Планинско Своге, 23 май

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот beta_racing » Нед Май 24, 2009 19:44

lancia_hf написа:30 минути видео от планинското:
http://torrents.rally-club.net/details. ... 99fec1ab99

Много приятно филмче, Вальо!
Имаме си и WRC коментатор :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот tsveti » Нед Май 24, 2009 20:11

Състезанието беше приятно... :)
Що се касае до организацията...като мое първо планинско според мен бе добра, като изключим грешката за едно мое стартиране.
Относно колата, която се е движела по време на старта на един от състезателите...АБСУРДНО Е! Меко казано, е абсурдно! Няма ли съдии по това трасе??? Полицаи??? За какво им се плаща???
А феновете? И те ли заспаха по трасето, че един автомобил не могат да спрат...
Думи нямам и за това спирам да пиша...

ПП. И аз благодаря на Валката, феновете на този спорт като него, наистина са рядкост... :D
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Нед Май 24, 2009 20:17

tsveti написа:Относно колата, която се е движела по време на старта на един от състезателите...АБСУРДНО Е! Меко казано, е абсурдно! Няма ли съдии по това трасе??? Полицаи??? За какво им се плаща???
А феновете? И те ли заспаха по трасето, че един автомобил не могат да спрат...


Мисла че не е работа на фенове да спрат какивто и да е автомобил по трасето. В тази ситуация когато се срещнаха двате автомобила мисла че е добре че нямаше хора по трасето.
Това е работа на органисатори и полицеите според мен.

Аз още не съм разбрал кой е тръгнал на долу, но ако беше един от застесатели би требва да е наксан най малко с 1 година лишаване от лиценс.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот IvanMarinov_4x4 » Нед Май 24, 2009 20:24

maxtanev написа:@Lubo
Времеизмерването беше с техника на федерацията.Хората бяха няколко съдии, а предаването ставаше през радиовръзката.


Да съдии мереха, но не с техника на БФАС, защото тя е в Гешев и така държи монопола и изнудва организаторите. Техниката беше като новата закупена от федерацията за Гешев, но взета назаем от други хора.
Аватар
IvanMarinov_4x4
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 20:16
Име: Ivan Marinov

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот cecko » Нед Май 24, 2009 20:27

На първият манш, малко или непосредствено след като Цвети стартира имаше забавяне - може би 10 ина минути, а имаше да стартират още 5 или 6 автомобила! Тогава интелигента с червения жигулатор го пална и тръгна надолу. Тръгна от мостчето - 3 - 4 завоя след старта. Даже май си побъбри с милиционера на моста, ей така, преди да тръгне. Надолу едва ли е имало публика, многото хора бяхме по-нагоре на обратните завои. Та отгоре го изгледахме и решиме, че е луд - щото малко след това дойде голфа..... А тоя с жигата не бил луд, а просто глупав......... :?
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот cecko » Нед Май 24, 2009 20:29

А, добре дошли и на хората от офроуда - ако не се лъжа? !!! :mrgreen: :D
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот tsveti » Нед Май 24, 2009 21:00

GTI-8V написа:
tsveti написа:Относно колата, която се е движела по време на старта на един от състезателите...АБСУРДНО Е! Меко казано, е абсурдно! Няма ли съдии по това трасе??? Полицаи??? За какво им се плаща???
А феновете? И те ли заспаха по трасето, че един автомобил не могат да спрат...


Мисла че не е работа на фенове да спрат какивто и да е автомобил по трасето. В тази ситуация когато се срещнаха двате автомобила мисла че е добре че нямаше хора по трасето.
Това е работа на органисатори и полицеите според мен.



Алекс, ако ти смяташ, че ще стоиш със скръстени ръце, когато можеш да предотвратиш нещо толкова опасно, само защото това е нечия друга работа, ок! Аз такова сърце нямам, съжалявам.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот IvanMarinov_4x4 » Нед Май 24, 2009 21:01

vw_edition написа:Искам да изразя мнение като човек които участва в тази пародия , за организацията не мисля че трябва да я коментриам но ще спомена някои основни неща , липса на информация около състезанието , до последния момент не се знаеше кога ще е състезанието колко дни и прочие.... някакси аиде аз съм от софия но момчетата от по далеч ??? мястото на техническия преглед беше чудесно , представете си в двупосочна уличка 40 платформи + състезателни авттомобили + автогара + община + гара !!! какво да кажа още , самото трася беше само на 25 км от своге ( защо пък не ) , а на всичката обърквация с тоя един ден състезание квалификации и т.н. счупих 2-ра скорост на голфа ми и съответно е нормално да не успея да сменя кутия з аминута или две. за капак на всичко беше и червената жигула която ми излезе баш в траекторията на едно от никак не бавните места на трасето и ще му пожелая на момчето господ здраве да му дава ама си има такива специализирани заведения като за него!!! нямам какво да кажа повече , поздрави на всички завършили колеги на това трудно трасе :)

Любо за много неща гледаш само от едната страна и се изказваш прибързано, питаш ли на организатора какво му е. Постави се на негово място като предната събота или неделя му съобщят, че в неделя има сбор в Миланово и не може да се проведе състезанието. Сега погледнах, че на страницата на БФАС (свикнали сме там да няма нищо) във вторник е обявена промяната и новия график. Все пак това е официалното място за тези неща.
Ти от скоро ходиш по съзтезания, но има разлика между сервизен парк и технически преглед. На последното се ходи без сервизи и платформи, а само със съзтезателните автомобили (за справка виж как става по европейските ралита в България).
Като се казва СВОГЕ не означава, че ще бъде на центъра на Своге. Това е старта на една от отсечките на рали София, а София е на 60км. Мисля, че 15-те километра от Своге са си заслужавали, защото надали има по подходяща отсечка за планинско. За мен ще бъде по интересно само ако се кара на обратно. Но тогава съзтезателите ще изреват.
За този с ладата думи нямам, несъм бил на около, но в момента в който ти стартира по станцията се чу, че този е изхвърчал по надолу от първи пост и да би трябвало полицията да го спре, но ако е нямало пресечки до срещата сте е нямало и полицаи и стюарди. Този ясно, че е за освидетелстване и до колкото разбрах ще запомни това което е направил, но спряха веднага старта на следващия до изчистване на трасето. Доброто е в цялата ситуация, че не се ударихте, но това винаги го има като риск, дори и ако заградите це=ялототрасе с ограждения. Става въпрос за култура на зрителите.
Аватар
IvanMarinov_4x4
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 20:16
Име: Ivan Marinov

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот IvanMarinov_4x4 » Нед Май 24, 2009 21:10

cecko написа:А, добре дошли и на хората от офроуда - ако не се лъжа? !!! :mrgreen: :D

Не се лъжеш. Ние не сме само от Офф-роуда, щом става дума за бензин.
Ние от доста време си имаме наша техника и тя се предоставя на организатора безвъзмезно, като той си събира екипа от съдии за времеизмерването. Като гледам какво става с времеизмерването от Гешев, по добре всеки организатор да си го организира сам. Нали техниката купена от федерацията е на всички, а не на Ясен Гешев, а хора да боравят с нея има достатъчно.
А резултати има на страницата на БФАС: http://www.bfas-bg.org/results_3.html
Аватар
IvanMarinov_4x4
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 20:16
Име: Ivan Marinov

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот Kairo_SWRT » Нед Май 24, 2009 21:24

Планинското не беше лошо! Като трасе е страхотно и едно от любимите ми! Тръгнах предубеден относно организацията и се оказах прав(сам за себе си).Беше на слабо ниво...
Иначе страхотно и атрактивно каране на Ясен(скоро не бях гледал такова)! И лично аз страшно много се радвам за страхотната борба,която Ники Диков и Видаркинси ни представиха! :arrow: :arrow: :arrow:
Адмирации за всички участвали! :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Нед Май 24, 2009 21:28

tsveti написа:Алекс, ако ти смяташ, че ще стоиш със скръстени ръце, когато можеш да предотвратиш нещо толкова опасно, само защото това е нечия друга работа, ок! Аз такова сърце нямам, съжалявам.


Не е решение от една рискована ситуация да става още по рискована за още повече хора, няма логика да тича публика/фенове по трасето по време на застесание.

Според мен единствени адекватни реакци за:

- полицеи не го допуска на трасето, ако е вече на трасето да се опитва да го спира.

- маршaл или хора с флагове по трасето да почва да вехе флага като луд да предубрешдава поне идваща застесателна кола. Ако има как да щипа и на трасето ако е безопасно и за него.

Това за варианти според мен в такава ситуация. Нискам да се представа какво може да стане ако застесателна кола идва на горе, една кола на долу и от горе на това фенове и хора по трасето. Изключително опасно според мен. Но това е само мойта мнение де.

Най малко требва да се обсишда правилни действие при такива ситуации в АДАС.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот littleredaudi » Нед Май 24, 2009 21:47

Може ли малко повече информация за CIVIC-a на Иван Шопов??? Хондите обикновенно са в Х-1 или Х-2 та ми стана интересно какво е сътворил Шопов :wink:
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот GTI-8V » Нед Май 24, 2009 22:11

IvanMarinov_4x4 написа:Любо за много неща гледаш само от едната страна и се изказваш прибързано, питаш ли на организатора какво му е.


На дали се искасва пребирсано, ето оценка в rally експрес:

http://www.bgnrc.info/index.php?option=content&task=view&id=4638&Itemid=1

IvanMarinov_4x4 написа:Постави се на негово място като предната събота или неделя му съобщят, че в неделя има сбор в Миланово и не може да се проведе състезанието. Сега погледнах, че на страницата на БФАС (свикнали сме там да няма нищо) във вторник е обявена промяната и новия график. Все пак това е официалното място за тези неща.


Можеби по правилно решение щеше да е отлагане на застесанието?!

IvanMarinov_4x4 написа:Ти от скоро ходиш по съзтезания, но има разлика между сервизен парк и технически преглед. На последното се ходи без сервизи и платформи, а само със съзтезателните автомобили


Според мен разтояние от 15км или 25км от сервисня парк до техническия преглед за изключително много. Ако се разтовари колата в сервисня парк и се ходи на самоход до технически преглед сначи разтояние е двойно, 30км или 50км каквото е направо дължината на една писта.

IvanMarinov_4x4 написа:(за справка виж как става по европейските ралита в България).
Като се казва СВОГЕ не означава, че ще бъде на центъра на Своге. Това е старта на една от отсечките на рали София, а София е на 60км.


Не е редно да се сравнява техническия преглед, сервисен парк или каквото и да е с тези на rally сaщото не е застесание от Rally а по скоро пистово застесание!
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот tojaga » Нед Май 24, 2009 22:20

Според мен най-голямата изненада е Самарата на Цецо-Вюрта. Явно новата 16 клапанова глава е добавила значителна мощност на Ладата. Дано не го спохождат повече проблемите от Русе и кара все така силно до края на шампионата.
Аватар
tojaga
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 23:43
Местоположение: София
Име: Евгени Драгнев

Re: Планинско Своге, 23 май

Мнениеот kiko » Нед Май 24, 2009 22:35

IvanMarinov_4x4 написа:
cecko написа:А, добре дошли и на хората от офроуда - ако не се лъжа? !!! :mrgreen: :D

Не се лъжеш. Ние не сме само от Офф-роуда, щом става дума за бензин.
Ние от доста време си имаме наша техника и тя се предоставя на организатора безвъзмезно, като той си събира екипа от съдии за времеизмерването. Като гледам какво става с времеизмерването от Гешев, по добре всеки организатор да си го организира сам. Нали техниката купена от федерацията е на всички, а не на Ясен Гешев, а хора да боравят с нея има достатъчно.
А резултати има на страницата на БФАС: http://www.bfas-bg.org/results_3.html




ЕВАЛАТА МОМЧЕТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron