. А соновният Ви проблем (както и в другите дисциплини) е, че искате решение на даден проблем ако и само ако Ви засяга пряко точно в този момент. Мога да Ви цитирам поне 3 случая, в които дадени екипажи мълчат равнодушно, докато други подскачат, а на следващото състезание ролите са разменени, както и потърпевшит


Ние се събрахме ,направихме предложения и те бяха внесени,промени не виждам!

Иван Шопов написа:Докато си играете на "наши" и "Ваши", "лоши" и "добри" ще си имате такъв шампионат. Защото знаете ли... Не ми пука дали някой ще подскочи, но прекалено много, бързо и често сменяте пристрастията, приятелствата и колегиалността си една към други. И пак казвам - лично мнение на един сеирджия. :)



Защо бъркаш приястрастията,приятелства и колегиалност!?
Защо е нужно да ги има?
Говорим за факти ,истини и пр.
Може да не си говоря с Цветомира от 1 година официално,преди това още 2.,може да не се харесваме и симпатизираме..или обратното.Но не седя аз да говоря как тикото и е фалшиво.Защото не съм от хората които казват на черното бяло.
И това че стоиш днес с някой си заедно за общата кауза,утре не си пак нищо не означава.
Надявам се ме разбираш!
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юли 18, 2012 20:10

Мануела,
Честно да ти кажа не помня за кой случай конкретно говориш (един ли, два ли бяха тези с разправиите).
В поста изразявам принципното си мнение, а не конкретни случки между една, две или пет от Вас.

Митко може да предложи всеки, така както всеки от нас може да го направи. Надявам се, че не си на мнение, че Митко заповядва на аудиторията как да гласува? :)

Дали може да имате доверие на организаторите си преценете сами. Не си длъжна да се доверяваш и на моите думи така или иначе. :)

Защо няма промени ли? Хммм, аз си имам мое мнение, но не е и нужно да го споделям. Липсата на промени Ви дава пълното морално право да поискате отговори за липсата им. Дали го правите или ще го направите - отново преценете сами. АДАС конкретно Ви протегна ръка, но след "онази среща" честно казано не видяхме повече никакво усилие - било под формата на предложения, писмо или искане за среща с нас. Знаеш, че не бихме Ви отказали помощ ако и когато сте прави. Е, нали не очакваш ние да ходим да се молим някому за да му помогнем?

the best one написа:Защо бъркаш приястрастията,приятелства и колегиалност!?
Защо е нужно да ги има?
Говорим за факти ,истини и пр.
Може да не си говоря с Цветомира от 1 година официално,преди това още 2.,може да не се харесваме и симпатизираме..или обратното.Но не седя аз да говоря как тикото и е фалшиво.Защото не съм от хората които казват на черното бяло.
И това че стоиш днес с някой си заедно за общата кауза,утре не си пак нищо не означава.
Надявам се ме разбираш!


Прощавай, че цитирах това, но то в пълна степен подкрепя предишното ми мнение.
Приятелство и колегиалност трябва задължително да има ако искате истински, морален и етичен спорт. Пристрастията са резултат от тях и е нормално да ги има (освен в съдийството).

Дали си говорите с Цвети си е Ваша работа, а и както споменах не визирам частни случаи, а общата ситуация.

Аз мога да задам един въпрос, на който бих искал честен отговор от която и да е от Вас:

Колко от Вас останаха приятелки с някоя от съперничките си за повече от няколко състезания? Дали "приятелствата" и "колегиалността" Ви не приключват в момента, в който бивате победени от тях или имате някакъв спор?

