Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Търговище 4-5 юни 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Май 26, 2011 11:52

stan^wrc написа:До колегата "trouble":програмата ще я имам в скоро време и ще я кача,а относно трасето :старт -с.Черковна(посока с.Стража),след това завива към хижа Младост.Съжелявам ,че не мога да ти предоставя виртуална карта.Ще помоля модераторите още веднъж ,да променят заглавието на планинско "Стоян Колев".Благодаря предварително

Това старото трасе ли беше.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Търговище 4-5 юни 2011, Нац. ш-т II кръг

Мнениеот rally_m » Чет Май 26, 2011 12:03

golf_1 написа:
stan^wrc написа:До колегата "trouble":програмата ще я имам в скоро време и ще я кача,а относно трасето :старт -с.Черковна(посока с.Стража),след това завива към хижа Младост.Съжелявам ,че не мога да ти предоставя виртуална карта.Ще помоля модераторите още веднъж ,да променят заглавието на планинско "Стоян Колев".Благодаря предварително

Това старото трасе ли беше.... :D


Да, старото е :)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот efco » Чет Май 26, 2011 22:22

Ще участваме заради вуйчо Стоян и затова, че е мъжко трасе и бат Бойко Грозданов да се стяга идваме !!!

Виза No Одобрявам: …………….
Председател БФАС Г.Янакиев

ОБЛАСТ ТЪРГОВИЩЕ
ОБЩИНА ТЪРГОВИЩЕ
БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО АВТОМОБИЛЕН СПОРТ
АСК ТЪРГОВИЩЕ АВТО 2001

ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПРАВИЛНИК

За организиране и провеждане на 04.06-05.06.2011 – ІІ кръг от Националния планински шампионат “ Стоян Колев –Търговище” 2011
Състезанието се организира от, Община-ТЪРГОВИЩЕ, Българска Федерация по автомобилен спорт и АСК ТЪРГОВИЩЕ АВТО 2001

Планинско “ Стоян Колев –Търговище” 2011 ще се организира и проведе съгласно изискванията на МСК на ФИА и приложенията му, НСК и специалния правилник за организиране и провеждане на планински състезания и Наредба на БФАС за 2011 г.
Състезанието се провежда в памет на ЗМС Стоян Колев и под патронажа на ………………………… .

I . О П И С А Н И Е Н А С Ъ С Т Е З А Н И Е Т О:
Трасето за провеждане на състезанието e с.Черковна – х.Младост. Дължината на трасето е 5100 м с минимален наклон 25% и в 2 манша.

II. П Р О Г Р А М А:
16.05.2011г. - Откриване на записванията. Адрес: 7700 гр. Търговище, ул.”Стефан караджа” No 7Б, П.К. 144e-mail: [email protected]; тел./факс: 0601/ 6 2564; 0601/ 6 6693
30.05.2011г. до 17.00ч. - Закриване на записванията. Заявки получени със закъснение се наказват съгласно Наредбата на БФАС.
04.06.2011г.
09:00 - 12:00 - Административен и технически преглед на автомобилите по график - гр.Търговище пл. Свобода
12:15 - Първо заседание на спортните комисари
12:30 - Брифинг с водачите
13:15 - Отвеждане до старта
14:30 - Официална тренировка в 3 манша
05.06.2011г.
08:30 - Официално откриване на разклона за х. Младост
09.15ч.-9.30– закрит парк в района на старта в с. Черковна
10:00 - старт I манш.
11:30 - старт II манш.
13:00 - публикуване на резултатите.
14:00 - награждаване

III. О Р Г А Н И З А Ц И О Н Е Н К О М И Т Е Т:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Д-р Красимир Мирев - Кмет на Търговище
ЧЛЕНОВЕ: Валери Симеонов – секретар община Търговище
Бойко Грозданов – председател на СБА -Търговище
Димитър Димитров - директор РПСБ -Търговище
Галин Дачев – директор БКС –Търговище
Румен Станков - комисар на РПУ –Търговище

IV . О Ф И Ц И А Л Н И Л И Ц А:
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СПОРТНИ КОМИСАРИ: Ст. Хаджилуков
СПОРТНИ КОМИСАРИ: Ст. Чолаков
Ат. Статев
НАБЛЮДАВАЩ ОТ БФАС: Пл. Стайков
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ТЕХНИЧЕСКИ КОМИСАРИ: П. Петков
ДИРЕКТОР: Георги Станчев
ЗАМ.ДИРЕКТОР: Радослав Марков
ГЛ.СЕКРЕТАР: Емил Собаджиев
ОТГОВОРНИК ПО БЕЗОПАСНОСТТА: Марин Маринов
ОТГ. ЗА ВРЪЗКА СЪС СЪСТЕАЗТЕЛИТЕ: Румен Христов
ГЛАВЕН ЛЕКАР: Асен Асенов

V .УЧАСТНИЦИ И АВТОМОБИЛИ

1. Право на участие в планинско “ Стоян Колев –Търговище” 2011
имат всички лицензирани водачи за 2011г. и заявили се в определения срок със заявка - образец и заплатили такса участие.
2. Водачите трябва да притежават свидетелство за правоуправление на МПС /най-малко категория В/,валидно в деня на състезанието.
3. До участие се допускат автомобили съгласно наредбата на БФАС за 2011г.
4. Всички участници задължително трябва да имат застраховка гражданска отговорност, както и необходимите годишен и предсъстезателни медицински прегледи.
5. Безкомпромисно ще се контролират мерките за сигурност на всички участващи автомобили, съгласно предписанията на приложение „Ж” на ФИА.

VI . ТАКСИ ЗА РЕКЛАМАЦИИ

1. За проверка на възли и детайли - съгласно наредбата на БФАС за 2011г
2. За цялостен преглед на автомобила – съгласно наредбата на БФАС за 2011г
3. За всякакъв вид други рекламации се заплаща такса - съгласно наредбата на БФАС за 2011г.
4. Водач отказал да се яви на контролен и/или заключителен технически преглед се декласира за състезанието и се лишава от състезателни права дванадесет състезателни месеца от момента на нарушението./чл. І, т.7 от наредбата на БФАС за 2011г

VI I. КЛАСИРАНЕ

Индивидуално класиране:
- Генерално класиране за група „А + Н”
- Генерално класиране за група „Х + Е”
- Класиране по класове.
- Отборно класиране

VI I I. ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

1. Организаторът си запазва правото да променя настоящия правилник, ако непреодолими причини налагат това, без раздел IV “Класиране “,като се задължава да уведоми писмено заинтересованите чрез бюлетин.
2.Организаторът обръща внимание на водачите и състезателите за застраховките и медицинските прегледи (годишни и предсъстезателни).
3.Организаторът се надява ,че с получаването на настоящия Допълнителен Правилник всички длъжностни лица, състезатели и водачи са запознати с него и са длъжни да го спазват стриктно.
4.Състезанието ще се проведе съгласно изискванията на НСК, Специалния правилник за провеждане на планински автомобилни състезания и наредбата на БФАС за 2011г.Всеки състезател и водач подали заявка за участие са длъжни да познават нормативните документи на БФАС и стриктно да ги спазва.
5.Организаторът не поема отговорност към бодачите и трети лица за нанесени щети.Тази отговорност се носи от прекия извършител.
ЗАБЕЛЖКА:Не спазилите графика за техническият преглед, както и неявилите се на брифинга на водачите се наказват съгласно Наредбата на БФАС 2011.
Заявката за участие с внесена такса участие - 100лв. по сметка на: АСК Търговище АВТО 2001:
Прикачени файлове
targovi6te pl..doc
(50 KiB) 394 пъти
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Чет Май 26, 2011 22:31

И какво няма обща застраховка или....

Аз да попитам,примерно ако съм участник, някъде към 16 май ще е ли било изпратено писмо до моя клуб, че ще има Търговище и че срока за заявка е от 16 до 30. Та днес сме 26 май, утре да го прочетат 27-ми и до 30-ти е крайния срок :lol: Супер е просто.

Спор няма обаче, трябва да се уважи големия Стоян Колев, мир на праха му. Поклон. Това състезание си е легендарно.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Май 27, 2011 10:25

trouble написа:И какво няма обща застраховка или....

Аз да попитам,примерно ако съм участник, някъде към 16 май ще е ли било изпратено писмо до моя клуб, че ще има Търговище и че срока за заявка е от 16 до 30. Та днес сме 26 май, утре да го прочетат 27-ми и до 30-ти е крайния срок :lol: Супер е просто.

Спор няма обаче, трябва да се уважи големия Стоян Колев, мир на праха му. Поклон. Това състезание си е легендарно.

Само от догодина да не си отиде :evil: , като един друг велик пилот за който май само шуменци още се сещат(В.Великов)....Иначе сме там,Ники Златков в Авсрия обеща ако има Търговище да кара,надявам се да довлече и Дани Живков-на който капака му изхвърча в неделя на драг-рейсинга в сливен.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Пет Май 27, 2011 10:34

Като добри варналии и шуменци дайте сега една карта със стрелка къде е старта и финала :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Май 27, 2011 10:43

trouble написа:Като добри варналии и шуменци дайте сега една карта със стрелка къде е старта и финала :)
Пиши "Черковна, Търговище, България" в Google Maps. Отиваш в края на селото в посока с.Стража и тръгваш към Стража. Пусни сателитната снимка задължително. Стартът се намира на едно широко място на лек ляв завой точно след края на с.Черковна. На 3.2км след старта е разположен т.н. "цигански завой". Оттам пътят вече го няма в картата на Google Maps (затова ти казах да пуснеш сателитната снимка). Финалът не знам точно къде е...
Това - http://www.vbox7.com/play:c13d1cb7 - е два завоя преди "циганския" :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Пет Май 27, 2011 10:54

Да, и аз така мислех, след като снощи рових из Гугъл Земята. Видях нещо като кръстовище след Черковна посока Стража и там имаше снимка с надпис - пътя към Хижата и там пътя вече се губи и не се различава много :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот stan^wrc » Пет Май 27, 2011 16:38

да това е пътя ,към хижа Младост.В района хижите са 2,луксозни,след ремонт ,идеалното место за нощуване ,на около 3 и 5 км. от финала
Аватар
stan^wrc
 
Мнения: 209
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 15:02
Местоположение: targovishte
Име: stanimir ivanov

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот vaseto_hf » Пет Май 27, 2011 22:57

Още на първата страница от темата с желанието да помогна бях пуснал една снимка от Google Earth и с трасето отгоре. Но или никой не е чел от началото, или е било прекалено неразбираемо. :|
vaseto_hf
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 21:03
Име: Васил Василев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Пет Май 27, 2011 23:09

vaseto_hf написа:Още на първата страница от темата с желанието да помогна бях пуснал една снимка от Google Earth и с трасето отгоре. Но или никой не е чел от началото, или е било прекалено неразбираемо. :|


Да приятелю, аз не съм прочел. :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот ivanko_rs » Съб Май 28, 2011 19:28

Колеги,ето едно видео което направих вчера на трасето,ще ме извинявате за качеството и сътресенията,но да карам и снимам по завои си е трудно :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=JL5Uimrdd44

Според мене има доста работа по-трасето,като в първата си част от старта е доста зле асфалта-дупки пропадания,храсталаците трябва да се орежат.От циганския завой на горе обаче е друга работа-нов асфалт,перфектен,обаче има много нанесен пясък и пръст от дъждовете.

При всички положения има ли го състезанието няма да го пропусна и двата дена :D
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно
Аватар
ivanko_rs
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 23:05
Местоположение: Русе
Име: Иван Цветков

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TiratroN » Нед Май 29, 2011 20:22

Програмата на ралито я разбрах.Благодаря за разяснението.Само не разбрах колко часа ще бъде затворен пътя. Това според мен е доста важно за да може човек да си планира времето. Хич не е хубаво да се "кукнеш" там два часа по-рано и да се чудиш какво да правиш :)
TiratroN
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:14
Име: Иван Колев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот dr.hous » Нед Май 29, 2011 20:52

ivanko_rs написа:Колеги,ето едно видео което направих вчера на трасето,ще ме извинявате за качеството и сътресенията,но да карам и снимам по завои си е трудно :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=JL5Uimrdd44

Според мене има доста работа по-трасето,като в първата си част от старта е доста зле асфалта-дупки пропадания,храсталаците трябва да се орежат.От циганския завой на горе обаче е друга работа-нов асфалт,перфектен,обаче има много нанесен пясък и пръст от дъждовете.

При всички положения има ли го състезанието няма да го пропусна и двата дена :D

Отлично!!!Две дисциплини съчетани в една!Плащаш за едната(планинско),караш и другата(рали крос)Как да не отидеш с кеф?Те тея коли нали са за по-три лева!Гуми и окачвания има по-пазарите на далавера,два слика за две кокошки и т.н. :mrgreen:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Rally Fan » Нед Май 29, 2011 21:40

Като гледам, настилката няма промяна от 2-3 години насам (поне до циганския завой). Това ми е едно от любимите планински изкачвания (като не съм ходил на Узана и Своге), доста е разчупено и интересно като конфигурация. А настилката мисля, че не се е променила кой знае колко за изминалите 2 години от края на последното издание на планиско Търговище. :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron