Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот plm » Вто Апр 07, 2009 00:10

P.Solberg написа:Какво разбираш да се произнесат?

Ако се чувстват гузни -имат думата. Според тяхното класиране Боби Борисов е пети, Тихомир е трети ...Според мен няма такова класиране.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 00:35

И според мен няма, но има разпечатка на Спортифно, където Тихомир е трети, а Боби пети. Да се оправят с фед. и да решават може ли да има общо класиране, трябва ли да има и какво всъщност представлява планинския шампионат.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот Spike » Вто Апр 07, 2009 09:19

P.Solberg написа:И според мен няма, но има разпечатка на Спортифно, където Тихомир е трети, а Боби пети. Да се оправят с фед. и да решават може ли да има общо класиране, трябва ли да има и какво всъщност представлява планинския шампионат.


Тъй като явно има неразбиране, се намесвам с няколко обяснения.
На разпечатката която цитираш ясно пише Неофициални резултати и на нея никъде не пише общо класиране. Тази разпечатка се издава за да знаят състезателите постигнатите резултати и за да имат спортните комисари резултати от трасето върху които да заседават и на базата на които да се издадат официалните резултати. Оттук нататък мисля че всеки спор е излишен.
Има издадени официални резултати по групи и по класове, на които се вижда ясно всеки как се е класирал спрямо преките си конкуренти - в класа и групата. Всякакви други интерпретации на резултатите са си чиста проба спекулации.

С приятелски поздрави
Spike
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:40
Местоположение: София/Пловдив
Име: Александър Спиров

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 10:19

Като има издадени класирания по класове и групи, и след като хората не ги интересува "общото" класиране, какво има да му се заседава кой къде е. Като не се дават точки за общо класиране, какво значение има и защо трябва да се прави. Всеки си гледа групата, класа и като има претенции нека си заседават спортните комисари. Не казвам, че вие сте виновни, но трябва в крайна сметка да се решат тези въпроси, защото най-малкото изглежда странно.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот GTI-8V » Вто Апр 07, 2009 11:41

P.Solberg написа:Като има издадени класирания по класове и групи, и след като хората не ги интересува "общото" класиране, какво има да му се заседава кой къде е. Като не се дават точки за общо класиране, какво значение има и защо трябва да се прави. Всеки си гледа групата, класа и като има претенции нека си заседават спортните комисари. Не казвам, че вие сте виновни, но трябва в крайна сметка да се решат тези въпроси, защото най-малкото изглежда странно.


Сега от любопитство разгледах ресултати от 2008 в други страни където има планински като германия, австрия и други. На всекаде в ресултати има един списък с всички времена и класиране и СЛЕД това има друг списък по групи и класове. Същото ваши и за тренировки, така че бих казал че е изцело приета практика но само ние пак недоволстваме.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 07, 2009 11:50

На мен Алекс ми е все едно какво класиране ще има, за други обаче не е така. Който има забележки, нека да ги каже и да мислим какво да се промени.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот GTI-8V » Вто Апр 07, 2009 13:22

P.Solberg написа:На мен Алекс ми е все едно какво класиране ще има, за други обаче не е така. Който има забележки, нека да ги каже и да мислим какво да се промени.


Е да, и на мен не ми е от най вашните неща след когато дури не участвам в планинско.
Естествено всеки има право на мнение, няма лошо, но много пъти мисла че е по добре да се гледа в други държави които имат по голям опит в дадено нещо и да се прави като тех от колкото ние в БГ да се опитваме да се опитваме да откриеме топлото вода от ново.

Иначе мисла че е и логично да има в единия лист всички времена след когато всички коли стартират в един и сащ манш. На писта например стартират в различни групове и е от ново логично че няма общо времена. Не искам да ангажирам никoй с мойто мнение, но според мен е логично да се прави точно така както се прави в момента и практика в други страни подвършдава имено това.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот kiko » Вто Апр 07, 2009 15:23

И според мен е правилно да се показва класирането по времена и след това да се показва класирането по класове.Както е в ралитата.В крайна сметка състезанието е било едно,а не както е по пистите няколко(за различните класове).По тази логика трябва да се преразгледа и идеята за класирането в дисциплината рали - защо да се слагат под общ знаменател всичките класове :shock: .
Няма значение......безмислен спор.Факт е,че има генерално(общо-ако някой се втальосва за такива глупости) или поне се показват резултати от него,има го и на всяко едно едно състезание по света.Колкото и да ви е неприятно - победител и за медията и за обикновенния семкар от съседното село е и ще е пилота дал най-добро време.Няма двама/трима/четирима победители :wink: .Това не са "игри на добра воля" :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 08, 2009 01:22

мисла че проблема тук е само в правилно изписване на ресултати сaщото има разлика в класиране и просто постигнати времена.

официално становище на федерация
Изображение
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот vaseto_hf » Сря Апр 08, 2009 08:18

Искам да попитам, като обикновен фен, дали няма да е добре на всеки състезател да му се раздава стикер(както всеки си има и номер), който да показва в коя група е колата. Съмнявам се дори, че и хората, близки до отборите, да могат да откроят всичките си съперници на пистата ако не държат стартовия списък в ръка. А какво остава за редовия зрител. Особено при малките класове-лади, лади, кой какъв е и за какво/с кого се бори. Мисля, че и за писта, и за планинско ще е много добре да има такива стикери.
vaseto_hf
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 21:03
Име: Васил Василев

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот kiko » Сря Апр 08, 2009 09:35

Тъй като не знам към кой да се обърна,ще задам един въпрос:
На рали,автомобилите група Х взимат ли точки за генерално класиране?На рали Вида миналата година Стефан Панчугов фигурираше в генералното........ .Какво ще стане,ако се появи пилот с ВРЦ автомобил и го пусне като Х?От тази година има шанс автомобил от тази категория да се бори за шампионска титла.МАЙ?
В този ред мисли - с какво са повече Хобитата в ралитата от тези в планинския?И защо в ралитата автомобилите ХОБИ КАР реално участват в генералното класиране заедно с автомобилите клас А и Н,а в планинския се разделят?
Не,че ми пука за класирането в планинския,ама някак си се омаловажава постижението на пилота дал най-добър резултат в състезанието,само защото кара автомобил от гр.Х.Ако и в ралитата има две генерални за коли в хомологация и такива с изтекла ще се да са малко по-безмислени тези мои въпроси.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот trouble » Сря Апр 08, 2009 10:14

Извинявам се за офтопика, обаче граматически и пунктуационно, писмото на БФАС е достра сгрешено. Смисъла му потъва някъде из това безкрайно изречение и тия скоби заникъде. Май трябват не нови управници в БФАС, ами нови секретарки...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот plm » Чет Апр 09, 2009 20:31

kiko написа:Тъй като не знам към кой да се обърна,ще задам един въпрос:
На рали,автомобилите група Х взимат ли точки за генерално класиране?На рали Вида миналата година Стефан Панчугов фигурираше в генералното........ .Какво ще стане,ако се появи пилот с ВРЦ автомобил и го пусне като Х?От тази година има шанс автомобил от тази категория да се бори за шампионска титла.МАЙ?
В този ред мисли - с какво са повече Хобитата в ралитата от тези в планинския?И защо в ралитата автомобилите ХОБИ КАР реално участват в генералното класиране заедно с автомобилите клас А и Н,а в планинския се разделят?
Не,че ми пука за класирането в планинския,ама някак си се омаловажава постижението на пилота дал най-добър резултат в състезанието,само защото кара автомобил от гр.Х.Ако и в ралитата има две генерални за коли в хомологация и такива с изтекла ще се да са малко по-безмислени тези мои въпроси.

Позволявам си да изразя мнение.
Бъркотията идва от фед. Това "Х" хоби ли е, хистори ли е, прототип ли е...
Не са и автомобили с изтекла хомологация/ево 9 в Х4/. :D
Ако Ланчията на Дани е по хомологация трудно ще бие хомологираните ево 9.
Доколкото си спомням и на рали България преди години разрешиха Х, но без общо класиране, без точки...
В случая не е правилно да гледаме как е в другите страни, защото сме уникални-Ево 9 в "Х", Ево 9 в А8/без хомологация/,...Смешно е, че се контролира рестриктора. :D За толкова години не разбраха ли, че на Н4 само на рали се контролира рестриктора. На другите дисциплини не е забранен, но не е задължителен.Т.е. може Н4 и без рестриктор.
Ако, гледаме как е по света редно е да разберем и как са разделени колите, и т.н.
При общо генерално класиране, но според наредбата с разделени групи, пилота х ще твърди, че е втори, но в медиите ще пише,че е пети! А спонсорите очакват...реклама,възвращаемост,медиино отразяване. Пилота е заявил какво ще постигне/изработи за реклама и възвращаемост.
Когато в "Х" бяха истински автомобили с изтекла хомологация имаше общо класиране.
http://history.rally-club.bg/storage/v/ ... 5.jpg.html
За мен проблема в случая е фед. Там е кашата.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Планинско Благоевгад, 4-5 Април, Нац. ш-т, I кръг

Мнениеот kiko » Пон Апр 27, 2009 22:40

http://www.vbox7.com/search/?vbox_q=kalin+galabov
Интересно нещо изнамерих.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Предишна

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта

cron