Точно и затова в едно предишно мнение споменах, че не трябва да правите сравнение между Вашия и мъжките шампионати.
И за да ме разбереш съвсем правилно можеш да погледнеш ТОВА ВИДЕО.
Ето това липсва много при Вас, а в мъжките шампионати се случва твърде, твърде често.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Morgana » Чет Юли 19, 2012 00:16

Да аз мога да кажа,че още на първото ми участие Мануела и Кети ме заговориха и до ден днешен ние подържаме изключително добър тон! Тях не ги интересува дали съм,барби,стойкаджийка или с бял потник ли съм дошла на състезание,както и от моя страна и за това имаме уважение вече 5-та година,а и смятам че въпреки крайно неподходящата ми кола за тази цел,за което и разходите ми не са никак малки ,но имам и добри резултати от всичките ми усилия и средства,както и на всяка друга състезателка са достатъчен повод за коректност и правила.Аз съм сравнително нова спрямо повечето мацки,но истински ми писна от тези махленски разправии,не забравяйте,че тези форуми ги гледат и момичета,на които им харесва да карат и искат да бъдат част от нашия шампионат,а картинката тук е меко казано отчайваща и нестимулираща!
Morgana
 
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 19:46
Име: Veselina Lakova

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот tsveti » Чет Юли 19, 2012 11:05

Пак с рогата напред, пак отделни случки..., ама карайте си там по всички правилници, ако искате, продължавайте с разправиите, и чакайте да имат публика тези състезания и нови участнички!
Нищо няма в главата ми относно Дамските състезания, не знам защо си мислиш друго. Аз съм тази, която иска да имат жените лицензи, списък, картотека или к'вото там се реши да има, за да може всяка една поотделно да носи отговорност на състезанията.

ЗА ДА няма ''това-онова'' в решенията на съдиите и спортните комисари- ТРЯБВА да има Правилник. А не да си скачаме една на друга, защото ТИ Мануела до ден днешен не ми каза, защо аджеба скочи срещу мен на онова състезание, а не срещу съдиите и т.н. Аз с какво съм виновна за техните решения???
Много те моля, не ми отговаряй. Въпросът е риторичен.
Довиждане, сбогом, аз се махам от лайната ви, защото без да ме засяга каквото и да е от написаното до момента, ти набързо ме вкара навътре в манджата ви, вместо да седнеш да се успокоищ и да се вземете в ръце за нов правилник.
И кой какво говори, за фалшиви коли, за казани думи, тоя бил такъв, онзи онакъв..., явно не си порастнала достатъчно, че да успяваш да вярваш на собствената си преценка, а не на някой на думите му. Баси и интригите, по-големи от в Световния шампионат, ужас!

ПП. При мъжете има такава колегиалност, както е в клипчето примерно, при жените- няма да я има никога (колкото и вода да ми изкара Весела), и да, бутали са се броня в броня, и то лица, които се борят за шампионската титла, но прощавай, това никога не са го правили ПРЕД очите на официалните лица от състезанието. Иначе щяха да последват твоите наказания от Добрина.

ППП. Ванка, не си губи времето да обясняваш, няма да те разберат, а дай да изпием по кафе на обяд :mrgreen:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Чет Юли 19, 2012 11:53

tsveti написа:Пак с рогата напред, пак отделни случки..., ама карайте си там по всички правилници, ако искате, продължавайте с разправиите, и чакайте да имат публика тези състезания и нови участнички!
Нищо няма в главата ми относно Дамските състезания, не знам защо си мислиш друго. Аз съм тази, която иска да имат жените лицензи, списък, картотека или к'вото там се реши да има, за да ...........................................................................................................:mrgreen:


явно,Цветомира съм пораснала достатъчно,че да мога да преценя че тикото ти не е фалшиво..и съм защитавала тази теза ,докато сме били "врагове".
Първо това,второ..аз съм такава рогата..това съм аз..никъде не пише ,че трябва да ме харесваш и не мисли че съм неспокойна!
Възмущението ми от Добрина..тръгнаха от там,че ..съдите казаха..че въпроса е нямало да бъде разгледжан от тях ,ако не е имало контест.Както и да е минало заминало.
Това,че съм споменала името ти..не трябва да те кара да се чувстваш длъжна. да влезеш в казана с лайната.!


Хайде отивай да тренираш за Кюстендил..не се отплесвай тук,че да не се овъртиш..и да има рев :)

А на Весето за втори път риза трябва да взмете.
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юли 19, 2012 14:57

Хайде стига разискване на отделни случки, реплики и дивотии. Така може да си карате до безкрай, просто защото всяка една от Вас в даден момент се е почуствала обидена и/или ощетена.

