ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот dani » Нед Мар 10, 2013 14:26

Чакам с нетьрпение обявяването на датите. Че да доида и аз да се повозя . Инече трудьт ми ще утиде на вятара.А и както ми каза Антон сам кон много бяга поне ще си сверя чисовники.А догодина нещата като се оправят ще си изкарам тапиите.
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Andrey13 » Нед Мар 10, 2013 18:21

dani написа:Чакам с нетьрпение обявяването на датите. Че да доида и аз да се повозя . Инече трудьт ми ще утиде на вятара.А и както ми каза Антон сам кон много бяга поне ще си сверя чисовники.А догодина нещата като се оправят ще си изкарам тапиите.

Момче, научи се да пишеш правилно, че тук и други хора четат."Возенето " при нас е доста опасно а и ми се струва, че май го беше изпитал лично и наистина труда ти да не отиде напразно...да не чуе Господ!
Последна промяна Andrey13 на Нед Мар 10, 2013 19:11, променена общо 1 път
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Andrey13 » Нед Мар 10, 2013 19:03

Антоне! Нямам намерение да влизам в безсмислени словестни двубои, от които нищо положително няма да се роди. Но моля те не истисквай от пръстите си разни небивалици и опити да разнежиш аудиториятя и да опетняваш усилията на радетелите за този спорт. На всички е ясно че автомобилния спорт е един от най-скъпите. И който се е нагърбил с него, да си прави сметката. Толкоз! Аз претендирам, че съм от хората дали много време и пари за този спорт, независимо от това, къде съм в таблицата, с което само съм допринесъл за просперитета и не съм се облагодетелствал и с една стотинка. Това го знае и кучето отвън.
Не може да има спорт от национален мащаб, без някаква институция, която да води, контролира, организира и оценява това. Иначе анархията е неизбежна.
1. Автокроса е технически спорт. Има критерии, класове обеми на двигателя, изисквания за безопасност и т.н. Кой ще контролира това и кой ще е отговорен.
2. Кой ще следи за регламента и реда. Кой ще спре Пампи да кара пиян.
3. Трябва да се съчини нов правилник и нови наредби. Сегашните няма да са актуални.
4. Ако всяко състезание си е самостоятелно...няма шампионат.
Нелепо е да се мисли, че можем да се организираме и да създадем отделна федереция или каквато и да е институция, чрез която и под чиито контрол, правилник и наредби да провеждаме състезания. Така е организирано обществото от стотици години и няма как да го променим, защото сме 20-тина човека, без финанси спонсори и платформа, върху която може нещо да се гради. Не искам да визирам факта, че не се погаждаме много, много и консенсуса е утопия за нас.
Апелирам и мисля, че единствения изход да се спаси положението е да се състезаваме към датите на раликроса, като отделна дивизия. А догодина да продължим в отделен шампионат. Без егидата на федерацията, няма как да стане. Иначе нищо против нямам за разни надбягвания и дербита. И аз бих участвал, просто така, но няма идея, за която да се бориш през годината. Няма титла. Просто не е престижно.
Помислете...има време....има начин....просто трябва единомислие и разум.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот РУМЕН КОСТАДИНОВ » Нед Мар 10, 2013 19:42

Андрей и аз не искам да влизам в дискусии относно вижданията на всеки пилот всеки има право да избира къде да се състезава но цялата страна се е надигнала срещу МОНОПОЛИТЕ а ти искаш да ме убедиш че това е единствения начин да се кланяме на същия монопол защото той бил единствен който разрешавал автомобилните състезания в България. Съжалявам но ти беше първия преди много години който искаше да разчупи това еднообразие в кроса и успя с твоите концепции да промениш все пак нещо в добра посока а сега да проповядваш "монопола"просто не мога да повярвам че си ти.
Аватар
РУМЕН КОСТАДИНОВ
 
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 22:16
Местоположение: ТЪРГОВИЩЕ
Име: Румен Костадинов

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот najdenov » Нед Мар 10, 2013 21:01

Честно казано идеята за тези нелицензирани състезания тип "кушия" и на мен не ми се връзва!Сега чета и че нелицензирани пилоти ще ходят да се "возят"...всякакви машини тип "асмалък" да участват...без застраховки...без прегледи..!Представяте ли се ако стане някой инцидент-кой ще носи отговорност?Ако примерно това момче от Варна(без лоши чувства),този път се претърколи и не се размине само с уплахата?Или не дай боже,някой се забие в публиката(където мога да съм и аз)...какво става тогава?Кой ще охранява такива събития?Изобщо много въпроси?Това ако се случи е краят на този спорт!Федерацията ще го изхвърли...а полицията само да чуе да бръмне бъги и ще разтури сбирката!
Аватар
najdenov
 
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 22:43
Местоположение: гр.Габрово
Име: Христо Найденов

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот РУМЕН КОСТАДИНОВ » Нед Мар 10, 2013 21:35

Здравей Найденов не мога да разбера искате ли да има състезание или не защо не оставите тези проблеми да се решават от организаторите не си мислете че ще се съберем на една поляна и едва ли не ще се избиваме много ясно че ще си има правила които ще се спазват от всички ще си има охрана от полициа и така нататък да не влизам в подробности нямам спомен БФАС да е поемала някяква отговорност за трети лица винаги е имало застраховки и сега ще ги има.Състезанията ще се проведат по правила одобрени този път от пилотите кото изнасят целия товар на гърбовете си и заслужават да бъдат чути а не да им се заповядва какво да правят и как да карат защото накой така бил превел наредбите от Европа и така се карало там.Който е решил да кара навънка тогава да се съобразява с техните правила.Никой до сега от БФАС не се нае да разгледа автокроса като дисциплина която се нуждае от правила съобразени със възможностите на пилоти и организатори в тази държава където минималната заплата е 310лв.а само един наблюдаващ от същата федерация се мръщи на хонорар от 200лв.без спане и храна и наряда е от 5-тима човека наблюдаващи можете да смятате.
Аватар
РУМЕН КОСТАДИНОВ
 
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 22:16
Местоположение: ТЪРГОВИЩЕ
Име: Румен Костадинов

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот petroffbg » Нед Мар 10, 2013 22:55

najdenov написа:Честно казано идеята за тези нелицензирани състезания тип "кушия" и на мен не ми се връзва!Сега чета и че нелицензирани пилоти ще ходят да се "возят"...всякакви машини тип "асмалък" да участват...без застраховки...без прегледи..!Представяте ли се ако стане някой инцидент-кой ще носи отговорност?Ако примерно това момче от Варна(без лоши чувства),този път се претърколи и не се размине само с уплахата?Или не дай боже,някой се забие в публиката(където мога да съм и аз)...какво става тогава?Кой ще охранява такива събития?Изобщо много въпроси?Това ако се случи е краят на този спорт!Федерацията ще го изхвърли...а полицията само да чуе да бръмне бъги и ще разтури сбирката!


Хайде и аз да ги "изям"!Предстои първото състезание за сезона,което организирам аз,във никакъв случай няма да е произволно и оставено на съдбата.Прегледи ще има и всяка потенционално опасна машина,няма да бъде допусната до старт,за новите пилоти ще има ще има писмен тест,ако го издържът,ще карат.Няма да се различава по нищо от проведените до сега,ще се изготви правилник,във който ще бъде описано кой какви права има и ще бъдат стриктно спазвани ,директора на състезанието ще се грижи и за това,за нарушителите,санкция или стават компетентни зрители.Всеки състезател ще е длъжен да спазва категорично указанията за състезанието упоменати от организатора,като подписва нарочен документ.Такива "изцепки"като вкарал пет водки и тръгнал да се вози,приключват преди финала със алкохолен тест,на някой ако му стиска да пробва.Това,че ще организираме регионален шампионат,въобще не трябва да си мислите,че ще е селска кушия и всеки ще може да си мери пи---та на мегдана.Надявам се,че бях достатъчно ясен,аз съм на топа на устата,организирал съм достатъчно състезания и при мен ще има ред и дисциплина,на който не му оттърва да не идва.Към края на месеца ще формулирам правилника за състезанието,който ще съгласувам със колегите организатори и почти няма да се различава от този на БФАС.
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Andrey13 » Пон Мар 11, 2013 10:21

Ако сте прочели правилно....предлагам това да е за тази година а догодина ще има време да се организираме и да решим какво ще правим. Но без национална организация, асоциация или подобно сдружение ако щете и такова с нестопанска цел няма как да стане. Дори противоречи на закона за спорта и такива кушии са си направо незаконни погледнати от този ъгъл. Ако искате спорта ни да е престижен, модерен, актуален , демократичен и законен, това е пътя. И не ме винете, че се опитвам да влея разум във вашите съждения а и аз най-малко имам вина за положението.Имало е и по-тежки случаи през които е преминал този спорт.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Andrey13 » Пон Мар 11, 2013 10:34

petroffbg написа:
najdenov написа:Честно казано идеята за тези нелицензирани състезания тип "кушия" и на мен не ми се връзва!Сега чета и че нелицензирани пилоти ще ходят да се "возят"...всякакви машини тип "асмалък" да участват...без застраховки...без прегледи..!Представяте ли се ако стане някой инцидент-кой ще носи отговорност?Ако примерно това момче от Варна(без лоши чувства),този път се претърколи и не се размине само с уплахата?Или не дай боже,някой се забие в публиката(където мога да съм и аз)...какво става тогава?Кой ще охранява такива събития?Изобщо много въпроси?Това ако се случи е краят на този спорт!Федерацията ще го изхвърли...а полицията само да чуе да бръмне бъги и ще разтури сбирката!


Хайде и аз да ги "изям"!Предстои първото състезание за сезона,което организирам аз,във никакъв случай няма да е произволно и оставено на съдбата.Прегледи ще има и всяка потенционално опасна машина,няма да бъде допусната до старт,за новите пилоти ще има ще има писмен тест,ако го издържът,ще карат.Няма да се различава по нищо от проведените до сега,ще се изготви правилник,във който ще бъде описано кой какви права има и ще бъдат стриктно спазвани ,директора на състезанието ще се грижи и за това,за нарушителите,санкция или стават компетентни зрители.Всеки състезател ще е длъжен да спазва категорично указанията за състезанието упоменати от организатора,като подписва нарочен документ.Такива "изцепки"като вкарал пет водки и тръгнал да се вози,приключват преди финала със алкохолен тест,на някой ако му стиска да пробва.Това,че ще организираме регионален шампионат,въобще не трябва да си мислите,че ще е селска кушия и всеки ще може да си мери пи---та на мегдана.Надявам се,че бях достатъчно ясен,аз съм на топа на устата,организирал съм достатъчно състезания и при мен ще има ред и дисциплина,на който не му оттърва да не идва.Към края на месеца ще формулирам правилника за състезанието,който ще съгласувам със колегите организатори и почти няма да се различава от този на БФАС.

Абе Батеееее! Ти си бил много строг...ще уплашиш младите :D :D :D Значи искаш да бъдеш монопол на състезанието в Златоклас. Ти колиш и ти бесиш! Ето какво не трябва да става. Акко има общ правилник за всички състезания.....критериите ще са еднакви и няма да има монополистични изцепки. Ами кой ще ми каже да не карам 1700 кубика....ще се стигне май много бързо до конфликт, защото аз например няма да повярвам на някой си местен познавач, който не е лицензиран като компетентен и веднага запек.А нали знаете историята ни е пълна с такива случаи.Контролните органи трябва да са лицензирани ама не от Пламен :wink: :wink: :wink: .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот petroffbg » Пон Мар 11, 2013 19:53

Андрей,както по-горе написах,ще публикувам правилник за състезанието,който почти няма да се различава от този по който си карахме до сега.По твоя случай,ще се назначи комисия от състезатели,ще мерят двама със най-верният шублер,предоставен от мен,при проблем,се анулира от състезанието,при втори ще може да се вози сам където си иска...
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Andrey13 » Пон Мар 11, 2013 20:17

petroffbg написа:Андрей,както по-горе написах,ще публикувам правилник за състезанието,който почти няма да се различава от този по който си карахме до сега.По твоя случай,ще се назначи комисия от състезатели,ще мерят двама със най-верният шублер,предоставен от мен,при проблем,се анулира от състезанието,при втори ще може да се вози сам където си иска...

Значи техническа самодейна "комисия" от североизтока, ще преглежда северазападната армада 8) .Ще стане напечено, без значението на точноста на шублерите. Ами калници, резервоари, спирачки? Не искам да съм зрител на прегледа. :mrgreen: Но дори всичко да е наред, нали ти е ясно че следва кога влиза водоноската....когато Пламен каже. Ако е кално и невъзможна да се кара, пак Пламен казва. :wink: И най-важното, което е нелепо, че такива гонки не са законни състезания по смисъла на закона за спорта и не са спортни прояви, което ги прави незаконни и ги нарежда до онези по улиците. Помислете и ще разберете че има закони, които трябва да се спазват. Пак казвам, че съм за и ако мога и аз бих участвал, защото имам желание и потребност да го правя и не искам труда ми да не види бял свят. И аз съм един от вас. И на мен не ме слуша главата. :mrgreen:

Пламене! Моля те! Напиши вГугъла....закон за спорта....и ще разбереш, че спортните клубове са подчинени на съответната федерация и са задължени в едномесечен срок от създаването си да се лицензират към нея. Прочети закона и ще видиш, колко много начини има да се организираме и да продължим нашата идея. Но хауса който предлагате най- малкото е......нелигитимен отвсякъде. Иначе разбирам желанието и готовноста да направите нещо и ви подкрепям...но уви!
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот petroffbg » Пон Мар 11, 2013 21:19

Не се хаби,а се огледай малко,колко състезания по мотокрос,АТВ и дрифт се организират?Спирам с коментарите,не ми се спори вече.
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот antonkunchevkunchev » Пон Мар 11, 2013 21:31

Стига вече спорове да му целунем ръката на Андрей и да го предложим да ни оправи сезона! :D
А някой задава ли си въпроса защо само Андрей Колев защитава нещо което на всички е ясно че не може да се случи!? Защо ли?
Между другото понеже виждам ,че много разбираш от Гугъл-а що не вземеш да прочетеш приложение "J" и да видиш на коя част от условията за конструкция отговаряш ти и тогава да говориш за закони и правила.Повярвай ми много състезания съм гледал по Европа ама такова ЧУДО като твоите бъгита никъде няма и сигурно няма и да има! И защо щом Пламен плаща да не поръчва музиката а?Ти нали така искаш?
И сега за последно само за теб:
Решението на клуба ни е взето от всички и то не подлежи на коментар-най малко от теб!
Последна промяна antonkunchevkunchev на Пон Мар 11, 2013 21:53, променена общо 1 път
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 11, 2013 21:48

Извинявайте, че се меся момчета...
Бихте ли обяснили и на четящите тази тема кой и защо не си върши работата?
Излизането от една федерация не е малка крачка и в никакъв случай не бих се противопоставил или убеждавал да не я правите.
Но по мои спомени преди по-малко от година, в този форум се качваха снимки И от Ваши състезания, на които властимащи посещаваха мероприятия, откриваха, стискаха ръце и изнасяха речи. Всяко чудо за три дни ли е било и защо според Вас?
Спомням си, че човек, който "изразяваше общото Ви мнение" беше убеден, че новите промени ще донесат само позитиви за спорта. Той ли се излъга, Вие ли или НИ излъгаха?

Питам за всичко това не за да настройвам някого срещу БФАС или помежду Ви. Питам, защото не съм бил, а вероятно няма и да бъда част от Вашата дисциплина и съответно слуховете и истините достигат до мен дот олкова, до колкото са изказани от Вас тук.

И съвсем по приятелски и като колега (ако изобщо ме имате за такъв) бих Ви посъветвал, а и помолил преди да сте опитали всичко възможно да не тръгвате по път, от който връщането е трудно. Не за друго, а защото нашата мащеха, наречена "БФАС" не е ниищо повече от контролиращ и координиращ орган на автомобилният спорт. Истината е, че именно този спорт се създава, изгражда и олицетворява със състезателите, организаторите, механиците и привържениците.

Не е най-важното това дали едно състезание ще е "законно" или носещо някакво звание. Свидетели сме, че това не пречи на никого, а и самата БФАС заобикаля закона, приписвайки си членство във ФИА, каквото няма (е, било делегирано от СБА). Най-важното е, че ако всички ние се пръснем в различни посоки, начело, а и в самият така наречен "национален спорт" ще останат само готованците и мързеливците. Случи ли се това, моралното удовлетворение за всички нас ще е нищо в сравнение със срама да се наречеш "автомобилен състезател". Срам, за който ние нямаме никаква вина, но пък успешно ни бива добавян всяка година по малко или по много.

Все още си мисля (а вероятно съм и наивен идеалист), че е възможно да има нормални условия, еднакви за всички правила и повече работа, отколкото тупане в гърдите. Просто не трябва да търпим своеволията и наглото потъпкване дори на Устава ни, не трябва да сме безхаберни и към най-малкото прекрачване на правилата и да работим заедно за по-честно управление, по-добри условия, повече чест и по-малко слагачество.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: ОТНОСНО СЕЗОН 2013Г.

Мнениеот antonkunchevkunchev » Пон Мар 11, 2013 22:23

Господин Шопов или по просто Иване,Колега никой от нас не се е отказал от любимият ни спорт!
Нашият клуб след Общо събрание чрез гласуване реши ,че през този сезон поради стеклите се обстоятелства няма да организира състезания от Шампионата на България по Автокрос.През миналият сезон организирането на двата кръга ни костват сумата от близо 17000 лв.-извадени от Пламен ,Курти и всички нас.Като пресметнем колко от тях са изхарчени за такси и лицензи,командировки на съдии,времеизмерване което в последните кръгове вече си водеше и собствена секретарка на която също трябва да плащаме хотели и вечери решихме че така не се получава.Това е истината.
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron