Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот petroffbg » Нед Апр 07, 2013 19:02

На 3 и 4 май,във с.Златоклас,ще се проведе 1-ви кръг от регионалният шампионат по автокрос на република България.
Като организатор,ще изисквам валидна шофьорска книжка и застраховка гражданска отговорност за 2013г.Ще публикувам и правилник за състезанието,след като го доуточним.

P.S.Миналогодишната обща застраховка изтича на 12 април 2013г,за подновяване Д.Димитров тел.0888307440 най-късно до 10април(сряда).
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот antonkunchevkunchev » Сря Апр 10, 2013 16:45

СЪСТЕЗАТЕЛНИ НОМЕРА АВТОКРОС сезон 2013год.
ГРУПА БЪГИ
1.Красимир Шиков No 101
2.Бойко Янков No 102
3.Пламен Петров No 103
4.Галин Георгиев No 104
5.Деян Йорданов No 105
6.Антон Кунчев No 106
7.Румен Костадинов No 107
8.Димитър Калев No 108
9.Георги Кърджиев No 109
10.Тихомир Трънков No 110
11.Калин Кирилов No 111
12.Генчо Бацинов No 112
13.Венцислав Кучев No 114
14.Илхан Хасанов No 115
15.Стефан Стойчев No 116
16.Георги Бацинов No 117
17.Огнян Георгиев No 118
18.Деян Димитров No119
19.Красимир Христов No 120
ГРУПА СУПЕР БЪГИ
1.Христо Александров No 1
2.Анатоли Петков No 2
3.Тодор Герганов No 3
4.Андрей Колев No 4
5.Александър Атанасов No 5
6.Неделчо Русев No 6
7.Диан Даков No 7
8.Димитър Митков No 8
9.Тодор Кърджиев No 9
10.Ивайло Младенов No 10
11.Петко Илиев No 11
12.Георги Георгиев No 12
13.Станислав Благоев No 14
14.Венцислав Кучев No 15
15.Веньо Венков No 16
16.Цветан Цветков No 17
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот petroffbg » Съб Апр 13, 2013 21:20

Община Дулово

С подкрепата на ПП ГЕРБ гр. Дулово

организират

„ АВТОКРОС ЗЛАТОКЛАС - 2013.”


РЕГИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ

ПЪРВИ КРЪГ
3-4 Май 2013 ГОДИНА
Златоклас
ПРОГРАМА НА СЪСТЕЗАНИЕТО


Автокрос Златоклас - 2013 г. ще се проведе на
03-04 Май 2013г.

20.04.2013г.- Откриване на записването
02.05.2013г.-Закриване на записването
03.05.2013г.-Административен преглед

03 Май 2013г./петък

03 Май 2013г. от 14:00 до 16:00 ч. Административен и технически преглед на автомобилите и трасето. Брифинг с пилотите и ръководителите на отборите от 16:00 до 16:30 ч.

Свободна тренировка
16:30 – 17:30 ч. – Клас над 1600
17:30 – 18:00 ч. – Клас до 1600
Официална тренировка
18:00 – 18:30 ч. – Клас над 1600
18:30 – 19:00 ч. – Клас до 1600

04 май 2013 г. /събота/

9:30 – 10:00 ч. – Тържествено откриване
Начало на полуфинали
10:00-10:30 ч. Клас над 1600
10:30-11:00 ч. Клас до 1600

12:00 – 12:30 ч. – Финална серия клас над 1600
12:30 – 13 : 00 ч. – Финална серия клас до 1600
13:30 ч. – Обявяване на финалните резултати, награждаване на победителите и закриване на състезанието.

План за охрана и сигурност
На І-я кръг от Регионалния шампионат по
„ Авто-крос ЗЛАТОКЛАС – 2013г.”

Състезанието по авто-крос се провежда в съответствие с изискванията за организиране на автомобилни състезания.В тази връзка организационният комитет извърши настоящата подготовка за обезпечаване на сигурността и безопасността на пилотите и зрителите по време на състезанието.

Сигурността ще бъде обезпечена от:
-15 души охрана,разположена по трасето на състезанието и подходите към трасето.
-реанимобил-разположен непосредствено до ръководството на проявата/директора/.
-1 противопожарен автомобил разположен на лесно достъпен до всички точки на трасето,на всеки съдийски пост ще има пожарникар с пожарогасител.
Движението на автомобили и публика 30 мин. Преди започването на състезанието се преустановява.
Организация:
-въжета и маркировъчна лента.
Информация за публиката се предоставя чрез специално табло на удобно за публиката място.
Евакуирането на евентуално пострадали по време на състезанието ще се извършва по пътя с.Златоклас-гр.Дулово.

Отговорен съдия на старта-финала: Иван Коев
Комендант на състезанието: кап.Николай Лазаров
Отговорник ППО: началник Георги Енчев
Отговорен лекар: А.Шаиб


04.05.2013.г. отг.по сигурността:………
С.Златоклас
/САЛИМ АЛИ/

ОРГАНИЗАЦИЯ
1 Организация
1.1 Община Дулово със съдействието на ПП ГЕРБ Дулово организират състезание от регионалния шампионат по Автокрос.

1.2 Организационен комитет
Юлиян Кръстев Караславов - РУ Дулово
Георги Енчев – ОД ПБЗН
Зам.Председатели:Ридван Адил

Членове:
ЗП-Бедри Халид Ахмед
Симеон Присадашки „Жоси „ ООД
Тодор Стаматов Председател на ПП ГЕРБ – гр. Дулово
Директор на състезанието:
Антон Кунчев


Спортни комисари: И.КОЕВ
К.ГЕОРГИЕВ

Главен секретар: С.Петрова
Главен лекар: Али Шаиб
Информация: Ст.Тенчев
ВАЛИДНОСТ
Автокрос „Златоклас” 2013 е I кръг от Регионалния шампионат по Автокрос за 2013г.
Тренировки и състезание:
-тренировки- 4 обиколки
-полуфинални серии - 5 обиколки
-финали- 7 обиколки

Състезанието се провежда по кръгообразно трасе,върху естетвен терен с нестабилизарана повърхност .Трасето е с дължина 1100 м.И с ширина 15 м. разлика във височините 22 м./приложена е и подробна схема на трасето/.


Участници и автомобили

1.Право на участие в Автокрос „Златоклас” 2013 г. имат всички състезатели представили специален образец-заявка за участие в състезанието.
2.Състезателите следва да притежават свидетелство за правоуправление на МПС /най –малко категория В /,валидно в деня на състезанието.
3.До участие се допускат само специализирани автомобили тип „Бъги” Дивизия №3
„Всички участници задължително трябва да имат застраховка,гражданска отговорност за автомобилни състезания ,както и необходимите периодични пред състезателни прегледи.
КЛАСИРАНЕ
Индивидуалното класиране се извършва за постигнатите резултати,независимо от класа и се точкуват съгласно следната система :
1 място – 10 точки
2 място – 8 точки
3 място – 6 точки
4 място – 5 точки
5 място – 4 точки
6 място – 3 точки
7 място – 2 точки
8 място – 1 точка
Генерално класиране – клас до 1600
І-во място –купа и предметна награда
ІІ-ро място-купа и предметна награда
ІІІ-то място –купа и предметна награда

Генерално класиране – клас над 1600
І-во място –купа и предметна награда
ІІ-ро място –купа и предметна награда
ІІІ-то място –купа и предметна награда

Отборно класиране
І,ІІ,ІІІ място –купи
На всички участвали във финалните серии организаторът ще предостави стартови – 100 лв.


Такси за протести
1.За проверка на възли и детайли -300лв. плюс депозит за стойността на части,консумативи и труд,определен от директора на състезанието.
2.За цялостен преглед на автомобила -3000лв. плюс депозит стойността на части ,консумативи и труд,определен от директора на състезанието.
3.За всякакъв вид други рекламации се заплаща такса от 200лв.
4.Водач отказал да се яви на контролен /или заключителен технически преглед се декласира за състезанието и се лишава от състезателни права дванадесет състезателни месеца от момента на нарушението.
5.Такса за участие в състезанието няма да има.
Заключителни разпоредби

1.Организаторът си запазва правото да променя настоящият правилник –програма /ако непреодолими причини налагат това/без раздел ІV „Класиране”/ ,като се задължава да уведоми писмено заинтересованите чрез бюлетин.
2.Организатора не поема никаква oтговорност към водачите или трети лица за щетите и загубите ,причинени пряко или непряко от водачите или техните автомобили.Щетите и отговорността се носи от прекия причинител.
3.Организаторът обръща особено внимание на състезателите по отношение на застраховките и медицинските прегледи /периодични и пред състезателни/ .
4.Организаторът се надява ,че с получаването на настоящия Правилник всички отговорни длъжностни лица и състезатели са запознати и са длъжни да го спазват стриктно.

М. Май – 2013 г.
Община Дулово
Тел.за връзка:0888859068
EMAIL:[email protected]
Прикачени файлове
161304002814703577551333390155a3XE2AUkJAG8P0OgGng7.JPG
161304002814703577551333390155a3XE2AUkJAG8P0OgGng7.JPG (83 KiB) Прегледано 17648 пъти
Последна промяна petroffbg на Нед Апр 14, 2013 21:03, променена общо 1 път
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот colt 4 » Съб Апр 13, 2013 22:05

Ето и едно кратко промо за възбуждане на апетита.... http://vbox7.com/play:fbe06016c7&r=emb
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот antonkunchevkunchev » Вто Апр 16, 2013 21:17

Едно много важно уточнение относно участието на състезатели в Състезанията по автокрос.
До днес никой не е приел условията поставени на Срещата в Арбанаси.
Приехме само и единствено да платим застраховки и призовавам всички които ще карат през годината по най-бързият начин да се свържат с Димитър Димитров и да си ги платят.За участие в състезанията няма да са необходими лицензи.Моля прочетете програмата на организатора на състезанието в Златоклас публикувана от Пламен Петров.
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот Andrey13 » Вто Апр 16, 2013 22:05

Аз няма да участвам в Златоклас, защото ще карам в Мадан, която дата съвпада с тази в Златоклас. Не коментирам други доводи, защото е безсмислено. Дано да успеете да стане състезанието, защото както гласи олимпийския принцип....че важно е участието а не победата. Но в България сме свидетели на много странни ситуации и феномени. Но и до сега не разбрах, защо едно просто нещо трябва да се направи по най-трудния начин, след като може по лесния и така да е обречено на неуспех.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот antonkunchevkunchev » Вто Апр 16, 2013 22:25

Андрей дали си тук или те няма на никой не му пука!А,може би само на Колт4 но той обеща че ще следи твоите изяви по медиите и вярвам ,че няма да те забрави! :P :P
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот colt 4 » Вто Апр 16, 2013 23:30

Ще караш на Мадан КАКВО? Да не би да има дамско рали? :wink:
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот Andrey13 » Сря Апр 17, 2013 08:00

antonkunchevkunchev написа:Андрей дали си тук или те няма на никой не му пука!А,може би само на Колт4 но той обеща че ще следи твоите изяви по медиите и вярвам ,че няма да те забрави! :P :P

Точно така е! От такива изцепки като твоята тръгна всичко надолу. Няма да се връщам назад, защото проблема е за бъдещо време и както казваме в автокроса..." Попа пял и толкоз". Но според мен с конфронтации, инати и спортна злоба не на пистата нищо градивно, позитивно и полезно не се очаква.
Относно моите "изяви" , мисля че живота си е мой и това че имам желание за нещо, си мое лично право, разбира се да не преча на другите. А за обиди, клевети и др. си има закон и начин, което явно Колт още не е изпитал върху себе си. Но никога не е късно да го разбере :D.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот petroffbg » Сря Апр 17, 2013 08:40

Andrey13 написа:Аз няма да участвам в Златоклас, защото ще карам в Мадан, която дата съвпада с тази в Златоклас.



Санди не миряса на тема дати,бях подал 27-28 април и така го публикуваха във календара.После явно се е сетил,че са две състезания на една дата и ме хвърлиха във гъбите като назначиха 20-21,без въобще да питат,а е всеизвестно,че при нас тогава е наводнение.При положение,че рали-кроса е кръг от шампионата на БФАС и има назначена дата,кой изобщо му дава право да прави каквото си иска!?
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот antonkunchevkunchev » Сря Апр 17, 2013 08:55

Той човека е шампион 27 пъти! Има 1254 първи места.Как няма да му угаждат плюс това е организатор на състезание на писта с най - добрите условия в България.Ти с твоят Златоклас къде си тръгнал? :evil:
И точно поради това ,че живота си е лично наш ние решихме да излезем от вашият със Сашо и да си живеем както си искаме!Успех в кръговете от Рали кроса!
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот Andrey13 » Сря Апр 17, 2013 12:35

Далеч съм от това да се гъбаркаме и не съм се отказал от автокроса ама никак. Опитах се да намеря временно решение на проблематичния сезон и да използваме датите на раликроса и тяхната организация, но вие не го приехте и предпочетохте да се разграничите , отделите и като някаква алтернатива да организирате състезания извън федерацията. Сега се вайкате, защо календара и датите на кръговете от националния шампионат трябва да се съобразяват с вас. Моето мнение и действия нямат нищо общо с това, което прави Сашо. Той като организатор и архитект на мнооого състезания си има глава и ум и да прави каквото иска и както иска по негови си причини. Аз също имам глава на раменете и с много малко от умствения си капацитет веднага разбрах, че от такива регионални и каквито ги наречете състезания няма да се получи нищо съществено, издържано и квалитетно. За това предпочетох този сезон да си правя кефа на датите на раликроса дори и без претенции.Поне 7 състезания са сигурни и това ме устройва.Ако има кръгове в рамките на националния шампионат по автокрос ще участвам на всяка цена. Явно за догодина трябва да се преосмисли позицията и мнозинството да решава кое как и защо. Този форум е идеален за дискусии мнения и какво ли не. Но не е място за подигравки, нападки и безсмислени дербита.
P.S. Антоне.....не ти прави чест да иронизираш и гъбаркаш . Това че си бил шампион не ти дава право на това. Напротив....задължава те да бъдеш пример за останалите.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот antonkunchevkunchev » Сря Апр 17, 2013 14:30

Андрей,аз си мисля че това че съм станал шампион с нищо не е променило нито начина ми на живот нито отношението ми към хората!Даже от много приятели се лиших заради това.И точно поради тази причина се отказах тази година от карането за да мога да преосмисля всичо свързано с този спорт и да реша как да продължа и дали всичкото това си струва.
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот Andrey13 » Сря Апр 17, 2013 19:00

antonkunchevkunchev написа:Андрей,аз си мисля че това че съм станал шампион с нищо не е променило нито начина ми на живот нито отношението ми към хората!Даже от много приятели се лиших заради това.И точно поради тази причина се отказах тази година от карането за да мога да преосмисля всичо свързано с този спорт и да реша как да продължа и дали всичкото това си струва.

:D :D :D Нима чак сега разбра, че да се занимаваш в България с моторен спорт като хоби /непрофесионално/ както сме ние е все едно да буташ къща и да строиш колиба. Това ми го е казал един друг шампион в автокроса, който въпреки това не се отказва :D . Явно чака да бутне и колибата :mrgreen: . Е...ако си си навил на масрафа не е лошо да похарчиш някоя и друга хилядарка за кеф и разнообразия, но ако се вземеш на сериозно си обречен на провал.Все едно имаш скъпа любовница :wink: , която постоянно те цака с нови дрешки , обувки и режийни. А ако си мислиш че го правиш за спорта, то по- скоро се самозалъгваш и така се оправдаваш пред другите, най-малкото да не те помислят за извратен :mrgreen: .
Иначе всеки сам решава за себе си като Хамлет......
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Регионален шампионат по автокрос,1-ви кръг

Мнениеот Andrey13 » Съб Апр 20, 2013 21:39

Колеги! Защо мълчите? Ще има ли състезания по автокрос? Казват че нещата трябва да се объркат, за да се оправят.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Следваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта

cron