Веселина,
Картинката тук е само отражение на реалността във Вашата дисциплина. За да бъде по-различно трябва да има коренна промяна.

Разправиите, които съпътстват Дамския Рали Шампионат са само следствие от няколко важни фактора:

1. Наличието (или липсата напоследък) на Тълковник, а не на Правилник. Текущото (и непроменяно с години) състояние на тази бумага е повече от плачевно. Непрекъснато се прилагат точки, изречения или хрумки от други правилници, които нямат абсолютно нищо общо с Вашата дисциплина ( да ме прощавате, но приликата между Вашия шампионат и мъжкия Рали шампионат е като между десетична дроб и дроб сърма).

2. Тоталната незаинтересованост на всички "ръководни и отговорни" кадри към Вашия спорт. Абсолютно нормално е - нека не се лъжем. Няма как да обръщат внимание на приложна дисциплина, докато кочината в "професионалните" е пълна. От друга страна интереса към Дамския Рали Шампионат се изчерпва в група хора, сред които сте Вие, Вашите приятели/лки, тумба ухажори и някоя и друга желаеща да се включи, но все още трупаща информация.
Краен резултат - слабо съдийство, често лошо времеизмерване, прилагане на "правила" по симпатичност и никакъв контрол.

3. Чисто женската Ви психика (и не хвърляйте чинии по мен). Споровете се решават с обиди, крясъци, обвинения, цупене или в краен случай тропане с крак (добре, че нямате токчета по време на състезанията). Нормалния и етапен ред като че ли Ви е твърде непонятен или нежелан.

4. Липсата на рекламодатели (на състезания най-вече) е повече от очевадна. При Вас е много, много лесно да се намерят такива - било козметични фирми, фризьорски, облекла, парфюми и т.н. и т.н. Не се изискват много средства, но пък трябва да получат добра визия и реклама в замяна. Няма как това да се случи преди горните точки да бъдат преодолени.

Мога да напиша още, но като че ли това е първата важна и необходима стъпка. Пътят е един - единомислие (за правилата), писмени изисквания към УС на БФАС, повече уважение една към друга и по-малко мерене на гръдни обиколки.

Не сте длъжни да взимате мнението ми под внимание. Споделям Ви какво виждам отстрани, а дали е правилно - сами преценете.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот the best one » Чет Юли 19, 2012 15:14

Иване, на 90 % съм съгласна с теб!.Започвам все по-често да се чудя..че опипването ти в различните дисциплини и опознаване на тях не е така случайно и един ден се гласиш за бившия пост на Г.Янакив;-)
Разбира се това не го приемай,като негатевизъм,заяждане и пр. ,а като една шегичка.
И работи повече мани ги тия кафенца;-))
кога излезе,кога се връщаш...бива ли така?
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Дамско рали "Вромос" 2012

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юли 19, 2012 16:30

И 90% си е добро постижение - от прочетеното дотук като че ли е най-високия резултат.:)
Колкото до "шегичката" - честно казано нито имам такива амбиции, нито нужните контакти и позиции, нито желанието да водя подобно "хоро". Споделям мнението си, което е изградено на базата на 8 години ровене в кадаифа, наречен "български автомобилен спорт". Мисля си, че не е само мое мнение, но пък волята да се извърви този път е твърде малобройна на фона на участващите под една или друга форма. Много по-лесно е да звънят телефони, да се шепне на ухо, да се угодничи тук или там или пък просто да се стои по-ниско от тревата, та никой да не ни закача. Не обвинявам никого, нито пък изтъквам себе си - всеки има правото сам да избере какво поведение, морал или начин на мислене да има.
А, да - кафенцето винаги е за предпочитане пред работата, особено в приятна компания.
И продължавайки репликата и шегата ти - "опипването" в конкретни области и дисциплини понякога пък е твърде приятно. :D
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron