Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот devilwish » Нед Юли 12, 2009 21:08

що не споделиш малко инфо? класиране? катастрофите? друго интересно?[/quote]

дадоха ви класирането аз видях 3 катастрофи и мисля че само толкова бяха ...най-тежката беше на едно пежо 105 което е излязло с по-голяма скорост от шикан и се беше забило острани от пътя и го беше смазал доволно...също една бяла хонда сивик влезо по бързо в един от завоите и му поднесе ту на ляво ту на дясно и накрая в бурдюра (спукана гума,изкривена джанта,носачите) и на същия завой една червена хондичка пак натисна повече и си удари задницата в манителената и се завартя на 180 градуса но продължи горе долу добро състезание черото субаро беше брутално и фордчетата по 300+ кона :)
devilwish
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 12:32
Местоположение: Кюстендил-София
Име: С. Танев

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот ifcho » Нед Юли 12, 2009 21:34

Пежото е 205 :)

Хубавото е че пораженията са само по окачването. Носач, амортисьор и няколко джанти
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Пон Юли 13, 2009 09:55

Сьстезанието беше добре,в сьбота ни удави дьжд, през бокса ни течеше река :cry: Всички бяхме мокри до кости.Иначе трасето беше чисто.На втората тренировка падна мьгла в средната част на трасето :shock: Което поусложни още молко обстановката,Но всички пилоти се представиха отлично в тези лоши условия :D Като не мога да пропусна да поздравя за отличният си дебют"ЕФКО" :D :D :D Продьлжаваи в сьщият дух,И ако си мислиш че ще минеш само сьс тоя ШВЕПС дето черпи на финала акьл та льже :mrgreen: Така че се подготвяи сьс скарата на ШИПКА :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот КРИТИКА » Пон Юли 13, 2009 11:37

И на мен ми хареса планинското. Само където беше много студено. Поздравления за всички пилоти и най- вече на Коцето Щерев. Много ми хареса. А това Субаро върви като обезумяло :lol: :lol: :lol:
КРИТИКА
 
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 11:57
Име: Иван Стоянов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот kite0310 » Пон Юли 13, 2009 11:49

КРИТИКА написа:И на мен ми хареса планинското. Само където беше много студено. Поздравления за всички пилоти и най- вече на Коцето Щерев. Много ми хареса. А това Субаро върви като обезумяло :lol: :lol: :lol:


+1
kite0310
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 18:59

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот kite0310 » Пон Юли 13, 2009 12:20

Моля някой от "Медиаоторите" или "Адмистраорите" да направи 1 таг да кача снимки от Кюстендил :lol: :lol: :lol: :lol:
kite0310
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 18:59

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот active » Пон Юли 13, 2009 13:41

Изображение
active
 
Мнения: 109
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 17:11
Име: Даниел Стоянов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот panchugov_fen » Пон Юли 13, 2009 18:13

някой няма ли да качи нещо във vbox7 :roll:
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот efco » Пон Юли 13, 2009 21:15

Аз имам онборд ама не е качен още а пьк и не е като на другите пилоти,моя си е като за дебют с мнооооого грешки! :D
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот devilwish » Пон Юли 13, 2009 21:37

panchugov_fen написа:някой няма ли да качи нещо във vbox7 :roll:


можеби нещо като това :) http://vbox7.com/play:71a74af9
devilwish
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 12:32
Местоположение: Кюстендил-София
Име: С. Танев

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот malkiq_sustezatel » Пон Юли 13, 2009 22:39

Състезанието и на мен ми хареса много. :) Разбира се,лошото време се опитваше да развали доброто настроение,но...не успяваше! :D Дори и с малки рекички в боксовете,пак всичко беше на шест! ;) Поздравявам всички участници за доброто представяне! :D Този път не успяхме да преборим конкуренцията за 3-тото място,но...следващия път може би,кой знае! :D Но иначе поздравления за Калинчо,Катето,Данчо,Сашко /Пъчко/,Дианка,бащата :) ... и всички останали,разбира се!
И,живи и здрави,ще се видим на "Шипка"! :)
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Пон Юли 13, 2009 23:24

devilwish написа:
panchugov_fen написа:някой няма ли да качи нещо във vbox7 :roll:


можеби нещо като това :) http://vbox7.com/play:71a74af9
Леле мале :shock:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот petkan » Пон Юли 13, 2009 23:48

Четейки писаното по темата и ако не бях гледал с очите си състезанието, бих останал с впечатлението, че това наистина е било една добре организиране проява. Да, ама не.

Квалификациите започнаха със повече от час и половина закъснение, а третия манш не се състоя. До зрителите така и не стигна информация защо. Трасето, уж затворено, гъмжеше от цивилни коли мотаещи се нагоре-надолу, а полиция и съдии гледаха безучастно.

В неделя, макар и с малко, старта на състезанието пак закъсня. В 9:55 (без да знае за това) един от зрителите реши да се премести на друг завой, запали колата си и потегли. Не сте познали ако си помислите, че беше върнат от подпрелия мантинелата съдия. Един доста известен рали пилот скочи пред колата и с не особенно нежни думи го върна обратно. На въпроса къде гледа, съдията отговори - цитирам: "... ама той само иска да иде до по-долния завой ...". В случая е интересно какво щеше да стане ако и долния завой също не удовлетворяваше критериите на зяпача или ако часовника му изоставаше и реши да продължи търсенето. Коцето Щерев щеше да има изключителното удоволствие да си играе на руска рулетка с кюстендилски голф, докато съдията бавно изтрезнява до мантинелата, потънал в собствената си мизерия и тотално нехаещ за случващото се около него.

За да не си помислите, че с това се приключи - между двата манша, малко след като колите на състезателите слезнаха обратно на старта, други "приятели" на спорта избутаха возилото си от калта и се преместиха нейде по-нагоре. Имайки предвид времето може да си представите какви следи оставиха по пътя. Сценката се разиграваше пред очите на гореспоменатия съдия. Имайки предвид, че наблюдавах около 150-200 метра от трасето не искам да си представям какво се е случвало из цялата му дължина, особенно при наличието на такъв опитен и добре обучен персонал.

Организацията на събитието обаче беше под и без това занижените критерии на родния стандарт. За мен лично присъствието на цивилни автомобили на "отцепено" трасе си е опит за предумишлено убийство. Организаторите явно не мислят така, но според мен дължат извинение на състезателите поне за две неща - несъстоялия се манш от квалификациите и безредиците по пътя. Това че публиката е безотговорна не може да бъде оправдание за едно "много добре" организирано и проведено планинско.

И накрая - времето не беше от най-приятните, но това което наистина ми развали удоволствието беше човешката глупост.
petkan
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 16:05
Име: Petko Manolov

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот BradurS » Вто Юли 14, 2009 08:46

Така е... не се очудвам... имаше идея и тая година и миналата и по-миналата да се сформира екип от съдии, които да обикалят състезанията или отделните шампионати. Да се отпуснат малко пари, да им се заплаща да имат стимул, и няма да има проблеми.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Кюстендил 11-12 .07. 2009

Мнениеот xsmind » Вто Юли 14, 2009 11:50

Изображение
Това е на първия завой след старта, приблизително по средата на състезанието в неделя.
Малко по-късно, в едночасовата пауза след катастрофата на бялото Пежо, десетки зрители, че и частни автомобили преминаха по трасето, без да им направят забележка. Или да им мине през ума, че е напълно възможно да рестартират състезанието, докато си ходят по пътя.
Това че организацията, че не е на ниво е вярно, но докато има притичващи по трасето тарикати, не знам дали ще може да е наред. Не зная, как могат да се оправят нещата, дали не трябва да се раздават обяснителни листовки, или маршалите да провеждат инструктаж на публиката, или пък и двете. Но със сигурност и двете страни трябва да се постараят повече.
xsmind
 
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 16:57
Име: Георги Павлов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта

cron