Планинско Своге, 23 май

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот kiko » Нед Май 24, 2009 22:39

Алекс ходил съм на 5-6 кръга от Европейския планински шампионата,гаранция 5-6 км.от града е нещо напълно нормално явление.Малко по-голямо от Свогенското беше във Франция :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Нед Май 24, 2009 22:43

kiko написа:Алекс ходил съм на 5-6 кръга от Европейския планински шампионата,гаранция 5-6 км.от града е нещо напълно нормално явление.Малко по-голямо от Свогенското беше във Франция :wink:


5 или 6 е ок, ама къде 15 или 25?!

Имам в предвид че ако е повече от 5км например е логично че доста застесатели ще ходът с ремарке а не на самовход. Това имах предвид.
Последна промяна GTI-8V на Нед Май 24, 2009 23:02, променена общо 1 път
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот vw_edition » Нед Май 24, 2009 22:47

IvanMarinov_4x4 написа:
vw_edition написа:Искам да изразя мнение като човек които участва в тази пародия , за организацията не мисля че трябва да я коментриам но ще спомена някои основни неща , липса на информация около състезанието , до последния момент не се знаеше кога ще е състезанието колко дни и прочие.... някакси аиде аз съм от софия но момчетата от по далеч ??? мястото на техническия преглед беше чудесно , представете си в двупосочна уличка 40 платформи + състезателни авттомобили + автогара + община + гара !!! какво да кажа още , самото трася беше само на 25 км от своге ( защо пък не ) , а на всичката обърквация с тоя един ден състезание квалификации и т.н. счупих 2-ра скорост на голфа ми и съответно е нормално да не успея да сменя кутия з аминута или две. за капак на всичко беше и червената жигула която ми излезе баш в траекторията на едно от никак не бавните места на трасето и ще му пожелая на момчето господ здраве да му дава ама си има такива специализирани заведения като за него!!! нямам какво да кажа повече , поздрави на всички завършили колеги на това трудно трасе :)

Любо за много неща гледаш само от едната страна и се изказваш прибързано, питаш ли на организатора какво му е. Постави се на негово място като предната събота или неделя му съобщят, че в неделя има сбор в Миланово и не може да се проведе състезанието. Сега погледнах, че на страницата на БФАС (свикнали сме там да няма нищо) във вторник е обявена промяната и новия график. Все пак това е официалното място за тези неща.
Ти от скоро ходиш по съзтезания, но има разлика между сервизен парк и технически преглед. На последното се ходи без сервизи и платформи, а само със съзтезателните автомобили (за справка виж как става по европейските ралита в България).
Като се казва СВОГЕ не означава, че ще бъде на центъра на Своге. Това е старта на една от отсечките на рали София, а София е на 60км. Мисля, че 15-те километра от Своге са си заслужавали, защото надали има по подходяща отсечка за планинско. За мен ще бъде по интересно само ако се кара на обратно. Но тогава съзтезателите ще изреват.
За този с ладата думи нямам, несъм бил на около, но в момента в който ти стартира по станцията се чу, че този е изхвърчал по надолу от първи пост и да би трябвало полицията да го спре, но ако е нямало пресечки до срещата сте е нямало и полицаи и стюарди. Този ясно, че е за освидетелстване и до колкото разбрах ще запомни това което е направил, но спряха веднага старта на следващия до изчистване на трасето. Доброто е в цялата ситуация, че не се ударихте, но това винаги го има като риск, дори и ако заградите це=ялототрасе с ограждения. Става въпрос за култура на зрителите.[/quote


Не мисля че е прибързано да се казват нещата така като са навреме а не на следващото състезание да стане същото и тогава да видиме дали ще етака перфектно всичко след като се надъним челно със 120-130 км примерно ! Честно казано ходя по състезания от много време ( дори като зрител ) но наистина не помня такова чудо като това Своге тази година..... нямам какво да кажа!!!
Аватар
vw_edition
 
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 00:07
Местоположение: София
Име: Любомир Семерджиев

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Нед Май 24, 2009 23:05

vw_edition написа:Не мисля че е прибързано да се казват нещата така като са навреме а не на следващото състезание да стане същото и тогава да видиме дали ще етака перфектно всичко след като се надъним челно със 120-130 км примерно ! Честно казано ходя по състезания от много време ( дори като зрител ) но наистина не помня такова чудо като това Своге тази година..... нямам какво да кажа!!!



+1
участвал си и споделиш твойта мнение от твойта гледна точка, нищо лошо няма в това, няма и сначение дали си караш за пирвя път или от 10 години. Изводи и преценки на всички застесатели за вашни!
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот Pablo » Нед Май 24, 2009 23:06

littleredaudi написа:Може ли малко повече информация за CIVIC-a на Иван Шопов??? Хондите обикновенно са в Х-1 или Х-2 та ми стана интересно какво е сътворил Шопов :wink:

Това е Хондата, която Антон Тонев кара на писта. Правилника позволява да заявиш участие в по-горен клас (т.е имаш Х2-ка, но решаваш да я заявиш в Х3). Обратното не е разрешено.
Pablo
 
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:25
Местоположение: София/Смолян
Име: Павел ...

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот OgyWRC » Пон Май 25, 2009 10:50

Много хубаво "алпиийско" трасе, което позволява на публиката да следи автомобилите с километри! От пилотска гледна точка има доста технични места, а и справянето с дългите обратни завои не е без значение!

Много силно и красиво каране на Ясен, много агресивен Калин Гълъбов, Цецо "вюрта" наистина е направил уникален двигател и караше зериозно ( накрая каза, че имал още 2-3 сек някъде по трасето, но тези секунди по принцип е по-добре да не се търсят ;-)

Интересно беше, че много силни автомобили бяха победени от Н2-ки по 120 коня, гледайки отстрани ми се стори, че много от отборите залагат на изключително сили анвтомобили (разни турбини свистяха), които обаче са трудни за каране ... пилотите по-скоро се борят с машините.

Радвам се, че Спас се пребори за първото място в Н2, което изненадващо се оказа и 3-то в генералното А/Н. Силното му представяне не е изненада за мен, а си е резултат на сериозните зимни тренировки, както и на смислената подготовка на автомобила. Този път даже и купата си остана в отбора :)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот corsaGT » Пон Май 25, 2009 12:40

Много технично трасе,лично на мен ми хареса много. Трасето трябва да се знае много добре,за да се просперира за челни позиций.
Blagoevgrad racing team
Аватар
corsaGT
 
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 19:21
Местоположение: Blagoevgrad
Име: Vencislav Ridarski

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот mar4o » Пон Май 25, 2009 20:45

Може да се помисли още малко по организацията:
- Боксовете- минават ти някакви камиони ОГРОМНИ през краката, прах - страшно
- Трасето е супер, ама можеше поне, да се позамете, че имаше фракция като за един строеж.
Аватар
mar4o
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 19:03
Местоположение: Кюстендил
Име: Марио Сапунджиев

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Пон Май 25, 2009 22:25

mar4o написа:Може да се помисли още малко по организацията:
- Боксовете- минават ти някакви камиони ОГРОМНИ през краката, прах - страшно
- Трасето е супер, ама можеше поне, да се позамете, че имаше фракция като за един строеж.



Некои има ли снимки на боксове/сервисня парк?
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Предишна

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron